AZ Hawierzów – Cracovia 2:5 (koniec) | Jastrzębie – Opole 7:2 (koniec)
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Comarch Cracovia
Czwartek 27.08.2015, 18:00 • K&K PNEU Aréna, Hawierzów • Mecze towarzyskie

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (20:12:27)

Koniec! Bardzo dobre spotkanie Comarch Cracovii, która pokonuje na wyjeździe czeskiego pierwszoligowca – AZ Hawierzów 5:2.

59:00
    Ostatnia minuta meczu rozpoczęta.

58:01
    Dwie karne minuty dla Bednářa (HAV) za spowodowanie upadku przeciwnika.

57:00
    Spotkanie powoli zmierza do końca. Coraz mniej aktywna gra zawodników.

55:20
    Drzewiecki znalazł się przed Svobodą, ale jego strzał okazał się niecelny.

53:45
    Mocny strzał Sztefeka i guma wyłapana przez Radziszewskiego rakiem.

52:54
    Radziszewski popisuje się raz po raz świetnymi interwencjami. Forma bramkarza Cracovii z meczu na mecz coraz lepsza.

51:50
    Tempo spotkania opadło. Gospodarze próbują zmniejszyć rozmiary swojej porażki i ostrzeliwują jeszcze bramkę Cracovii.

50:58
    Cracovia w pełnym zestawieniu.

50:10
    Dobrze rozegrany zamek przez gospodarzy i ładny strzał Krisla. Broni dobrze jednak Radzik!

50:00
    Hawierzów z gumą w tercji ataku.

48:58
    Pasy ponowni w osłabieniu. Maciejewski (CRA) dwie minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

48:39
    Cracovia na lodzie już w pełnym zestawieniu.

47:40
    Spady (CRA) i Korím (HAV) po dwie karne minuty za nadmierną ostrość.

47:20
    Dobre podanie Staněka do Malinka, ale ten strzela obok bramki Radziszewskiego.

46:39
    Slaboń (CRA) dwie karne minuty za uderzanie.

45:08
    Bramka dla ComArch Cracovia!
    Strzelcem bramki PETR ŠINÁGL.

GOL! Cracovia wykorzystuje grę w podwójnej przewadze. Zamek krakowian zakończony skutecznym strzałem PETRA ŠINÁGLA! 5:2 dla Pasów!

43:57
    Pechanec (HAV) dwie minuty kary także za przeszkadzanie. Cracovia w podwójnej przewadze.

43:23
    Graca (HAV) dwie minuty kary za przeszkadzanie.

43:02
    Strzelcem bramki OLIVIER PACZKOWSKI.

GOL! Cracovia ponownie odskakuje na dwie bramki od Hawierzowa! Ładne uderzenie OLIVIERA PACZKOWSKIEGO ląduje w bramce gospodarzy!

42:04
    Dobra gra Pasów na początku tej tercji. Teraz spod niebieskiej strzelał Wróbel, ponownie broni golkiper AZ.

41:00
    Svitana doszedł do krążka, oddał strzał, ale pewnie broni Svoboda.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 19:40.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Cracovia wciąż prowadzi jedną bramką z AZ Hawierzów.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji rozpoczęta.

38:14
    Uwolnienie po stronie Hawierzowa i wznowimy grę pod bramką Svobody.

37:19
    Świetną okazję na zdobycie trzeciej bramki dla AZ miał teraz Staňka, ale świetnie w bramce spisał się Radziszewski.

36:15
    Hawierzów już na lodzie w pełnym zestawieniu. Nie wykorzystana gra w przewadze Cracovii.

34:15
    Krisl (HAV) na ławce kar za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

33:23
    Uderzenie Barty, dobitka Rimmela – wszystko broni Radziszewski.

31:42
    Gol dla AZ Hawierzów!
    Strzelcem bramki ROMAN MALINÍK.

GOL! Gospodarze wykorzystują grę w przewadze i łapią kontakt z Cracovią! Radziszewskiego pokonuje ROMAN MALINIK. 2:3.

