Braunschweig – Rayo Vallecano 1:2 (koniec) | Ajax – Wolfsburg 1:1 (koniec) | VfL Bochum – Borussia D. 2:1 (koniec)
Ajax Amsterdam
1:1 (0:0)
VfL Wolfsburg
Piątek 17.07.2015, 19:00 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Spotkania towarzyskie

Spotkanie w Amsterdamie właśnie się zakończyło! Byliśmy świadkami dobrego, szybkiego meczu! Niestety, był to bezbarwny występ reprezentanta Polski, Arkadiusza Milika.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (20:52:52)

90+2

90+1
    Świetny kontratak Ajaxu zakończony technicznym strzałem Meniga i perfekcyjną interwencją Casteelsa!

90
    Dwie minuty dłużej potrwa to spotkanie!

89
    Kevin De Bruyne próbował z czterdziestu metrów zaskoczyć Cillessena, ale kompletnie mu to nie wyszło. Od bramki zacznie golkiper Ajaxu.

88
    Powoli zbliżamy się do końca tego spotkania. Tymczasem arbiter podyktował rzut wolny dla Ajaxu niedaleko linii środkowej boiska.

87
    Zbyt mocne zagranie na skrzydło do Rodrigueza, który nie zdołał utrzymać futbolówki na placu gry. Od autu zaczną Holendrzy.

86
    Nieudane dośrodkowanie Schone i rywale wybijają piłkę poza własne pole karne.

85
    Zablokowane uderzenie Klaassena i Ajax rozpocznie od rzutu rożnego.

84
    Przycisnęli w końcówce przyjezdni! Tym razem z dystansu próbował Guilavogui, ale niecelnie.

83
    Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Milik, na boisku pojawia się Younes.
    82. Piłka meczowa Perisicia:

82
    Ależ blisko zdobycia bramki byli przyjezdni! Perisić otrzymał idealne podanie na głowę, ale tym razem miejscowych uratował słupek!

81
    Piłka utrzymuje się w posiadaniu gospodarzy, którzy jednak nie za bardzo mają pomysł na to, jak po raz drugi pokonać golkipera Wilków.

80
    Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dziesięć minut! Czy któremuś z zespołów uda się zadać zabójczy cios i pokonać rywala? Zapowiada się niezwykle ciekawa końcówka!

79
    Klaassen nieprzepisowo walczył o piłkę na połowie rywali, co nie uszło uwadze arbitra.

78
    Na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry zdecydował się Schone, ale pewnie w bramce zachował się Casteels.

77
    Bardzo mądre zachowanie Meniga, który dał się sfaulować w odległości nieco ponad dwudziestu metrów pod bramką rywali. To może być dobra okazja dla Ajaxu!

76
    Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry w pole karne VfL lepsi okazali się defensorzy z Niemiec, którzy bez kłopotu oddalili zagrożenie.

75
    Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Veltman, na boisku pojawia się Heitinga.

73
    Kolejne zbyt mocne prostopadłe zagranie do Milika i gwiazdor reprezentacji Polski znów został uprzedzony przez wychodzącego z bramki Casteelsa.

72
    Ivan Perisić znów zagroził bramce rywali! Chorwat z dystansu próbował pokonać Cillessena, ale jego uderzenie okazało się za mocne.

71
    Zbyt głębokie dośrodkowanie ze skrzydła na głowę Arka Milika, który został wyprzedzony przez golkipera Wilków.

70
    Holendrzy spokojnie wymieniają się teraz podaniami w środkowej strefie boiska, ale widać, że będą próbowali jeszcze raz zaatakować rywali.
    68. Gol De Bruyne dający wyrównanie:

68
    Gol dla Wolfsburga!

Coś niesamowitego, błyskawicznie wyrównują goście! Katastrofalny błąd popełnił Menig, który jeszcze przed chwilą popisał się asystą! KEVIN DE BRUYNE przejął futbolówkę, przebiegł z nią kilkanaście metrów, a następnie oddał mocne uderzenie po ziemi, tuż przy słupku!
    67. Klaassen wyprowadza Ajax na prowadzenie:

67
    Gol dla Ajaxu!
    A jednak to Ajax wychodzi na prowadzenie! Menig obsłużył wbiegającego w pole karne DAVY'EGO KLAASSENA wyśmienitym podaniem na głowę! Fantastyczny gol, bramkarz był bez szans!

