Słowenia – Norwegia 1:3 (koniec) | Czechy – Austria 4:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Dania 1:0 (koniec)

Bramka dla Norwegii!

Trzeci gol w przewadze Norwegów! Założony zamek, guma wystawiona pod niebieską do JONASA HOLOSA, a ten potężnym uderzeniem pokonuje zasłoniętego Kristana!
    Anders BASTIANSEN - 1:2

23:46

Po raz drugi ekipa ze Skandynawii korzysta z przewagi! Szybko wyprowadzony krążek spod własnej tercji, na koniec idealnie podanie K. Olimba do ANDERSA BASTIANSENA, a ten pewnie umieszcza krążek w bramce!
    Jan MURSAK - 1:1

20:15
    Gol dla Słowenii!

Ależ zaczyna się ta tercja! Świetnie rozegrali gumę Słoweńcy, na koniec celnym uderzeniem w sytuacji sam na sam popisał się JAN MURSAK i po 15 sekundach mamy remis!
    Patrick THORESEN - 0:1

8:23

Błyskawicznie wykorzystana przewaga! Norwegowie wygrywają bulik, szybkie rozegranie krążka i mocny strzał z lewej flanki PATRICKA THORESENA znajduje drogę do bramki!

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 21. Mursak (Kopitar, Kranjc) – 9. Thoresen (M. Olimb, Holos), 24. Bastiansen (K. Olimb, Sorvik), 39. Holos (M. Olimb)

Słowenia: Kristan (Kroselj) – Kranjc, Kovacević, Robar, Gregorc, Vidmar, Pretnar, Stebuh, Tavżelj – Urbas, Kopitar, Mursak – Jeglić, Ticar, Sabolić – Pance, Musić, Razingar, Verlić, Rodmar, Ograjensek
    Norwegia: Haugen (Volden) – Hollos, Tollefsen, Trygg, Norstebo, Sorvik, Bonsaksen, Odegaard – Thoresen, Ask, K. Olimb – Martinsen, M. Olimb, Roselli Olsen – Forsebrg, Bastiansen – Trettenes – Roymark, Stene, Roest

Sędziowie: Stricker (SUI), Vinnerborg (SWE) – Dahmen (SWE), Semjonov (EST)