Bordeaux – Toulouse 1:1 (koniec) | Monaco – Lorient 2:3 (koniec) | Saint-Étienne – Nantes 2:0 (koniec)
Olympique – Lyon 1:1 (koniec)
AS Monaco
2:3 (1:2)
FC Lorient
Niedziela 20.09.2015, 17:00 • Stade Louis II, Monako • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 6

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami interesującego pojedynku w ramach rozgrywek Ligue 1. AS Monaco, które nieźle prezentuje się od początku sezonu zmierzy się z nieobliczalnym FC Lorient. Gospodarze w tym sezonie sprzedali swoją młodą gwiazdę – Martiala. Manchester United zapłacił za tego zawodnika ogromną sumę pieniędzy. Z kolei goście w ostatnim czasie również wypromowali jednego młodego i zdolnego napastnika – Vincenta Aboubakara, który obecnie gra w FC Porto.
    Dobre oceny w drużynie z Księstwa otrzymuje były defensor Realu Madryt:

AS Monaco:

Drużynę w przerwie letniej opuściło kilku ważnych graczy. Berbatov skończył swoją przygodę w tej lidze i nie zachwyca już swoimi dryblingami fanów na boiskach Ligue 1. Podobnie Martial, który przeniósł się do Manchesteru United i Kondogbia. Młody Francuz wybrał ofertę Interu Mediolan. Team obecnie plasuje się w środku ligowej stawki. W ostatnim spotkaniu pokonali oni Ajaccio GFCO 1:0. Do największych wzmocnień należy dodać El Shaarawy'ego oraz Fabio Coentrao. Są to zawodnicy zdecydowanie pasujący do stylu gry ekipy z Księstwa.
    Monaco podzieliło się w ostatnim spotkaniu Ligi Europy z Anderlechtem:

FC Lorient:

Słabo spisuje się ta ekipa w obecnych rozgrywkach. Po pięciu kolejkach zajmuje dopiero siedemnastą pozycję w ligowej tabeli. Trzeba jednak zauważyć, że jest to od dawna hurtownia naprawdę solidnych piłkarskich talentów. Na chwilę obecną z pewnością należy przyglądać się takim zawodnikom jak: Raffidine Abdullah (21l.), Raphaël Guerreiro (21l.) czy Valentin Lavigne (21l.). W ostatniej kolejce gracze tej drużyny pokonali Angers 3:1 na własnym obiekcie.
    Zawodnik Lorient znalazł się w jedenastce poprzedniej kolejki:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do relacji Lajfy.com!
    Jeszcze garść statystyk przed spotkaniem:

AS Monaco: Subasić – Coentrao, Carvalho, Raggi, Fabinho – Toure, Moutinho, Lemar, Lopez – El Shaarawy, Carrillo.
    Rezerwowi: Nardi, Wallace, Elderson, Silva, Traore, Boschilia, Cavaleiro.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Kone, Toure, Guerreiro – Jouffre, Ndong, Abdullah, Philippoteaux – Waris, Jeannot.
    Rezerwowi: Chaigneau, Le Goff, Lautoa, Bellugou, Barthelme, Moukandjo, Gakpa.

Sędzia główny: A. Delerue
    Asystenci: N. Danos, B. Jouannaud
    Techniczny: S. Palhies.

1

1
    Spotkanie rozpoczął przyjezdny zespół. Udało się Lorient przeprowadzić akcję prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie było niedokładne.

2
    Bardzo dużo wolnych miejsc na stadionie w Monaco. Trzeba jednak przyznać, że kibice niezbyt chętnie przychodzą na spotkanie z ligowym średniakiem.

3
    Składna akcja Monaco kończy się dośrodkowaniem Toure z prawego skrzydła. Młody zawodnik nie przyłożył się jednak należycie do tej centry.