31:14
    Wajda (CRA) otrzymał dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

29:36
    W bramce Hawierzowa pojawia się Svoboda.

29:36
    Strzelcem bramki PATRYK SVITANA.

GOL! Kolejna bramka dla krakowskiego zespołu! Šinágl podał do PATRYKA SVITANY, który ładnym strzałem pokonuje Matouška!

29:36
    Gospodarze w pełnym zestawieniu.

27:50
    Strzelcem bramki GRZEGORZ PASIUT.

GOL! Noworyta nagrał gumę do stojącego przed bramką GRZEGORZA PASIUTA, który pewnie pokonuje golkipera gospodarzy. Pasy ponownie na prowadzeniu!

27:34
    Rimmel (HAV) dwie minuty kary za przeszkadzanie.

27:18
    Svitana znalazł się teraz w sytuacji sam na sam z Matouškiem, ale nie wykorzystał tej okazji na zdobycie bramki!

25:17
    Guma po strzale Pechanca o minimetry minęła słupek bramki Radziszewskiego.

24:37

GOL! Gospodarze wykorzystują tym razem grę w podwójnej przewadze i Radziszewskiego pokonuje ROMAN MALINIK.

24:17
    Urbanowicz (CRA) otrzymał karę 5 + 20 minut (kara meczu) za atak na głowę. Hawierzów przez długi okres w przewadze.

24:00
    Pasiut (CRA) z dwoma minutami karnymi za grę wysoko uniesionym kijem.

23:26
    Teraz małe zamieszanie pod bramką Hawierzowa po ładnym strzale Wajdy.

23:15
    Tym razem pospieszyli się zawodnicy AZ i mamy uwolnienie po ich stronie.

22:05
    Mocny strzał Pechanca przelatuje tuż obok bramki Radziszewskiego.

21:20
    Hawierzów w ofensywie. Ponownie sporo pracy ma Radziszewski.

20:20
    Na początek tercji uwolnienie po stronie krakowian. Przerwa w grze.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:50.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Cracovia prowadzi w Hawierzowie 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:38

19:06
    Świetne uderzenie Noworyty, ale równie dobra interwencja Matouška.

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej tercji.

18:30
    Nie układa się Cracovii ta gra w przewadze. Guma wybita przez Hawierzów pod bramkę Radzika.

17:38
    Teraz w przewadze zagrają Pasy. Kanko (HAV) dwie minuty za uderzanie.

17:35
    Krakowianie już w pełnym zestawieniu. Wybroniła polska drużyna grę w podwójnym osłabieniu.

17:08
    Cracovia na lodzie już w czwórkę.

15:50
    Cracovia rozpoczyna od wybitej gumy pod bramkę Matouška.

15:34
    Teraz na ławce kar ląduje Spady (CRA) i gospodarze grają w podwójnej przewadze.

15:06
    Maciejewski (CRA) dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

13:42
    Strzelcem bramki MATEUSZ ROMPKOWSKI. Asysta Petr Šinágl.

GOL! Šinágl dograł gumę pod niebieską do MATEUSZA ROMPKOWSKIEGO, który mocnym strzałem otwiera wynik meczu. 1:0 dla Cracovii!

12:31
    Wajda celował na bramkę Hawierzowa spod niebieskiej. Broni Matoušek.

11:27
    Šinágl ruszył teraz z kontratakiem Cracovii, ale jeden z jego partnerów znalazł się na pozycji spalonej.

10:05
    Niecelne uderzenie Pasiuta na bramkę Hawierzowa z okolic lewego bulika.

9:03
    Jak na razie gra zdominowana przez gospodarzy, którzy ciągle ostrzeliwują bramkę Radzika.

8:15
    Stuchlík huknął spod niebieskiej. Radziszewski broni.

7:25
    Bednář podawał do Maliníka, ale guma uciekła spod kija tego drugiego i akcja gospodarzy zakończona.

6:00
    Pierwszy strzał krakowskiej drużyny oddał właśnie Dziubiński. W pełni przygotowany do jego obrony był jednak Matoušek.

5:14
    Guma po strzale jednego z zawodników czeskiej drużyny wylądowała na siatce nad bramką Radziszewskiego.

