FK Astana – HJK 4:3 (koniec) | Karabach – Celtic 0:0 (koniec) | Sparta – CSKA Mos. 2:3 (koniec)
BATE – Vidi FC 1:0 (koniec) | Basel – Lech P. 1:0 (koniec) | Partizan – FCSB 4:2 (koniec)
Malmo – FC Salzburg 3:0 (koniec) | Club Brugge – Panathinaikos 3:0 (koniec) | Vik. Pilzno – Maccabi T.A. 0:2 (koniec)
Szachtar – Fenerbahce 3:0 (koniec) | Korcza – Milsami 2:0 (koniec)
FK Astana
4:3 (1:2)
HJK Helsinki
Środa 05.08.2015, 16:00 • Astana Arena • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 3 runda kwalifikacyjna

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com! (18:01:53)

FK Astana w decydującej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Piękne widowisko. Finowie prowadzili już 2:0, ale tragicznie dysponowany Orlund pozwolił gospodarzom wrócić do meczu. Druga połowa to wymiana ciosów, obie drużyny walczyły z wielkim zaangażowaniem, a awans przechodził trzykrotnie z rąk do rąk. Ostatecznie trafienie Postnikova w doliczonym czasie zdecydowało o sukcesie ciekawego projektu piłkarskiego w stolicy Kazachstanu. Smucą się piłkarze HJK. Wydawało się w kilku momentach, że nie mogą przegrać, a jednak – stało się w 93. minucie. Piękne widowiska gwarantuje nam III runda eliminacji Ligi Mistrzów. We wtorek Molde oraz Amsterdam, dziś Astana, a większość meczów dopiero przed nami.

90+5

90+4
    Thriller, dreszczowiec, piłkarski rollercoaster...
    90+3. Jevgenij POSTNIKOV - 4:3

90+3
    Gol dla FK Astana!
    To jest futbol! FK Astana zdobywa w doliczonym czasie arcyważnego gola! EVGENI POSTNIKOV wbił do bramki Orlunda przedłużone dośrodkowanie z rzutu rożnego. Szał radości, rezerwowi na boisku!

90+1
    Sędzia doliczył do regulaminowego czasu cztery minuty. Piłka w polu karnym Ericia.

90
    HJK wykorzystuje zmiany: Heikkila za Atoma Tanakę, który zanotował dziś asystę.

88
    Kethevoama za Zhukova – to ostatnia zmiana w FK Astana. Trener Lehkusou ma w zanadrzu dwie.

87
    FK Astana pod ścianą. Łapali się za głowy gospodarze po decyzji sędziego, ponieważ wiedzieli, że trudno będzie rzucić się do ataku w dziesięciu.
    86. Erfan ZENELI - 3:3

86
    Gol dla HJK!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ERFAN ZENELI, który uderzył w sam narożnik bramki. Erić wyczuł intencję, ale nie sparował piłki i zrobiło się 3:3 w Astanie!

85
    To może być ten moment! Rzut karny dla HJK! Anicić ściągał rywala za koszulkę w walce o górną piłkę.

83
    Szybki wypad Kazachów! Dzolchiyev nie oddał piłki mimo towarzystwa dwóch rywali, a przymierzył w kierunku bramki Orlunda. Minimalne pudło, poważne ostrzeżenie dla Finów!

82
    Ręka Kabanangi nie uszła uwadze sędziów. Piłka dla HJK, które ma coraz mniej czasu na zdobycie gola.

80
    Rwane tempo pomaga FK Astana. Gospodarze prowadzą od 56. minuty i choć oddali inicjatywę, to trudno powiedzieć, że Erić jest zapracowany między słupkami.

78
    Mendy za Jallowa, który na samym początku spotkania otworzył wynik.

78
    Zeneli dorzucił futbolówkę w sam środek pola karnego. Nie było strzału na bramkę Ericia, ponieważ Alon Yefet odgwizdał faul na golkiperze.