4
    Warto przypomnieć, że kapitanem miejscowego zespołu jest były gracz Chelsea oraz Realu Madryt – Ricardo Carvalho. Z kolei dzisiaj opaskę kapitańską w Lorient ma na ramieniu Jouffre.

5
    Pierwsze minuty mijają bez wyraźnych zagrożeń pod obiema bramkami. Uważnie w defensywie rozpoczęły te zawody oba teamy.

6
    Pierwsze przewinienie w tym meczu. Jouffre minął już Moutinho i Portugalczyk ratował się w tej sytuacji przewinieniem.

7
    Kapitan przyjezdnego zespołu starał się uruchomić na skrzydle Philippoteaux, ale zagrywał zdecydowanie zbyt mocno.

8
    Dobra interwencja Lecomte na własnej linii bramkowej. Zbyt głęboko w tej sytuacji centrował ze skrzydła Lopez i poradził sobie z wrzutką golkiper gości.
    8.

9
    Tym razem ucierpiał w okolicach linii środkowej boiska Fabinho. Dzisiaj ten zawodnik występuje w pomocy swojej drużyny.
    W dzisiejszym meczu nie zagra Toulalan:

10
    Bardzo spokojnie z atakiem pozycyjnym wychodzi Coentrao. Ostatecznie zagrywa były defensor Królewskich dalekie podanie, które okazało się niecelne.

11
    Kolejny raz Lecomte dobrze spisał się we własnej szesnastce. Wyłapał bramkarz gości mocną centrę z lewej strony boiska.

12
    Zdecydowanie zbyt agresywnie wyszedł Carvalho do pojedynku powietrznego. Sędzia uznał jednak w tej sytuacji, że to właśnie Portugalczyk był faulowany.

12
    Gol dla Lorient!
    Kapitalna bramka zdobyta przez DIDIERA N'DONGA!!! Zdecydował się zawodnik z Gabony na uderzenie z trzydziestego metra i piłka trafiła idealnie w okienko bramki Subasicia!!! To może być poważny kandydat do trafienia kolejki!!!
    N'Dong - 0:1

14
    Szybka wymiana podań miejscowego zespołu. Toure starał się na prawym skrzydle dojść do pozycji do dośrodkowania, ale finalnie był faulowany.

15
    Joao Moutinho nieźle centrował z czterdziestego metra, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał oddać uderzenia głową.

16
    Mobilizują się wyraźnie miejscowi piłkarze. Mamy uderzenie gracza Monaco z kilkunastu metrów, a później spalonego Carrillo.
    Lorient wychodzi na prowadzenie:

17
    Bardzo dobrze wyglądał ten przerzut piłki w wykonaniu lewego defensora Monaco, ale Toure nie zdołał opanować futbolówki.

18
    Coś niesamowitego dzieje się na stadionie AS Monaco!!! Kapitalną kombinacyjną akcją popisali się gracze Lorient i BENJAMIN JEANNOT został wyprowadzony na czystą pozycję!!! Młody napastnik nie mógł pomylić się uderzając z kilku metrów!!!
    18. Benjamin JEANNOT - 0:2

19
    Nie mogą się otrząsnąć gracze miejscowego zespołu. Póki co goście oddali na ich bramkę zaledwie dwa uderzenia, ale oba te strzały trafiły do bramki.

21
    Gol dla Monaco!
    ALMAMY TOURE zdobywa bramkę kontaktową!!! Świetną centrą z rzutu rożnego popisał się gracz miejscowego zespołu i młody defensor wygrał pojedynek główkowy na siódmym metrze!!! Monaco wraca do gry!!!
    21. Almamy TOURÈ - 1:2

22
    Oba teamy stworzyły sobie teraz dwie wyborne sytuacje! Najpierw Carrillo nie zdołał oddać strzału będąc niemal na czystej pozycji, a później Jeannot chybił z jedenastego metra będąc sam przed Subasiciem!

23
    Kone za faul na byłym zawodniku AC Milan zostaje napomniany. Za chwilę Moutinho będzie miał okazję na uderzenie z rzutu wolnego.

