Polska – Stany Zjednoczone 0:3 (koniec) | Serbia – Francja 0:3 (koniec)
19 21 23
Francja
3
25 25 25
Niedziela 19.07.2015, 16:30 • Maracanazinho Gymnasium, Rio de Janeiro, Brazylia • Liga Światowa • Finał

0:0
    Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne siatkarskie relacje na Lajfy.com! (18:00:34)

0:0
    Największy sukces francuskiej siatkówki w historii! Francja po raz pierwszy wygrywa Ligę Światową! Ogromna radość w obozie Trójkolorowych, którzy dają jasny sygnał, że na Pucharze Świata będą walczyć o najwyższe cele. Serbski sen o wygranej Lidze Światowej zakończył się bolesną porażką 0:3. Taki jest sport!

23:25
    Trzeci set skończony.

23:25
    Rouzier kończy ten mecz po kapitalnej akcji! FRANCJA ZWYCIĘZCĄ LIGI ŚWIATOWEJ!

23:24
    Bardzo szczęśliwa zagrywka Kevina Le Roux i Francja będzie miała piłkę meczową!

23:23
    Rouzier przedziera się przez serbski blok. Co teraz? Piłka meczowa dla Francji czy piłka setowa dla Serbii?

23:22
    N'Gapeth teraz psuje już zagrywkę. Serbowie dwa oczka od wygrania seta.

22:22
    Tille atakuje po bloku Serbów! Mamy remis w tej partii!

22:21
    As serwisowy N'Gapetha! Jeszcze nie wszystko stracone w tym secie!

22:20
    Czas dla Serbii.

22:20
    Precyzyjne zagranie Rouzier po prostej. Francja bierze się za odrabianie punktów.

22:19
    N'Gapeth przedziera się przez podwójny blok Serbów.

22:18
    Kolejna przerwa dla Francji.

22:18
    Uros Kovacevic kończy kontratak Serbii!

21:18
    Francja oddaje darmowy punkt Serbom po zepsutej zagrywce.

20:18
    N'Gapeth w końcu kończy atak francuskiej reprezentacji.

20:17
    Kończąca zagrywka Serbów. Coś nieprawdopodobnego...

19:17
    Czas dla Francji.

19:17
    Rouzier zatrzymamy przez blok Serbów! Dwa punkty przewagi Serbii!

18:17
    As serwisowy w wykonaniu Starovicia!

17:17
    Bardzo dobry atak Nikoli Kovacevicia obok francuskiego bloku.

16:17
    Stanković psuje zagrywkę. Francja ponownie na prowadzeniu.

16:16
    Kolejny punktowy blok Serbii! Ponownie stan tej partii jest wyrównany!

15:16
    Blokiem ratują się teraz Serbowie przed utratą kolejnego punktu.

14:16
    Bardzo dobre zagranie Tille po skosie. Druga przerwa techniczna i dwupunktowe prowadzenie Francji!

14:15
    Uros Kovacević przebija się przez podwójny blok Francuzów.

13:15
    Rouzier zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!

13:14

13:14
    Błąd po stronie serbskiej podczas rozgrywania piłki i Francja już na prowadzeniu!

13:13
    Kontra Francji zakończona przez Rouzier i ponownie mamy remis w tej partii!

13:12
    Rouzier z lewego skrzydła pewnie zaatakował po skosie.

13:11
    Francuzi zablokowani. Serbowie ponownie z dwoma punktami przewagi!

12:11
    Mocna zagrywka Le Roux, ale tym razem nie mieli z tym problemów Serbowie.

11:11
    Świetne uderzenie Tille po skosie.

11:10
    Ah, mieli szansę na dobry kontratak Francuzi, ale teraz to Serbowie popisali się punktowym blokiem.

10:10
    Aż do teraz! Francja popisuje się punktowym blokiem!

10:9
    Pięknie uderzył teraz Le Roux kończąc atak z krótkiej. Nadal gramy punkt za punkt.