65
    Druga połowa to zdecydowana przewaga Wilków. Wicemistrzowie Holandii nie grają już tak pewnie jak w pierwszej połowie i przede wszystkim dużo rzadziej znajdują się w posiadaniu piłki.

64
    Podwójna zmiana w drużynie Ajaxu. El Ghazzi zostaje zastąpiony przez Meniga, a w miejsce Fischera na murawie pojawi się Schone.

63
    Guilavogui nie zdołał opanować futbolówki zagranej ze skrzydła. Od autu zaczną miejscowi.

61
    Na trybunach w Amsterdamie zasiada dziś 49 000 widzów!

60
    Na indywidualną akcję zdecydował się teraz Fischer! Ofensywny gracz Ajaxu minął dwóch rywali kropnął na bramkę VfL, ale piłka poszybowała centymetry nad poprzeczką!

58
    Bardzo groźne uderzenie Perisicia z dwudziestu pięciu metrów! Cillessen nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie wychwycił futbolówkę.

57
    Kolejne znakomite zachowanie golkipera VfL, który wyszedł przed pole karne i głową wybił piłkę przed nadbiegającym napastnikiem rywali.

56
    Błyskawiczna odpowiedź ekipy z Amsterdamu! Caligiuri oddał potężne uderzenie z piętnastu metrów, ale bardzo perfekcyjną interwencją popisał się Casteels!

55
    Kolejna szansa gości! W polu karnym Ajaxu piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Perisicia, który oddał minimalnie niecelny strzał!

54
    Rozpędzony Rodriguez świetnie powstrzymany przez jednego z defensorów Ajaxu, tylko aut dla przyjezdnych.
    53. Niezwykle aktywny jest De Bruyne po wejściu na murawę!

53
    Było groźnie pod bramką Ajaxu! De Bruyne zwiódł jednego z obrońców, a następnie zdecydował się na strzał z siedemnastu metrów! Ostatecznie jednak tylko rzut rożny dla Wilków.

52
    Tym razem w ataku faulował Milik. Ale to dobrze, dzięki temu mamy pewność, że Polak w ogóle w tym spotkaniu bierze udział.

51
    Kevin De Bruyne nieczysto walczył o piłkę na prawym skrzydle i arbiter podjął słuszną decyzję o przyznaniu stałego fragmentu gry gospodarzom.

50
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na strzał głową zdecydował się Guilavogui, ale przeniósł on futbolówkę ponad poprzeczką.

48
    Strzał El Ghaziego z ostrego kąta zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę, ale Holendrzy wciąż przy piłce.

47
    Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej znalazł się Bendtner, który również pojawił się na murawie dopiero po przerwie.

46
    Zespół Wilków na drugą połowę wyszedł w niemal całkowicie zmienionym składzie:

Casteels – Vieirinha, Naldo, Klose, Rodriguez – Guilavogui, Seguin – Perisić, De Bruyne, Caligiuri – Bendtner.

46

Do przerwy bez bramek w stolicy Holandii! Trzeba jednak przyznać, że nie jest to nudny mecz, choć przede wszystkim zawodnikom brakuje skuteczności. Martwi również postawa Milika, który jak na razie był mało widoczny.

Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niespełna kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45
    Danny Makkelie doliczył jedną minutę do pierwszej części tego pojedynku.

44
    Niedokładne podanie ze skrzydła w pole karne Wolfsburga i defensorzy VfL przejmują futbolówkę.

43
    Seria rzutów rożnych dla Ajaxu zakończona pewnym wyłapaniem futbolówki przez golkipera wicemistrzów Niemiec.
    42. Fischer bliski zdobycia gola:

42
    Tym razem blisko własnej bramki głupio zabawili się goście! W dziecinny sposób piłkę stracił Jung, ale jego błąd naprawił Benaglio, który wygrał pojedynek sam na sam z Fischerem!

41
    Dijks niepotrzebnie przewrócił jednego z rywali i arbiter dyktuje rzut wolny dla ekipy z Wolfsburga.

40
    Zawodnikowi Wolfsburga nic się nie stało i jest w stanie kontynuować grę. Chwilę później z murawy podniósł się także gracz Ajaxu i gramy dalej!

39
    Do dwóch ostrych starć doszło teraz w środkowej strefie boiska. Z murawy nie podnosi się Klaassen oraz Dost.

38
    Cillessen zaliczył dobre wyjście z bramki i zdołał wybić futbolówkę, zanim dopadł do niej rozpędzony napastnik rywali.

