FK Astana – HJK 4:3 (koniec) | Karabach – Celtic 0:0 (koniec) | Sparta – CSKA Mos. 2:3 (koniec)
BATE – Vidi FC 1:0 (koniec) | Basel – Lech P. 1:0 (koniec) | Partizan – FCSB 4:2 (koniec)
Malmo – FC Salzburg 3:0 (koniec) | Club Brugge – Panathinaikos 3:0 (koniec) | Vik. Pilzno – Maccabi T.A. 0:2 (koniec)
Szachtar – Fenerbahce 3:0 (koniec) | Korcza – Milsami 2:0 (koniec)
Szachtar Donieck
3:0 (1:0)
Fenerbahce SK
Środa 05.08.2015, 20:45 • Arena Lviv - Lwów, Ukraina • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 3 runda kwalifikacyjna

Niestety nie zobaczymy tam żadnej z polskich drużyn, a Lech Poznań trafia do eliminacji Ligi Europy. To wszystko na dziś, zapraszamy jutro na lajfy.com i relację ze spotkania rewanżowego Legii Warszawa! (22:48:17)

Po pierwszym spotkaniu wszystko było możliwe! Bezbramkowy remis nie premiował żadnej z drużyn, a świetnie wykorzystali to dzisiaj Ukraińcy, którzy nie pozostawili złudzeń rywalom. 3:0 to pewne zwycięstwo i Szachtar Donieck jest o krok od fazy grupowej Ligi Mistrzów!
    Szachtar pewnie wygrywa rewanż z Fenerbahce i melduje się w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów!

90+4

90+3
    Kjær nie radzi sobie z emocjami i jeszcze fauluje w ostatnich minutach! Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona i Turcy w fatalny sposób żegnają się z Ligą Mistrzów!

90+1
    Nic nie może się już wydarzyć! Gospodarze w pełni kontrolują przebieg gry i utrzymują się przy piłce.

90
    3 minuty zostają doliczone do regulaminowego czasu gry! 180 sekund nadziei Fenerbahce na chociażby gola honorowego!

88
    Podwójna zmiana w Fenerbahce. Naniego zmienia Stoch, a za Şenera Özbayraklı wbiega Mehmet Topal.

88
    Caner Erkin świetnie pocelował niedaleko słupka z rzutu wolnego, ale Pyatov jest dzisiaj wszędzie! Nic nie wpadnie do bramki ukraińskiego golkipera w tym spotkaniu!

87
    Dobry mecz Marlosa dobiega końca! Zastępuje go Kovalenko i limit zmian w Szachtarze zostaje wyczerpany!

85
    Uderzenie bezpośrednio w stronę Volkana, ale tym razem dobrze interweniuje turecki bramkarz! Trzeba też przyznać, że przy wszystkich bramkach nie miał zbyt wiele do powiedzenia i gole na pewno nie były jego winą!

84
    Brzydki faul Simona Kjæra, który przerwał osamotnioną kontrę Alexa Teixeiry. Musi być kartka, a Szachtar będzie miał jeszcze okazję ze stałego fragmentu gry!

83
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Ordets, na boisku pojawia się Kucher.

83
    Nani dośrodkowuje w obręb szesnastki, ale ponownie dobrze ustawieni byli gospodarze! Będzie teraz dużo przerw, bowiem trenerzy decydują się na kolejne roszady.

82
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Gladkiy, na boisku pojawia się Eduardo.

81
    Niepotrzebnie faulują teraz miejscowi, którzy stwarzają jeszcze okazje dla rywali. Nani będzie zaczynał od rzutu wolnego, ale wcześniej zmiana.

80
    Nani starał się zaskoczyć Pyatova uderzeniem zza pola karnego, ale Szachtar ma dzisiaj między słupkami gracza światowej klasy!
    Szachtar zmierza po IV rundę eliminacji!

