GKS K. – Cracovia 1:3 (koniec) | Podbeskidzie – Śląsk 0:1 (koniec)
GKS Katowice
1:3 (0:1)
Cracovia
Wtorek 22.09.2015, 17:45 • Stadion GKS-u Katowice, Katowice • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Ekstraklasa w weekend, a w tygodniu – rozgrywki Pucharu Polski! Przed nami 1/8 finału PP. Podczas tej relacji będziemy gościć w Katowicach, gdzie miejscowy GKS zmierzy się z Cracovią. Zapowiada się całkiem interesujące starcie. Jego początek zaplanowano na godzinę 17:45.

Dzisiejsza potyczka zostanie rozegrana na stadionie GKS-u Katowice w Chorzowie. Obiekt ten w przeszłości należał do najnowocześniejszych aren sportowych w Polsce. Budowany i modernizowany na podstawie najlepszych światowych rozwiązań, wzorowany jest na średniej wielkości obiektach zachodnioeuropejskich. Obecnie wymaga modernizacji, potrzebnej dla odzyskania dawnej świetności. Jego pojemność wynosi 6 710 miejsc (wszystkie siedzące).

GKS Katowice rywalizuje na pierwszoligowym froncie. W tegorocznym sezonie podopieczni Piotra Piekarczyka radzą sobie bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Dzisiejsze spotkanie może być przełomowe dla każdej z ekip. Przy Bukowej nastroje są bardzo dalekie od idealnych. Druga przegrana z rzędu w lidze z Olimpią Grudziądz doprowadziła do tego, że GKS zajmuje w tabeli ligowej dopiero piętnastą lokatę, a więc miejsce barażowe. Czy dziś GieKSa zdoła wykaraskać się z dołka? Zobaczymy.

Cracovia także ma swoje problemy. Po przerwie reprezentacyjnej w grze "Pasów" coś się zacięło. Ekipa w ostatnim czasie przegrała z beniaminkami ekstraklasowych rozgrywek – Zagłębiem Lubin oraz Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Trener Jacek Zieliński musi coś zmienić w postawie swoich zawodników, by ci ponownie zaczęli uzyskiwać zadowalające rezultaty. Drużyna ze stolicy Małopolski jest faworytem tejże potyczki, jednak zespół GKS-u Katowice na pewno tanio skóry nie sprzeda. Szykuje się świetne widowisko.

Warto odnotować, że Cracovia przystąpi do dzisiejszego pojedynku bez mocnych ogniw. Przy Bukowej 1 nie wystąpią na pewno Krzysztof Pilarz, Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović i Dariusz Zjawiński, a udział w meczu Damiana Dąbrowskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Taką informację przekazał za pośrednictwem portalu SportoweFakty.wp.pl Jacek Zieliński, trener "Pasów".

GKS Katowice znajduje się w zdecydowanie lepszej sytuacji kadrowej aniżeli Cracovia. – Do dyspozycji sztabu szkoleniowego są już niemal wszyscy zawodnicy. Jedynie Kamil Witkowski trenuje indywidualnie po urazie stawu skokowego, ale to już końcówka rehabilitacji i w przeciągu tygodnia będzie w pełni sił – mówił przed niedzielnym spotkaniem ligowym drugi trener zespołu, Ireneusz Kościelniak (gkskatowice.eu).

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch drużyn doszło 23 marca 2013 roku. Wówczas triumfowała ekipa Cracovii. Mecz zakończył się rezultatem 1:0. Gola na koncie "Pasów" zapisać zdołał Łukasz Zejdler. Jak już zostało wspomniane, także i dziś faworytem są krakowianie, aczkolwiek należy pamiętać, iż katowiczanie również nie pozostają bez szans na wywalczenie awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Fakt ten zwiastuje kapitalne emocje!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania GKS Katowice – Cracovia. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 17:45. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Rzućmy okiem na zestawienia obu ekip:

GKS Katowice: Dobroliński – Pietrzak, Praznovsky, Kamiński, Czerwiński – Leimonas, Pielorz – Frańczak, Iwan, Bębenek – Goncerz.

