Orlen Wisła – Azoty 35:33 (koniec) | Gwardia – PGE Vive 26:38 (koniec) | Chrobry – Pogoń 19:20 (koniec)
Stal – KPR 30:32 (koniec)
Handball Stal Mielec
30:32 (10:13)
Zepter KPR Legionowo
Sobota 12.09.2015, 19:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

To już trzecia kolejki PGNiG Superligi sezonu 2015/2016. W hali w Mielcu zmierzą się ze sobą ekipa gospodarzy PGE Stal Mielec oraz KPR RC Legionowo.

Stal Mielec swój ostatni mecz rozegrała w środę, kiedy to dość przekonująco ograła MMTS Kwidzyn 31:23. Wynik, jak i gra Mielczan był ogromnym zaskoczeniem. Skazywany na pożarcie w tym sezonie zespół Tadeusza Jednoroga spisał się jednak rewelacyjnie. Bohaterami tego spotkania byli Nebojsa Nikolić, który wyczyniał cuda między łupkami oraz zdobywca trzynastu goli – Damian Kostrzewa. Wygrana z Kwidzynem pomogła "Czeczeńcom" na nowo wejść w sezon ligowy. Po upokarzającej porażce z Vive Kielce wysoko wygrana z MMTS-em zdecydowanie podniosła morale zawodników. Pod znakiem zapytania stoi występ Grzegorza Sobuta, który doznał drobnego urazu w środowym meczu.

KPR RC Legionowo, podobnie jak Stal ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W inauguracyjnym meczu po zaciętym pojedynku ograli Śląsk Wrocław na ich hali 32:28. W drugiej kolejce starli się z gigantem z Płocka, który nie pozostawił im złudzeń. 19:27 nie jest jednak wynikiem kompromitującym. Tym razem podopieczni trenera Roberta Lisa udadzą się do Mielca na mecz z tamtejszą Stalą. W drużynie beniaminka Superligi zagra ze swoim byłym klubem Paweł Gawęcki. To właśnie on może stanowić o sile zespołu z Legionowa.

Trudno wskazać jednostronnego faworyta. Niewątpliwie gra we własnej hali będzie sprzyjała Mielczanom. KPR RC Legionowo już pokazało w tym sezonie, że potrafią wygrywać. Szykuje się emocjonujące widowisko! A już w niedzielę, kolejny mecz ekip Stali Mielec i Legionowa. Tym razem jednak w... piłkę nożną. Początek meczu trzeciej kolejki PGNiG Superligi w sobotę o godz. 19!

PGE Stal Mielec: Nikolić, Lipka – Wilk, Janyst, Wypych, Obiała, Sobut, M. Gasin, P. Gasin, Kłoda, Kawka, Krzysztofik, Chodara, Kostrzewa

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Bożek, Prątnicki, Mochocki, Suliński, Kasprzak, Kowalik, Titow, Brinovec, Gawęcki, Twardo, Ciok

Sędziowie: Dębski, Rodacki.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Dobrze w obronie goście. Wciąż Stal. (0:0)
    1
    Skuteczna akcja Stali, kończy ją Damian Krzysztofik. (1:0)

2
    Upomnienie dla Krzysztofika. (1:0)

2
    2 minuty kary dla Janysta. Powalił na ziemię Gawęckiego. (1:0)

2
    Kontra Stali i kapitalna parada Stojkovicia! (1:0)

3
    W odpowiedzi kontra gości i interwencja Nikolicia po rzucie Cioka! (1:0)

3
    Szybka akcja Stali i rzut karny dla Mielca. Faulowany Chodara. (1:0)

3
    Kostrzewa tylko w poprzeczkę. (1:0)
    4
    Dobrze rozegrali to zawodnicy Legionowa i trafienie Prątnickiego. (1:1)