78
    Zmiana w drużynie Fenerbahçe SK: z boiska schodzi Raul Meireles, na boisku pojawia się Alper Potuk.

77
    Taison chciał zakończyć akcję indywidualnie, ale jego uderzenie mija się ze słupkiem bramki Volkana! Emocje powoli ustają i wszystko staje się jasne!

75
    Diego rozpędza się w stronę bramki Pyatova, ale Ukrainiec pozostaje jak na razie bezbłędny! Bramkarz jest wyróżniającą się osobą w swojej ekipie!

73
    Nie jest wykluczone, że Szachtar jeszcze powiększy to prowadzenie! Dobre ataki drużyny z Doniecka nie ustają i możemy być świadkami kolejnych goli!

72
    Goście zupełnie opadli z sił i wiary po tych dwóch szybkich bramkach. Czy w takich okolicznościach da się jeszcze wierzyć w dobry wynik?

70
    Ukraińcy mogą być już w zasadzie pewni swego! Rywale potrzebują aż trzech goli do remisu, który premiowałby ich awansem. Zostaje 20 minut tego spotkania!
    68. TEIXEIRA - 3:0

68
    Gol dla Szachtaru!

Z rzutu rożnego rozpoczęło Fenerbahce, ale to Szachtar wyszedł z niebywałą kontrą! Jedno podanie Taisona do wybiegającego ALEXA TEIXEIRY, który podwyższa na 3:0 i praktycznie pozbawia Turków szans na awans!

68
    Ruszają do ataku przyjezdni, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć gola kontaktowego! Będzie korner dla Fenerbahce, jak to się skończy?

67
    Źle układa się to spotkanie dla gości, którzy znacznie poprawili swoją grę, a zostają skarceni w taki sposób! Jest jeszcze o co walczyć, ale Ukraińcy chyba nie wypuszczą takiego prowadzenia z rąk!
    65. SRNA - 2:0

65

DARIJO SRNA, jak na kapitana przystało, wykorzystuje rzut karny i podwyższa prowadzenie Szachtara! To Fenerbahce dominowało, ale Turcy tracą kolejnego gola!

64
    Volkan wychodz z bramki i powala na murawę rozpędzonego Marlosa! Jest żółta kartka i jedenastka dla gospodarzy!

63
    Rzut karny dla Szachtara Donieck! Robi się naprawdę gorąco!

62
    Mamy kary indywidualne. Trener Turków zostaje odesłany na trybuny i nie będzie mógł kierować swoją ekipą do końca spotkania! Czy były tam jakieś kartki?

60
    Godzina gry za nami i mamy jakieś zamieszki na murawie pomiędzy zawodnikami obu ekip! Chyba nie obejdzie się bez kartek, a zaangażowane są również ławki rezerwowe!

58
    Fenerbahce zaczyna stawiać wszystko na jedną kartę! Ataki nabierają siły, a Ukraińcy zdecydowanie mają się czego obawiać!

57
    Rzut wolny dla Turków i znów to Pyatov kapitalnie broni swój zespół przed utratą gola! Nani uderza z wolnego, a piłkę musnął jeszcze jeden z jego partnerów, co całkowicie mogło zmylić bramkarza! To było ćwiczone zagranie, ale będzie tylko korner!

56
    Szachtar chyba niepotrzebnie cofa się w środek swojego pola karnego. Zbyt głęboka defensywa może ich całkiem zepchnąć, a goście już stwarzają sobie dobre sytuacje.

55
    Jest groźna akcja gości i Raul Meireles ponownie znalazł się w polu karnym! Pyatov niepewnie wychodzi z bramki i w całym zamieszaniu wszyscy minęli się z futbolówką!

53
    Ciekawie zaczyna się ta odsłona, bowiem Fenerbahce zdecydowanie postawiło na ofensywę! Przewiduje tutaj kolejne bramki – tylko dla kogo!? Szachtar może w każdej chwili uciec z zabójczą kontrą.

52
    Korner dla Fenerbahce, ale dośrodkowanie nie przynosi żadnych korzyści. Szachtar także nieumiejętnie wyprowadza swój atak i szybko traci piłkę.

