Carpi FC – Napoli 0:0 (koniec) | Chievo – Torino 1:0 (koniec) | Fiorentina – Bologna 2:0 (koniec)
Inter – Hellas Verona 1:0 (koniec) | Juventus – Frosinone 1:1 (koniec) | Lazio – Genoa 2:0 (koniec)
US Palermo – Sassuolo 0:1 (koniec) | Sampdoria – AS Roma 2:1 (koniec)
UC Sampdoria
2:1 (0:0)
AS Roma
Środa 23.09.2015, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 5

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje z ligą włoską do relacji Lajfy.com! (22:47:41)
    Sampdoria sięga po komplet punktów:

Dość niespodziewanie UC Sampdoria wygrywa dzisiaj w batalii z AS Romą. Bramkę dla gospodarzy zdobył Eder, a później jeszcze zalicza on asystę przy samobójczym trafieniu Malonasa. Jedyne trafienie dla gości było autorstwa Mohameda Salaha. Ogólnie więcej sytuacji stworzyli sobie dzisiaj przyjezdni, ale wybornie w bramce spisywał się Viviano. Do De Sanctisa trudno mieć jednak jakiekolwiek pretensje, gdyż przy bramkach był on kompletnie bez szans. Godnie zastępuje on więc kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego.

90+4

90+3
    Do końca spotkania pozostały jeszcze dwie minuty. Sampdoria broni się bardzo uważnie i w końcówce często gra na czas. W ostatniej minucie żółta kartka należała się jeszcze Zukanoviciowi.

90+2
    Coraz wyraźniejsza jest przewaga AS Romy w posiadaniu piłki, ale niezbyt wiele z niej wynika (37%-63%).

90+1
    Sędzia dolicza cztery minuty do tego spotkania. Mamy jeszcze po drodze żółtą kartkę dla Mesbaha.

90
    Za nami dziewięćdziesiąt minut tego spotkania. Za moment dowiemy się ile jeszcze dorzuci sędzia do drugiej odsłony pojedynku.

89
    Nic nie wyszło z centry AS Romy. Niedokładnie główkuje w polu karnym rywali Dżeko i finalnie od własnej bramki nie spiesząc się grę wznowi Viviano.

88
    Ucan jako ostatni dzisiaj pojawia się na boisku. Zastępuje Mohameda Salaha.

87
    Iturbe na ostatnie minuty zmienia belgijskiego pomocnika Nainggolana.

85
    Gol dla Sampdorii!
    Co za piękna kontra miejscowego zespołu!!! Piłka jak po sznurku szła pod linię końcową boiska w szesnastce Romy i tam mamy dośrodkowanie na piąty metr!!! Pechowo interweniuje w polu bramkowym KOSTAS MANOLAS, który pakuje futbolówkę do własnej siatki!!!

85
    Keita totalnie nie zrozumiał się w tej sytuacji z Pjaniciem. Zagrał Bośniakowi na wolne pole, a ten oczekiwał wyraźnie zagrania do nogi.

84
    Po samotnym rajdzie Dżeko udało się wywalczyć finalnie rzut rożny. Nie potrafią jednak dzisiaj wykorzystać Rzymianie swoich stałych fragmentów gry.

83
    Kompletnie nieudany atak pozycyjny zespołu przyjezdnego. W efekcie grę od własnej bramki będzie mógł wznowić Emiliano Viviano.

82
    Gospodarze mają okazję trochę uspokoić grę w środkowej strefie boiska. Będą oni wykonywać rzut wolny po ostrym faulu Dżeko.

81
    Coraz mniej czasu pozostaje graczom Garcii do wywalczenia trzech oczek w tej konfrontacji. Atakują jednak szczególnie swoimi skrzydłami.

80
    Gervinho tym razem na prawym skrzydle stara się wymanewrować swoich rywali. Finalnie dograł do Digne, a młody Francuz nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

Dawid Czempisz

Gole: 50. Éder, 85. Manolás (sam.) – 69. Salah

Kartki:   26. Éder (SMD), 55. Fernando (SMD), 56. C. J. Correa (SMD), 73. É. Barreto (SMD), 90+1. Mesbah (SMD), 90+3. E. Zukanović (SMD) – 30. De Rossi (ASR), 45+2. Pjanić (ASR), 52. Digne (ASR)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 4:8. Strzały niecelne: 1:6. Rzuty rożne: 4:17. Spalone: 3:2. Foule: 13:14.
    UC Sampdoria: Viviano – Mesbah, E. Zukanović, Silvestre (29. N. Moisander), Pereira – R. Soriano, Fernando, É. Barreto – Muriel (79. Cassano), C. J. Correa (60. Ivan), Éder.
    Zmiany: Brignoli – N. Moisander, Alejandro Rodríguez, Bonazzoli, Palombo, Christodoulópoulos, Regini, Krstičić, Carbonero, Cassano, Rocca, Ivan.

AS Roma: De Sanctis – Digne, De Rossi (C), Manolás, Florenzi – Nainggolan (87. Iturbe), Keita, Pjanić – Falqué (61. Gervinho), Džeko, Salah (88. Uçan).
    Zmiany: Lobont – Castan, Iturbe, Ponce, Sisenando Maicon, Vainqueur, Gyömbér, Gervinho, Emerson, Torossídis, Uçan.

Sędzia główny: L. Banti
    Asystenci: A. Costanzo, F. Posado
    Techniczny: R. Di Fiore