PGE Vive – Chrobry 33:23 (koniec)
Vive Kielce
33:23 (17:10)
KGHM Chrobry Głogów
Wtorek 15.09.2015, 18:30 • Hala Legionów, Kielce • Orlen Superliga mężczyzn • 4. runda

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:30 i będziemy informować o zmianach stanu..

W związku z udziałem w Lidze Mistrzów szczypiorniści Vive Tauron Kielce zainaugurują 4. kolejkę PGNiG Superligi już we wtorek. Rywalem mistrzów Polski będzie Chrobry Głogów.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa po inauguracyjnym niepowodzeniu i remisie z Pogonią Szczecin w kolejnych spotkaniach nie dali szans kolejno Stali Mielec, Zagłębie Lubin i Gwardii Opole. Warto zauważyć regularność w zdobyczy bramkowej kielczan – 38, 37, 38.

Głogowianie także nieźle rozpoczęli rozgrywki – po wyjazdowym remisie z Gwardią Opole pokonali, także poza własną halą Górnik Zabrze. W minionym weekend po fantastycznym spotkaniu bramkarzy przegrali jednak 19:20 z Pogonią Szczecin.

Mecz w Kielcach miał być sentymentalnym powrotem dla Tomasza Rosińskiego, który przez 10 lat grał dla Vive, a od tego sezonu jest zawodnikiem Chrobrego. Niestety na skutek kontuzji popularny "Rosa" będzie mógł jedynie z ławki śledzić poczynania dawnych i obecnych kolegów. W drużynie gości zabraknie także Kamila Sadowskiego.

Zdecydowanym faworytem rywalizacji są kielczanie i niektórzy zadają sobie tylko pytanie jak wysoko wygra Vive. Podobnie miało być jednak choćby w meczu mistrzów Polski z Pogonią, czy też Wisły z Azotami. Obecny sezon jak dotąd pokazuje, że "nietykalni" tytani też są do pokonania. Na relację ze zmian wyniku w tym meczu zapraszam od godziny 18:30 na lajfy.com.

Pełne zestawienia obu drużyn:

Vive Tauron Kielce: Sego, Szmal – Bielecki, Reichman, Jachlewski, Strlek, Tkaczyk, Buntić, Bis, Michał Jurecki, Lijewski, Zorman, Vujović, Grabowski, Aginagalde

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka, Płócienniczak, Świtała, Bąk, Babicz, Tylutki, Kandora, Kubała, Bartosz Jurecki

Sędziowie: Andrzej Chrzan – Michał Janas
    Delegat: Mirosław Baum.

Oba zespoły na parkiecie, za chwilę początek spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Sego broni rzut Świtały, w odpowiedzi nie trafia Reichman. (0:0)

2
    Kolejna parada Sego. (0:0)

2
    Stachera także skutecznie w bramce! (0:0)

3
    Sego odbija kolejną piłkę, ciągle bez bramek w Kielcach. (0:0)

3
    Żółta kartka dla Bąka. (0:0)

4
    Kolejna kartka, tym razem upomniany Bartosz Jurecki. (0:0)

4
    Bielecki nie trafia karnego! (0:0)
    5
    Gol dla SPR Chrobry Głogów (Bartosz Jurecki). (0:1)
    5
    Odpowiada skutecznie drugi z Jureckich – Michał. (1:1)

7
    Kontra Vive, nie trafia Aguinagalde. (3:2)
    8
    Kolejny remis po golu Miszki. (3:3)
    9
    Drugie trafienie Reichamana w meczu. (4:3)

12
    Miszka zmniejsza dystans do rywali. (5:4)

14
    Pudło Babicza nie ułatwia sytuacji gościom. (7:5)

15
    Aguinagalde otrzymuje karę 2 minut. (7:5)

15
    Świtała nie trafia z karnego. (7:5)
    16
    Kontaktowe trafienie Płócienniczaka. (7:6)

18
    Rzut karny i 2 minuty kary dla Kubały. (7:6)
    18
    Tkaczyk skutecznie z 7. metra. (8:6)
    18
    Bąk trafia dla osłabionych głogowian. (8:7)
    19
    Pierwsza dziś bramka Lijewskiego. (9:7)
    20
    Jeszcze raz Krzysztof Lijewski! Goście w komplecie. (10:7)

21
    Upomniany przez sędziego Bis. (10:7)
    22
    Przyjezdni nie dają odskoczyć gospodarzom. Celny rzut Płócienniczaka. (10:8)

22
    Tkaczyk nie trafia z karnego. (10:8)
    23
    Nie do zatrzymania póki co w ataku jest Lijewski. (11:8)

24
    Druga z rzędu nieudana próba Babicza. (11:8)

24
    Goście przez dwie minuty bez Świtały. (11:8)
    24
    Trafia z karnego Buntić. (12:8)

25
    Skuteczna interwencja Sego i coraz gorzej wygląda sytuacja Chrobrego. (12:8)
    26
    Trzecie trafienie Bąka w dzisiejszym meczu. (12:9)