Rezerwowi: Kuchta – Wołkowicz, Januszkiewicz, Jurkowski, Trochim, Ciechański, Burkhardt.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Rymaniak, Polczak, Wołąkiewicz – Covilo, Dąbrowski – Kapustka, Cetnarski, Rakels – Jendrisek.

Rezerwowi: Stępniowski, Dialiba, Zejdler, Budziński, Szewczyk, Jaroszyński, Wdowiak..

1

1
    Początek spotkania dość ciekawy. Futbolówkę w bardzo ładnym stylu rozgrywają gospodarze, którzy zagrają dziś w zielonych strojach. Przyjezdni natomiast prezentować się będą w czerwono-białych kompletach.

3
    Na trybunach panuje fenomenalna atmosfera. Fani miejscowej ekipy wierzą, że GieKSa zdoła pokonać wyżej notowanych rywali z Ekstraklasy. Póki co jesteśmy świadkami wyrównanego pojedynku.

4
    Jaroszyński próbował odgrywać do Czerwińskiego, jednak ten nie zdołał opanować futbolówki. Dobrze spisała się defensywa Cracovii, która w bardzo dobry sposób oddaliła potencjalne zagrożenie.

5
    Od pierwszej minuty niesłychanie aktywni są katowiczanie. Gospodarze nie zwalniają tempa i zaciekle atakują pole karne rywala. Przed momentem centrę z lewej flanki wyłapał Grzegorz Sandomierski.

6
    Na widownię ciągle dochodzą nowi kibice. Tymczasem zaatakować próbowała Cracovia, aczkolwiek to się nie powiodło. Doskonale w strefie defensywnej zachowali się podopieczni Piotra Piekarczyka.

7
    Sympatycy katowickiego zespołu prowadzą bardzo doniosły doping. Przed momentem Frańczak miał doskonałą okazję na odnotowanie trafienia, aczkolwiek Sadomierski popisał się wyśmienitą robinsonadą!

8
    Ależ zrobiło się gorąco. Na murawę upadł jeden z reprezentantów Cracovii. Nieprzepisowo interweniował Pietrzak. Wydaje się, iż sędzia śmiało mógł sięgnąć po żółty kartonik, ale tego nie zrobił.

9
    Dąbrowski odważył się na niesygnalizowane uderzenie z dystansu. Dobroliński wyciągnął się jak struna, dzięki czemu zdołał odnotować skuteczną paradę. Nic dodać, nic ująć. Palce lizać!

11
    "Pasy" zaczęły grać troszkę lepiej. Przed kilkoma chwilami gotowało się pod bramką katowiczan. Ostatecznie jednak obrońcy GKS-u zdołali oddalić zbliżające się niebezpieczeństwo. Przytomna postawa.

12
    Obecnie to podopieczni Jacka Zielińskiego spisują się nieco lepiej. Przyjezdni poprawili dokładność podań i próbują to wykorzystać, przechodząc na połowę rywala. Póki co jednak się to nie udało.

13
    Do tej pory odnotowaliśmy dwa, może trzy celne uderzenia. Jesteśmy świadkami całkiem niezłego spotkania. Na brak emocji narzekać nie można. Na murawie dzieje się naprawdę sporo.

14
    Cetnarski ładnie poszukał Dąbrowskiego, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Kompletnie niecelna próba. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką Dobrolińskiego. Zawodnik Cracovii powinien popracować nad skutecznością.

15
    Kwadrans rywalizacji za nami. Przed chwilą zdecydowanie za wysoko w pole karne przeciwnika centrował Jaroszyński. Futbolówka momentalnie trafiła w posiadanie katowickiego GKS-u. Gospodarze nadal grają nieźle.

16
    Deniss Rakels otrzymał całkiem niezłe podanie, po czym zdecydował się na uderzenie z lewej flanki. Futbolówka poszybowała minimalnie ponad bramką Dobrolińskiego. Dość dobra postawa krakowianina.

17
    Bardzo ostra interwencja Polczaka, który faulował Frańczaka. Zawodnik "Pasów" przeprosił za to zagranie przeciwnika. Gra po chwili przerwy została wznowiona. Przy piłce podopieczni Jacka Zielińskiego.

18
    Deleu był faulowany nieopodal pola karnego miejscowej ekipy. Arbiter bez chwili zawahania postanowił podyktować rzut wolny. Ponownie może być bardzo ciekawie. Cetnarski potrafi dobrze dośrodkować.