77
    Blokują gospodarze dwa uderzenia z dystansu HJK. Będzie korner i tradycyjnie w narożnik boiska udał się Zeneli.

76
    Coś poleciało z trybun. To chyba kartoniki, które nie są groźne dla zdrowia zawodników, choć najlepiej, gdyby nic nie lądowało na murawie.

75
    Moren za ostro potraktował Kabanangę i to pierwsza żółta kartka dla HJK.

74
    Cross na prawą stronę boiska w kierunku Jallowa. Tym razem skrzydłowy HJK Helsinki został znakomicie zablokowany przez Shomkę. Boczny obrońca zainicjował atak FK.

72
    FK Astana broni w dziesięciu. Ponad kwadrans szans gości, by wykorzystać grę z przewagą zawodnika i zdobyć gola na wagę awansu.

70
    Jeszcze będzie interesująco w Astanie! Patrick Twumasi wyleciał z boiska w czerwoną kartką. Bardzo brzydkie zachowanie pomocnika, który pomylił sporty. Niczym zawodnik kung-fu kopnął Zeneliego w twarz.

69
    Baah chciał odegrać piłkę klatką piersiową do Orlunda, ale nie porozumieli się obrońca z bramkarzem i FK Astana dostała w prezencie korner.

67
    Tymczasem gra wznowiona. Finowie w ataku pozycyjnym. Jeżeli strzelą gola i zrobi się 3:3 – awans do decydującej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów będzie ich.
    Finowie wściekli!

65
    Leży Twumasi na boisku jak po ciężkim nokaucie. Sędzia Alon Yefet zawołał medyków, by pomogli aktywnemu skrzydłowemu FK Astana.

64
    Shomko oraz Anicić pobiegli we dwóch z pretensjami do sędziego asystenta, ale to na nic. HJK miało korner, z którego nie zrobiło użytku.

62
    Podniósł się doping na Astana Arena. Miejscowi mogą grać spokojniej, na większym luzie i od razu widać tego konsekwencje.

60
    Druga zmiana u gospodarzy. Po godzinie boisko opuścił kapitan Nuserbayev, a jego miejsce zajął Beysebekov.

58
    Kazachowie odwrócili wynik między 44. a 56. minutą. Byli w piłkarskim piekle, a są w przedsionku nieba. Teraz drużyna z Helsinek musi gonić wynik.
    56. Dmitrij ŠOMKO- 3:2

56
    Nie ma gola dla HJK, więc gospodarze wyszli na prowadzenie! Naprawdę żenująco broni Orlund, którego DMITRI SHOMKO zaskoczył centrostrzałem za kołnierz a la Tomasz Brzyski w zeszłorocznym meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań!

55
    To mogło dać HJK gola na 2:3. Zeneli dostał podanie od Jallowa, wpadł dynamicznie w pole karne, zwiódł przeciwnika balansem ciała i poszukał uderzenia po krótkim rogu. Zabrakło pół metra!

54
    Zeneli bardzo starannie celebrował wykonanie rzutu rożnego. Jego dośrodkowanie zostało wybite przez obrońców. Spadło jeszcze pod nogi Schullera, który uderzył bardziej na uwolnienie, niż na powodzenie.

51
    Starają się opanować nerwy Finowie i przenieść grę na połowę przeciwnika. W 42. minucie już witali się z gąską, a teraz są już w tarapatach.

48
    Piorunujące otwarcie drugiej części w wykonaniu FK Astana. Twumasi poczęstował Orlunda mocnym, płaskim strzałem i słabo dysponowany bramkarz obronił na raty.
    47. Roger CAÑAS - 2:2

47
    Strzelcem bramki ROGER CANAS, który zmylił bramkarza i mocnym strzałem z rzutu karnego doprowadził do remisu! Kazachowie potrzebują już tylko jednego gola.

