Kanada – Czechy 2:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Rosja 0:4 (koniec)
Stany Zjednoczone
0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Rosja
Sobota 16.05.2015, 19:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

Mistrzostwa Świata Elity, drugi półfinał pomiędzy reprezentacją Stanów Zjednoczonych i reprezentacją Rosji.

W drugim półfinałowym spotkaniu tegorocznych Mistrzostw Świata w Pradze i Ostrawie rozegrany zostanie prawdziwy hokejowy klasyk – spotkanie Amerykanów z Rosjanami.

Stany Zjednoczone to zwycięzca grupy B, która swoje spotkania rozgrywała w Ostrawie. W ćwierćfinale Amerykanie z małymi problemami po pierwszej tercji rozprawili się ze Szwajcarią i awansowali do półfinału.

Rosjanie, trzecia drużyna grupy B, w ćwierćfinale rozegrała bardzo ciężkie spotkanie z reprezentacją Szwecji. Trzy Korony w tym starciu walczyły do samego końca stąd Rosja może jeszcze odczuwać skutki czwartkowego meczu.

Oba zespoły zmierzyły się już ze sobą w fazie grupowej. Wówczas lepsi okazali się Amerykanie, którzy po pięknym hokejowym widowisku pokonali Rosję 4:2.

Nie sposób tutaj typować faworyta tego meczu. Obie reprezentacje są w stanie awansować do półfinału. Jedno jest pewne – czekają nas wielkie hokejowe emocje.
    Reprezentację Rosji wzmocnił wczoraj Aleksander Owieczkin, który przyleciał do Pragi prosto z Waszyngtonu

Na relację z tego meczu zapraszamy prosto z praskiej O2 Areny od godziny 19:15 na lajfy.com!

Witamy z O2 Areny! Aktualnie trwa rozgrzewka obydwu reprezentacji.

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Crug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks – Morin

Rosja: Bobrowski (Chudobin) – Jakowlew, Biełow, Kulikow, Antipin, Czudinow, Mironow – Owieczkin, Tichonow, Płotnukow – Moziakin, Małkin, Kulomin– Panarin, Szpiaczjow, Tarasienko – Dadonow, Szirokow, Kowalczuk – Anisimow

Sędziowie: Wehrli (SUI), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Mills (CAN).

Początek spotkania za ok. pół godziny.
    W takich zestawieniach obydwa zespoły rozpoczną mecz

Zawodnicy na lodzie!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie drugiego półfinału dla Rosji!

0:25
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu należał do Owieczkina. Hellebuyck pewnie interweniuje.

1:32
    Przepiękna interwencja Hellebuycka rakiem po strzale Dadonowa! Wznowienie w tercji obronnej Amerykanów.

2:33
    Pierwsza doskonała okazja Amerykanów na zdobycie gola. W świetnej pozycji znalazł się Smith. Bobrowski jednak na posterunku.

3:30
    Bardzo aktywna gra Rosji w ofensywie. Sborna zaczyna spotkanie z USA jak Czesi z Kanadą.

4:31
    Jones ruszył z indywidualną akcją Amerykanów. Nie zdołał jednak oddać celnego strzału.

4:56
    Zamieszanie pod bramką Stanów Zjednoczonych. Hellebuyck zdołał jednak zamrozić gumę.

5:30
    Dobra interwencja Bobrowskiego po strzale Veseya. Wznowienie gry w tercji obronnej Rosjan.

6:08
    Guma poza obszarem lodowiska. Mamy pierwszą przerwę na czyszczenie lodu i reklamy.

7:12
    Gra w ostatnich minutach się wyrównała. Rosjanie nie atakują już tak często na bramkę Hellebuycka.

8:31
    Uwolnienie po stronie Amerykanów. Wycofanie gry pod bramkę Hellebuycka.

9:34
    Małkin do Czudinowa, a ten spod niebieskiej trafia wprost w parkany Hellebuycka.

10:23
    Ponownie seryjnie na bramkę USA atakują Rosjanie. Amerykanie oddają bardzo mało strzałów.

11:26
    Niewiele brakowało a Vesey wpakowałby ze środka gumę do siatki Bobrowskiego. Niezły kontratak Amerykanów.

