GKS K. – Cracovia 1:3 (koniec) | Podbeskidzie – Śląsk 0:1 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:1 (0:0)
Śląsk Wrocław
Wtorek 22.09.2015, 20:30 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Przed nami kolejny mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. W Bielsku-Białej Podbeskidzie podejmie Śląsk Wrocław!

W ramach 1/8 finału rozegrano jak na razie dwa spotkania. Wda Świecie przegrała 1-4 z Zagłębiem Sosnowiec, z kolei Stal Stalowa Wola uległa Zawiszy Bydgoszcz 1-2.

We wtorek, oprócz meczu w Bielsku-Białej, GKS Katowice podejmie Cracovię.

Droga Śląska do 1/8 finału

Raczej spokój. Wrocławianie zaczęli zmagania od 1/16 finału i bez problemu pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 5-1.

Droga Podbeskidzia do 1/8 finału

Bielszczanie również rozegrali jak na razie jedno spotkanie, ale musieli się znacznie bardziej namęczyć. Przyszło im bowiem rywalizować z Miedzią Legnica. Awans został wywalczony dopiero po dogrywce, a bramkę na 2-1 zdobył w 103. minucie Kristián Kolčák.

Podbeskidzie przystępuje do konfrontacji ze Śląskiem z nowym trenerem na ławce. Po porażce 0-6 w ostatniej kolejce ekstraklasy z Wisłą Kraków Dariusza Kubickiego zastąpił Robert Podoliński.

W Śląsku względny spokój. Pewną pracę ma Tadeusz Pawłowski i nie zmieniła tego nawet porażka w miniony weekend w Zabrzu 0-2.

Zwycięzca tego meczu zagra w ćwierćfinale z Zawiszą Bydgoszcz. Spotkania tej fazy zostaną rozegrane 28 października i 18 listopada.

Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Zapraszamy na mecz Podbeskidzie – Śląsk do portalu Lajfy.com we wtorek 22 września o godz. 20.30!

Znamy składy obu drużyn:

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zubas – Mójta, Horoszkiewicz, Kolcak, Pazio – Kato, Możdżeń – Sokołowski, Szczepaniak, Kowalski – Demjan.

Rezerwowi: Kaczmarek, Nowak, Adu, Jonkisz, Hiszpański, Janić, Kołodziej.

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Pawelec, Kokoszka, Celeban, Zieliński – Danielewicz, Grajcar – Paixao, Gecov, Kiełb – Biliński.

Rezerwowi: Abramowicz, Bartkowiak, Dankowski, Hateley, K. Kaczmarek, Idzik, Ostrowski.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Piłkarze wychodzą na murawę!

Zaczynają gospodarze.

1

2
    Akcja Podbeskidzia! Sokołowski centrował w pole karne i w niezłej sytuacji znalazł się Demjan, jednak zawodnik był złapany na spalonym.

3
    W odpowiedzi kapitalna okazja Śląska. Biliński był nieatakowany w polu karnym, ale poślizgnął się w momencie oddawania strzału i ostatecznie nic z akcji nie wyszło!

4
    W ataku pozycyjnym gospodarze.

5
    Dobre pierwsze pięć minut! Teraz Demjan podał do Szczepaniaka, ten wbiegł w pole karne i złamał akcję do środka, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

6
    Mamy rzut wolny dla Podbeskidzia z bocznego sektora boiska.

7
    Krótkie rozegranie z Sokołowskim. Ten faulowany i kolejny stały fragment gry.

7
    Niezła centra Mójty, jednak Wrąbel był faulowany przy próbie interwencji.

7
    Żółtą kartkę otrzymuje Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

8
    Płaskie dośrodkowanie Kowalskiego z lewej flanki. Niepewna interwencja Wrąbla, ale nie wykorzystał sytuacji Demjan.

10
    Ostro potraktowany teraz przez Pawelca Sokołowski. Kapitan gospodarzy nie podnosi się z murawy.

12
    Przechwyt gospodarzy na połowie Śląska. Momentalnie oddał strzał z dystansu Szczepaniak, jednak dobrą interwencją popisał się Wrąbel!

14
    Kolejna bardzo ładna akcja bielszczan! Możdżeń z ostrego kąta uderzył płasko, lecz kolejny raz dobrym refleksem błysnął Wrąbel!

14
    I próba strzału wrocławian zza pola karnego. Nie dostrzegłem kto uderzał, ale może to lepiej dla niego, bo nie wyszło najlepiej.