46
    Ale zamieszanie! Będzie jedenastka dla FK Astana. Zdaniem sędziego Heikkinen niefortunnie zagrał ręką przy próbie wybicie niegroźnego dośrodkowania.

46
    W przerwie jedna zmiana trenera Stoilova. Kanabanga wzmacnia ofensywę kosztem Ilicia, który miał na koncie żółtą kartkę.

46
    Ciekawa opinia kibica HJK w mediach społecznościowych. "Gdyby ktoś zapytał czy biorę 1:2 do przerwy, byłbym zachwycony, ale teraz czuję niedosyt. Mimo wszystko nadal, Europo przybywamy".

Bohater transmisji - oflagowany, żywiołowy fan HJK.

Niezwykle pasjonujące widowiska oglądamy w III rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Po wtorkowych, szalonych spotkaniach w Molde i Amsterdamie następne szykuje się w Astanie. HJK oddało w pierwszej połowie trzykrotnie mniej strzałów, ale wyszło na prowadzenie 2:0. Wydawało się, że mało spodziewany awans ma w kieszeni, ale straciło gola z niczego. Orlund wrzucił sobie do bramki uderzenie z dystansu Twumasiego i ponownie FK potrzebuje do awansu dwóch goli. Z wściekłością poszuka tych trafień po przerwie.

45+3

45+2
    Trwa doliczony czas. Za moment Alon Yefet zaprosi zawodników do szatni, bo nie było aż tak wiele przerw w grze.

45+1
    Ilić to pierwszy zawodnik, który zobaczył żółtą kartkę. Upomniany za faul na Zenelim.

45
    Przed przerwą mały kocioł w środku pola. HJK robi wszystko w dużym zaangażowaniem, by dowieźć prowadzenie do końca pierwszej części.
    44. Patrick TWUMASI - 1:2

44
    PATRICK TWUMASI odpowiedział jeszcze przed przerwą i przywraca nadzieję gospodarzom! Zdecydował się na strzał zza pola karnego, który leciał wprost w Orlunda. Bramkarz HJK wrzucił sobie jednak futbolówkę do bramki. Dwa potworne błędy golkiperów po przeciwnych stronach boiska w trzy minuty!
    42. Gideon BAAH - 0:2

42
    Niesamowity obrót wydarzeń – GIDEON BAAH podwoił przewagę HJK! Zeneli dorzucił głębokie podanie z rzutu wolnego, które tuż sprzed linii końcowej Jallow zgrał głową w pole bramkowe. Erić zamiast bronić zawiadował spalonego, z czego skorzystał Baah i głową wbił piłkę z bliska do siatki.

39
    Trochę uspokoili sytuację piłkarze z Helsinek, ale mogą się spodziewać jeszcze jednej fali ataków rywali w pierwszej połowie.

36
    Jallow nabawił się urazu i potrzebuje wsparcia fizjoterapeutów. Wściekły pomocnik HJK wygraża dłonią Ericiowi.

34
    Łapią się za głowy goście, ponieważ stworzyli sytuację, by podwyższyć prowadzenie! Moussi mimo trzech rywali utrzymał się przy piłce, zastawił się i strzelił płasko z ostrego kąta. Piłka ominęła Ericia, ale też pechowo dla strzelca – bramkę FK.

33
    Rzut wolny dla HJK. Dośrodkowanie Zeneliego trafiło na głowę jednego z obrońców gospodarzy. Na dodatek gwizdnął sędzia, który dopatrzył się faulu.

32
    Szybko futbolówka wróciła w posiadanie FK. Choć jest to drużyna silna personalnie, to jeszcze mało doświadczona na arenie międzynarodowej. Bardzo pochopnie pcha piłkę w pobliże pola karnego.

30
    Jedna z nielicznych kontr Finów. Dobra, crossowa piłka do Jallowa. Autor gola sprytnie przyjął, zastawił się i wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego FK.
    Są wolne miejsca na nowoczesnej Astana Arena.

