Hull – Liverpool 1:0 (koniec)
Hull City A.F.C.
1:0 (1:0)
Liverpool F.C.
Wtorek 28.04.2015, 20:45 • KC Stadium, Kingston upon Hull • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami zaległe spotkanie 33. kolejki Premier League. Hull City podejmować będzie ekipę The Reds. Relacja z tego spotkania jak zawsze na Lajfy.com!

Gościom pozostała walka o zajęcie miejsca w pierwszej czwórce po tym, jak odpadli w Pucharze Anglii. The Reds, mimo ogromnej przewagi podczas ostatniego spotkania nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W efekcie nie zobaczyliśmy bramek w tym widowisku, jakie zgotowali nam zawodnicy West Bromwich Albion oraz Liverpoolu. .

Popularne Tygrysy, mimo, że były skazywane na porażkę w meczu z Crystal Palace, zdołali to spotkanie wygrać. Dwie bramki w tym meczu zdobył N'Doye, dla którego było to czwarte i piąte trafienie w obecnym sezonie.

Liverpool ma ogromny problem ze strzelaniem bramek. Najlepszym strzelcem w ekipie z Anfield jest Raheem Sterling. Anglik do tej pory siedmiokrotnie trafiał do siatki rywali. W ekipie Hull City najskuteczniejszym zawodnikiem jest Nikica Jelavić, który do tej pory ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy. Nie mniej jednak, napastnik Tygrysów nie wystąpi w tym spotkaniu.
    Warto zauważyć, że Steven Gerrard lubi grać przeciwko Hull. Wystarczy spojrzeć na ostatnie sześć spotkań, w których to kapitan The Reds strzelił cztery bramki. W tym sezonie zdobył sześć bramek. Rezultat ten jest drugim wynikiem w zespole Liverpoolu.

Ekipa Brendana Rodgersa wpadła w wyraźny dołek. Nie potrafią oni wygrać od dwóch spotkań, do tego dochodzi fakt, że w jesiennym meczu defensywa Tygrysów była szczelna, co pozwoliło wywieźć jeden punkt z terenu rywala.

W zespole The Reds w dzisiejszym spotkaniu nie wystąpią: Lucas Leiva, Daniel Sturridge, Mamadou Sakho. Hull City będzie musiało sobie poradzić bez: Curtisa Daviesa, Nikicy Jelavicia, Roberta Snodgrassa, Andrew Robertsona, Mohameda Diamé.

Arbitrem głównym będzie Pan Lee Probert. Co ciekawe – po raz pierwszy sędzia ten będzie gwizdał w meczu z udziałem Liverpoolu. Pierwszy gwizdek kwadrans przed 21. My zapraszamy na relację nieco wcześniej, wówczas poznamy oficjalne zestawienia na to spotkanie! Bądźcie z nami w ten wtorkowy wieczór!
    Składy obu drużyn na to spotkanie:

Dziś mija dwadzieścia pięć lat od momentu, w którym Liverpool po raz ostatni zdobywał mistrzostwo kraju.

1

1
    Gramy! Jako pierwsi w posiadaniu piłki są gracze w czerwonych strojach, czyli ekipa gości.

1
    Próba dogrania piłki w kierunku Livermore'a, w odpowiednim czasie był Lovren, który przejął futbolówkę.

2
    Po chwili akcja The Reds i faulowany Balotelli. Rzut wolny dla gości.

3
    Sam poszkodowany podszedł do futbolówki, piłka odbija się od głowy rywala i mamy korner.

4
    Niektórych może dziwić nieobecność Stevena Gerrarda w kadrze meczowej na spotkanie z Tygrysami.

5
    Liverpool od samego początku próbuje przejąć inicjatywę w tym spotkaniu. Hull będzie czekać na swoje okazje z kontrataków.

6
    Dośrodkowanie Brady'ego ze stałego fragmentu gry, Skrtel wybija futbolówkę przed własną szesnastkę. Wciąż przy piłce gospodarze.

7
    Nic nie wskazywało na to, jakoby to gospodarze mieli stworzyć groźną sytuację pod bramką rywali! Tak się jednak stało! Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska, w polu karnym był N'Doye! Napastnik Tygrysów główkował jednak zbyt słabo, by zaskoczyć Mignoleta.

8
    Liverpool nieco zaskoczony takim obrotem spraw. Ekipa Brendana Rodgersa próbuje uspokoić grę, wymieniając sporo podań na własnej połowie.