19
    Gol dla Cracovii!
    Znakomicie egzekwowany ten stały fragment gry! MIROSLAV COVILO otrzymał kapitalną piłkę, co zamienił na bramkę. Doskonałe dośrodkowanie Cetnarskiego. Nic dodać, nic ująć. Cracovia na prowadzeniu!
    19. Miroslav COVILO - 0:1

21
    Cracovia nabrała wiatru w żagle. Przed momentem znów zrobiło się groźnie. Deleu oddał niezły strzał z prawej strony. Dobroliński interweniował ze sporymi trudnościami. Będziemy mieli wznowienie z narożnika boiska.

22
    I znów zrobiło się niesłychanie groźnie! Polczak główkował po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem Dobroliński wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, prezentując kapitalną interwencję!

23
    Inicjatywa przeszła na konto krakowian. Podopieczni Jacka Zielińskiego dyktują warunki rywalizacji. Katowiczanie nieco zwolnili, jakby byli przybici utratą tego gola. Nic w tym dziwnego.

24
    Gołym okiem widać, że to "Pasy" są bardziej agresywne w każdej akcji i lepiej się prezentują. Przyjezdni grają dość odważnie, z pomysłem. Trzeba przyznać, iż goście z Małopolski spisują się naprawdę zacnie.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało dwadzieścia minut. Aktualnie na tablicy wyników mamy jednobramkowe prowadzenie Cracovii. Przypomnijmy, że kilka chwil temu gola dla swojej drużyny zdobył Covilo.

26
    Bębenek świetnie oszukał przeciwników, aczkolwiek nie zdołał posłać właściwego dośrodkowania. Chwilę później odnotowaliśmy niecelne uderzenie Jaroszyńskiego. Od bramki wznowi Dobroliński.

28
    Jendrisek próbował dogrywać do Cetnarskiego, który usiłował minąć Praznovsky'ego, aczkolwiek ten nie dał się oszukać. Katowiczanie są głęboko cofnięci, na desancie pozostaje jedynie Grzegorz Goncerz.

29
    Gospodarze grają niesłychanie zachowawczo, nie prezentują większych chęci do wyprowadzania kolejnych ataków. Tymczasem na pozycji spalonej znalazł się Rakels. Sporo szczęścia mieli teraz miejscowi.

30
    Mateusz Cetnarski centrował w pole karne katowiczan z rzutu rożnego. Tym razem uczynił to stanowczo za głęboko. Piłka poszybowała prosto w objęcia Dobrolińskiego. Goalkeeper GKS-u interweniował z dziecinną prostotą.

31
    GKS gra zdecydowanie za wolno. Jeżeli podopieczni Piekarczyka wciąż będą konstruować akcje w ten sposób, to na pewno nie zaskoczą Cracovii. Za duża improwizacja panuje w szeregach miejscowych.

32
    Sędzia uznał, że Mateusz Cetnarski był faulowany. Jak najbardziej słuszna decyzja arbitra z Lubina. Do zakończenia pierwszej połowy pozostało około trzynaście minut.

33
    Jeden z zawodników ekipy ze stolicy Małopolski został złapany na pozycji spalonej. Ewidentny offside, nie podlega to choćby najmniejszym wątpliwościom. Cracovia szybko odzyskała inicjatywę i konstruuje kolejną akcję.

34
    Na murawę upadł strzelec pierwszej bramki. Miroslav Covilo trzyma się za mięsień dwugłowy. Na twarzy zawodnika pojawił się spory grymas bólu. Mamy przerwę w grze, potrzebna jest interwencja medyków.

35
    A na trybunach nadal panuje fenomenalna atmosfera. Zgromadzeni kibice wierzą, że ich ulubieńcy zdołają odrobić straty. Miroslav Covilo powrócił już do rywalizacji, okazało się, że uraz jest niegroźny.

36
    Kapustka nie zdołał sięgnąć piłki, bowiem został uprzedzony przez Praznovsky'ego. Przypomnijmy, że dotychczas odnotowaliśmy sześć celnych uderzeń. Dwa razy w światło bramki rywala trafiali katowiczanie.

