Losowanie 1/16 Pucharu Polski | (koniec) |
Etap 18: Gap - Saint-Jean-de-Maurienne | Romain Bardet (FRA) (koniec) |
World Matchplay | (koniec) | | | World Matchplay | (koniec) |
wydarzenie zakończone
Etap 18: Gap - Saint-Jean-de-Maurienne
Romain Bardet (FRA)
(Rolland, Anacona)
11
|
Rafał Majka wyszedł na prowadzenie w grupie liderów. Polak robi wszystko, żeby jego szefowie zapomnieli o kontrowersjach z poprzedniego etapu.
|
|
51
|
Poprzedniego dnia duże, niekoniecznie zasadne kontrowersje wywołał fakt, że Rafał Majka nie został Alberto Contadorowi do pomocy po upadku. Polak dziś opiekuje się Hiszpanem przez cały etap.
|
|
62
|
W Tour de France pozostało trzech Polaków. Poprzedniego dnia z wyścigu wycofał się Michał Kwiatkowski. Na razie pozostałe na trasie trio biało-czerwonych jedzie spokojnie, ale można się spodziewać niebawem aktywnego Rafała Majki.
|
Wyniki 18. etapu Tour de France:
1. Romain Bardet (ALM) 5.03:40
2. Pierre Rolland (EUC) + 0:33
3. Winner Anacona Gomez (MOV) + 0:59
4. Bob Jungels (TFR) + 0:59
5. Jakob Fuglsang (AST) + 0:59
6. Serge Pauwels (MTN) + 1:01
7. Cyril Gautier (EUC) + 1:50
8. Damiano Caruso (BMC) + 1:50
9. Andrew Talansky (TCG) + 1:55
10. Warren Barguil (TGA) + 3:02
---
23. Rafał Majka (TCS) + 5:33
96. Bartosz Huzarski (BOA) + 30:48
112. Michał Gołaś (EQS) + 35:51
Premia górska 2. kategorii Col Boyard (6.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Jakob Fuglsang (AST)
3. Thibaut Pinot (FDJ)
4. Rohan Dennis (BMC)
Premia górska 3. kategorii Rampe du Motty (35.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Serge Pauwels (MTN)
Premia górska 3. kategorii Cote de la Mure (60.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Serge Pauwels (MTN)
Premia górska 3. kategorii Col de Malissol (70.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Serge Pauwels (MTN)
Premia górska 2. kategorii Col de la Morte (85 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Jakob Fuglsang (AST)
3. Georg Preidler (TGA)
4. Christophe Riblon (ALM)
Premia sprinterska Riouperoux:
1. Thomas De Gendt (LTS)
2. Jan Barta (BOA)
3. Jan Bakelants (ALM)
4. Damiano Caruso (BMC)
5. Daniel Martin (TCG)
Premia górska kategorii specjalnej Col du Glandon (147 km):
1. Romain Bardet (ALM)
2. Winner Anacona Gomez (MOV)
3. Bob Jungels (TFR)
4. Jakob Fuglsang (AST)
5. Andrew Talansky (TCG)
Premia górska 2. kategorii Lacets de Montvernier (176.5 km):
1. Romain Bardet (FDJ)
2. Jakob Fuglsang (AST)
3. Pierre Rolland (EUC)
4. Winner Anacona Gomez (MOV)
Klasyfikacja generalna po 18. etapie:
1. Christopher Froome (SKY) 74.13:31
2. Nairo Alexander Quintana Rojas (MOV) + 03:10
3. Alejandro Valverde Belmonte (MOV) + 04:09
4. Geraint Thomas (SKY) + 06:34
5. Alberto Contador (TCS) + 06:40
6. Robert Gesink (TLJ) + 07:39
7. Vincenzo Nibali (AST) + 08:04
8. Mathias Frank (IAM) + 08:47
9. Bauke Mollema (TFR) + 12:06
10. Romain Bardet (ALM) + 12:52
---
36. Rafał Majka (TCS) + 1.29:22
87. Michał Gołaś (EQS) + 2.30:56
107. Bartosz Huzarski (BOA) + 2.49:47
1. Romain Bardet (ALM) 5.03:40
2. Pierre Rolland (EUC) + 0:33
3. Winner Anacona Gomez (MOV) + 0:59
4. Bob Jungels (TFR) + 0:59
5. Jakob Fuglsang (AST) + 0:59
6. Serge Pauwels (MTN) + 1:01
7. Cyril Gautier (EUC) + 1:50
8. Damiano Caruso (BMC) + 1:50
9. Andrew Talansky (TCG) + 1:55
10. Warren Barguil (TGA) + 3:02
---
23. Rafał Majka (TCS) + 5:33
96. Bartosz Huzarski (BOA) + 30:48
112. Michał Gołaś (EQS) + 35:51
Premia górska 2. kategorii Col Boyard (6.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Jakob Fuglsang (AST)
3. Thibaut Pinot (FDJ)
4. Rohan Dennis (BMC)
Premia górska 3. kategorii Rampe du Motty (35.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Serge Pauwels (MTN)
Premia górska 3. kategorii Cote de la Mure (60.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Serge Pauwels (MTN)
Premia górska 3. kategorii Col de Malissol (70.5 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Serge Pauwels (MTN)
Premia górska 2. kategorii Col de la Morte (85 km):
1. Joaquim Rodriguez (KAT)
2. Jakob Fuglsang (AST)
3. Georg Preidler (TGA)
4. Christophe Riblon (ALM)
Premia sprinterska Riouperoux:
1. Thomas De Gendt (LTS)
2. Jan Barta (BOA)
3. Jan Bakelants (ALM)
4. Damiano Caruso (BMC)
5. Daniel Martin (TCG)
Premia górska kategorii specjalnej Col du Glandon (147 km):
1. Romain Bardet (ALM)
2. Winner Anacona Gomez (MOV)
3. Bob Jungels (TFR)
4. Jakob Fuglsang (AST)
5. Andrew Talansky (TCG)
Premia górska 2. kategorii Lacets de Montvernier (176.5 km):
1. Romain Bardet (FDJ)
2. Jakob Fuglsang (AST)
3. Pierre Rolland (EUC)
4. Winner Anacona Gomez (MOV)
Klasyfikacja generalna po 18. etapie:
1. Christopher Froome (SKY) 74.13:31
2. Nairo Alexander Quintana Rojas (MOV) + 03:10
3. Alejandro Valverde Belmonte (MOV) + 04:09
4. Geraint Thomas (SKY) + 06:34
5. Alberto Contador (TCS) + 06:40
6. Robert Gesink (TLJ) + 07:39
7. Vincenzo Nibali (AST) + 08:04
8. Mathias Frank (IAM) + 08:47
9. Bauke Mollema (TFR) + 12:06
10. Romain Bardet (ALM) + 12:52
---
36. Rafał Majka (TCS) + 1.29:22
87. Michał Gołaś (EQS) + 2.30:56
107. Bartosz Huzarski (BOA) + 2.49:47
Sebastian