9
    Nieudane dośrodkowanie przed pole karne, Škrtel mądrze podaje klatką piersiową do własnego bramkarza.

11
    Próba dośrodkowania Emre Cana z prawej strony, piłka zatrzymuje się na defensorach.

12
    Quinn próbował przedrzeć się w obręb pola karnego, Emre Can ofiarnym wślizgiem zatrzymał zapędy rywala.

13
    Gospodarze próbują szybko odzyskać futbolówkę, już na połowie The Reds. Warto pamiętać, że taka gra może szybko zabierać siły Tygrysom.

15
    Próba miękkiego dośrodkowania, Mario Balotelli pośpieszył się i wyszedł przed obrońców w momencie zagrania piłki.

16
    Henderson za wysoko uniósł nogę w walce o piłkę z Quinnem, sędzia przerywa grę i przyznaje rzut wolny Hull City.

17
    Próba dośrodkowania Brady'ego z rzutu wolnego, rywale wybijają futbolówkę poza obręb boiska. Korner.

18
    Krótko rozegrany rzut rożny, po chwili piłka wybita na aut na wysokości pola karnego. W natarciu zawodnicy Steve'a Bruce'a.

19
    Ofensywna akcja Ibe'a, zawodnik Liverpoolu zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem, w efekcie trafił w boczną siatkę.

20
    Dośrodkowanie Hendersona, piłka trafiła do Coutinho, ten natychmiast złożył się do strzału. Obronną ręką z całej sytuacji wychodzi Harper! To była najgroźniejsza sytuacja w tym spotkaniu.

21
    Ogromne zamieszanie pod bramką Harpera, Ibe dogrywał spod końcowej linii boiska, przy piłce pierwszy był jednak McShane, który oddalił zagrożenie.

22
    Škrtel przegrał pojedynek biegowy z Aluko, defensor The Reds zmuszony był faulować. Rzut wolny z boku pola karnego dla Hull City w dwudziestej trzeciej minucie meczu.

24
    Dośrodkowanie Brady'ego, Mignolet ponownie pewnie między słupkami własnej bramki.

26
    Nieźle wyglądała ta akcja. Piłka trafiła pod nogi Balotelliego, ten uderzył... piętką po ziemi. Całkowicie nie zaskoczył Harpera.

27
    Uderzenie głową Livermore'a w momencie, gdy Mignolet leżał na ziemi! Z linii bramkowej piłkę wybija Johnson! Ależ było blisko otwarcia wyniku przez Hull City!

28
    Henderson ucierpiał blisko środkowej strefy boiska. Lee Probert miał argumenty, by nawet pokazać czerwoną kartkę Dawsonowi! Kapitan gospodarzy ma szczęście, że został oszczędzony przez arbitra!

29
    Quinn dośrodkowuje z lewej strony, wrzutka ta okazała się jednak zbyt głęboka. Mignolet chwyta piłkę w koszyczek.

30
    Pół godziny gry za nami, a to ekipa z Hull stworzyła sobie jak dotąd dwie doskonałe sytuacje na objęcie prowadzenia!

32
    Can podał do Ibe, ten jednak zbyt późno ruszył do tego zagrania, w efekcie futbolówka powędrowała poza końcową linie boiska.

33
    Aut na wysokości pola karnego dla Hull City.

33
    A po chwili Harper udaremnił próbę Coutinho z dalszej odległości. Jak dotąd angielski golkiper gra bezbłędnie.

34
    Emre Can ma ogromne problemy w defensywie, szczególnie, gdy po lewej stronie biega Aluko.

36
    Ponownie w roli głównej Aluko, tym razem napastnik Tygrysów wywalczył korner. Brady gotów, by dośrodkować w pole karne!

37
    Gol dla Hull!
    Sędzia boczny podjął znakomitą decyzję o tym, by nie odgwizdać pozycji spalonej! Zawodnicy Liverpoolu domagali się tego, ale to nie strzelec bramki był na ofsajdzie! Dośrodkowanie Elmohamady'ego, w porę do piłki wyszedł MICHAEL DAWSON, który głową pokonał Mignoleta! Kibice w euforii, czuć było to trafienie od kilkunastu minut!
    Michael DAWSON - 1:0

38
    Po chwili Livermore ogląda żółty kartonik za zbyt agresywne wejście w nogi rywala.

39
    Aluko pierw minął Lovrena, ten jednak nie dał za wygraną i wślizgiem wygarnął futbolówkę rywalowi!

41
    Świetna szansa na szybkie wyrównanie przez zespół gości! Henderson z najbliższej odległości uderzył w sam środek bramki, gdzie intuicyjną interwencją popisał się Harper!

