Dynamo Kij. – Szachtar 0:0 (5:4 po rz. karnych)
Szachtar Donieck
Czwartek 04.06.2015, 20:00 • Stadion Olimpijski, Kijów • Puchar Ukrainy • Finał
    Tak to wygląda po meczu.

Po mizernym widowisku Dynamo Kijów do mistrzostwa kraju dokłada Puchar Ukrainy!
    Największe emocje były w pierwszej połowie, kiedy to piłkarze wykazywali jeszcze chęć do gry. W drugiej połowie wszystko uległo zmianie, bowiem zawodnicy przerzucili się na walkę o żółte kartki, gdzie zdecydowanie wygrało Dynamo.
    W dogrywce trudno było o groźniejsze akcje, bowiem większość opadała z sił.
    W końcu przyszły rzuty karne! Szachtar prowadził już 3:1, ale i tak zepsuł swoją przewagę – to gracze z Kijowa zgarniają wszystko w tym sezonie! (23:06:30)

Wydawało się, że to Szachtar dopnie swego w karnych! Dynamo robi świetny "comeback" i wygrywa!

Rzesza kibiców Dynama "wylewa się" z trybun na płytę boiska! Puchar zostaje w Kijowie!

7. serie
    5:4
    Nie dojdziemy do strzałów bramkarzy, bowiem Shovkovskyi broni strzał Gladkiya! DYNAMO Z PUCHAREM UKRAINY!

7. serie
    5:4
    Khacheridi idzie pewnie po zwycięstwo! Niedługo dojdziemy do bramkarzy!

6. serie
    4:4
    Teixeira podtrzymuje nadzieje Szachtara! Takie karne rekompensują słaby mecz od drugiej połowy!

6. serie
    4:3
    Belhanda w końcu strzela i wyprowadza Dynamo na prowadzenie!

Sędzia nie pozwala na kontynuowanie gry w tym momencie. Czekamy na kibiców, którzy wracają na sektory.

Mamy przerwę, bowiem na boisko wbiegli kibice, którzy gromadzą się za bandami reklamowymi!

5. serie
    3:3
    Co tu się wyprawia??? Mamy remis, bowiem Rakitskiy nie wytrzymuje presji i strzela w poprzeczkę!

5. serie
    3:3
    Yarmolenko potwierdza klasę z dzisiejszego meczu! Teraz także nie zadrżała mu noga i gramy dalej!

4. serie
    2:3
    Niebywałe! Szachtar także nie wykorzystuje jednej z jedenastek i w grze są gospodarze! Taison prosto w bramkarza!

4. serie
    2:3
    Gusev ładnie i mocno – Pyatov nie wyciąga piłek przy okienku!

3. serie
    1:3
    Costa przepięknie strzela i przybliża Szachtar do końcowego sukcesu!

3. serie
    1:2
    Antunes zostaje wybroniony przez Pyatova! Beznadziejny strzał w wykonaniu gracza Dynama i mistrzowie Ukrainy są o krok od przegranej!