Słowenia – Norwegia 1:3 (koniec) | Czechy – Austria 4:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Dania 1:0 (koniec)
Niemcy – Łotwa 2:1 (koniec)
Słowenia
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Norwegia
Piątek 08.05.2015, 16:15Mistrzostwa Świata • Grupa B

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFYCOM! (18:20:16)
    Norwegia wygrywa 3:1. Po 4 celne strzały w ostatniej tercji

Statystyki pomeczowe:
    Strzały: 18:24
    Kary: 10 min. – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 87,5%-94,44%

Zasłużone zwycięstwo Norwegii. Była dziś zespołem zdecydowanie lepszym i przede wszystkim zabójczo skutecznym przy grze w przewadze

60:00

59:45
    Przy krążku Norwegia, wszystko już jasne!

59:00
    Minuta do końca!

58:59
    Stene mógł definitywnie zakończyć ten mecz, ale jego strzał na pustą bramkę trafił w słupek!

55:37
    Kolejny ofsajd po akcji Słoweńców, wyraźnie nie idzie dziś tej reprezentacji, szykuje się kolejna porażka

54:30
    Zaciekła walka o krążek przy bandzie, opanuje szybciej sytuację Słowenia i zaczyna mocniej naciskać na rywala

53:50
    W końcu opanowali krążek Słoweńcy, próba ataku prawą stroną kończy się spalonym

51:25
    Norwegia długo trzyma gumę na własnej połowie, nie moze przejąć jej od dłuższego czasu Słowenia

44:45
    Kapitalna interwencja Kristana, wygrany pojedynek sam na sam z Roestem!

43:00
    Spalony na niebieskiej Aska

42:10
    Roymark znalazł się w sytuacji sam na sam, chciał minąć bramkarza, ale za mocno sobie wypuścił krążek i zamiast strzału mamy kiks!

41:57
    Po małym zamieszaniu mrozi gumę Haugen

41:30
    Słoweńcy od początku tercji w natarciu, lecz ich strzały albo są blokowane, albo niecelne

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Statystyki po dwóch tercjach:
    Strzały: 14:20
    Kary: 8 min. – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 85%-92,86%

Sytuacja Słoweńców nie do pozazdroszczenia. Jak tak dalej pójdzie to po pięciu meczach nadal będą bez punktu na koncie, Norwegowi są dziś bezlitośnie wykorzystują power playe. Zapraszam po przerwie

Bramka dla Norwegii!

Trzeci gol w przewadze Norwegów! Założony zamek, guma wystawiona pod niebieską do JONASA HOLOSA, a ten potężnym uderzeniem pokonuje zasłoniętego Kristana!

35:09
    Obie drużyny w komplecie, mimo że było więcej miejsca na lodzie, to nie działo się wiele ciekawego

34:25
    Słoweńcy utrzymują krążek w tercji rywala

33:09
    Jeglić i Ask na ławce kar!

32:46
    Guma długo była przetrzymana przez jednego z Norwegów za słoweńską bramką, ale zabrakło mu zdecydowania i ostatecznie podanie stamtąd okazało się niecelne

31:20
    Guma po rykoszecie minęła bramkę Norwegów, szczęście uśmiechnęło się do nich!

30:50
    Zaskakujący strzał Forsberga z prawego koła, czujny w bramce Kristan skutecznie broni

30:00

29:50
    Dobrze broni Haugen, Słowenia w ataku

29:10

28:15
    Słoweńcy pewnie wygrywają bulik we własnej tercji, ale mają problem z utrzymaniem gumy w strefie neutralnej

23:46

Po raz drugi ekipa ze Skandynawii korzysta z przewagi! Szybko wyprowadzony krążek spod własnej tercji, na koniec idealnie podanie K. Olimba do ANDERSA BASTIANSENA, a ten pewnie umieszcza krążek w bramce!

Gol dla Słowenii!

Ależ zaczyna się ta tercja! Świetnie rozegrali gumę Słoweńcy, na koniec celnym uderzeniem w sytuacji sam na sam popisał się JAN MURSAK i po 15 sekundach mamy remis!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Statystyki po pierwszej tercji:
    Strzały: 8:9
    Kary: 2 min. – 2 min.
    Skuteczność bramkarzy: 88.89%-100%

Pierwsze 20 minut upłynął pod dyktando Norwegów, którzy prowadzą dzięki szybko wykorzystanej grze w przewadze. Słoweńcy muszą wziąć się do roboty, bo ich sytuacja po tym meczu jeśli go przegrają będzie nieciekawa. Zapraszam po przerwie
    Kapitan Słowenii i jego hokejowy uśmiech :)

18:40
    Norwegowie przetrzymują teraz gumę w tercji przeciwnika, mają problem z jej odzyskaniem Słoweńcy

17:30
    Dużo walki o krążek w tercji neutralnej

16:15
    Słoweńcy wygrali wznowienie pod swoją bramką, szybko chcieli wyjść z kontrą, ale Rodmar zepchnięty do boku nie miał jak już strzelić

14:17
    Tak się dzieje, Norwegia w komplecie

14:05
    Blokowane uderzenia Słoweńców, mimo problemów Norwegowie chyba przetrzymają osłabienie

13:15
    Ależ kocioł pod norweską bramką! Ledwo wybroniła się ekipa ze Skandynawii, Słowenia zamknęła rywala

12:17
    Dwie minuty dla Trettenesa za natarcie

11:40
    Przy krążku od momentu utraty bramki Słoweńcy, którzy chcą szybko doprowadzić do wyrównania

10:00
    Patrick THORESEN - 0:1

8:23

Błyskawicznie wykorzystana przewaga! Norwegowie wygrywają bulik, szybkie rozegranie krążka i mocny strzał z lewej flanki PATRICKA THORESENA znajduje drogę do bramki!

8:14
    Musić ukarany dwoma minutami za uderzanie kijem!

8:14
    Małe zamieszanie w norweskiej tercji, w pewnym momencie sam przed bramkarzem znalazł się Musić, ale dwukrotnie jego uderzenia zablokował Haugen!

7:00
    Ładnie rozegrana kontra Słowenii, podanie na środek do Urbasa, ten jednak uderza wprost w Haugena

6:10
    Zakotłowało się pod słoweńską bramką, w końcu zdołał zakryć krążek Kristan

5:55
    Blokowane uderzenia Norwegów, którzy ponownie zadomowli się w tercji rywala

4:45
    W końcu wyszli z własnej strefy Słoweńcy, zażarta walka o krążek w strefie neutralnej

3:47
    I kolejna interwencja słoweńskiego golkipera. Krążek wylądował poza bandami, na buliku górą Słoweńcy