15
    Ależ przycisnęło Podbeskidzie. Widać ogromną różnicę w porównaniu z tym, co było ostatnio w lidze przeciwko Wiśle Kraków.

16
    Jeden z pierwszych kontaktów Flavio Paixao z piłką. Uderzenie z narożnika pola karnego zostało zablokowane. Jeszcze poszedł za akcją Zieliński i wywalczył korner.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Pawelec (Śląsk Wrocław).

19
    Szczepaniak prostopadle w kierunku Kowalskiego... Piłka skoczyła idealnie przed skrzydłowym Podbeskidzia i ten złożył się do strzału z woleja. Uderzenie było jednak w środek bramki i Wrąbel pewnie je obronił.

20
    Wrzutka Demjana z lewej strony boiska. Śląsk rozpaczliwie wybija piłkę.

22
    Miękkie dośrodkowanie Sokołowskiego. Zieliński wybija piłkę na rzut rożny.

22
    Pewne piąstkowanie Wrąbla, a po chwili nieudany strzał Mójty zza pola karnego.

23
    Śląsk broni całym zespołem na własnej połowie. Tadeusz Pawłowski będzie miał o czym myśleć w przerwie. Nie układa się gra wrocławianom.

24
    Centra Mójty z rzutu wolnego, lekkie zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie piłka pada łupem Wrąbla.

26
    Zablokowane uderzenie Kato z szesnastu metrów. Było tam bardzo ciasno.

27
    Teraz będzie okazja dla Śląska na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Faulowany był Kiełb.

28
    Kapitalna wrzutka Grajciara, ale żaden z partnerów nie sięgnął piłki! Zubas pewnie na przedpolu.

30
    Długie podanie w kierunku Flavio, ale szybszy przy piłce Zubas.

31
    Pół godziny gry za nami. Na stadionie pojawiła się grupa kibiców Śląska. Podbeskidzie jak na razie bez dopingu.

31
    Bardzo niecelny strzał Bilińskiego z ostrego kąta.

33
    Znacznie spadło tempo spotkania. Głównie za sprawą Podbeskidzia, które nie atakuje już tak odważnie.

34
    Niestety zrobiła nam się kopanina bez ładu i składu w środku pola.

36
    Dobrze wykonany aut przez Sokołowskiego. Główkował w "szesnastce" jeden z graczy Podbeskidzia, jednak przestrzelił.

38
    Centra Pawelca, jednak Flavio Paixao nie zdołał oddać strzału z obrębu pola karnego. Gospodarze wyjaśniają sytuację.

39
    I będzie kolejny rzut wolny dla Podbeskidzia. Okazja do dośrodkowania.

40
    Strzał lub dośrodkowanie Mójty. Wykonanie w każdym razie bardzo słabe i pewnie złapał piłkę Wrąbel.

42
    Korner dla Podbeskidzia po centrze Sokołowskiego i interwencji Kokoszki.

42
    Świetnie rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, ale Kolcak źle złożył się do strzału z... dwóch metrów i fatalnie spudłował.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Możdżeń (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

45
    Coraz więcej nerwowości. Sędzia musi uspokajać zawodników obu drużyn.

45
    I jeszcze rzut rożny. Ambitnie powalczył o piłkę Kowalski.

45

Do przerwy mamy w Bielsku-Białej remis. Podbeskidzie dobrze zaczęło mecz, ale od około trzydziestej minuty spotkanie się wyrównało. Śląsk nie oddał ani jednego celnego strzału. Liczymy na dużo ciekawsze widowisko po przerwie.

Piłkarze wracają na boisko. Za kilka chwil początek drugiej połowy.

46

46
    Potężne uderzenie Danielewicza z ponad dwudziestu metrów. Zabrakło naprawdę niewiele, a mielibyśmy bramkę na 0-1.

48
    W odpowiedzi próba Kowalskiego zza "szesnastki", ale ten trafia w... Gecova.

50
    Błąd Horoszkiewicza, który podał piłkę Grajciarowi. Ten uderzył płasko, ale trafił w ustawionego tuż obok przeciwnika.

51
    Niemrawy ten początek drugiej połowy. Niewiele się dzieje.

52
    Niewiele się dzieje. Teraz z kontratakiem wyszli gospodarze, ale Demjan pogubił się w polu karnym i nie oddał nawet strzału.