11:39
    Dwie karne minuty za nadmierną ilość zawodników na lodzie otrzymała reprezentacja Rosji. USA zagra w przewadze.

12:12
    Amerykanie wyrzuceni z tercji ataku. Stany Zjednoczone muszą kreować akcję od nowa.

13:39
    Rosja na lodzie już w pełnym zestawieniu. Słaba gra Amerykanów w przewadze.

14:39
    Zamieszanie pod bramką Bobrowskie po tym jak Moses uderzył z backhandu. Wszystko skończyło się jednak dobrze dla Sbornej.

15:10
    Fantastyczne uderzenie Owieczkina z nadgarstka. Hellebuyck broni jednak parkanami!

15:40
    Lewis poddał zza bramki do nadjeżdżającego Moore'a, a ten trafia wprost w Bobrowskiego.

16:29
    Bobrowski obligatoryjnie mrozi gumę po jej wstrzeleniu do tercji ataku przez USA. Przerwa w grze.

17:12
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Rosjanie nie mogą teraz przeprowadzić dobrej akcji.

18:45
    Moziakin próbował podawać na środek do Kulomina, ale w porę zainterweniował defensor USA.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

19:20
    Małkin bardzo bliski pokonania Hellebuycka! Cudem ratują się teraz Amerykanie!

19:42
    A teraz Stany Zjednoczone ponownie zagrają w przewadze. Dwie minuty za atak łokciem otrzymał Małkin.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach dobrej gry, momentami z przewagą Rosji, mamy bezbramkowy remis. USA drugą tercję rozpocznie od gry w przewadze.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:00.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Rosji.

20:30
    Amerykanie zakładają zamek pod bramką Bobrowskiego.

21:42
    Sborna na lodzie w pełnym zestawieniu.

22:34
    Murphy celował spod niebieskiej, ale minimalnie minął się z rosyjską bramką.

23:34
    Czudinow wstrzelił gumę pod bramkę Hellebuycka, ale tam dobrą interwencją popisali się defensorzy USA.

24:34
    Guma poza obszarem lodowiska podczas akcji Stanów Zjednoczonych. Przerwa w grze.

25:24
    Dobra interwencja Bobrowskiego po strzale Kruga. Wznowienie w tercji obronnej Rosjan.

26:20
    Mocny strzał Jakowlewa, dobitka Tichonowa – wszystko jak na razie broni Hellebuyck!

27:23
    Sborna ponownie podkręca tempo gry. Defensywa USA ma teraz sporo pracy.

28:03
    Kowalczuk bardzo bliski otwarcia wyniku spotkania! Cudem wybronił teraz to Hellebuyck!

29:40
    Coraz głośniejszy doping licznie zgromadzonych sympatyków reprezentacji Rosji.

29:59
    Pierwsza kara dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Dwie karne minuty za grę niedozwolonym sprzętem otrzymał Krug.

30:12
    Amerykanie wybijają gumę do tercji neutralnej.

31:03
    Rosjanie spokojnie rozgrywają hokejowy zamek...

31:59
    Zdołali się wybronić Amerykanie podczas gry w osłabieniu. Gramy 5 na 5!

32:12
    Faulk ruszył z indywidualną akcją i oddał ładne uderzenie z nadgarstka, które minimalnie minęło bramkę Bobrowskiego.

33:05
    Ogromny kocioł pod bramką Bobrowskiego! Sędziowie przerywają jednak grę – spalony w polu bramkowym!

34:19
    Małkin z dobrej pozycji strzela nad bramką Hellebuycka.

35:45
    Amerykanie atakują, oddają strzały, ale także oni nie mogą znaleźć sposobu na Bobrowskiego.

36:19
    Mocny strzał Bonino. Pewnie interweniuje Bobrowski.

37:30
    Spalony podczas akcji Sborbej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

38:13
    Wyraźny okres przewagi USA. Kolejny groźny strzał, tym razem w wykonaniu Eichela.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach spotkania w Pradze nadal mamy bezbramkowy remis. Kluczowa w kwestii awansu do finału będzie więc trzecia tercja.

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:50.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Amerykanów.