4
    Kontra Legionowa po stracie Mielca i znów Nikolić! (1:1)

5
    Kolejna strata Stali. Przerwana akcja Cioka, rzut wolny. (1:1)

6
    Kapitalnie w obronie Stal! Wciąż jednak goście. (1:1)
    6
    Trafia Paweł Gawęcki! (1:2)

7
    Złe podanie Wypycha. Piłka dla Legionowa. (1:2)
    7
    Z koła Michał Prątnicki! (1:3)

7
    Przy okazji żółta kartka dla Obiały. (1:3)

8
    Faul w ataku Janysta. Nie jest to dobry początek miejscowych. (1:3)
    9
    Przedarł się między obronę gospodarzy Paweł Gawęcki i pokonał Nikolicia! (1:4)

9
    Gra pasywna i strata Mielczan. (1:4)
    11
    Długa akcja Legionowa zakończona błędem. Stal wyprowadziła skuteczną kontrę. Gol Janysta! (2:4)

11
    Kasprzak rzuca w poprzeczkę. Wznawia Nikolić! (2:4)
    12
    Piękny rzut od kozła Sobuta! Trzeci gol dla Stali Mielec. (3:4)
    12
    Świetnie Prątnicki przedarł się przez blok defensywny gospodarzy i rzucił bramkę! (3:5)

13
    Znakomicie rozegrali to "Czeczeńcy" jednak fantastyczna interwencja Stojkovicia po rzucie Janysta. Wciąż jednak Stal. (3:5)
    14
    Kontra gości po stracie Mielca spowodowanej grą pasywną i gol Damiana Sulińskiego! (3:6)

14
    Tomislav Stojkovic broni rzut niepilnowanego Krzysztofika z koła! (3:6)

15
    Nebojsa Nikolić broni! Rzucał Titow. (3:6)
    15
    Ze skrzydła trafia Łukasz Janyst! (4:6)

16
    Rzut Gawęckiego po bloku. (4:6)

16
    Gra pasywna. Przestrzelił zmuszony do rzutu Prątnicki! (4:6)
    17
    Ponownie gol Janysta! Znakomicie podał mu Chodara. (5:6)

18
    Powalony na ziemię bez piłki Ciok. 2 minuty kary dla Jakuba Kłody! (5:6)
    18
    Tomasz Kasprzak z koła! Siódma bramka dla gości. (5:7)

19
    Ciok w kontrze sam na sam z Nikoliciem. Górą bramkarz Stali! (5:7)

19
    Nieudana akcja Stali i przy piłce Legionowo. (5:7)

20
    Rzut Gawęckiego ląduje na słupku! (5:7)

20
    Kara dwóch minut dla Kasprzaka. Rzut karny po faulu na Kostrzewie. (5:7)
    20
    Pewne trafienie z 7 metra Łukasza Janysta! (6:7)
    21
    Bramka dla Legionowa autorstwa Tomasza Mochockiego! (6:8)

22
    Interwencja Stojkovicia! Z koła próbował Krzysztofik, który dobijając rzut przeszedł linię. (6:8)

22
    Czas dla ekipy z Legionowa. (6:8)
    22
    Ze skrzydła Witalij Titow! (6:9)

23
    Zablokowany rzut Sobuta. Stal Mielec wciąż rozgrywa akcję. (6:9)

24
    Długa akcja zakończona faulem na Chodarze. Rzut karny! (6:9)
    24
    Nie pomylił się Łukasz Janyst! (7:9)
    24
    Szybka odpowiedź gości. Gol Mochockiego! (7:10)
    25
    Piękny rzut z biodra Damiana Kostrzewy i mamy ósmego gola dla Mielca! (8:10)
    26
    Strata Prątnickiego. Kontra Stali i kolejne trafienie Janysta! (9:10)
    26
    Rzut z 12 metra Prątnickiego. Gol! (9:11)
    27
    Cóż za gol Michała Obiały! (10:11)
    28
    Rzut z biodra, gol Mochockiego! Wciąż dwie bramki przewagi drużyny gości. (10:12)

28
    2 minuty kary dla Krzysztofika! Wciąż jednak Stal przy piłce. (10:12)

29
    Sędzia odgwizdał faul w ataku Chodary! Ostatnie 40 sekund. (10:12)
    29
    Cóż za zamieszanie! Wielkie gwizdy na trybunach. Gol Kowalika! (10:13)

