Stany Zjednoczone – Finlandia 5:1 (koniec) | Kanada – Łotwa 6:1 (koniec) | Rosja – Norwegia 6:2 (koniec)
Czechy – Szwecja 5:6 (1:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (1:2)
Czechy
5:6 (1:2, 0:1, 4:2 - 0:0)
Szwecja
Piątek 01.05.2015, 20:15Mistrzostwa Świata • Grupa A

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:58:31)

Gospodarze przegrywają na otwarcie turnieju, jednak kibice mogą być zadowoleni z postawy swoich idoli. Byliśmy świadkami dziś naprawdę dobrego hokeja. Czesi zanotowali znakomitą pogoń w trzeciej kwarce strzelając w niej aż cztery bramki, ale nie wystarczyło to na pokonanie zespołu "Trzech Koron"!

Ekman LARSSON - 5:6

65:00
    W rzutach karnych zwyciężyła drużyna Szwecji.
    Decydującą bramkę zdobył OLIVER EKMAN LARSSON!

1:1
    Voracek bardzo pewnie, bramka kapitana gospodarzy.

2. serie
    0:1
    Pudłuje też Josefson, broni Salak.

1. serie
    0:1
    Nie wykorzystał swojej szansy Jakub Klepis, broni Enroth.

1. serie
    0:1
    Bardzo dobre uderzenie dwudziestolatka ze Szwecji, "Trzy Korony" na prowadzeniu.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, potrzebne będą rzuty karne!

65:00
    Dogrywka skończona.

63:30
    Dużo niedokładnych zagrań z obu stron.

62:27
    W odpowiedzi gospodarze, ale strzał Jordana borni Enroth.

61:03
    Fenomenalna szansa Larssona, ale ponownie broni Salak!

60:28
    Salak chwyta krążek po strzale Lindströma.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Po trzech znakomitych tercjach mamy remis 5:5! Przed nami dogrywka!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:35
    Zahaczał rywala Jakub Voracek, kapitan gospodarzy ukarany dwuminutową karą.
    Mattias SJOGREN - 5:5

59:06
    Bramka dla Szwecji!
    Dużo przypadku było w tej akcji Szwedów, ale ostatecznie trafia do bramki Salaka MATTIAS SJORGEN!

58:35
    Spowodował upadek rywala Petr Koukal, który zostaje wykluczony na dwie minuty,

57:59
    Spieszy się teraz Szwedom, ale to gospodarze utrzymują się przy krążku.
    Martin ZATOVIC - 5:4

56:53
    Bramka dla Czech!
    Fenomenalne minuty w wykonaniu Czechów, którzy po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie! Gospodarze wyprowadzają zabójczą kontrę, którą wykorzystuje MARTIN ZATOVIC!

55:57
    Próbują wrócić na prowadzenie Szwedzi. Mocne uderzenie Landera, ale skutecznie interweniuje Salak.

53:30
    Znakomita atmosfera na trybunach. Zawodnicy obydwu drużyn nie mogą narzekać dziś na słaby doping.
    Będą emocje w końcówce!

Roman ČERVENKA - 4:4

52:31
    Znakomita pogoń gospodarzy! "Sam na sam" z Enrothem stanął ROMAN CERVENKA, który pakuje gumę pod poprzeczkę!
    Dominik SIMON - 3:4

51:34
    Łapią kontakt Czesi! Kontra gospodarzy, którą wykorzystuje DOMINIK SIMON!

50:25
    Spalony Szwedów.

50:00
    Przed nami ostatnie dziesięć minut tego spotkania.

48:50
    Szansa Jagra, ale fatalnie przestrzelił Czech. Już za kilkanaście sekund wraca na taflę Josefon.

47:30
    Wychodzą bardzo wysoko Szwedzi, chcą rozgrywanie krążka rywalom, którzy grają w przewadze.

47:13
    Josefon fauluje przed bramką Enrotha, wykluczenie.

