Fenerbahce – Molde 1:3 (koniec) | Ajax – Celtic 2:2 (koniec) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (koniec)
Sion – Rubin 2:1 (koniec) | Qabala – PAOK 0:0 (koniec) | Borussia D. – FK Krasnodar 2:1 (koniec)
Midtjylland – Legia 1:0 (koniec) | Napoli – Club Brugge 5:0 (koniec) | Rapid – Villarreal 2:1 (koniec)
Vik. Pilzno – Dinamo M. 2:0 (koniec) | Slovan – Braga 0:1 (koniec) | Groningen – Olympique 0:3 (koniec)
Dnipro – Lazio 1:1 (koniec) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (koniec) | Sporting – Lokomotiw M. 1:3 (koniec)
Korcza – Besiktas 0:1 (koniec) | Fiorentina – Basel 1:2 (koniec) | Lech P. – Belenenses 0:0 (koniec)
Anderlecht – Monaco 1:1 (koniec) | Tottenham – Karabach 3:1 (koniec) | APOEL – Schalke 04 0:3 (koniec)
Asteras – Sparta 1:1 (koniec) | Partizan – Alkmaar 3:2 (koniec) | Bilbao – Augsburg 3:1 (koniec)
ACF Fiorentina
1:2 (1:0)
FC Basel
Czwartek 17.09.2015, 21:05 • Artemio Franchi, Florencja • Liga Europy UEFA • Grupa I

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:02:43)
    Winowajca?

FC Basel wygrał na inaugurację fazy grupowej Ligi Europy z Fiorentiną. Przełomowa dla meczu była 66. minuta, gdy Gonzalo Rodriguez wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Viola musiała grać w osłabieniu i plan, który realizowała w jedenastu, posypał się. Wcześniej prowadziła, mogła podwoić przewagę i pozwalała na niewiele gościom. Krótko po zejściu Rodrigueza FC Basel zdobyło dwie bramki na wagę zwycięstwa na trudnym terenie. Fiorentina zmarnowała dobrą sytuację, zagrała minimalistycznie, kunktatorsko i została ukarana. Gośćmi także trudno się zachwycać, ale na mocną czwórkę w skali szkolnej zasłużyli. Nie poddali sie po marnym początku, a przewagę liczebną wykorzystali po profesorsku. Jakub Błaszczykowski zagrał pełne spotkanie, był bardzo waleczny, trafił w słupek. Momentami brakowało jakości, momentami szczęścia. Oby następne występy były lepsze.

90+4

90+3
    Minuta dzieli FC Basel od zdobycia trzech punktów we Florencji. Wszystkie asy po stronie gości.

90+2
    Błaszczykowski z największym zaangażowaniem próbuje wyrównać. Bądźmy jednak uczciwi – dużo wiatru wynika z tych akcji, ale żaden konkret.

90
    Sędzia postanowił przedłużyć mecz o cztery minuty. Ostatnia szansa dla Violi.

89
    FC Basel stosuje pressing na całej długości boiska. Mimo wysokiej temperatury powietrza goście zachowali energię na końcówkę meczu i radzą sobie z osłabionym przeciwnikiem.

87
    Trener FC Basel zachował zmiany na końcówkę meczu. Calla zastąpił Janko.

86
    Na boisku dużo emocji. Również publika kontestuje decyzje sędziego. Wydaje się jednak, że obserwator postawi wysoką notę w protokole.

84
    Kalinić padł w polu karnym FC Basel. Michael Oliver nie przyznał gospodarzom jedenastki, choć kibice domagali się takiej decyzji.

83
    Janko skasował akcję Fiorentiny w zalążku. Kartka należała się bez dwóch zdań.

82
    Fiorentina osłabiona i rozbita psychicznie. To będzie wyczyn, jeżeli zapunktuje.

80
    Naprawdę urodziwa bramka szybko obiega internet. We włoskiej części sieci pewnie podobała się najmniej.
    79. Mohamed ELNENY - 1:2

79
    Gol dla Basel!
    Pięknie! Strzelcem bramki MOHAMED ELNENY i właśnie wykorzystał to, o czym informowaliśmy przed momentem! Miał dużo miejsca na 25. metrze przed bramką Sepe i huknął atomowo w samo okienko! Tak FC Basel odrobiło stratę z nawiązką i prowadzi we Florencji. Było na co popatrzeć!

78
    Ale luka w środku pola Fiorentiny. Muszą zdecydować się gospodarze czy rozciągają formację czy murują Częstochowę, bo w drużynie są chyba różne stanowiska.

77
    Błaszczykowski zagra dziś 90 minut. Nie będzie to występ oceniony maksymalnie wysoko przez prasę, ale jedno, czego nie można odmówić Kubie, to waleczność.

Gole: 3. N. Kalinič – 71. Bjarnason, 79. Elneny

Kartki:   35. Roncaglia (FIO) – 34. Xhaka (BAS), 57. Suchý (BAS), 83. Janko (BAS)   66. Gonzalo Rodríguez (FIO)

ACF Fiorentina: Sepe – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez (C), Astori (68. Tomović), Błaszczykowski – Valero, Badelj, Alonso – Iličić (46. Babacar), N. Kalinič, M. Fernández (68. Pasqual).
    Zmiany: Tătăruşanu – Gilberto, Tomović, Pasqual, Suárez, Rebić, Babacar.

FC Basel: Vaclík – Xhaka, Høegh, Suchý (C), Lang – Bjarnason, Elneny, Zuffi, Boëtius (72. Delgado) – Embolo, Janko (87. Callà).
    Zmiany: Vailati – Degen, Samuel, Delgado, Kuzmanović, Callà, Gashi.

Sędziowie: Michael Oliver (Anglia)