Bayer – BATE 4:1 (koniec) | AS Roma – FC Barcelona 1:1 (koniec) | Dinamo Z. – Arsenal 2:1 (koniec)
Olympiakos – Bayern 0:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Porto 2:2 (koniec) | Chelsea – Maccabi T.A. 4:0 (koniec)
Valencia – Zenit 2:3 (koniec) | Gent – Lyon 1:1 (koniec)
Bayer Leverkusen
4:1 (1:1)
BATE Borysów
Środa 16.09.2015, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Liga Mistrzów UEFA • Grupa E

Bayer Leverkusen udanie rozpoczyna kolejny sezon w Lidze Mistrzów. Gospodarze w drugiej połowie udowodnili swoją wyższość nad BATE strzelając aż trzy bramki. Goście zaprezentowali się w pierwszej połowie całkiem przyzwoicie, ale po przerwie zdecydowanie brakowało im pomysłu na grę.

77
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Filip Mladenović, na boisku pojawia się Maksim Wołodko.
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Hakan Çalhanoğlu, na boisku pojawia się Julian Brandt.
    75. Hakan ÇALHANOĞLU - 4:1

75
    Gol dla Bayeru!
    Pewnym egzekutorem jedenastki HAKAN CALHANOGLU, który tym samym zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu!

75
    Mladenović zagrywa ręką po strzale Çalhanoğlu, będzie karny dla gospodarzy!

72
    Chicharito jednak zakończy dzisiejszy występ na jednym golu, za niego do boju zostaje posłany Stefan Kießling.

60
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Dmitrij Baga, na boisku pojawia się Aleksandr Karnickij.
    59. Javier HERNÁNDEZ - 3:1

59
    Bayer podwyższa prowadzenie! Prostopadłe podanie z głębi pola do JAVIERA HERNANDEZA, Meksykanin tym razem nie dał żadnych szans z Czernikowi na skuteczną interwencję! Bayer prowadzi 3:1!
    51. Javier Hernández (LEV)

51
    To powinna być bramka! Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości, do piłki na piątym metrze dochodzi Cicharito, ale z tak niewielkiej odległości nie zdołał on pokonać bramkarza BATE!
    47. Hakan ÇALHANOĞLU - 2:1

47
    Od mocnego uderzenia rozpoczynają drugą połowę gospodarze! Bellarabi zagrywa na wolne pole do HAKANA CALHANOGLU. Ten decyduje się na płaskie uderzenie, piłka trafia jeszcze w nogi Polyakova czym zupełnie myli Czernika!

Po pierwszej połowie mamy remis 1:1. Jak na razie obie drużyny prezentują dobrą grę. Dłużej przy piłce utrzymywał się Bayer, ale BATE jak na razie prezentuje się w defensywie całkiem przyzwoicie, poza pierwszymi minutami, kiedy to gracze z Leverkusen mogli strzelić co najmniej trzy bramki.

Za kilkanaście minut rozpocznie się druga połowa, zostańcie z nami!

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Dmitrij Baga (BATE Borysów).

43
    Kontuzja Bendera okazała się jednak poważniejsza niż mogło się wydawać. Kapitan gospodarzy opuszcza murawę, za niego zostaje wprowadzony do gry Kramer.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Kyriákos Papadópoulos (Bayer 04 Leverkusen).

30
    Schodzi kontuzjowany Hleb, za nie wprowadzony do gry Wołodko.
    29. Jonathan Tah (LEV)

29
    Dośrodkowanie Çalhanoğlu, przed siebie piąstkuje Czernik. Piłka spada pod nogi Hiberta, ale obrońca Bayeru był tym wyraźnie zaskoczony, bo uderza ponad bramką!
    Admir Mehmedi (LEV)

27
    Strata Hleba w środku pola. Kontratak gospodarzy zakończony podaniem na wolne pole do Bellarabiego, ten jednak w sytuacji "sam na sam" z Czernikiem minimalnie pudłuje!
    13. Nemanja MILUNOVIĆ - 1:1

13
    Gol dla BATE!
    Szybka odpowiedź BATE! Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienia NEMANJA MILUNOVIĆ, który świetnie złożył się do tego strzału głową, bez szans Leno!
    4. Admir MEHMEDI - 1:0

4
    Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości. Do "bezpańskiej" piłki w okolicach 11. metra dochodzi ADMIR MEHMEDI i technicznym uderzeniem pakuje piłkę do siatki!

Hymn Champions League!

Obie drużyny pojawiają się na murawie!

Piotr Swieczak

Gole: 4. Mehmedi, 47. Çalhanoğlu, 59. J. Hernández, 75. Çalhanoğlu (kar.) – 13. N. Milunović

Kartki:   41. Papadópoulos (LEV) – 45. Baga (BAT), 75. Mladenović (BAT)

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Papadópoulos, Tah, Wendell – Bellarabi, Kampl, Bender (C) (43. Kramer), Mehmedi – Çalhanoğlu (77. Brandt) – J. Hernández (72. Kießling).
    Zmiany: Krešić – Ramalho, Boenisch, Donati, Brandt, Kramer, Kießling.

BATE Borysów: Czernik – D. Poljakov, Dubra, N. Milunović, Mladenović (77. M. Wołodko) – Baga (60. Karnickij), Aleksijewicz – Stasevič (C), Hleb (30. A. Wołodko), Gordejčuk – Signiewicz.
    Zmiany: Soroko – Karnickij, A. Wołodko, Nikolić, Ryas, M. Wołodko, Jevtić.

Sędziowie: Danny Makkelie (HOL)