54
    Śląsk utrzymuje się dłużej przy piłce. Niewiele jednak z tego wynika. Zubas jest dziś bezrobotny.

56
    Znowu z autu Sokołowski, lecz wrocławianie na moment oddalili zagrożenie od własnej bramki.

56
    Podbeskidzie ma jednak rzut wolny z bocznego sektora boiska.

58
    Kontratak Śląska, jednak Flavio Paixao podawał niecelnie w kierunku Kiełba. Dobra interwencja Pazio i strącenie piłki do Zubasa.

58
    Gol dla Śląska!
    I mamy bramkę dla Śląska! Bramkę tak naprawdę z niczego! MARCEL GECOV dopadł do piłki na dwudziestym metrze i oddał piękny strzał! Futbolówka wpadła do siatki, odbijając się wcześniej od słupka. Zubas tylko patrzył i podziwiał.
    58. Marcel GECOV - 0:1

60
    Śląsk po strzelonym golu opanował sytuację i spokojnie rozgrywa piłkę.

61
    Pół godziny do końca. Podbeskidzie oszołomione! Gospodarze nie potrafią wymienić kilku podań.

63
    Dośrodkowanie Mójty i dobre piąstkowanie Wrąbla. Jeszcze uderzał z dystansu Możdżeń, ale nad poprzeczką.

65
    Na spalonym Kowalski. Bielszczanie bez pomysłu na przedostanie się w okolica pola karnego gości.

67
    To powinno być 0-2! Grajciar posłał idealnie podanie w pole karne, Kiełb przyjął sobie piłkę, ale trwało to bardzo długo i zdążył interweniować Kato!

67
    Kolejna wrzutka Grajciara, lecz Celeban niezbyt czysto główkował.

69
    Danielewicz oddał strzał zza pola karnego. Blokował to Horoszkiewicz. Wrocławianie domagali się rzutu karnego, ale sędzia wskazał na narożnik boiska.

69
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Sokołowski, na boisku pojawia się Kwame.

70
    Niecelny strzał głową Bilińskiego po centrze z rzutu rożnego.

73
    Wścieka się Gecov i za protesty otrzymuje kartkę.

73
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Możdżeń, na boisku pojawia się Kołodziej.

76
    Kwadrans do końca. Podbeskidzie walczy przynajmniej o jednego gola. Przypomnijmy, że w tej fazie rozgrywek nie ma rewanżu. W przypadku remisu będzie dogrywka i konkurs rzutów karnych.

77
    To mógł być zabójczy kontratak Śląska. Kiełb łatwo zgubił na skrzydle Horoszkiewicza, dograł piłkę wzdłuż pola karnego, ale Flavio Paixao w dogodnej sytuacji przestrzelił...

79
    Słaby strzał Kołodzieja z rzutu wolnego z trzydziestu metrów.

79
    I kartka dla Kołodzieja za faul na Kiełbie.

80
    Zdaniem sędziego Flavio Paixao chciał wymusić rzut karny.

81
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Jonkisz.

83
    Świetna okazja dla gości! Rozpędzony Grajciar wypatrzył Bilińskiego, ale ten przegrał pojedynek z Zubasem! Dobra interwencja Litwina w sytuacji sam na sam.

85
    Nieudany przerzut na lewe skrzydło. Piłka na aucie. Kolejna niewykorzystana okazja przez Podbeskidzie.

86
    Kontratak przyjezdnych. Kiełb po raz kolejny łatwo ograł obrońcę w polu karnym, lecz nie potrafił celnie dośrodkować.

87
    Podbeskidzie nie może wyjść z własnej połowy.

88
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Hateley.

89
    Niepewne wyjście Wrąbla na przedpole. Uciekła piłka bramkarzowi Śląska, ale obyło się bez konsekwencji.

90
    Dwie minuty dolicza sędzia Kwiatkowski.

90+1
    Jeszcze jedna kontra Śląska! Flavio Paixao zlekceważył jednak całą sytuację i będąc sam przed bramkarzem uderzył beznadziejnie!

90+2

Śląsk Wrocław wygrał 1-0 (0-0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 1/8 finału Pucharu Polski. Bramkę dla gości strzelił w drugiej połowie Marcel Gecov. Wrocławianie w ćwierćfinale zagrają z Zawiszą Bydgoszcz. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 27 października, a rewanż zaplanowano na 18 listopada. (22:20:29)