29
    Rzucał jeszcze Sobut, ale bez gola. (10:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:13)

W hali wciąż ogromne gwizdy na sędziów tego meczu! O co chodzi? Otóż przy stanie 12-10 dla Legionowa, Stal za sprawą Chodary odzyskała piłkę. Ten rzucił ją na dobieg do Janysta. Nastąpił wtedy pojedynek biegowy Janyst vs. Stojkovic – bramkarz gości. Piłkę dotknął Janyst, który nabił Stojkovicia. Ten jednak wpadł ostro w skrzydłowego Stali i powalił go na ziemię. Sędziowie nie odgwizdali wolnego, a dalsza gra spowodowała gola Kowalika na 13-10!

Od początku spotkania przewaga po stronie KPR RC Legionowo. Stal była blisko doprowadzenia do wyrównania, jednak goście wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę. Gospodarze drugą połowę rozpoczną w pięciu w polu, gdyż Damian Krzysztofik musi spędzić na ławce jeszcze 58 sekund. Druga część spotkania będzie obiecująca!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:13)
    31
    Fantastyczny gol Pawła Gawęckiego! (10:14)

31
    Faul w ataku Obiały! (10:14)
    32
    Damian Kostrzewa po kontrze! (11:14)
    32
    Z koła rzuca gola Tomasz Kasprzak! (11:15)

33
    Indywidualna akcja Obiały,którego fauluje Kasprzak. 2 minuty dla niego. Rzut karny! (11:15)
    33
    Pewnie Łukasz Janyst z 7 metra! (12:15)

34
    Gra pasywna. Przestrzelił Mochocki! (12:15)
    34
    Michał Chodara! Mimo asysty obrońcy rzucił gola! (13:15)

34
    2 minuty dla Kowalika za faul na Chodarze. (13:15)
    34
    Michał Prątnicki niepilnowany rzuca gola! (13:16)
    35
    Szybka akcja Mielca i piękny gol Obiały! (14:16)
    36
    Gra pasywna i zmuszony do rzutu Gawęcki nie pomylił się! (14:17)
    36
    Ze skrzydła trafia Łukasz Janyst! (15:17)
    37
    Gubi piłkę Prątnicki. Udana kontra Stali i gol Kostrzewy! (16:17)
    37
    Kapitalny rzut w biegu Prątnickiego. Gol! (16:18)
    38
    Chodara, jakby unosząc się w powietrzu, dobił obroniony rzut Janysta! Cudowna bramka! (17:18)
    38
    Kasprzak celnie z koła! (17:19)
    39
    Gol za gol! Poszedł sam Obiała i kapitalnie rzucił z 10 metra! (18:19)
    40
    Wywalczył sobie pozycję na kole Kasprzak i rzucił gola! (18:20)
    40
    Sobut dobija obroniony przez Stojkovicia rzut Obiały! Zabójcze tempo gry. (19:20)

41
    W bramce Nebojsa Nikolić! Titov ze skrzydła nie zdobył bramki! Szansa dla Stali na wyrównanie. (19:20)

42
    Faul w ataku Kostrzewy. (19:20)

43
    Faul w ataku także po stronie gości. Piłka dla Mielczan. (19:20)
    43
    Kapitalnie na kole Krzysztofik uwolnił się spod opieki obrońcy. Kapitalny zwód i pewny gol! Mamy remis! (20:20)
    44
    Odbiór Obiały i gol Janysta po kontrze! Stojković bez szans. (21:20)
    44
    Dziura w obronie Stali i szybka bramka Prątnickiego! (21:21)
    45
    Niepilnowany Chodara z koła! Wywalczył "straconą" piłkę Grzegorz Sobut, to on jest głównym bohaterem tej akcji! (22:21)
    45
    Zwiódł rywali Gawęcki i pewnym rzutem pokonał Nikolicia! (22:22)

46
    Kara dwóch minut dla Artura Bożka! Powalony Krzysztofik. (22:22)
    47
    Trafienie ze skrzydła Janysta! (23:22)