46:32
    Błąd Szwedów w obronie, ale nie wykorzystał tego Klepis.

45:40
    Zmagania hokeistów Czech i Szwecji obserwuje dziś 17 383 widzów.
    Joakim LINDSTROM - 2:4

44:08
    Trójką wyszli teraz Szwedzi. Znakomite podanie Mollera wykorzystuje JOAKIM LINDSTROM
    Tomáš HERTL - 2:3

42:51
    Ataki Czechów przyniosły skutek. Zamieszanie pod bramką Enrotha, ostatecznie pakuje krążek do bramki rywali TOMAS HERTL!

42:02
    Enroth broni strzał jednego z Czechów, krążek ląduje poza lodowiskiem.

41:27
    Spalony na niebieskiej, wznowienie w strefie neutralnej.

40:50
    Uderzenie zza okolic niebieskiej, Szwedzi wybijają na uwolnienie.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.
    Trudno się nie zgodzić, bramkarz "Trzech Koron" gra dziś pierwszorzędne zawody

Druga tercja już z mniejsza ilością bramek. Drogę do bramki rywali znalazł tylko Victor Rask, który powiększył przewagę Szwedów.

Za 15. minut rozpocznie się trzecia odsłona tego spotkania!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:48
    Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Salaka, ale chwyta gumę bramkarz Czech.

39:05
    Spięcie na tafli, ale obędzie się bez wykluczeń.

38:10
    Przejmują krążek Czesi, ale szybko gubią krążek hokeiści drużyny gospodarzy.

37:15
    Dobre uderzenie jednego z Czechów, z najwyższym trudem broni Enroth.

35:40
    Szwedzi próbują wykorzystać swoją przewagę i strzelić kolejną bramkę.

34:34
    Świetna akcja Szwedów, z najbliższej odległości kieruje krążek do bramki VICTOR RASK!

33:33
    Niedokładnie wstrzelenie krążka w tercję obronną Czechów!

32:20
    Dużo walki w strefie neutralnej.

31:50
    Gospodarze nie wykorzystali przewagi, nie wyprowadzili groźnego ataku, po którym Czesi mogliby strzelić wyrównującą bramkę.

30:02
    Zaostrzyła nam się gra. Dwie minuty kary dla zawodnika reprezentacji Szwecji, w przewadze będą grali Czesi.

29:40
    Z okolic niebieskiej próbował Larsson, ale pewnie interweniuje Salak.

28:07
    Dwójkowa akcja Lindstroma i Ericssona, ale ostatecznie "gubią" gumę Szwedzi.
    Słuszna uwaga

26:37
    Do głosu dochodzą gospodarze, ale bezbłędnie w obronie bramkarz "Trzech Koron".

25:01
    Szwedzi w komplecie.

24:48
    Dwójkowa akcja Jagra i Erata. Ostatecznie na bramkę rywali uderzał ten drugi, ale skutecznie interweniuje Enroth.

24:01
    Zamieszanie pod bramka Enrotha, ostatecznie na dwie minuty wykluczony Ahnelov za faul na Jagrze.

23:01
    Powtarza się obraz gry z początku pierwszej tercji. Szwedzi powoli przejmują inicjatywę.

21:52
    Dobra próba Hjalmarssona, ale czujnie w bramce Salak.

20:30
    Obie drużyn bardzo spokojnie rozpoczęły druga odsłonę.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Szwecja prowadzi 2:1. Jak na razie oglądamy bardzo dobre widowiska. Obie drużyny przeprowadziły kilka ciekawych akcji. Czekamy na więcej za 15. minut!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:44
    Salak pewnie interweniuje po strzale Lindstroma, za kilkanaście sekund zakończy się pierwsza odsłona.

18:52
    Do końca pierwszej tercji Szwedzi będą grali w przewadze.

18:50
    Za wysoko kij podniósł Klepis, Czech ukarany dwuminutowym wykluczeniem.

