Ruda Śląska – Clearex 3:7 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
3:7 (1:3)
Clearex Chorzów
Sobota 26.09.2015, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Drugą kolejkę Futsal Ekstraklasy rozpoczęło spotkanie w Głogowie. Na sobotnie popołudnie zaplanowano tylko jeden mecz. W Rudzie Śląskiej miejscowa Gwiazda podejmie Clearex Chorzów.

Chorzowianie już na otwarcie sezonu boleśnie przekonali się o sile v-ce Mistrza Polski – Gattcie Active Zduńskiej Woli. Pomimo tego, iż to Tkacz otworzył wynik spotkania, reprezentanci Zduńskiej Woli zdążyli wyprowadzić drużynę na prowadzenie. Tryumf nie przyszedł łatwo. Dopiero na 22 sekundy przed końcem, v-ce Mistrz Polski mógł być pewien, że zakończy mecz z tarczą. Trzy gole, jeden po drugim, w dodatku tuż przed syreną końcową, okazały się być prawdziwym gwoździem do trumny Clearexu. Na hali przy ul. Kłodnickiej czeka "Gwiazda". Przeciwnik prostszy niż Gatta Active, lecz na pewno wymagający. Przyjezdni są faworytem spotkania, lecz miejscowi tanio skóry nie sprzedadzą.

Gospodarze niezbyt udanie rozpoczęli rozgrywki. Wyjazdowa porażka 5:3 z gliwickim Nbitem nie napawa optymizmem. W zespole "Gwiazdy" na wyróżnienie zasłużyli Dmytro Drozd i Łukasz Biel. Obydwaj panowie nie tylko zdobyli bramki dla swojego zespołu, ale również byli niezwykle widoczni i skuteczni na parkiecie. Dwóch graczy to za mało, aby pokonać rywali. W sobotę okazja do rewanżu, lecz rywal będzie trudny. Do Rudy Śląskiej przyjedzie bowiem Clearex Chorzów, pięciokrotny Mistrz Polski.

Największym zagrożeniem dla przyjezdnych powinien być Dmytro Drozd. Ukrainiec wspaniale zaprezentował się w pierwszej kolejce sezonu. Gwiazda nie może jednak liczyć na to, że jeden zawodnik wygra cały mecz. Gospodarze maja niższe notowania niż Clearex Chorzów, jak to jednak w sporcie bywa, wszystko może się zdarzyć.
    Przypominamy wyniki pierwszej kolejki sezonu. Na rozpoczęcie drugiej, Euromaster Chrobry Głogów zremisował 3:3 z Nbitem Gliwice.

Gorąco zapraszamy na to spotkanie, które będziemy dla Państwa relacjonować wprost z hali w Rudzie Śląskiej. Początek o godzinie 17:00. Futsal tylko na lajfy.com!

Składy obu ekip:

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka, Barteczka – Hyży, Działach, Danyleiko, Białek, Hiszpański, Haase, Pękała, Drozd, Hewlik, Krzymiński, Martyn, Biel.

Clearex Chorzów: Purolczak – Golly, Salisz, Tkacz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Rabczak, Siadul, Dworzecki.

Sędziowie: Maciej Szyduk, Paweł Chrzanowski.

Gracze pojawili się już na parkiecie. Do Rudy Śląskiej przyjechała mała grupa kibiców z Chorzowa.

Za moment pierwszy gwizdek. Inauguracja sezonu w Rudzie Śląskiej. Zapraszamy!

1

1:06
    Rozpoczęli chorzowianie. Odważny atak i mamy wznowienie z autu.

1:34
    Krzymiński ucierpiał w starciu, choć był jego powodem. Rzut wolny dla gości.

1:36
    Ręką zagrywał gracz Gwiazdy. Rzut wolny z bardzo bliskiej odległości.

1:36
    Było piekielnie blisko! Waszka na szczęście nie musiał interweniować. Clearex od pierwszych sekund mocno naciska.

2:03
    Krzymiński potężnie uderzył z woleja. Pierwszy groźny atak Gwiazdy w tym spotkaniu.

2:19
    Wycofanie do Biela, który rozciąga grę na lewe skrzydło. Gospodarze rewanżują się gościom za pierwsze sekundy.

2:45
    Pressing chorzowian. Biel do Waszki, a ten wybija piłkę na środek parkietu. Zmiany w obu ekipach.

3:20
    Martyn podaje do partnera na lewym skrzydle. Kilka kroków i mamy uderzenie. Interweniuje Dworzecki – po raz pierwszy.

3:27
    Waszka! Goalkeeper Gwiazdy pięknie broni płaskie uderzenie. Piłka wyłoniła się zza tłumu graczy, który zgromadził się przy bramce. Brawa za refleks.

3:43
    Gol dla Gwiazdy!
    Zamieszanie pod polem karnym wykorzystuje YEVGIENIJ DANYLEIKO. Purolczak wyszedł w stronę prawego skrzydła, a to okazało się dużym błędem!

4:25
    Znów pressingiem wychodzą goście. Gwiazda zamknięta na własnej połowie.

5:25
    Danyleiko lobuje zawodnika gości. Chwilę później Krzymiński główkuje. Purolczak tym razem nie skapitulował.

6:24
    Chorzowianie zmarnowali dogodną sytuację. Waszka wybija, lecz gracze Clearexu przejęli futbolówkę. Piłka poza linią boczną.

6:42
    Siadul leży na parkiecie. Gracz ucierpiał w starciu, jednak nie wymaga pomocy medyków. Gramy dalej.