27
    Mamy statystykę strzałów jak na zawołanie. FK Astana nie ma jeszcze wspomnianych, kilkunastu na koncie. Ale jest blisko. Ma 10 uderzeń przy ledwie 2 przeciwnika, z których jedno to karykaturalny lob, a drugie – gol.

25
    Generalnie obraz widowiska bez zmian od 20 minut. Coraz to nowe, już chyba kilkanaście, uderzeń poleciało w kierunku Orlunda, ale żadne nie zatrzepotało w siatce. Goście zaatakowali raz, a skutecznie.

23
    W międzyczasie jeden z zawodników HJK podjął bardzo optymistyczną decyzję o próbie przelobowania Ericia z połowy boiska. Futbolówka nie zagroziła bramkarzowi FK, a poleciała za jego bramkę. Nie byłoby punktów do Turbokozaka.

22
    Napór trwa, przybiera na sile. Dwa uderzenia zawodników FK z linii pola karnego niesamowitym sposobem nie trafiły do bramki Orlunda. Drugie oddał Twumasi w momencie, w którym długowłosy bramkarz HJK leżał już na murawie!

20
    Na razie we znaki Kazachom dają się przede wszystkim piłkarze biegający po boisku w żółtych koszulkach. Szybko zdobyli gola i FK musi gonić.
    Goście bacznie obserwowani.

17
    Gra na Astana Arena wznowiona i od razu Canas oddał swój drugi dziś strzał zza pola karnego. Efekt taki sam jak poprzednio – płasko uderzona piłka przeleciała daleko od słupka.

16
    Mała awaria. Sędziowie mieli problem ze sprzętem do komunikowania między sobą. Asystent musiał udzielić pomocy głównemu – Alonowi Yefetowi.

15
    Kwadrans spotkania za kibicami. Wiadomo już, że nie będzie dogrywki w Astanie. Miejscowe FK potrzebuje do awansu minimum dwóch goli. Finowie szybko zadali potężny cios i schowali się za podwójną gardą.

13
    Chwila oddechu dla HJK. Canas miał jakieś pretensje do partnerów, że poprzednia akcja FK została źle rozegrana. Ostatecznie skończyła się strzałem rozpaczy zza linii pola karnego.

12
    Orlund ostrzelany przez Canasa oraz Maksimovicia. Jak tak dalej pójdzie, to mistrz Finlandii nie nacieszy się długo swoim prowadzeniem.

10
    Skoro już mowa o gorączce, to Finom może dać się we znaki gra w temperaturze około 30 stopni Celsjusza. Jest parno w Astanie.

8
    Robi się gorąco Finom w Astanie. Główka, korner i uderzenie lewą nogą mogło dać FK wyrównanie. Ostatnia próba Twumasiego tuż sprzed linii pola karnego ominęła nieznacznie słupek bramki Orlunda.

6
    Po golu Jallow prowokował kibiców zabranych za bramką Ericia. Bardziej golem niż zachowaniem poirytował rywali, którzy z wściekłością szukają wyrównania.
    5. Ousman JALLOW - 0:1

5
    OUSMAN JALLOW wyprowadził HJK na prowadzenie i robi się szalenie interesująco w Astanie. Atom Tanaka wypatrzył go świetnym, miękkim podaniem, a ten w sytuacji sam na sam ominął Ericia płaskim uderzeniem!

4
    Krótka przerwa spowodowana urazem Twumasiego. Publika domagała się odgwizdania faulu, ale sędzia nie podzielał takiego stanowiska. Piłka dla Finów.

2
    Szybko rozgrzał się Erić, który musiał czujnie wybiec na przedpole i zatrzymać atak HJK Helsinki. Wznowił grę dalekim wykopem.

1

FK Astana na błękitno-żółto, a przyjezdni na żółto-niebiesko. Nie jest to szczególnie udany dobór trykotów i może utrudniać odbiór widowiska.

