Kanada – Czechy 2:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Rosja 0:4 (koniec)
Stany Zjednoczone
0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Rosja
Sobota 16.05.2015, 19:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Półfinał
    Jewgenij MAŁKIN - 0:4

58:35
    Bramka dla Rosji!
    Strzelcem bramki JEWGIENIJ MAŁKIN.

GOL! Owieczkin podał do JEWGIENIJA MAŁKINA, a ten mocnym strzałem do pustej bramki ustala wynik dzisiejszego spotkania.

57:39
    Czas dla Rosji.

56:40
    USA stawia wszystko na jedną kartę i gra bez bramkarza.
    Wadim SZIPACZJOW - 0:3

55:28
    Strzelcem bramki WADIM SZIPACZJOW.

GOOOL! Kolejne trafienie dla Rosji! WADIM SZIPACZJOW ładnym uderzeniem pokonuje Hellebuycka i wbija kolejny gwóźdź do trumny USA w tym spotkaniu.

50:53
    Dwie karne minuty dla Nelsona za nieprzepisowe zagranie krążka ręką.
    Aleksander OWIECZKIN - 0:2

50:19
    Strzelcem bramki ALEKSANDER OWIECZKIN.

GOOOL! Kolejna bramka dla Sbornej! Fatalny błąd Amerykanów, którzy zgubili gumę we własnej tercji obronnej na rzecz ALEKSANDRA OWIECZKINA, a ten po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie Rosji.
    Sergiej MOZIAKIN - 0:1

47:13
    Strzelcem bramki SERGIEJ MOZIAKIN.

GOOOL! Rosja otwiera wynik spotkania! SERGIEJ MOZIAKIN wjechał do tercji ataku, minął obrońców USA i fantastycznym strzałem z nadgarstka pokonał Hellebuycka. 1:0!

44:13
    Dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Larkin. Rosja zagra w przewadze.

33:05
    Ogromny kocioł pod bramką Bobrowskiego! Sędziowie przerywają jednak grę – spalony w polu bramkowym!

29:59
    Pierwsza kara dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Dwie karne minuty za grę niedozwolonym sprzętem otrzymał Krug.

28:03
    Kowalczuk bardzo bliski otwarcia wyniku spotkania! Cudem wybronił teraz to Hellebuyck!

26:20
    Mocny strzał Jakowlewa, dobitka Tichonowa – wszystko jak na razie broni Hellebuyck!

19:42
    A teraz Stany Zjednoczone ponownie zagrają w przewadze. Dwie minuty za atak łokciem otrzymał Małkin.

19:20
    Małkin bardzo bliski pokonania Hellebuycka! Cudem ratują się teraz Amerykanie!

15:10
    Fantastyczne uderzenie Owieczkina z nadgarstka. Hellebuyck broni jednak parkanami!

11:39
    Dwie karne minuty za nadmierną ilość zawodników na lodzie otrzymała reprezentacja Rosji. USA zagra w przewadze.