24
    Bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Moutinho! Piłka leciała nad murem i zmierzała w kierunku dalszego słupka, ale Lecomte wybija futbolówkę na aut! Kilka sekund później Lemar starał się głową pokonać bramkarza gości, ale pomylił się o kilka centymetrów!
    24.

25
    Zaostrzyła się wyraźnie gra w ostatnich minutach. Tym razem były zawodnik Porto był podcięty od tyłu przez Jouffre.

27
    FC Lorient cofnęło się na własną połowę i wyczekuje ataku miejscowej drużyny. Monaco udaje się wrzucić piłkę z prawego skrzydła, ale Carrillo nie doszedł do uderzenia.

28
    N'Dong musi uważać, gdyż sędzia upomniał go słownie za jego przekroczenie przepisów. Każde kolejne przewinienie może wiązać się z napomnieniem.
    Minimalnie lepsze posiadanie piłki po stronie AS Monaco:

29
    Coentrao podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu. Zagrał pod publiczkę piętką i o mały włos nie wystawiłby piłki swojemu partnerowi do strzału.

30
    Miał miał pozostawione sporo miejsca na lewej stronie boiska. Momentalnie zdecydował się na potężne uderzenie, ale Subasić paruje piłkę na rzut rożny!

31
    Jeuffre uprzedził teraz swojego rywala i był przez niego wyraźnie faulowany w okolicach pola karnego Monaco. Sędzia nie zauważył jednak tej sytuacji.

32
    Szybką kontrę wyprowadził zespół z Księstwa. Ostatecznie piłka wychodzi za linię końcową boiska i od bramki wznowi grę Lecomte.

33
    Fantastycznymi dryblingami przy linii bocznej boiska Coentrao mijał kolejnych rywali, ale sędzia liniowy zasygnalizował, że piłka opuściła podczas jego akcji pole gry.

34
    fantastyczne kombinacje wykonują dzisiaj przyjezdni piłkarze. Tym razem udało im się wystawić piłkę Warisowi, którego ofiarnym wślizgiem zatrzymał Carvalho.

35
    Dziesięć minut pozostało do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Niespodziewanie to FC Lorient prowadzi na wyjeździe z faworyzowanym Monaco.

36
    Teraz miała miejsce mała kontrowersja. El Shaarawy popędził lewą stroną boiska z piłką i piłka po rykoszecie wyszła na korner. Za linią końcową złapał ją jeszcze Lecomte, a sędziowie nakazali mu kontynuowanie gry.

37
    Zaskakująco więcej uderzeń jak do tej pory oddali goście. Stwarzają oni też więcej zagrożenia pod bramką AS Monaco (5:6).

37
    Rony Lopes jeszcze w pierwszej odsłonie schodzi z pola gry. Zastępuje go Silva.
    Oto zdobywca drugiej bramki dla Lorient:

38
    Radzą sobie przyjezdni piłkarze z centrą Coentrao. Później mamy przewinienie wracającego Fabinho i od rzutu wolnego wznowi Lorient.

39
    Gassama popisał się w tej sytuacji bardzo dobrym powrotem. Uprzedził on szarżującego Carrillo i wywalczył futbolówkę dla swojego teamu.

40
    Piłka została spokojnie wycofana do Lecomte. Później jednak przytrafił się prosty błąd w wybiciu temu golkiperowi, ale bez negatywnych konsekwencji.

41
    Wiele dobrego w przodzie robi dzisiaj Waris. Kolejny raz spróbował on uderzenia zza pola karnego AS Monaco, ale i teraz radzi sobie na raty Subasić!

42
    Benjamin Jeannot musiał z powodu urazu opuścić boisko. Zastępuje go Moukandjo.

43
    Silva już w pierwszym kontakcie z piłką pokazał się z dobrej strony. Odebrał piłkę rywalowi i dał się mu sfaulować w pobliżu pola karnego Lorient.