4:49
    Oba zespoły na lodzie już w pełnych zestawieniach.

3:53
    Staněk strzelał z prawej strony, ale Radziszewski broni parkanami.

3:46
    Drzewiecki powraca do gry. Gramy 4 na 4.

3:05
    Groźne, mocne uderzenie ze strony Maruny. Świetnie interweniuje jednak Radziszewski.

2:46
    Kar ciąg dalszy. Urbanowicz (CRA) dwie minuty za uderzanie. Pasy grają w trójkę.

2:30
    Siły na lodzie wyrównane. Korím (HAV) dwie karne minuty za zahaczanie.

1:46
    Drzewiecki (CRA) z dwoma karnymi minutami za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

1:30
    Niecelne podanie Sztefka i guma w posiadaniu krakowskiego zespołu.

0:56
    Błąd defensywy Cracovii i o krok od zdobycia pierwszego gola był teraz Maruna. Broni jednak Radziszewski.

0:32
    Gospodarze z pierwszą akcją. Staněk wrzucił gumę do tercji ataku, ale tam przejęli ją zawodnicy Cracovii.

00:01

AZ Hawierzów: Matoušek (Svoboda) – Lenďák, Korím "C", Krisl, Bahounek, Graca, Bail, Chroboček, Bárta, Stuchlík – Staněk, Maliník, Bednář – Maruna "A", Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Sedláček, Matějek, Kalus.

ComArch Cracovia: Radziszewski (Kowalówka) – Rompkowski, Spady, Noworyta, Dutka, Wajda, Maciejewski – Svitana, Dziubiński, Šinágl – Paczkowski, Pasiut, Urbanowicz – Drzewiecki, Słaboń, Wróbel – Kisielewski..

Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 18:00 na Lajfy.com!

Dla Cracovii będzie to szóste sparingowe spotkanie. Wyniki poprzednich prezentują się następująco:

04.08.2015 HK Nitra – Comarch Cracovia 8:1 (0:1, 3:0, 5:0)
    06.08.2015 Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
    10.08.2015 HC 46 Bardejów – Comarch Cracovia 3:2 k. (1:2, 1:0, 0:0, k. 1:0)
    12.08.2015 Unia Oświęcim – Comarch Cracovia odwołany
    18.08.2015 Polonia Bytom – Comarch Cracovia 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)
    20.08.2015 HC 46 Bardejów – Comarch Cracovia 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
    27.08.2015 AZ Hawierzów – Comarch Cracovia 18:00

AZ Hawierzów to czeski pierwszoligowiec, który bardzo często rozgrywa kontrolne spotkania z polskimi zespołami. W tym sezonie grał już z Jastrzębiem i wygrał ten mecz 5:2.

Kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi coraz bliżej. Drużyny rozgrywają już swoje ostatnie sparingi przed inauguracją nowej kampanii. Dzisiaj, jeden z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu, Comarch Cracovia zagra na wyjeździe z Hawierzowem.

Spotkanie sparingowe pomiędzy czeskim AZ Hawierzów i Comarch Cracovią.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 25. Maliník (Lenďák, Sztefek), 32. Maliník (Korím, Staněk) – 14. Rompkowski (Šinágl), 28. Pasiut (Noworyta), 30. Svitana (Šinágl), 44. Paczkowski (Pasiut), 46. Šinágl (Svitana, Rompkowski)

AZ Hawierzów: Matoušek (od 30. min Svoboda) – Lenďák, Korím "C", Krisl, Bahounek, Graca, Bail, Chroboček, Bárta, Stuchlík – Staněk, Maliník, Bednář – Maruna "A", Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Sedláček, Matějek, Kalus.
    Comarch Cracovia: Radziszewski (Kowalówka) – Rompkowski, Spady, Noworyta, Dutka, Wajda, Maciejewski – Svitana, Dziubiński, Šinágl – Paczkowski, Pasiut, Urbanowicz – Drzewiecki, Słaboń, Wróbel – Kisielewski.

Sędziowie: Filala – Vengřín, Kuchař