10:8
    Kolejne dobre zagranie w ataku w wykonaniu Starovicia. Dobra zmiana tego zawodnika.

9:8
    Starović teraz psuje zagrywkę.

9:7
    Starović dobrze zagrywa po prostej i daje dziewiąty punkt Serbom.

8:7
    Świetne rozegranie piłki przez Francję po przerwie. Punktuje Le Goff.

8:6
    Trudna zagrywka Tille, ale poradzili sobie z tym Serbowie. Pierwsza przerwa techniczna.

7:6
    Psuje zagrywkę Uros Kovacević.

7:5
    Uros Kovacević ponownie skutecznie atakuje po skosie z lewego skrzydła.

6:5
    Rouzier bez problemów atakuje po rękach bloku Serbii.

6:4
    Nieudany serwis Le Goffa.

5:4
    Piękny atak N'Gapetha z drugiej linii. Przed tym jednak Serbowie popisali się świetną defensywną grą.

5:3
    Przebija się przez podwójny blok Francuzów Lisinac.

4:3
    Zepsuta zagrywka w wykonaniu Nikoli Kovacevicia.

4:2
    Rouzier podczas kontrataku został zablokowany przez blok ustawiony przez zawodników Serbii.

3:2
    N'Gapeth huknął nie do obrony z lewego skrzydła. Francja ma drugi punkt.

3:1
    Bardzo dobry atak Urosa Kovacevicia przez środek. Ponownie Serbia dobrze rozpoczyna seta.

2:1
    Nikola Kovacević skutecznie atakuje po rękach bloku Trójkolorowych.

1:1
    Minimalnie autowe zagranie z serwisu ze strony Podrascanina.

1:0
    Trzecia partia rozpoczęta od dobrego ataku serbskiej reprezentacji.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Kolejna partia wygrana przez Francję bez większych problemów. Nie tak wyobrażali sobie Serbowie ten finał. Drużyna z Bałkan ma już nóż na gardle i jeśli jeszcze myśli o zwycięstwie w całym cyklu to musi wygrać trzeciego seta.

21:25
    Drugi set skończony.

21:25
    Okolić psuje zagrywkę i Francja prowadzi już w finale z Serbią 2:0!

21:24
    Le Roux zagrywa na aut. Jeszcze pogramy w tej partii.

20:24
    Ładne techniczne zagranie Rouzier i Francuzi będą mieli piłki setowe!

20:23
    Punktowy blok reprezentacji Serbii, a konkretnie Lisinaca.

19:23
    Francuzi mieli przechodzącą piłkę, ale Le Roux zaatakował na aut. Challenge wykazał jednak, że piłka otarła się o rękę jednego z Serbów. Punkt dla Francji!

19:22
    Świetny atak Rouziera wprost na dziewiąty metr.

19:21
    Uros Kovacevic przedziera się przez blok Francuzów i skutecznie atakuje po skosie.

18:21
    Zepsuta zagrywka po stronie serbskiej reprezentacji.

18:20
    Raz jeszcze blok ratuje Serbów przed utratą kolejnego z rzędu punktu.

17:20
    Ponownie bardzo dobre zagranie w wykonaniu Le Goffa. Coraz bardziej widoczny ten zawodnik w tym spotkaniu.

17:19
    Dobry atak Podrascanina po przerwie przez środek.

16:19

16:19
    Piekielnie długa akcja wygrana przez Francję! Ponownie kapitalnym punktowym blokiem popisali się Trójkolorowi!

16:18
    Piękne uderzenie w wykonaniu Le Goffa na sam środek parkietu.

16:17
    Francuzi mieli szansę na skuteczny kontratak, ale potrójny blok Serbów okazał się nie do minięcia.

15:17
    Na raty, ale skutecznie kończą swoją akcją Francuzi. Był tutaj jeszcze challenge. Serbowie sprawdzali przejście Francuzów dołem, ale nic takiego nie miało miejsca.

15:16
    Dobre rozegranie piłki przez Serbów po tej przerwie technicznej.