44
    Po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu gry pozycję strzelecką wypracował sobie Carrillo. Chybił on jednak wyraźnie.

45
    Utrzymuje się minimalnie większa statystyka posiadania piłki przez graczy miejscowego zespołu. Nie widać tego jednak na murawie i nie przekłada się to na sytuację podbramkowe (56%-44%).

45+1
    Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej odsłony. Jest to zapewne związane ze zmianami, które były dokonane w tej części gry.

45+2

Mecz stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie piłkarskim. Najpierw Lorient na prowadzenie wyprowadził kapitalnym uderzeniem z dystansu Didier N'Dong, a później podwyższył jeszcze Benjamin Jeannot. Momentalnie mieliśmy trafienie kontaktowe w wykonaniu Almamy Toure i na chwilę obecną na tablicy wyników widnieje rezultat 1:2. Warto podkreślić, że obaj szkoleniowcy musieli już dokonać po jednej zmianie, które zapewne wynikały z urazów. Oczekujemy równie interesującej drugiej części gry już za kilkanaście minut!
    Lorient prowadzi do przerwy z faworyzowanym zespołem AS Monaco:

46

47
    Oba teamy na drugą połowę wychodzą w takich samych składach. Liczymy na to, że również teraz drużyny pokażą sporą dawkę finezyjnej gry.

47
    Niesamowity początek drugiej połowy dla drużyny ze stadionu Ludwika II! THOMAS LEMAR kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i Lecomte nawet nie ruszył się z miejsca!!! Piłka idealnie trafiła w róg bramki przyjezdnego zespołu i znowu mamy remis!!!
    47. Thomas LEMAR - 2:2

48
    Całe założenia taktyczne zaprojektowane w przerwie przez trenera gości legły w gruzach. Wszystko rozpoczyna się od nowa.

49
    Niemal od samego początku drugiej odsłony cały czas w posiadaniu futbolówki znajdują się piłkarze miejscowej ekipy.

50
    Wysoko piłkę odzyskał dla swojego teamu Moutinho, ale później nie udało mu się uruchomić Lemara.

51
    Starają się goście uporządkować swoją grę, ale w międzyczasie żółtym kartonikiem za faul ukarany został Philippoteaux.

52
    Pierwsza próba wyjścia z kontrą po wznowieniu gry na drugą odsłonę w wykonaniu gości. Raggi poradził sobie jednak we własnej szesnastce wzorowo.

53
    Zmienili teraz swoją taktykę miejscowi piłkarze. Częściej zaczynają atakować skrzydłami i w wyniku tego mamy dwa uderzenia Lemara, z którymi radzi sobie Lecomte.
    Lemar jest wschodzącą gwiazdą drużyny z Księstwa:

54
    Udało się przyjezdnym w niezłym stylu wyjść spod pressingu miejscowego zespołu. Ostatecznie nie zdołali jednak dojść pod szesnastkę rywali.

55
    Sędzia bardzo słusznie postanowił teraz pogodzić ze sobą Lemara oraz N'Donga. Obaj zawodnicy w efekcie podali sobie dłonie i wracają do gry.

56
    O wiele gorzej prezentują się gracze FC Lorient po przerwie. Przez dłuższy czas nie potrafią oni nawet wyjść z własnej połowy.

57
    Świetnie interweniuje we własnym polu bramkowym Lecomte, który wyłapał pewnie ostre dośrodkownie Lemara.