47
    Gubią piłkę zawodnicy Legionowa. Piłka dla Stali. (23:22)

47
    Obiała wszedł w obronę gości jak w masło. Tylko słupek! (23:22)
    48
    Gra pasywna i udany rzut, w ostatniej chwili, Prątnickiego! (23:23)
    48
    Szczęśliwe trafienie od słupka Chodary! (24:23)
    49
    Rzut z biodra Tomasza Mochockiego. Pokonany Nikolić. (24:24)
    49
    Kontra Legionowa po złym podaniu Chodary. Gola zdobywa Kamil Ciok. (24:25)
    50
    Strata Mielczan i kolejna kontra drużyny gości. Gol Pawła Gawęckiego! (24:26)

50
    Janyst ciągnął za koszulkę Gawęckiego przy bramkowej akcji. 2 minuty dla skrzydłowego Stali Mielec. (24:26)

50
    Nieudana akcja Mielczan! Piłka dla Legionowa! (24:26)
    51
    Pokonany Nikolić! Ze skrzydła Damian Suliński! (24:27)

51
    Za słaby rzut Chodary. W odpowiedzi szybka akcja gości. Rzut Sulińskiego ze skrzydła i interwencja Nikolicia! (24:27)
    52
    Trafienie Pawła Wilka ze skrzydła! (25:27)
    52
    Niepilnowany na kole Kasprzak i wciąż trzy bramki przewagi Legionowa! (25:28)
    53
    Mielec gra skrzydłami. Gol Kostrzewy! (26:28)

54
    Przechwyt Chodary. Okazja dla Stali. (26:28)

54
    Tomislav Stojković bohaterem tej akcji. Rzut kostrzewy wybroniony! (26:28)
    55
    Mochocki w poprzeczkę i kontra Stali. Gol Kostrzewy! (27:28)
    55
    Szybka akcja Stali po stracie Legionowa! Grzegorz Sobut! (28:28)
    55
    Trafienie Mochockiego! (28:29)
    56
    Michał Obiała niemalże z ziemi! Znów remis! (29:29)
    56
    Z koła trafia Tomasz Kasprzak! Piłka po słupku wpada do bramki. (29:30)

57
    Stojković broni rzut Krzysztofika! (29:30)

57
    Akcja Prątnickiego przerwana faulem. Wciąż Legionowo. (29:30)

57
    Piłka dla Stali! Przejście linii bramkowej! (29:30)
    58
    Kontra gości i trafienie Prątnickiego. Wcześniej kapitalna obrona Stojkovicia! To on jest bohaterem ostatnich minut. Zdenerwowany Krzysztofik, to jego rzut wybronił bramkarz gości. Czas dla trenera Jednoroga. (29:31)

58
    Do końca 1 minuta i 28 sekund. (29:31)

58
    Nie ma gola dla Stali! Kostrzewa obok bramki! (29:31)
    59
    Gol Michała Prątnickiego. Wykorzystał chaos panujący na boisku! (29:32)
    59
    Szybki gol Sobuta! (30:32)

59
    Stal do końca meczu w osłabieniu. Kara dla Chodary. (30:32)

59
    Do końca meczu 11 sekund, a trener gości prosi o czas. Mielczanie biją ironicznie brawo. (30:32)

59
    Złe podanie Gawęckiego na koło. (30:32)

60
    Koniec meczu. (30:32)

Świetne widowisko! Szczególnie druga połowa była emocjonująca. Pomimo odrobienia start po pierwszej połowa, ekipa gospodarzy opuszcza własną halę na tarczy. Ostatnie 10 minut należało do Legionowa. W bramce spisał się Tomislav Stojković. Dziękujemy za śledzenie relacji! (20:46:27)

Wiktor Strzelczyk

Handball Stal Mielec: Nikolić, Lipka – Wilk, Janyst, Wypych, Obiała, Sobut, M. Gasin, P. Gasin, Kłoda, Kawka, Krzysztofik, Chodara, Kostrzewa
    Zepter KPR Legionowo: Krekora, Stojković – Bożek, Prątnicki, Mochocki, Suliński, Kasprzak, Kowalik, Titow, Brinovec, Gawęcki, Twardo, Ciok

Sędziowie: Dębski, Rodacki