37
    Bębenek otrzymał kapitalne podanie, aczkolwiek nie zdołał odegrać do Goncerza, bowiem został zablokowany przez jednego z defensorów Cracovii. Zdecydowanie złe rozwiązanie ze strony Bębenka.

38
    GKS Katowice nie prezentuje zbyt wielkiej woli walki. Gospodarze grają bardzo apatycznie, zachowawczo. Generalnie podopieczni Zielińskiego są wycofani na własną połowę, gdzie bronią dostępu do bramki.

39
    Rakels ładnie odegrał do Jaroszyńskiego, który próbował szukać Dąbrowskiego, ale to się nie udało. Następnie na uwolnienie piłkę wybił Leimonas. Kompletnie niezrozumiała postawa. Inicjatywa szybko powróciła w posiadanie Cracovii.

40
    "Pasy" bawią się na połowie GKS-u. Drużyna ze stolicy Małopolski z wielkim spokojem i swobodą wymienia podania po stronie rywala. Katowiczanie nie stwarzają zbyt wielkiego oporu.

41
    Za kilka chwil pierwsza połowa dobiegnie końca. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie drużyny z Krakowa. Chyba już nic się nie zmieni.

42
    Piłkarze szkoleni przez Piotra Piekarczyka grają bardzo mozolnie. Gospodarze popełniają sporo strat oraz złych wyborów. Tymczasem mieliśmy brzydkie przewinienie w wykonaniu jednego z katowiczan. Faulowany był Polczak.

44
    Grzegorz Goncerz został ukarany żółtą kartką za brzydki faul na przeciwniku. Zdecydowanie spóźnione wejście tegoż zawodnika. Arbiter Marek Opaliński nie mógł podjąć innej decyzji.

45
    Regulaminowy okres rywalizacji dobiegł końca. Arbiter postanowił doliczyć do przewidzianego czasu gry zaledwie jedną minutę. Niebawem zawodnicy obu drużyn zostaną zaproszeni na zasłużony odpoczynek.

45+1
    I kolejne przewinienie w wykonaniu jednego z katowiczan kończy się żółtym kartonikiem. Tym razem upomniany został Alan Czerwiński. Krakowianie rozpoczęli wymianę podań, niebawem koniec pierwszej połowy.

45+2

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego starcia w Katowicach za nami. Generalnie miniona połowa była dość przeciętna. Początkowo obserwowaliśmy trochę ciekawych akcji z dwóch stron, jednak po golu Miroslava Covilo się to zmieniło. Katowiczanie jakby podłamali się utratą bramki i zaczęli grać znacznie gorzej – bardziej zachowawczo. Podopieczni Piotra Piekarczyka mieli ogromny kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku. Po objęciu prowadzenia warunki rywalizacji dyktowały "Pasy".

46

46
    Wracamy do rywalizacji na stadionie przy ulicy Bukowej w Katowicach. Szkoleniowcy obu drużyn w przerwę nie wprowadzili żadnych zmian. Zobaczymy jak zaprezentuje się GKS w tej drugiej części spotkania.

47
    Na trybunach nadal panuje fenomenalna atmosfera. Zgromadzeni kibice wierzą, że katowiczanie zdołają jeszcze doprowadzić do remisu, a może nawet wywalczyć awans do kolejnej fazy pucharowych zmagań.

48
    Rakels zdecydował się na uderzenie z dystansu. Dobroliński interweniował ze sporymi problemami. Chwilę później z kontrą ruszyli gospodarze. Iwan odegrał do Bębenka, który nieźle huknął. Sandomierski sparował na rzut rożny!
    48. Niezła próba Bębenka.

50
    Niedobre dośrodkowanie Bębenka. Niezły fragment gry w wykonaniu GKS-u. Gospodarze jakby przycisnęli Cracovię. Zobaczymy czy coś z tego wyniknie. Obiecująca postawa podopiecznych Piekarczyka.

51
    Przyjezdni egzekwowali korner. Cetnarski centrował całkiem nieźle, aczkolwiek żaden z jego drużynowych kolegów nie zdołał skierować futbolówki w stronę bramki Dobrolińskiego. Sporo paniki w poczynaniach GKS-u.