58
    W pewny sposób poradził sobie Coentrao z szarżującym Gassamą. Ostatecznie Moutinho wyprowadził szybką kontrę, po której uderzenie oddawał Silva! Piłka minimalnie mija bramkę po strzale z linii pola karnego!
    58. Bernardo Silva (ASM)

59
    Niesamowitym podaniem popisał się Jouffe z prawego skrzydła i wystawił on piłkę na siódmym metrze BENJAMINOWI MOUKANDJO!!! Kameruńczyk nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki, pokonując przy tym Subasicia!!!
    59. Benjamin MOUKANDJO - 2:3

61
    Jouffre schodzi z murawy, a zastępuje go Bellugou.

61
    Abdullah za faul na połowie rywala został napomniany przez sędziego tych zawodów.

62
    Była to dopiero pierwsza groźna akcja gości po przerwie, ale udało się ją wykorzystać kameruńskiemu napastnikowi. AS Monaco znowu przegrywa.

63
    Waris w tej sytuacji miał okazję popisać się swoją niesamowitą szybkością! Odjechał on na kilku metrach Raggi'emu, ale potężnie uderzył z jedenastego metra nad poprzeczką!

64
    Teraz goście odpowiednio kryją Moutinho, który nie otrzymuje podań od partnerów. W efekcie piłka skierowana została do Coentrao, który minimalnie spalił.

65
    Źle obliczył lot piłki w tej sytuacji Subasić. Upiekło się jednak chorwackiemu golkiperowi, który wyłapał futbolówkę na raty.

66
    Silva otrzymał odbitą od rywala piłkę na dziesiątym metrze i bez zastanowienia starał się uderzać. Fatalnie chybił jednak w dość prostej sytuacji ten zawodnik.
    Joker w talii przyjezdnego zespołu:

67
    Kolejne minuty uciekają gospodarzom, ale coraz trudniej konstruuje się ataki pozycyjne drużynie z Księstwa.

68
    Tym razem gospodarze decydują się na posyłanie większej liczby dośrodkowań w szesnastkę przyjezdnych, ale bez większego efektu.

69
    Do wejścia przygotowany jest już rezerwowy zawodnik AS Monaco. El Shaarawy opuszcza pole gry, a jego pozycję zajmie teraz Cavaleiro.

70
    Bardzo chętnie podłącza się dzisiaj do akcji ofensywnych Toure. To jest dobry materiał na świetnego prawego defensora.

71
    Tylko minimalnie powiększyło się w drugiej połowie posiadanie piłki na korzyść AS Monaco (59%-41%).

72
    Nerwowość w wykonaniu Raggi'ego, który bezpardonowo potraktował na linii środkowej boiska Warisa.

73
    Niesamowicie aktywny jest w tym meczu Fabio Coentrao. Kolejny raz lewy defensor podłączył się do ofensywnej akcji, ale jego mocne uderzenie zostało zablokowane.

74
    Do końca spotkania pozostało już jedynie nieco ponad piętnaście minut. AS Monaco musi się spieszyć z odrabianiem strat.

75
    Tym razem słusznie już nie upiekło się Raggi'emu, który w końcu otrzymał napomnienie za faul na Warisie.

76
    W efekcie od rzutu wolnego w okolicach pola karnego AC Monaco grę wznowią goście. Będzie to dobra okazja na oddanie uderzenia.

77
    Fatalnie wykonywał ten rzut wolny zawodnik przyjezdnego zespołu, ale później Lorient fantastycznie wróciło całym teamem do obrony.

78
    Na ostatnie minuty przygotowywana jest jeszcze jedna zmiana w drużynie przegrywającej. Za moment szkoleniowiec AC Monaco da kolejny sygnał do ataku.

79
    Toure schodzi z murawy, a zmienia go zdecydowanie bardziej ofensywnie usposobiony Boschilia.

79
    Gakpa jest ostatnim zawodnikiem, który pojawi się dzisiaj na boisku. Zmienił on Abdullaha.
    Jeszcze odrobina statystyk:

81
    Bardzo rozsądnie Moutinho przerzuca piłkę na drugą stronę boiska. Tam jednak fatalnie traci futbolówkę Cavaleiro.

82
    Powoli przemieszczają się w kierunku pola karnego gospodarzy piłkarze przyjezdnej drużyny. Wykonywać oni będą za moment wrzut z autu.