40:40
    Spokojny początek tercji w wykonaniu obydwu zespołów.

41:50
    Piękne uderzenie Moore'a spod niebieskiej. Bobrowski jednak świetnie wyłapał krążek rakiem.

42:11
    Guma poza obszarem lodowiska podczas akcji Rosjan. Przerwa w grze.

43:30
    Guma po strzale Gardinera odbiła się jedynie od pleksy za bramką Bobrowskiego.

44:13
    Dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Larkin. Rosja zagra w przewadze.

45:31
    Amerykanie wybijają gumę daleko pod bramkę Bobrowskiego.

46:13
    Stany Zjednoczone na lodzie w pełnym zestawieniu.
    Czy zobaczymy jakieś bramki w regulaminowym czasie gry?

47:13
    Bramka dla Rosji!
    Strzelcem bramki SERGIEJ MOZIAKIN.

GOOOL! Rosja otwiera wynik spotkania! SERGIEJ MOZIAKIN wjechał do tercji ataku, minął obrońców USA i fantastycznym strzałem z nadgarstka pokonał Hellebuycka. 1:0!
    Sergiej MOZIAKIN - 0:1

48:30
    Amerykanie muszą teraz zaryzykować i ruszyć do ofensywy.

49:06
    Moziakin podał do Małkina, a ten huknął obok prawego słupka bramki Hellebuycka.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 14 938 widzów.

50:19
    Strzelcem bramki ALEKSANDER OWIECZKIN.

GOOOL! Kolejna bramka dla Sbornej! Fatalny błąd Amerykanów, którzy zgubili gumę we własnej tercji obronnej na rzecz ALEKSANDRA OWIECZKINA, a ten po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie Rosji.
    Aleksander OWIECZKIN - 0:2

50:53
    Dwie karne minuty dla Nelsona za nieprzepisowe zagranie krążka ręką.

51:12
    Uwolnienie po stronie Rosjan. Wznowienie gry pod bramką Bobrowskiego.

52:19

52:53
    USA na lodzie w pełnym zestawieniu.

53:10
    Ładna interwencja Bobrowskiego parkanami po precyzyjnym uderzeniu Nelsona z nadgarstka.

54:49
    Amerykanie próbują atakować, ale wszystkie siły Rosji skierowane już do defensywy.

55:10
    Akcja Rosjan zakończona niecelnym uderzeniem Moziakina.

55:28
    Strzelcem bramki WADIM SZIPACZJOW.

GOOOL! Kolejne trafienie dla Rosji! WADIM SZIPACZJOW ładnym uderzeniem pokonuje Hellebuycka i wbija kolejny gwóźdź do trumny USA w tym spotkaniu.
    Wadim SZIPACZJOW - 0:3

56:11
    Spalony podczas akcji Sbornej. Sędziowie przerywają grę.

56:40
    USA stawia wszystko na jedną kartę i gra bez bramkarza.

57:08
    Bobrowski na raty broni uderzenie Mosesa.

57:39
    Czas dla Rosji.

58:35
    Strzelcem bramki JEWGIENIJ MAŁKIN.

GOL! Owieczkin podał do JEWGIENIJA MAŁKINA, a ten mocnym strzałem do pustej bramki ustala wynik dzisiejszego spotkania.
    Jewgenij MAŁKIN - 0:4

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania.

60:00

KONIEC! Rosja drugim finalistą tegorocznych Mistrzostw Świata! Udany rewanż Rosji za porażkę z Amerykanami w fazie grupowej. Sborna zagra jutro o 20:15 o złoto z reprezentacją Kanady. Amerykanom pozostaje bój o brązowy medal z Czechami o godzinie 16:15.

Statystyki końcowe:

Strzały: 35 – 30
    Kary: 6 – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 89.66% – 100.00%

Dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejsze relacje z meczów o medale na Lajfy.com! (21:28:41)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 48. Moziakin (Bobrowski), 51. Owieczkin, 56. Szipaczjow (Kulomin, Moziakin), 59. Małkin (Owieczkin)

Stany Zjednoczone: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Crug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks – Morin

Sędziowie: Wehrli (SUI), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Mills (CAN)

Widownia: 14 938