27
    Lijewski wyrasta na bohatera pierwszej części gry. (14:9)
    28
    Po wielu próbach trafia w końcu Babicz. (14:10)
    29
    Tkaczyk utrzymuje bezpieczne prowadzenie Vive. (15:10)
    30
    Przed przerwą trafia jeszcze Strlek. (16:10)
    30
    Vujović tuż przed końcową syreną ustala wynik do przerwy. (17:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (17:10)

Pewne prowadzenie gospodarzy siedmioma bramkami. Im dłużej trwało spotkanie tym lepiej radziło sobie Vive, ale trudno było się spodziewać innej opcji – goście mają do dyspozycji tylko dziewięciu graczy w polu. Wracamy po krótkiej przerwie.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:10)
    32
    Reichman otwiera worek z bramkami na drugą część gry. (18:10)
    33
    Aguinagalde trafia i komfortowe prowadzenie kielczan. (19:10)

33
    Goście ponownie osłabieni, tym razem wykluczony na 2 minuty Jurecki. (19:10)
    34
    Korzystają z gry w przewadze gospodarze – bramka Jachlewskiego. (20:10)

35
    Sego zatrzymuje rzut Tylutkiego. (20:10)
    35
    W odpowiedzi kolejny gol Aguinagalde. Szykuje się kolejny nokaut w wykonaniu Vive. (21:10)
    36
    Goście nadal nieskuteczni, a tymczasem trafia Michał Jurecki. (22:10)
    37
    Po 6 minutach niemoc strzelecką głogowian przełamuje Bąk. (22:11)
    37
    Piąta próba Lijewskiego i piąta bramka. (23:11)

38
    Stachera po raz pierwszy zatrzymał Lijewskiego. (23:11)
    38
    Babicz trafia, wcześniej dobra interwencja Sego po rzucie Jureckiego. (23:12)
    39
    Bartek Jurecki zmniejsza nieco dystans do kielczan. (23:13)

40
    Świtała po raz drugi dziś na ławce kar. (23:13)
    40
    Aguinagalde trafia z 7. metra. (24:13)
    41
    Kolejny raz nie trafia Bartosz Jurecki, a celnie odpowiada Jachlewski. (25:13)
    41
    W osłabieniu trafia Kubała. (25:14)
    42
    Reichman po kontrze. (26:14)

44
    Nieudane próby Reichmana i Tylutkiego po drugiej stronie boiska. (26:14)
    44
    Babicz zalicza swoje trzecie dziś trafienie. (26:15)
    47
    Faul w ataku Tkaczyka i bramka Bąka dla głogowian. (28:17)
    48
    Sporo zmian w Vive, korzysta z tego Chrobry i zmniejsza dystans po golu Babicza. (28:18)
    49
    Babicz trafia na kontrze! (28:19)
    49
    Tkaczyk przełamuje chwilową niemoc gospodarzy. (29:19)

50
    Timeout dla gości. (29:19)

51
    Bielecki przegrywa pojedynek ze Stacherą. (29:19)
    52
    Kubała trafia i po raz pierwszy od dawna mniej niż 10 bramek straty gości. (29:20)

54
    Premierowe trafienie Grabowskiego w Superlidze. (31:21)

55
    Tkaczyk trafia w bramkarza Chrobrego, nie forsują już tempa kielczanie. (31:21)
    56
    Szósty gol Babicza, który jest dziś najskuteczniejszy w zespole Chrobrego. (31:22)

56
    Zatrzymany faulem w ataku Tylutki. (31:22)

57
    Oba zespoły oszczędzają się już w ostatnich minutach, spotkanie jest rozstrzygnięte. (31:22)
    58
    Jeszcze dokłada swoje trafienie Strlek. (32:22)
    59
    Lijewski po raz siódmy i zostanie najskuteczniejszym graczem meczu. (33:22)
    60
    Babicz także z 7 bramkami! (33:23)

Koniec meczu. (33:23)

Pewna wygrana mistrza Polski w Kielcach. Początek drugiej połowy zadecydował o spokojnym przebiegu tej części gry i trener Vive mógł dać pograć młodym zawodnikom. Dziękuję za śledzenie relacji na lajfy.com. (20:08:27)

Artur

Vive Kielce: 1. Sego, 16. Szmal – 2. Vujović, 4. Grabowski, 5. M. Jurecki, 6. Tkaczyk, 9. Reichman, 13. Aguinagalde, 14. Bielecki, 15. Jachlewski, 17. Strlek, 18. Bis, 19. Lijewski, 21. Buntić, 23. Zorman
    KGHM Chrobry Głogów: 1. Stachera, 20. Kapela – 2. Miszka, 6. Płócienniczak, 7. Świtała, 9. Bąk, 10. Babicz, 13. Tylutki, 26. Kandora, 30. Kubała, 31. B. Jurecki

Delegat: Mirosław Baum