Słowenia – Norwegia 1:3 (koniec) | Czechy – Austria 4:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Dania 1:0 (koniec)
Niemcy – Łotwa 2:1 (koniec)
Czechy
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Austria
Piątek 08.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Grupa A
    Jakub VORÁČEK - 4:0

40:06
    Bramka dla Czech!
    Bramkę zdobył JAKUB VORÁČEK.

GOOOL! Ależ to była akcja czeskiej reprezentacji! Wygrane wznowienie na środku tercji, prostopadłe podanie Jordana do JAKUBA VORÁČKA, który ładnym uderzeniem między parkany pokonuje Swette!
    Vladimír SOBOTKA - 3:0

39:08
    Bramkę zdobył VLADIMIR SOBOTKA.

GOOL! Worek z bramkami dla Czech w końcu się rozwiązał. VLADIMIR SOBOTKA pięknym uderzeniem w samo okienko bramki Austrii pokonuje Starkbauma i jest już 3:0!
    Martin ZAŤOVIČ - 2:0

38:03
    Bramkę zdobył MARTIN ZAŤOVIČ.

GOOOOL! Czesi obejmują dwubramkowe prowadzenie! Hejda kapitalnie podał na niebieską do MARTINA ZAŤOVIČA, który wjechał do tercji ataku, zamarkował podanie i pokonał Starkbauma z najbliższej odległości! 2:0!
    Ondřej NĚMEC - 1:0

31:08
    Bramkę zdobył ONDŘEJ NĚMEC.

GOOOOL! W końcu Czesi zdołali otworzyć wynik spotkania! ONDŘEJ NĚMEC kapitalnym uderzeniem spod niebieskiej pokonuje Starkbauma i gospodarze mają swoje upragnione pierwsze trafienie!

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordan, Hertl)

Czechy: Pavelec (Salák) – Hejda, Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Kovář, Červenka – Smoleňák, Novotný, Erat – Simon, Koukal, Zaťovič
    Austria: Starkbaum (od 40:01 Swette) – Pallestrang, Heinrich, Mitterdorfer, Schumnig, Altmann, Mühlstein – T. Raffl, Latusa, Komarek – Lebler, M. Raffl, Herburger – Rotter, Ganahl, Hunderpfund – Petrik, Fischer, Woger – Cijan

Sędziowie: Rönn (FIN), Bulanov – Lazarev (oba RUS), McIntyre (USA)

Widownia: 17 383