51
    Raul Meireles szuka szczęścia w polu karnym Szachtara! W ostatniej chwili uprzedza go obrońca, który oddala zagrożenie, ale to Turcy są w ostatnich minutach blisko szesnastki!

50
    Diego decyduje się na strzał z bardzo dużej odległości, ale to chyba nie był dobry pomysł. Futbolówka ląduje w trybunach, a szanse na pokonanie Pyatova były minimalne.

48
    Od pierwszego gwizdka zdecydowanie żwawiej atakują przyjezdni, którzy muszą szukać gola, aby myśleć o awansie!

47
    Fenerbahce ma rzut wolny i całkiem dobrą możliwość na dośrodkowanie w pole karne. Sow nabiega na wrzutkę, ale ubiega go Pyatov i nie po raz pierwszy dochodzi między nimi do zderzenia!

46
    Drugą odsłonę rozpoczynają przyjezdni! Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w składach swoich ekip.

46

Piłkarze wracają już na Arenę we Lwowie! Przed nami drugie i ostatnie 45 minut!

Dobre zawody rozgrywają dzisiaj piłkarze z Doniecka, którzy zasłużenie prowadzą jedną bramką! Fenerbahce także stworzyło sobie okazje, ale Pyatov jest jeszcze niepokonany! To zapowiada niezwykle ciekawą drugą połowę, a ewentualna bramka Turków da im awans!
    Pierwsza odsłona na korzyść gospodarzy! Czy utrzymają oni prowadzenie i awansują dalej?

45+1

45+1
    Chyba nic nie wydarzy się w tej części gry! Szachtar spokojnie wymienia podania w środkowej strefie boiska, a sędzia gwiżdże po raz ostatni!

45
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy!

44
    Fenomenalna interwencja Pyatova! Raul Meireles posyła dochodzącą wrzutkę w pole karne, a szczupakiem wyskakuje tam Moussa Sow, który uderza w interweniującego Ukraińca! Będzie tylko korner dla Fenerbahce!

43
    Dość nieporadnie gra Pyatov ze swoim stoperem i Ukraińcy omal nie stracili piłki! Nie można tak grać w okolicach własnego pola karnego.

42
    Czy któraś z drużyn zdecyduje się na poważny krok jeszcze przed zejściem do szatni? Dla Turków byłby to wymarzony scenariusz.

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej połowy, a Szachtar zyskuje rzut rożny! Dośrodkowania nie docierają jednak do celu, a goście tracą szansę na kontrę.

39
    Dobrze spisują się dzisiaj nasi sąsiedzi praktycznie w każdym elemencie gry. Po prostu są drużyną lepszą i drugi rok z rzędu chcą wystąpić w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

38
    Kjær woli nie ryzykować i wybija piłkę poza linię końcową. Nie będzie jednak rzutu rożnego, bowiem sędzia dopatrzył się wcześniej spalonego ze strony miejscowych.

37
    Była szansa do kontry dla gospodarzy, ale skutecznie wróciło dwóch tureckich stoperów, którzy przerwali jakiekolwiek zagrożenie! W ostatnich minutach dość spokojnie, ale końcówka połowy zapowiada się gorąco!

36
    Teraz inicjatywa przeszła na stronę Turków, a Szachtar jakby wyczekiwał okazji do kontry. Bramka na 2:0 zdecydowanie uspokoiłaby Ukraińców!

35
    Mamy chwilę przerwy, bowiem leży na murawie jeden z graczy gości. Medycy na płycie boiska.

34
    Dobre uderzenie z dystansu Raula Meirelesa, który zgarnął bezpańską piłkę i strzelił z woleja! Pyatov świetnie spisuje się między słupkami i nie ma wyrównania!

32
    Zdecydowanie wyrównały się boiskowe poczynania i oba zespoły koncentrują się teraz na spokojnej grze z tyłu. Zaczynają poprawiać swoją grę przyjezdni.