36
    W drugiej połowie możemy spodziewać się dużej ilości zmian. Poza linią boczną rozgrzewkę zaczęło sześciu rezerwowych Wolfsburga.

35
    Schafer faulowany po raz kolejny, tym razem we własnym polu karnym. Od rzutu wolnego grę wznowi Benaglio.

34
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Ajaxu! Piłka spadła następnie pod nogi Naldo, którego strzał został jednak zablokowany!

33
    Schafer próbował wyjść z kontratakiem, ale został sfaulowany jeszcze na własnej połowie boiska. Od rzutu wolnego zaczną przyjezdni.

32
    Wreszcie szybszą akcję przeprowadzili gospodarze, ale czujnie w obronie zachował się Klose. 27-letni Niemiec szwajcarskiego pochodzenia wybił piłkę na rzut rożny.

30
    Nieco wolniejsze tempo gry obserwujemy właśnie na Amsterdam Arena. Przy piłce znajdują się miejscowi, którzy cały czas wymieniają się podaniami blisko środka pola.

29
    Kruse otrzymał świetne podanie ze skrzydła od Schurrle, ale jego uderzenie "nożycami" okazało się niecelne. Od bramki zaczyna golkiper Ajaxu.

28
    Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry nie przyniosło drużynie z Wolfsburga żadnej korzyści, ale goście wciąż przy piłce.

27
    Dijks wślizgiem przerywa akcję rywali i arbiter zinterpretował to jako naruszenie przepisów. Rzut wolny dla VfL blisko narożnika boiska.

26
    Dost zbyt mocno podawał futbolówkę do wybiegającego kolegi z drużyny i ta wyszła poza linię końcową. Od bramki zacznie Cillessen.

25
    Jeden z obrońców niemieckiej drużyny był ciągnięty za koszulkę niedaleko własnego pola karne i arbiter bez wahania przerwał grę.

24
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne drużyny z Wolfsburga, ale i tym razem pewnie spisał się Benaglio.

23
    Bardzo dobra interwencja Klose w defensywie i po groźnej akcji Ajaxu gospodarzom pozostał jedynie wrzut piłki z autu.

22
    Piłka cały czas krąży od jednego zawodnika Ajaxu do drugiego. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, to przewaga Holendrów musi być miażdżąca!

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami! Póki co przeważają gospodarze, którzy jednak zbyt często tracą piłkę na w okolicach własnego pola karnego.

19
    Kolejna dobra okazja gospodarzy! Na strzał z szesnastego metra zdecydował się El Ghazi, ale piłka minimalnie minęła bramkę!

18
    Kolejny faul w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego grę wznowią wicemistrzowie naszych zachodnich sąsiadów.
    17. Było groźnie pod bramką Wilków!

17
    El Ghazi na pełnej szybkości wbiegał w pole karne rywali, ale po jego strzale głową piłka minęła słupek bramki VfL.

16
    Niedokładnie zagrywał teraz Arek Milik, który próbował odegrać futbolówkę do niekrytego Fischera.

15
    Schurrle powalił na murawę szarżującego rywala i Holendrzy będą mieli rzut wolny w odległości około 25 metrów od bramki gości.

14
    Przyjezdni wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

13
    Holendrzy mieli teraz stały fragment gry, ale dośrodkowanie z rzutu wolnego było zdecydowanie za mocne i piłka opuściła boisko.

12
    Kolejny raz bardzo pewnie na przedpolu spisał się Cillessen, który wyłapał futbolówkę po kolejnym mocnym dośrodkowaniu ze skrzydła.

11
    Kolejny raz beznadziejnie blisko własnego pola karnego spisują się Holendrzy! Tym razem Cillessen podał piłkę niemal prosto pod nogi rywala, ale jeden z defensorów go sfaulował i Wolfsburg będzie miał tylko rzut wolny!

10
    Bardzo dobra wrzutka Junga z prawej strony boiska, ale przytomne wyjście z bramki zaliczył Cillessen.

9
    Naldo znalazł się w sytuacji strzeleckiej w polu karnym Ajaxu, ale piłka po jego uderzeniu z woleja poszybowała ponad poprzeczką.

8
    Dośrodkowanie w pole karne Ajaxu, ale jeden z defensorów głową wybija piłkę na rzut rożny. Pierwsza korner w tym spotkaniu przypada na drużynę z Niemiec.

