Fenerbahce – Molde 1:3 (koniec) | Ajax – Celtic 2:2 (koniec) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (koniec)
Sion – Rubin 2:1 (koniec) | Qabala – PAOK 0:0 (koniec) | Borussia D. – FK Krasnodar 2:1 (koniec)
Midtjylland – Legia 1:0 (koniec) | Napoli – Club Brugge 5:0 (koniec) | Rapid – Villarreal 2:1 (koniec)
Vik. Pilzno – Dinamo M. 2:0 (koniec) | Slovan – Braga 0:1 (koniec) | Groningen – Olympique 0:3 (koniec)
Dnipro – Lazio 1:1 (koniec) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (koniec) | Sporting – Lokomotiw M. 1:3 (koniec)
Korcza – Besiktas 0:1 (koniec) | Fiorentina – Basel 1:2 (koniec) | Lech P. – Belenenses 0:0 (koniec)
Anderlecht – Monaco 1:1 (koniec) | Tottenham – Karabach 3:1 (koniec) | APOEL – Schalke 04 0:3 (koniec)
Asteras – Sparta 1:1 (koniec) | Partizan – Alkmaar 3:2 (koniec) | Bilbao – Augsburg 3:1 (koniec)
Lech Poznań
0:0 (0:0)
Os Belenenses
Czwartek 17.09.2015, 21:05 • INEA Stadion, Poznań • Liga Europy UEFA • Grupa I

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy spokojnej nocy, a także udanego piątku. Do usłyszenia! (23:05:56)

Końcowy gwizdek arbitra, a wraz z nim gwizdy kibiców. Zgromadzeni fani wyrazili swoją dezaprobatę w związku z kolejnym brakiem triumfu w wykonaniu lechitów. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie podopieczni Macieja Skorży zaprezentowali się całkiem nieźle, jednak zabrakło im optymalnego wykończenia. Poznaniacy stwarzali sytuacje bramkowe, aczkolwiek żadnej z nich odpowiednio nie zamknęli. Szkoda, pozostaje spory niedosyt.

90+3

90+2
    Trzeba przyznać, że ta druga połowa była całkiem niezła. Niestety, za wrażenia wzrokowe nie przyznaje się punktów. Lechowi zabrakło optymalnego wykończenia... Szkoda, wielka szkoda.

90+1
    Goście mogli zaskoczyć Lecha. Rosa minimalnie się pomylił, główkując tuż obok bramki Jasmina Buricia. Lech jakby stracił siły w tej końcówce. Portugalczycy niezmiernie mocno naciskają na bramkę gospodarzy.

90
    Do regulaminowego czasu gry doliczone zostały trzy minuty. Wszystko wskazuje na to, że dzisiejsze spotkanie w stolicy Wielkopolski zakończy się bezbramkowym remisem. Dobre i to, zawsze nie porażka.

89
    Zmiana w drużynie Os Belenenses: z boiska schodzi Carlos Martins, na boisku pojawia się Dálcio Gomes.

88
    Tutaj chyba już nic się nie zmieni. Gospodarze próbują zaatakować, jednak niewiele z tego wynika. Za moment szkoleniowiec przyjezdnych przeprowadzi ostatnią zmianę.

86
    Kadar dość brzydko faulował przeciwnika. Węgier został ukarany żółtą kartkę. Zupełnie niepotrzebne przekroczenie przepisów, a później gestykulacja. Spotkanie powoli dobiega końca.

85
    Przed nami kluczowe pięć minut. Przed momentem zbyt płytkim dośrodkowaniem w pole karne rywala popisał się Dariusz Formella. Futbolówka została zatrzymana przez pierwszego obrońcę Os Belenenses.

84
    Sytuacja na murawie zbytnio się nie zmienia. Nadal mamy minimalną przewagę miejscowych. Gospodarze dzisiejszego starcia wyeliminowali niedokładności, grają coraz skuteczniej.

82
    Portugalczycy zaczynają szanować czas. Nie jest to korzystne dla Wielkopolan. Podopieczni Macieja Skorży muszą postawić wszystko na jedną kartę i przeprowadzić jakiś konkretniejszy atak.

81
    Formella został skutecznie zablokowany przez jednego z defensorów portugalskiej ekipy. Lech ciągle jest blisko odnotowania bramki, jednak brakuje przysłowiowej kropki nad "i".

80
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. Na tablicy wyników w dalszym ciągu widnieje bezbramkowy remis. Tymczasem otrzymaliśmy informację, że za kilka chwil szkoleniowiec gości przeprowadzi kolejną zmianę.

78
    A tym razem Karol Linetty puścił wodzę fantazji, posyłając piłkę prosto w trybuny. Możemy zagwarantować, że żaden z kibiców nie ucierpiał po starciu z futbolówką z prostej przyczyny – widownia jest niemal pusta.

77
    Hamalainen odegrał do Formelli, który próbował zaskoczyć Venturę po krótkim roku. Nie był jednak na tyle odsunięty bramkarz gości, aby nie zdążyć z interwencją. Kapitalna interwencja Ventury!

76
    I znów zagotowało się w polu karnym przyjezdnych! Portugalczycy w ostatniej chwili zdołali zażegnać potencjalne zagrożenie. Tym razem szansę na odnotowanie trafienia miał Karol Linetty.

75
    Martins centrował prosto w objęcia Jasmina Buricia. Goalkeeper Kolejorza z dziecinną prostotą wyłapał zawieszoną w powietrzu futbolówkę. Bośniak gra dziś całkiem nieźle.

Mateusz

Gole:

Kartki:   8. Dudka (LPO), 72. Ceesay (LPO), 86. Kádár (LPO) – 67. Amorim (BLN)

Lech Poznań: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński (C), Kádár – Dudka, Trałka (C) (46. Linetty) – Formella, Kownacki (60. Hämäläinen), Lovrencsics (68. Pawłowski) – Thomalla.
    Zmiany: Gostomski – Tetteh, Douglas, Kędziora, Linetty, Hämäläinen, Pawłowski.

Os Belenenses: Ventura – Geraldes, Gonçalo Brandão (C), Tonel, Amorim – Leal, Pinto, Sousa, C. Martins (89. Gomes), Rosa – Sturgeon (63. Kuca).
    Zmiany: Ribeiro – Ferreira, Silva, Dias, Caeiro, Kuca, Gomes.

Sędziowie: Serhiy Boiko – Oleksandr Korniyko, Volodymyr Volodin – Semen Shlonchak

Widownia: około 8000