Słowenia – Norwegia 1:3 (koniec) | Czechy – Austria 4:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Dania 1:0 (koniec)
Niemcy – Łotwa 2:1 (koniec)
Czechy
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Austria
Piątek 08.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Grupa A

56:30
    Dwie minuty kary za trzymanie otrzymał Raffl. Czechy ponownie zagrają w przewadze.

53:13
    Dwie karne minuty za uderzanie otrzymał Michael Raffl. Czesi w przewadze.

51:23
    Jagr zaczarował teraz defensywę Austrii i oddał niezły strzał. Swette broni parkanami!
    Jakub VORÁČEK - 4:0

40:06
    Bramka dla Czech!
    Bramkę zdobył JAKUB VORÁČEK.

GOOOL! Ależ to była akcja czeskiej reprezentacji! Wygrane wznowienie na środku tercji, prostopadłe podanie Jordana do JAKUBA VORÁČKA, który ładnym uderzeniem między parkany pokonuje Swette!

40:01
    W bramce Austrii pojawia się Swette.
    Vladimír SOBOTKA - 3:0

39:08
    Bramkę zdobył VLADIMIR SOBOTKA.

GOOL! Worek z bramkami dla Czech w końcu się rozwiązał. VLADIMIR SOBOTKA pięknym uderzeniem w samo okienko bramki Austrii pokonuje Starkbauma i jest już 3:0!

38:50
    A teraz bardzo bliski podwyższenia prowadzenia Czech był Jagr!
    Martin ZAŤOVIČ - 2:0

38:03
    Bramkę zdobył MARTIN ZAŤOVIČ.

GOOOOL! Czesi obejmują dwubramkowe prowadzenie! Hejda kapitalnie podał na niebieską do MARTINA ZAŤOVIČA, który wjechał do tercji ataku, zamarkował podanie i pokonał Starkbauma z najbliższej odległości! 2:0!
    Ondřej NĚMEC - 1:0

31:08
    Bramkę zdobył ONDŘEJ NĚMEC.

GOOOOL! W końcu Czesi zdołali otworzyć wynik spotkania! ONDŘEJ NĚMEC kapitalnym uderzeniem spod niebieskiej pokonuje Starkbauma i gospodarze mają swoje upragnione pierwsze trafienie!

22:39
    Dwie karne minuty dla Raffla za przeszkadzanie. Czesi w podwójnej przewadze przez kilkanaście sekund!

21:04
    Długo nie pograli Austriacy w pełnym zestawieniu. Rotter dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

18:57
    Teraz po raz pierwszy w przewadze zagrają Czesi. Hunderpfund dwie karne minuty za zahaczanie.

18:50
    Pavelec ratuje teraz Czechów przed utratą bramki po kapitalnym kontrataku austriackiej reprezentacji!

17:27
    Mocny strzał Zaťovič, dobitka Koukala – wszystko broni Starkbaum!

16:53
    Ładne uderzenie Jagra ze środka! Starkbaum odbija jednak gumę barkiem!

13:42
    Dwie karne minuty za trzymanie otrzymał Kolar. Austria po raz drugi w przewadze.

13:17
    Raffl kapitalnie nagrał przed bramkę do Komarka, który był o krok od pokonania Pavelca!

11:20
    Ogromny kocioł pod bramką Austrii! Starkbaum nie może narzekać teraz na brak pracy!

0:41
    Dwie karne minuty dla Voracka za uderzanie. Austria na początku spotkania zagra w przewadze.

Początek spotkania za ok. 20 minut.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordan, Hertl)

Czechy: Pavelec (Salák) – Hejda, Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Kovář, Červenka – Smoleňák, Novotný, Erat – Simon, Koukal, Zaťovič
    Austria: Starkbaum (od 40:01 Swette) – Pallestrang, Heinrich, Mitterdorfer, Schumnig, Altmann, Mühlstein – T. Raffl, Latusa, Komarek – Lebler, M. Raffl, Herburger – Rotter, Ganahl, Hunderpfund – Petrik, Fischer, Woger – Cijan

Sędziowie: Rönn (FIN), Bulanov – Lazarev (oba RUS), McIntyre (USA)

Widownia: 17 383