Drużyny zeszły z rozgrzewki do szatni, a za moment pojawią się ponownie na boisku. Kapitanami są dziś Tanat Nuserbayev oraz Markus Heikkinen.
    Delegacja z Helsinek w Kazachstanie.

FK Astana: Erić – Ilić, Anicić, Postnikov, Shomko – Dzolchiyev, Canas, Maksimović, Twumasi – Nuserbayev, Zhukov.

Rezerwowi: Loginovski – Akhmetov, Beysebekov, Kethevoama, Muzhikov, Dedechko, Kabananga.

HJK Helsinki: Orlund – Sorsa, Moren, Heikkinen, Baah – Moussi, Schuller – Jallow, Atom Tanaka, Zeneli – Havenaar.

Rezerwowi: Sahlgren – Heikkila, Peiponen, Kolehmainen, Malolo, Klinga, Mendy.

Sędzia: Alon Yefet (Izrael).
    Kamera, akcja.

Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego pojedynku o awans do decydującej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Pierwszy gwizdek na Astana Arena o godzinie 16:00. Zawody poprowadzi Alon Yefet.

Pierwsze spotkanie nie przyniosło żadnej podpowiedzi przed rewanżem. W Helsinkach nie padł nawet jeden gol. Interesująco było przede wszystkim w drugiej połowie. Zapachniało zmianą wyniku, szczególnie w polu karnym Kazachów, ale drużyna z Finlandii musiała się zadowolić wynikiem bezbramkowym. To z pewnością radość połowiczna, ale jednym golem HJK może postawić rywala pod ścianą w rewanżu.

HJK Helsinki wygrał w poprzednim sezonie rodzimą ligę z pokaźną przewagą 10 punktów nad grupą pościgową. Uzbierał 69 punktów za 20 zwycięstw i dziewięć remisów w rozgrywkach systemem wiosna-jesień. Za półmetkiem następnego sezonu jest liderem, choć czuje na swoim plecach oddech RoPS Rovaniemi. W poprzedniej rundzie kwalifikacji Finowie dwukrotnie pokonali Ventspils, a co ciekawe okazalszy wynik wywalczyli na wyjeździe.
    Przygotowania do rewanżu.

FK Astana to ciekawy projekt piłkarski powstający w stolicy Kazachstanu. Przed drugą rundą eliminacji wymieniano tę drużynę jednym tchem z FK Sarajewo jako najtrudniejszy rywal z koszyka nierozstawionych. Ostatecznie los padł na Maribor, czyli uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów sprzed roku. Słoweńcy potknęli się na przeszkodzie. U siebie wygrali 1:0 po golu dobrze znanego w Warszawie Marko Sulera, ale w rewanżu już mistrz Kazachstanu wygrał 3:1.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 44. Twumasi, 47. Canas, 56. Shomko, 90+3. Postnikov – 5. Jallow, 42. Baah, 86. Zeneli (kar.)

Kartki:   45+1. Ilić (ATN) – 75. Moren (HSK)   70. Twumasi (ATN)

FK Astana: Erić – Ilić (46' Kabananga), Anicić, Postnikov, Shomko – Dzolchiyev, Canas, Maksimović, Twumasi – Nuserbayev (60' Beysebekov), Zhukov (88' Kethevoama).

Zmiany: Loginovski – Akhmetov, Beysebekov, Kethevoama, Muzhikov, Dedechko, Kabananga.

HJK Helsinki: Orlund – Sorsa, Moren, Heikkinen, Baah – Moussi, Schuller – Jallow (78' Mendy), Atom Tanaka (90' Heikkila), Zeneli – Havenaar.

Zmiany: Sahlgren – Heikkila, Peiponen, Kolehmainen, Malolo, Klinga, Mendy.

Sędziowie: Alon Yefet (Izrael)