30
    Pół godziny gry już za nami! Czy Turcy rzucą się do szaleńczego ataku? Na razie się na to nie zanosi.

28
    Szachtar wcale nie oddaje inicjatywy po zdobytym golu i dalej kontynuuje swoją dobrą grę destrukcyjną. Przypomnijmy jednak, że ewentualna bramka i jakikolwiek remis da awans Fenerbahce.
    Dobry początek Ukraińców potwierdzony golem!

27
    Mamy kolejne kartki w dzisiejszym meczu. Goście nie mogą pogodzić się ze stratą gola i zaczynają faulować. Şener Özbayraklı ma już kartkę.
    25. GLADKIY - 1:0

25

Jedno jest pewne, nie będzie dzisiaj dogrywki! Szachtar wychodzi na prowadzenie po składnej akcji prawym skrzydłem! Srna kapitalnie zagrywa kąśliwą piłkę na 5. metr, a tam nabiegł rozpędzony OLEXANDR GLADKIY, który na ten moment daje Szachtarowi awans!

24
    Sporo dobrej roboty wykonuje w środku pola Raul Meireles, który zatrzymuje ataki Szachtara, a także od Portugalczyka rozpoczynają się akcje gości.

23
    Marlos rozpoczyna kontratak swojej ekipy i rozprowadza piłkę do środka! Jego partnerzy niestety zwalniają szybki rajd i obrońcy Fenerbahce powracają w okolice własnego pola karnego.

22
    Jest coraz ciekawiej! Wydaje mi się, że dzisiaj z pewnością zobaczymy gole i nie będzie dogrywki! Obie drużyny są nastawione ofensywnie, oby to przyniosło skutek!

20
    Tak też się dzieje! Dokładne dośrodkowanie prosto na głowę Bruno Alvesa, który uderza w okolice słupka! Pyatov zgarnia ten strzał, ale trochę lepsze ułożenie głowy i mielibyśmy bramkę!

19
    Tym razem to Shevchuk przekracza przepisy i jako pierwszy wpisuje się do notesu sędziego! Może być całkiem dobra okazja dla przyjezdnych ze stałego fragmentu gry!

17
    Groźne wejście Gladkiya w nogi rywala. Sędzia uspokaja napastnika Szachtara i to było chyba już ostatnie ostrzeżenie. Mamy rzut wolny dla gości!

16
    Całkiem ciekawy kwadrans gry już za nami! Zdecydowanie rozochociła się publika na lwowskiej arenie, która żwawo zachęca swoich piłkarzy do kolejnych ataków!

15
    W końcu mamy groźną ofensywę ze strony Ukraińców! Sporo zamieszania w polu karnym wykorzystał Teixeira, który otrzymał podanie, a następnie posłał niski strzał w stronę bramki! Prosto w dobrze ustawionego Volkana!

14
    Szachtar utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi skonstruować składnej akcji, która nawet kończyłaby się w polu karnym Turków!

13
    Bardzo skutecznie zastawia się defensywa Fenerbahce, która eliminuje każde ewentualne zagrożenie. Bramkarze nie mają na razie wiele pracy.

11
    Zaczynamy coraz szybsze granie i tutaj wszyscy wiedzą, że zwycięzca zgarnie wszystko! Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, także karty są do rozdania!

10
    Coraz częściej przy piłce przebywają także przyjezdni, którzy zaczynają szukać swoich szans. Fernandao świetnie wyskoczył do dośrodkowania i główką posłał piłkę na górną siatkę! Uderzenie dobre, ale Pyatov wszystko asekurował!

9
    Żadna z ekip nie narzuca szaleńczego tempa i ataków ze swojej strony. Lepiej prezentują się gospodarze, ale jeszcze nie udało im się poważnie zagrozić Volkanowi.

7
    Sow wbiega rozpędzony w szesnastkę przeciwników i ściera się z Pyatovem! Nie było tam złego zamiaru, ale zderzenie mogło wyglądać groźnie.