7
    Coraz wyżej ustawiają się Niemcy, a piłkarze Ajaxu po raz kolejny w głupi sposób tracą futbolówkę na własne połowie boiska.

6
    Holendrzy ponownie wycofali piłkę do tyłu, gdzie wymieniają się szybkimi podaniami. Wicemistrzowie Niemiec jak na razie nie decydują się na wysoki pressing.

5
    Pierwsza groźna okazja Ajaxu! Klaassen otrzymał prostopadłe podanie w szesnastkę rywali, ale pogubił się w przyjęciu i ostatecznie futbolówkę wyłapał golkiper Wolfsburga.

4
    Benaglio bez kłopotów wyłapał futbolówkę po zbyt mocnym podanie z głębi pola w kierunku Arka Milika.

3
    Centrostrzał z prawej flanki w wykonaniu Junga, ale Cillessen był dobrze ustawiony i nie dał wrzucić sobie futbolówki za kołnierz.

2
    Holendrzy długo wymieniali się podaniami na własnej połowie boiska, ale skończyło się to stratą, a następnie faulem na zawodniku gości.

1
    Od środka rozpoczęli gospodarze.

1

Zawodnicy obu drużyn właśnie wychodzą na murawę!

Oto wyjściowe składy obu drużyn na nadchodzące spotkanie!

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Bazoer, Sinkgraven – El Ghazi, Klaassen, Fischer – Milik

VfL Wolfsburg: Benaglio – Jung, Naldo, Klose, Schafer – Guilavogui, Hunt – Caligiuri, Kruse, Schurrle – Dost.

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie rozpocznie się za niecałe pół godziny, a my już za chwilę poznamy podstawowe jedenastki obu drużyn!

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:00. Składy obu drużyn zaprezentujemy Wam niecałe pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. Bądźcie z nami, zapowiada się ciekawe widowisko!

Niemcy mają zaplanowany start w turnieju towarzyskim Emirates Cup. W sobotę 25 lipca zmierzą się z Villarealem, a dzień później z Arsenalem Londyn. Popularne "Wilki" na poważnie sezon zaczną pierwszego dnia sierpnia, kiedy w pojedynku o Superpuchar Niemiec zmierzą się z mistrzem kraju, Bayernem Monachium

Drużyna Ajaxu oprócz spotkania z Wolfsburgiem rozegra jeszcze jedno spotkanie towarzyskie przed meczami o punkty. W najbliższą środę drużyna Arka Milika zmierzy się z francuskim Saint-Etienne. Sezon ligowy Holendrzy rozpoczną 9 sierpnia wyjazdowym pojedynkiem z AZ Alkmaar.

Dla Niemców będzie to drugi sparing w bieżącym okresie przygotowawczym. Na pierwszy mecz piłkarze z Wolfsburga przyjechali do Gdańska, gdzie zmierzyli się z Lechią. Tamten mecz zakończył się remisem 1:1. Warto dodać, że zawodnicy VfL w poprzednim sezonie zwyciężyli w krajowym pucharze pokonują w finale Borussię Dortmund 3:1.

Holendrzy są aktualnym wicemistrzem swojego kraju. Dla piłkarzy Ajaxu będzie to czwarte spotkanie towarzyskie tego lata. Ekipa Arka Milika najpierw zremisowała 2:2 z rosyjskim Dynamo Moskwa, następnie uległ 1:3 duńskiemu Nordsjaelland, a w ostatnim spotkaniu pokonał grecki Panathinaikos 2:0.

Serdecznie zapraszam Państwa na jeden z najciekawszych piątkowych meczów sparingowych! Na Amsterdam Arenie miejscowy Ajax podejmie niemiecki VfL Wolfsburg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 67. Klaassen – 68. De Bruyne

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman (75. Heitinga), Riedewald, Dijks – Bazoer, Sinkgraven – El Ghazi (64. Menig), Klaassen, Fischer (64. Schone) – Milik (83. Younes)

Zmiany: Boer – Heitinga, Dankerlui, Younes, Van de Beek, Menig, Schone, Kishna

VfL Wolfsburg:
    1. połowa: Benaglio – Jung, Naldo, Klose, Schafer – Guilavogui, Hunt – Caligiuri, Kruse, Schurrle – Dost

2. połowa: Casteels – Vieirinha, Naldo, Klose, Rodriguez – Guilavogui, Seguin – Perisić, De Bruyne, Caligiuri – Bendtner

Sędzia główny: Danny Makkelie

Widownia: 49 000