83
    Delikatne przewinienie gracza Lorient na własnej połowie boiska. Za moment będziemy mieli wrzutkę w szesnastkę Lecomte.

84
    Świetnie zdyscyplinowani na własnej połowie boiska są goście. Nie pozwalają oni miejscowym dojść do pozycji strzeleckiej.

85
    Raggi zagrał teraz ręką we własnej szesnastce, ale sędzia słusznie raczej nie odgwizdał karnego. Wcześniej z kolei wyraźnie ręką pomagał sobie Gakpa.

86
    Mijają kolejne minuty, a to goście są w ostatnich chwilach groźniejsi pod bramką Subasicia. Wchodzimy w decydującą fazę pojedynku.

87
    Silva upada w szesnastce przyjezdnego zespołu, ale nie usłyszał w tej sytuacji gwizdka sędziego. Była to jak się okazało bardzo słuszna decyzja sędziego.

87
    Coentrao otrzymuje jeszcze za protesty żółty kartonik.

88
    Za moment dowiemy się ile minut sędzia doliczy do tego spotkania. Po centrze Fabinho gospodarze wykonywać będą rzut rożny.

89
    Waris wykazuje się dzisiaj niesamowitym zdyscyplinowaniem taktycznym i świetnie pracuje dla drużyny. Tym razem nabił Moutinho i wywalczył aut.

90
    Kone był w tej sytuacji znakomicie ustawiony na szóstym metrze i kapitalnie zaasekurował swoją linię defensywą.

90+1
    N'Dong otrzymał niezłe podanie na dwudziestym metrze i uderzył bez zastanowienia płasko po ziemi. bez trudu radzi sobie z tym strzałem Subasić. Sędzia dolicza trzy minuty.

90+2
    Gakpa również jest dobrym zmiennikiem w tym spotkaniu. Po jego wejściu na murawę kilka razy mądrze dryblował i rozgrywał futbolówkę. Jeszcze za protesty napomniany został Carvalho.

90+3

Mało kto spodziewał się takiego rezultatu. FC Lorient pokonuje na wyjeździe AS Monaco i pnie się w górę ligowej tabeli. Bramki dla zwycięzców zdobywali dzisiaj N'Dong, Jeannot oraz Moukandjo. Gospodarze zdołali dwa razy pokonać dzisiaj Lecomte, a uczynili to Toure i Lemar. Na wyróżnienie zasługuje dzisiaj zdecydowanie pierwszy gol w tym meczu. Didier N'Dong trafił potężnym strzałem z trzydziestu metrów prosto w okienko bramki Subasicia i zagrał w tym meczu po prostu bezbłędnie.
    Lorient wygrywa na trudnym terenie z Monaco:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (18:57:12)

Dawid Czempisz

Gole: 21. Tourè, 47. Lemar – 12. N'Dong, 18. Jeannot, 59. Moukandjo

Kartki:   75. Raggi (ASM), 87. Coentrão (ASM), 90+2. R. Carvalho (ASM) – 23. Koné (LOR), 51. Philippoteaux (LOR), 61. Abdullah (LOR)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:1. Foule: 5:13.
    AS Monaco: Subašić – Tourè (79. Boschilia), Raggi, R. Carvalho (C), Coentrão – Fabinho, Moutinho – Lemar, Rony Lopes (37. B. Silva), El Shaarawy (69. Cavaleiro) – Carrillo.
    Zmiany: Nardi – B. Silva, Wallace, Cavaleiro, Elderson Echiéjilé, Traoré, Boschilia.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Z. Touré, Guerreiro – Jouffre (C) (61. Bellugou), N'Dong, Abdullah (79. Gakpa), Philippoteaux – Jeannot (42. Moukandjo), Waris.
    Zmiany: Chaigneau – Le Goff, Bellugou, Gakpa, Moukandjo, Lautoa, Barthelme.

Techniczny: S. Palhies