42
    Elmohamady miał chrapkę na kolejną asystę w tym meczu, tym razem jego próba dośrodkowania została skutecznie zablokowana. Jedynie aut blisko szesnastki dla Hull.

43
    Ibe znów zagrał zbyt indywidualnie, próbował dogrywać przed końcową linią boiska. Rywale tym razem odczytali zamiary rywala i odebrali mu futbolówkę.

44
    Warto zauważyć, że przy bramce babola zaliczył Mario Balotelli, który złamał linie spalonego, czym umożliwił pozycję strzelecką rywalowi.

45
    Sędzia postanowił doliczyć dodatkowe trzy minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

45+1
    Zawodnicy The Reds są nieco oszołomieni takim obrotem spraw, rywale wciąż kontrolują sytuację na boisku.

45+2
    Ładna akcja Balotelliego, Włoch wykonał krosowe podanie, nikt jednak nie dołożył nogi w decydującym momencie! Było bardzo blisko wyrównującego trafienia.

45+2

Hull City prowadzi 1:0 z Liverpoolem po trzech kwadransach meczu. The Reds rozgrywają trzecie z rzędu słabe spotkanie. Wracamy za piętnaście minut na KC Stadium!
    Przed meczem obaj trenerzy byli w świetnych humorach. Niestety bramka Dawsona sprawiła, że to Steve Bruce schodził do szatni w lepszym humorze. Jak będzie po końcowym gwizdku sędziego?
    Hull City tylko raz przegrało w momencie, gdy prowadziło do przerwy:

46

46
    Obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na to, by przeprowadzić roszady w swoich zespołach w przerwie meczu.

47
    Krótko wznowiony rzut rożny, Brady podaje do kolegi z zespołu, a ten wykonuje zbyt przeciągnięte dośrodkowanie.
    Tak Dawson cieszył się z premierowego trafienia w tym spotkaniu:

50
    Liverpool gra bezbarwniej, w grze zespołu Brendana Rodgersa nie widać przejawów, by powalczyć o trzy punkty, które pozwolą wciąż walczyć o czwarte miejsce w ligowej tabeli.

51
    Johnson fauluje Aluko blisko linii bocznej boiska. Do bramki Mignoleta bardzo daleko.

52
    N'Doye i Lovren leżą w szesnastce The Reds. Chwila przerwy w grze, na murawie sztaby medyczne obu zespołów.

53
    Obaj zawodnicy otrzymali zasłużone brawa. N'Doye, jak i również Lovren to twardzi gracze, którzy nie odstawiają nogi w decydującym momencie.

55
    Aluko minął trzech rywali, po chwili padł na murawę blisko linii pola karnego, sędzia jednak uznał, że nie był faulowany przez Allena. Gramy dalej.

56
    Niewiele dobrego możemy powiedzieć o grze obu drużyn, biorąc tylko pod uwagę fragment drugiej połowy.

58
    Dośrodkowanie w kierunku Sterlinga, ten jednak miał mało miejsca, by uderzyć na bramkę Harpera. Po chwili wrzutka z rzutu rożnego i futbolówka trafiła w ręce bramkarza.

59
    Hull City zaczyna się bronić? Pamiętajmy jednak, że najlepszą obroną jest atak. Tygrysy są w trudnej sytuacji, bowiem ekipa The Reds z minuty na minutę rozpędza się.

61
    Faul Livermore'a, szansa dla gości z rzutu wolnego. Piłka ustawiona na trzydziestym metrze.

62
    Interwencja jednego z defensorów Hull City, który uniemożliwił skuteczne wykończenie Škrtelowi. Korner.

63
    Płynna akcja Liverpoolu, dogranie do Hendersona, kapitan The Reds uderzył tuż nad ziemią, z linii pola karnego. Doświadczony bramkarz Hull pewnie między słupkami.

64
    I mamy pierwszą zmianę w ekipie gości, Lallana w miejsce Ibe, który miał dobre momenty w tym meczu.

65
    Lambert z kolei w miejsce Balotelliego. Słaby występ Włocha, który dodatkowo zawalił bramkę w pierwszej połowie.

66
    Trener gospodarzy wciąż czeka z przeprowadzeniem zmian. Angielski selekcjoner Tygrysów uważa, że jego drużyna gra jak kolektyw i jakakolwiek zmiana może go zepsuć.

67
    Henderson zdecydował się na strzał z dalszej odległości, piłka powędrowała obok słupka.

68
    Szansa na kontrę dla gospodarzy, z piłką ruszył Aluko, miał przed sobą dwóch rywali, Škrtel pewnie na czterdziestym metrze.