6
    Wydawało się, że lepiej zakończy się akcja ofensywna Ukraińców, którzy dobrze poradzili sobie na prawym skrzydle. Dośrodkowanie wgłąb szesnastki, ale Gladkiy pomagał sobie rękoma w walce o piłkę – faul.

5
    W końcu goście wychodzą wyższym pressingiem i naciskają rywali. Przynosi to skutek, bowiem Szachtar zaczyna się gubić i coraz częściej wykorzystywać Pyatova.

3
    Wciąż to miejscowi dominują i skutecznie utrzymują się w posiadaniu. Fenerbahce spokojnie wchodzi w ten mecz.

2
    Widać, że Szachtar chce narzucić swoje tempo od pierwszej minuty! Gospodarze pewnie boją się utraty bramki, która postawi ich w trudnej sytuacji.

1
    Szybka akcja Ukraińców, którzy bardzo szybko zyskują pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu! Marlon ładnie wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie poszło po nodze obrońcy i uderzyło w boczną siatkę!

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w pomarańczowych koszulkach i czarnych spodenkach! Turcy w żółto-granatowych strojach!

1

Losowanie stron, przywitania z arbitrami i zaczynamy!

Obie jedenastki wychodzą na płytę boiska we Lwowie! Gorąca atmosfera u naszych sąsiadów!
    Czy Arena we Lwowie będzie zapełniona? Trwa rozgrzewka.

Szatnie już czekają na zawodników!

Szachtar Donieck: Pyatov – Shevchuk, Rakitskiy, Ordets, Srna – Stepanenko, Fred – Teixeira, Taison, Marlos – Gladkiy

Fenerbahçe SK: Volkan – Caner Erkin, Kjær, Bruno Alves, Şener Özbayraklı – Raul Meireles, Souza – Sow, Diego, Nani – Fernandao

Arbiter Główny: Felix Zwayer
    Asystenci: Guido Kleve, Florian Steuer
    Sędzia techniczny: Sascha Stegemann (GER).
    Skład Szachtara!

Szykują się ogromne emocje i walka do ostatnich minut! Raczej będziemy mogli się spodziewać ataków od pierwszej minuty w wykonaniu Fenerbahçe, które będzie chciało objąć prowadzenie i mieć względny spokój! Bądźcie z lajfy.com!

Ukraińskie i tureckie zespoły nie spotykają się zbyt często na oficjalnych imprezach. W większości z nich jednak to nasi sąsiedzi radzili sobie lepiej. Czy tak będzie i dziś? W takim meczu może zadecydować jeden błysk jednej gwiazdy, a tych dzisiaj nie zabraknie!
    Turecka drużyna jest już we Lwowie!

Oba zespoły zaczęły rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów właśnie od 3. rundy kwalifikacji, więc mają za sobą zaledwie jeden sprawdzian. Kolejnego może już nie być, a zwycięzca będzie tylko o jeden krok od upragnionej fazy grupowej!
    Przypomnijmy, że rok temu Szachtar Donieck zagrał świetne rozgrywki, rozpoczynając od fazy grupowej. Niestety przygoda zakończyła się w bolesny sposób w 1/8 finałów po pogromie w dwumeczu zaserwowanym przez Bayern Monachium (0-7).
    Tutaj będzie gra tylko o zwycięstwo!

Spotkanie na Şükrü Saracoğlu w Stambule nie przyniosło rozstrzygnięć, ale tamten wynik bardziej satysfakcjonował raczej piłkarzy Fenerbahçe. Teraz oni grają na obcym terenie i każda ewentualna bramka będzie wymagała na Ukraińcach strzelenia dwóch! Czy zobaczymy tutaj dogrywkę?

Kolejne mecze rewanżowe w ramach III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów! W jednym ze spotkań, Szachtar Donieck podejmie gości z Turcji, czyli Fenerbahçe SK! Obie drużyny mają o co grać, bowiem w pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.