14:16
    As serwisowy Kevina Le Roux! Francja prowadzi dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej w secie drugim!

14:15
    Tille wygrywa teraz walkę na siatkę z dwoma Serbami. Dosyć szczęśliwy punkt Francuzów.

14:14
    N'Gapeth również pomylił się z linii serwisu.

13:14
    Atanasijević psuje zagrywkę i trafia prosto w siatkę.

13:13
    A teraz zatrzymany przez serbski blok został N'Gapeth.

12:13
    Uros Kovacević zablokowany! Francja ponownie obejmuje prowadzenie!

12:12
    Le Roux mocno uderza po prostej. Odpowiedź Francuzów na akcję Atanasijevicia równie dobra.

12:11
    Ależ bombę z prawego skrzydła zasadził teraz Atanasijević.

11:11
    W siatkę wpadł teraz któryś z reprezentantów Serbii. Punkt dla reprezentacji Francji.

11:10
    Ivović skutecznie atakuje po rękach francuskiego bloku.

10:10
    Podwójne odbicie jednego z serbskich reprezentantów i mamy już ponownie remis.

10:9
    Pograli teraz Francuzi blokiem i wybronili się przed stratą kolejnego punktu.

10:8
    Dotknięcie siatki przez jednego z Francuzów i Serbia ma już dwa punkty przewagi.

9:8
    Autowy atak Rouzier. Serbowie ponownie obejmują prowadzenie w tym secie.

8:8
    N'Gapeth popisuje się autową zagrywką po przerwie technicznej.

7:8
    Przekroczona linia dziewiątego metra przez Lisinaca i punkt dla Francji. Trójkolorowi prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

7:7
    Serbowie mieli przechodzącą piłkę po zagrywce Lisinaca i okazję tę wykorzystali. Jest remis.

6:7
    Le Roux ponownie mocno zagrywa, ale tym razem piłka autowa.

5:7
    Świetna zagrywka w wykonaniu Le Roux i Serbowie pogubili się w przyjęciu tej piłki.

5:6
    Kapitalne uderzenie N'Gapetha pod końcową linię.

5:5
    Tym razem zagrywka N'Gapetha ląduje już minimalnie na aucie.

4:5
    Fantastyczna zagrywka N'Gapetha, po której mamy punkt dla Francji! Trójkolorowi już na prowadzeniu.

4:4
    Po raz pierwszy pokazał nam się francuski blok w tej partii. Punktowy blok Trójkolorowych!

4:3
    Dobra kiwka Tille na środek. Serbowie nie zdołali się wybronić.

4:2
    A teraz kończącą zagrywką popisał się Atanasijević! Świetny początek tego seta w wykonaniu Serbów!

3:2
    Jaumel psuje zagrywkę. Darmowy punkt dla Serbii.

2:2
    Piekielnie mocne uderzenie Rouziera. Serbowie próbowali, ale ostatecznie nie zdołali wybronić tej piłki.

2:1
    Atanasijević huknął po prostej nie do obrony.

1:1
    Teraz już skuteczny atak Rouziera. Francuzi mają pierwszy punkt w tej partii.

1:0
    Francja seta rozpoczyna od autowego ataku. Pomylił się Rouzier.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Gładkie zwycięstwo reprezentacji Francji w pierwszej partii dzisiejszego spotkania. Serbowie fatalnie rozpoczęli seta i potem nie zdołali już odrobić straty do rywala.

19:25
    Pierwszy set skończony.

19:25
    Ponownie fatalne przyjęcie Serbów, kontratak Francji i punktowy atak N'Gapetha. Francja wygrywa pierwszą partię!

19:24
    Ale teraz po raz kolejny Serbowie psują zagrywkę i Francja będzie miała piłki setowe.

19:23
    Serbowie pewnie przyjmują piłkę i Atanasijević mocno atakuje po skosie.

18:23
    Przekroczona linia dziewiątego metra przez Stankovicia podczas serwisu.