69
    Czas płynie bardzo szybko zawodnikom w czerwonym strojach. W innej sytuacji jest zespół z Hull, który z minuty na minutę gra na czas.

71
    Coutinho zagrywa przed pole karne do Hendersona, ten uderzył mocno prawą nogą! Harper po raz pierwszy nerwowo, ale na raty złapał futbolówkę!

72
    Lazar Marković szykuje się do wejścia tuż przy linii bocznej boiska. Być może wejdzie w miejsce Allena?

73
    Dośrodkowanie Brady'ego, ogromne zamieszanie pod bramką gości, po chwili sytuację wyjaśnia Skrtel.

75
    Przyjezdni mają kwadrans, by powalczyć o jakiekolwiek punkty w tym spotkaniu. Jak dotąd zawodnicy Brendana Rodgersa walą głową o mur.

76
    Nie trafiliśmy. Marković zmienia Lovrena w ekipie The Reds.

77
    Brendan Rodgers nie ma nic do stracenia. Liverpool w końcówce spotkania będzie grać z trzema defensywnymi zawodnikami. To może skończyć się jakąś kontrą, która może zostać zamieniona na bramkę, która będzie gwoździem do trumny w tym meczu.

78
    Uderzenie Hendersona. Trzecia próba kapitana The Reds w odstępie piętnastu minut. Piłka po rykoszecie trafia w ręce Harpera.

79
    Dośrodkowanie Johnsona, w polu karnym skakał Lambert, wyżej wyskoczył jednak McShane, który główkował poza boisko.
    Słabo to wygląda...

83
    Coutinho znów poszukał Hendersona, kapitan gości ponownie nie znalazł sposobu, by zaskoczyć Harpera!

84
    Premierowa zmiana w ekipie Tygrysów. Ramirez w miejsce Quinna.

85
    Elmohamady uprzedził rywala we własnym polu karnym. Wybita piłka poza linię końcową boiska i mamy korner.

86
    Ponownie wrzawa na trybunach spowodowana przeprowadzoną zmianą w ekipie gospodarzy. Bruce w miejsce aktywnego Aluko.

87
    Dośrodkowanie Coutinho do Lamberta, ponownie lepszy Harper między słupkami własnej bramki.

88
    Szarża Elmohamady'ego prawą strona boiska. Asystent przy jedynej jak dotąd bramce został powstrzymany wślizgiem przez Allena. Korner dla Hull.

89
    Krótko wznowiony rzut rożny, piłka podana przed pole karne, tam był Huddlestone, który popisał się niezłym wolejem. Piłka powędrowała nad bramką.

89
    N'Doye starał się przez cały mecz, by strzelić kolejną bramkę w tym sezonie. Ta sztuka się nie udała, ale i tak zaliczył niezłe spotkanie. W jego miejsce na murawie zameldował się Liam Rosenior.

90
    Sędzia doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu spotkania. Zawodnicy The Reds mają sporo czasu, by doprowadzić do wyrównania.

90+1
    Niemalże cała drużyna gospodarzy broni dostępu do własnej bramki. Hull ma jeden cel – wybić piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

90+2
    Czas płynie nieubłaganie, a zawodnicy The Reds wciąż szukają miejsca do oddania strzału.

90+3
    Dośrodkowanie Sterlinga, ale co z tego, skoro z linii bramkowej w odpowiednim czasie wyszedł Harper. Długo będzie wznawiał grę golkiper Tygrysów!

90+4
    Coutinho z dystansu, takim strzałem nie zaskoczyłby nawet dziecka z podstawówki.

90+5
    Rozpoczęła się ostatnia minuta! Gospodarze robią wszystko, by piłka była jak najdalej od własnej bramki.

90+6
    Jeszcze Ramirez ogląda kartonik w końcówce spotkania.

90+6

Hull City być może odnosi najważniejsze zwycięstwo w tym sezonie, jednocześnie robiąc duży krok ku utrzymaniu w Premier League! Liverpool ma już iluzoryczne szanse na to, by zająć czwarte miejsce, dające możliwość gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył kapitan Tygrysów – Dawson. Nie mniej jednak plus meczu należy się bramkarzowi, który niejednokrotnie dwoił i troił się, by utrzymać wynik do końcowego gwizdka sędziego. Udało się! To wszystko z KC Stadium! Komentował dla Państwa Tomek Kałka! Dobrej nocy! (22:40:50)