52
    Bębenek był faulowany przez jednego z rywali. Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu tegoż gracza. Przed momentem zdołał wywalczyć rzut wolny. Może być bardzo ciekawie.

53
    Absolutnie źle centrował Pietrzak. Futbolówka została zatrzymana przez pierwszego defensora Cracovii. Chwilę później Iwan miał znakomitą okazję na zdobycie bramki, aczkolwiek oddał kompletnie niecelny strzał.

54
    "Pasy" troszeczkę spuściły z tonu. Krakowianie grają teraz słabiej aniżeli w pierwszej odsłonie tegoż pojedynku. Nieco lepiej prezentują się podopieczni Piotra Piekarczyka, którzy próbują wykreować sobie okazje bramkowe.

55
    Z dystansu uderzał Deleu. Dobrą interwencją popisał się Dobroliński. Katowicki goalkeeper wyłapał futbolówkę z ogromną prostotą. Nic dodać, nic ująć. Przy piłce gospodarze.

57
    Mieliśmy mały przestój w tworzeniu ataków. Generalnie troszeczkę lepiej spisują się katowiczanie. Przed momentem na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Rakels, jednak było ono kompletnie niecelne.

58
    Od rozpoczęcia drugiej części rywalizacji minął już prawie kwadrans. Na tablicy wyników w dalszym ciągu utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie "Pasów". Póki co nic nie wskazuje na zmianę rezultatu.

59
    Deleu usiłował przechytrzyć Dobrolińskiego, ale to się nie powiodło. Goalkeeper miejscowej ekipy zaprezentował niesłychanie dobrą interwencję. Nic dodać, nic ująć. GKS znów zaczyna popełniać błędy.

60
    Podopieczni Piekarczyka notują sporo łatwych strat i niedokładnych podań. Jest to powrót do tego, co oglądaliśmy w pierwszej połowie. Coś niedobrego dzieje się z gospodarzami dzisiejszego starcia.

62
    Siadło tempo rywalizacji w Katowicach. Na murawie dzieje się bardzo niewiele, żeby nie powiedzieć praktycznie nic. Krakowianie próbują zagrozić bramce rywali, aczkolwiek ci są dość czujni.

63
    Na trybunach nadal panuje wyśmienita atmosfera. Kibice nawet przez moment nie przerywają kapitalnego dopingu. Za kilka chwil powinniśmy mieć pierwszą zmianę w szeregach Piekarczyka.

65
    Otrzymaliśmy już informację, że na murawie pojawi się Trochim. Zobaczymy, czy ta zmiana przyniesie jakiś efekt. Póki co katowiczanie radzili sobie bardzo przeciętnie. Szkoleniowiec GKS-u musi szukać nowych rozwiązań.

66
    "Pasy" grają bardzo spokojnie. Podopieczni Jacka Zielińskiego w ogóle nie spieszą się z konstruowaniem kolejnych ataków. Obecnie przyjezdni prezentują grę w tzw. "Dziadka".

67
    Cetnarski całkiem nieźle centrował w pole karne katowiczan z rzutu rożnego. Nie przyniosło to jednak wyczekiwanego efektu. Doskonałą interwencją popisał się Dobroliński, który pewnie piąstkował.

68
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Iwan, na boisku pojawia się Trochim.

69
    Deleu bardzo dokładnie odegrał do Covilo, ale ten zgubił futbolówkę. Sporo niedokładności po obu stronach. na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Pierwsza połowa była zdecydowanie ciekawsza.

70
    Mamy kolejną bramkę w wykonaniu ekipy przyjezdnej! Cetnarski doskonale centrował z rzutu rożnego. Futbolówkę doskonale odnalazł ERIK JENDRISEK, a następnie skierował ją do bramki Dobrolińskiego!
    70. Erik JENDRISEK - 0:2

71
    Do zakończenia spotkania pozostało niespełna dwadzieścia minut. Na tablicy wyników mamy już dwubramkowe prowadzenie Cracovii. Wiele wskazuje na to, że "Pasy" awansują do kolejnej rundy PP.

72
    Katowiczanie są już kompletnie rozbici, co zostało potwierdzone uderzeniem Pielorza. Kompletnie niecelna próba. Trudno stwierdzić co on chciał wskórać takim posłaniem piłki.