18:22
    N'Gapeth po raz kolejny w tym spotkaniu nadział się na blok serbskiej reprezentacji.

17:22
    Dobre przyjęcie francuskiej reprezentacji i pewnie kończy akcję Rouzier.

17:21
    Atanasijević po przerwie obija ręce bloku Francji.

16:21

16:21
    Fantastyczny blok w wykonaniu francuskiej reprezentacji na Urosu Kovaceviciu.

16:20
    Bardzo dobry atak Francuzów zakończony przez Rouziera. Francja przebija barierę dwudziestu punktów.

16:19
    Atanasijević ponownie atakuje po rękach francuskiego bloku.

15:19
    Petrić z zagrywki trafia w siatkę. Darmowy punkt dla Francji.

15:18
    Próbowali się bronić Francuzi po ataku Serbów, ale niestety sztuka ta im się nie udała.

14:18
    Autowa zagrywka w wykonaniu Atanasijevicia.

14:17
    Jovivić dogrywa piłkę do Lisinaca, a ten pewnie atakuje na środek parkietu.

13:17
    Teraz już pięknie po prostej uderzył Rouzier. Bez szans na obronę Serbowie.

13:16
    Ah, N'Gapeth atakuje na aut. Francuzi tracą kolejny punkt po własnym prostym błędzie.

12:16
    Dobry atak Atanasijevicia po przerwie technicznej. Obity blok Francuzów.

11:16
    N'Gapeth wykorzystuje przechodzącą piłkę po dobrej zagrywce Tillie i mamy kolejny punkt dla Francji. Druga przerwa techniczna.

11:15
    Kapitalna defensywna gra Francuzów i kolejna skuteczna konra! Le Goff spod siatki piekielnie mocno uderzył w parkiet.

11:14
    Piękny atak w wykonaniu N'Gapetha z drugiej linii. Serbowie nie zdołali wybronić tej piłki.

11:13
    Rouzier pomylił się z linii serwisowej.

10:13
    Teraz kolejną dobrą kontrę wyprowadzili Francuzi. Tillie przedarł się przez podwójny blok Serbów.

10:12
    Zagrywka Jovovicia ląduje daleko poza linią końcową.

10:11
    Uros Kovacevic świetnie zaatakował z lewego skrzydła po skosie. Jest punkt.

9:11
    Lisinac zagrywa wprost w siatkę.

9:10
    Le Roux zablokowany! Drugi punkt zdobyty blokiem przez Serbów w tym spotkaniu.

8:10
    Teraz już zepsuty serwis przez francuską drużynę.

7:10
    Pogubili się po raz kolejny Serbowie i ponownie rośnie przewaga francuskiej reprezentacji.

7:9
    Pierwszy błąd Atanasijevicia w tym spotkaniu. Piłka po jego ataku ląduje na aucie.

7:8
    Dobry atak N'Gapetha i Francja prowadzi jednym punktem na pierwszej przerwie technicznej.

7:7
    Kolejny autowy atak w wykonaniu francuskiej reprezentacji i mamy już remis.

6:7
    Pewny atak Atanasijevicia z prawego skrzydła. Jest szóste oczko dla Serbów.

5:7
    Tym razem Atanasijević zagrywa już w siatkę.

5:6
    As serwisowy w wykonaniu Atanasijevicia. Błyskawicznie odrodzili się Serbowie.

4:6
    Rouzier nadział się na podwójny blok Serbii. Już tylko dwa punkty przewagi Trójkolorowych.

3:6
    Dobre przyjęcie Serbów i od razu świetna akcja. Atanasijević pewnie uderza pod końcową linię.

2:6
    Zepsuta zagrywka Podrascanina. Darmowy punkt dla Francji.

2:5
    Autowy atak Francuzów. Drugi punkt wędruje na konto Serbii.

1:5
    Dwukrotnie obronili się Francuzi, ale za trzecim razem w końcu zdołał skończyć akcje Podrascanin. Pierwszy punkt dla Serbii.