17:47
    Spalony, będziemy mieli wznowienie pod bramką Salaka.

17:14
    Dużo niedokładności z obu stron, dużo niecelnych podań.

15:58
    Zdecydowaną przewagę mają teraz Czesi, blisko bramki wyrównującej dla zawodników drużyny gospodarzy.

14:47
    Szwedzi już w pełnym składzie. Gospodarze dostali "wiatru w żagle", w wielkich opałach Enroth.
    Jaromír JÁGR - 1:2

13:28
    Jest kontaktowa bramka gospodarzy! Mozolnie budowali ten atak Czesi, wykończył go precyzyjnym uderzeniem JAROMIR JAGR!

12:32
    Sobotke fauluje Lindholm, dwie minuty na ławce kar spędzi Szwed.

11:40
    Gospodarze stworzyli sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji, ale jak na razie świetnie dysponowany jest Enroth.

10:15
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Enrotha,

09:00
    Szybko mogli odpowiedzieć Czesi! "Sam na sam" z Enrothem znalazł się Sobotka, ale bramkarz Szwecji interweniuje wprost fenomenalnie!
    Staffan KRONWALL - 0:2

07:30
    Wykorzystują grę w przewadze Szwedzi! Świetna akcja hokeistów ze Skandynawii, którą wykończył STEFAN KRONWALL!

06:20
    Pierwsza kara w tym meczu. W przewadze będą grai Szwedzi.

05:40
    Szybko próbują odpowiedzieć gospodarze, ale uważnie pod własną bramką hokeiści Trzech Koron.
    Dokładnie!

04:50
    Spalony Szewdów, będziemy mieli wznowienie pod bramką Enrotha.
    Joel LUNDOVIST - 0:1

03:23
    Strata Nemeca we własnej tercji, Sjogern do JOELA LUNDQVISTA, ten celnym uderzeniem otwiera wynik spotkania!

02:34
    Walka o krążek w tercji neutralnej.

02:00
    W głębokiej defensywie Szwedzi.

00:48
    Walka o gumę pod bandą za bramką Enrotha.

00:20
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania.

00:01

Już za kilka chwil początek spotkania.

Przed nami hymny obu Państw.

Rozpoczęła się efektowna prezentacja obu zespołów!

Včera se hráči Česká hokejová reprezentace touto dobou fotografovali, za chvíli je čeká rozbruslení v O2 areně a od...

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 1. květen 2015

Příští zastávka: Tipsport Arena. Švédové cestují Prahou na svůj trénink.

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 30. duben 2015

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 20.15, bądźcie z nami!

Zapowiada nam się znakomite spotkanie, w którym wystąpią czołowi zawodnicy Świata. W tej konfrontacji trudno wskazać faworyta, jednak na pewno przewagę na trybunach będą mieli gospodarze.

W gronie drużyn wymienianych do zwycięstwa są oczywiście zawodnicy reprezentacji Szwecji. Hokeiści "Trzech Koron" to zwycięzcy MŚ z 2013. W ostatnich mistrzostwach Szwecja uplasowała się jedno miejsce wyżej od Czechów, zdobyła brązowy medal.

Czesi są w gronie faworytów tej imprezy. Zawodnicy znad naszej południowej granicy na ostatnich Mistrzostwach Świata zajęli czwarte miejsce.

W piątkowy wieczór swoje zmagania na MŚ elity rozpoczną gospodarze tej imprezy, Czesi. Zmierzą się oni z reprezentacją Szwecji. Obrońcami tytułu MŚ są reprezentanci "Sbornej".

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 14. Jagr (Voracek), 43. Hertl (Nemec, Klepis), 52. Simon (Hejda), 53. Cervenka, 57. Zatovic – 4. Lundovist (Sjogern), 8. Kronwall (Ekholm, Sjorgen), 35. Rask (Lindholm, Hjalmarsson), 45. Lindstrom (Moller), 60. Sjogren (Lindström, Klingberg), kar. Larsson