73
    Za kilka chwil na murawie pojawi się gracz z Senegalu – Dialiba. Będzie to pierwsza modyfikacja w szeregach zespołu prowadzonego przez Jacka Zielińskiego. Czy przyniesie ona jakiś efekt? Zobaczymy.

75
    Ostatni kwadrans gry przed nami. Niebawem już wszystko będzie jasne. Wątpliwe, że katowiczanie zdołają odrobić straty, aczkolwiek należy pamiętać, iż to jest sport – tu wszystko może się zdarzyć!

76
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Rakels, na boisku pojawia się Dialiba.

76
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Pielorz, na boisku pojawia się Burkhardt.

77
    Deniss Rakels nie prezentował się dziś zbyt dobrze, więc decyzja Jacka Zielińskiego wcale nie dziwi. Wydaje się, iż ten gracz powinien opuścić murawę stanowczo wcześniej, ale tak się nie stało.

78
    Bartosz Rymaniak faulował w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę dla GKS-u Katowice!

80
    Gol dla Katowic!
    GRZEGORZ GONCERZ z wielkim spokojem zamienił jedenastkę na bramkę! Nic dodać, nic ująć. Gospodarze odnotowali trafienie kontaktowe!
    80. Grzegorz GONCERZ - 1:2

81
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Praznovsky, na boisku pojawia się Wołkowicz.

82
    Gospodarze uwierzyli w swe umiejętności. Podobnie nieźle spisał się Trochim, który uderzał zza pola karnego. Dobrze interweniował Grzegorz Sandomierski. Wciąż wszystko jest możliwe!

83
    Otrzymaliśmy informację, iż niebawem przeprowadzona zostanie kolejna modyfikacja w szeregach przyjezdnych. Murawę opuści reprezentant naszego kraju – Bartosz Kapustka.

84
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Kapustka, na boisku pojawia się Wdowiak.

85
    Ależ fantastyczna bramka DIABANGA BOUBACARA! Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców, nabrała kapitalnej rotacji, a następnie poszybowała do siatki Dobrolińskiego.
    85. Diabang BOUBACAR - 1:3

86
    Tutaj już nic się nie zmieni. Śmiało można rzec, że Cracovia awans do 1/4 finału Pucharu Polski ma już w kieszeni. W szeregach gospodarzy zgasł już entuzjazm, który pojawił się po bramce z rzutu karnego.

88
    Cracovia jeszcze próbuje zorganizować jakąś groźniejszą akcję. Przed momentem Jendrisek świetnie odegrał do Diabanga, który postanowił zainicjować atak pozycyjny. Chodzi ta piłka po obwodzie.

89
    Powoli zmierzamy do ostatniego gwizdka podczas tej rywalizacji. Na murawie nie dzieje się już zbyt wiele. Cracovia zupełnie zasłużenie prowadzi. Powiedzmy sobie szczerze – GKS nie pokazał nic szczególnego.

90
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jendrisek, na boisku pojawia się Szewczyk.

90+1
    Do regulaminowego czasu gry doliczone zostały trzy minuty. Ani gospodarze, ani goście nie przedstawiają już zbyt wielkich chęci do konstruowania kolejnych akcji, więc można się spodziewać, iż aktualny rezultat utrzyma się do końca.

90+2
    Kibice powoli opuszczają trybuny stadionu przy ulicy Bukowej. Fani katowickiego GKS-u spodziewali się zdecydowanie lepszego widowiska. Tymczasem obejrzeli kolejną porażkę swoich ulubieńców.

90+3

Koniec, koniec, koniec! Cracovia zupełnie zasłużenie triumfuje w Katowicach. Tym samym podopieczni Jacka Zielińskiego meldują się w 1/4 finału Pucharu Polski. Goście ze stolicy Małopolski rozegrali naprawdę dobre spotkanie. "Pasy" nie popełniały większych błędów, dzięki czemu zdołały odnotować trzy trafienia. Przypomnijmy, że bramki po stronie Małopolan zapisali Miroslav Covilo, Erik Jendrisek oraz Diabang Boubacar.

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy spokojnej nocy, a także udanej środy. Do usłyszenia! (19:37:39)