0:5
    Po raz kolejny fatalne przyjęcie Serbów, kontra Francuzów i kolejny punkt N'Gapetha.

0:4
    Przerwa nie pomogła. Francja gra jak natchniona. Ponownie po bloku atakuje Rouzier.

0:3

0:3
    N'Gapeth rozbija podwójny blok serbskiej reprezentacji. Serbowie jak na razie nie istnieją.

0:2
    Kolejna kontra Trójkolorowych i piekielnie mocno po prostej uderzył Rouzier.

0:1
    Serbowie rozpoczynają od fatalnego przyjęcia piłki co bezlitośnie wykorzystuje N'Gapeth.

0:0

0:0
    Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Andrej Zenowicz z Rosji, a pomagać mu będzie Juraj Mokry ze Słowacji.

Serbia:
    Jovović, Kostić, Atanasijević, Starović, Stanković, Podrascanin, Lisinac, Okolić, U. Kovacević, N. Kovacević, Ivović, Petrić.
    Libero: Rosić, Majstorović

Francja:
    Toniuti, Jaumel, Rouzier, Sidibe, Aguanier, Le Roux, Le Goff, Lafitte, Lyneel, Tillie, N'Gapeth, Marechal, Clevenot,
    Libero: Grebennikov.

0:0
    Na relację z tego spotkania zapraszamy na Lajfy.com około godziny 16:30. Mecz ten rozpocznie się po zakończeniu meczu o trzecie miejsce pomiędzy Polską i USA.
    0:0. Ani Francja ani Serbia nie wygrały jeszcze w historii Ligi Światowej

0:0
    Francuzi spotkali się z Serbami w zeszłym roku na Mistrzostwach Świata w Polsce. Wówczas lepsza okazała się drużyna Trójkolorowych, która wygrała 3:1. Dla Serbów będzie to więc idealna okazja na rewanż.

0:0
    Nie sposób typować faworyta tego spotkania. Obydwie drużyny na tym turnieju udowodniły już, że potrafią grać najlepszą światową siatkówkę i pokonywać faworyzowane drużyny. Być może znowu czeka nas pięciosetowy bój.
    0:0. Radość Francuzów po wygranym meczu z Polską była ogromna

0:0
    Francuzów w finale także nikt się nie spodziewał. Trójkolorowi z grupy wyszli na podstawie małych punktów, eliminując w ten sposób zespół gospodarzy – Brazylię. W półfinale Francja zdołała pokonać Polskę po pięciosetowym boju. Polscy kibice nadal czują niesmak po tym spotkaniu. Przegraliśmy je poniekąd na własne życzenie rozgrywając dwa pierwsze sety. Tie-break nie należał do Polaków i to Francuzi zostali drugim finalistą.
    0:0. Bracia Kovacević pociągnęli wczoraj Serbię do zwycięstwa. Jak będzie dzisiaj?

0:0
    Serbia to rewelacja tegorocznej Ligi Światowej. Zespół ten do Final Six dostał się dopiero z turnieju eliminacyjnego, jako szósta drużyna. Serbowie do Rio nie pojechali jednak rozegrać tylko dwóch grupowych spotkań. Zwycięstwo z Polakami po tie-breaku zapewniło Serbom awans do półfinału gdzie zawodnicy z Bałkanów sprawili ogromną sensację i pokonali Stany Zjednoczone 3:2. USA to była drużyna, która miała wygrać całą imprezę. Tym czasem została zatrzymana przez zespół z turnieju eliminacyjnego.

0:0
    Tegoroczne Final Six Ligi Światowej pełne jest niespodzianek. Przed tym turniejem chyba nikt nie spodziewał się takiego finału – a jednak. O mistrzostwo tegorocznej edycji LŚ zmierzą się Serbowie oraz Francuzi.

0:0
    Wielki finał Ligi Światowej, spotkanie pomiędzy reprezentacją Serbii i reprezentacją Francji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.