7:12
    Siadul próbował zwodzić. Trafił na Biela – atak spalił na panewce. Gwiazda przy piłce.

7:30
    Idealne podanie mógł otrzymać Krzymiński. Gracz w żółtej koszulce źle odebrał piłkę. Strata.

8:00
    Nieoczekiwanie prowadzi Gwiazda, która wykorzystała zamieszanie pod bramką Clearexu. Już po raz drugi w tym sezonie, ukraiński gracz jest głównym aktorem spotkania.

8:34
    Ukraińcy jak wywołani do tablicy! Kapitalne uderzenie w wykonaniu Drozda. Minimalnie obok słupka. Jak na razie Gwiazda prezentuje się zdecydowanie lepiej od rywali z Chorzowa.

9:09
    Garść statystyk: 3 faule po stronie Clearexu. Chorzowianie przez chwilę w ataku. Błąd i wznowi Gwiazda.

10:06
    Wyraźnie widoczny pressing ze strony chorzowian. Danyleiko nie miał możliwości zagrania do przodu. Ukrainiec musiał wycofał piłkę.

10:32
    Przerwa w grze. Danyleiko ucierpiał w starciu. Na parkiet wchodzi Hewlik.

10:53
    Seget ruszył na bramkę Gwiazdy niczym prawdziwy ekspres. Akcja 3 na 1 nie miała szans powodzenia.

11:33
    Seget do Łuszczaka. Bez wyraźnego pomysłu na akcję. Gwiazda zdobyła bramkę i świetnie radzi sobie z obroną tej przewagi.

12:04
    Gospodarze zadomowili się na połowie chorzowian. Rozpoczęcie z autu. Niecelnie i wznowi Purolczak.

12:30
    Gol dla Clearexu!
    Dwóch na jednego i mamy wyrównanie. BARTOSZ SIADUL pewnym płaskim strzałem pokonuje Waszke. Gra rozpoczyna się od nowa!

13:11
    Bramka za bramką! Rozkręcili się gracze Clearexu! Tym razem Waszka kapituluje po strzale PAWŁA BUDNIAKA.

13:54
    Mamy przerwę. Gwiazda jak na razie ma na swoim koncie 3 faule. Clearex posiada w swoim "dorobku" jedno przewinienie więcej. Każdy kolejny faul to rzut karny dla gospodarzy, a mamy przecież 1:2.

14:12
    Salisz do przodu. Clearex z niewielką przewagą w polu.

15:01
    Czwarte przewinienie po stronie gospodarzy. Drozd sprawia, że każdy kolejny faul skutkował będzie oczywistymi konsekwencjami.

15:40
    Spokojnie rozgrywają piłkę goście. Mądre, taktyczne posunięcie.

15:45
    PAWEŁ BUDNIAK podwyższa wynik spotkania! Świetnie rozegrali swoją akcję goście. Kilka sprytnych podań i tuż przed Waszką pojawił się Budniak.

16:43
    Waszka faulowany we własnym polu karnym. Bezpieczną, wydaje się, przewagę posiada Clearex. Do końca pierwszej połowy pozostały nieco ponad 3 minuty.

17:04
    Mocny strzał Działacha zza pola karnego. Bezskutecznie.

17:21
    Poprzeczka! Łuszczek był o krok od czwartego gola! Ogromne szczęście Waszki.

18:02
    Krzymiński otrzymał podanie od Działacha, lecz należycie go nie wykorzystał. Co raz gorzej wygląda sytuacja Gwiazdy.

18:50
    Rzut karny dla Gwiazdy! Salisz nieprzepisowo zatrzymywał rywal. Biel podchodzi, aby wyegzekwować przyznany gospodarzom przywilej.

18:50
    Biel trafia w słupek! Fatalna sytuacja, Gwiazda będzie miała o czym myśleć w przerwie. Tymczasem Clearex męczy miejscowych atakami i pressingiem.

19:34
    Zespół z Rudy Śląskiej postawił na lotnego bramkarza. Czy to coś zmieni przed syreną obwieszczającą przerwę po pierwszych 20 minutach?

19:47
    Piękny zwód Zastawnika. Goście protestują. Twierdzą, że gracz Gwiazdy zagrywał ręką. Arbiter nieugięty. Tylko rzut rożny dla Clearexu.

19:50
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Zastawnik uderza. Futbolówka po nogach rywala i prawie... wpada do bramki.

19:59
    Po raz kolejny ujawnia się na boisku Zastawnik. Potężna "rakieta" w stronę Waszki. Obrońca Gwiazdy ratuje bramkarza z Rudy Śląskiej przed kolejną porażką.

20

Koniec pierwszej części gry w Rudzie Śląskiej. Gwiazda, całkiem niespodziewanie, objęła prowadzenie, lecz kolejne minuty pogrążyły gospodarzy. Clearex radzi sobie zdecydowanie lepiej. Pewność w grze, przemyślane akcje i przede wszystkim skuteczność. Derby Śląska – wszystko na to wskazuje – będą dla chorzowian. Nie przesądzajmy jednak meczu zbyt wcześnie. Przed nami jeszcze drugie 20 minut gry.
    Derby jak najbardziej ciekawe. Największym błędem gospodarzy okazał się niewykorzystany rzut karny.

Po przerwie powrócimy do relacji derbów Śląska. Zostańcie Państwo z lajfy.com!

21

21:22
    Biel z daleka. Zdecydowanie nad poprzeczką. Wcześniej wspomniany już gracz Gwiazdy miał duże pretensje do arbitra, że ten nie odgwizdał popełnionego na nim faulu.

21:38
    Dobrze w obronie zachował się Łuszczek. Akcja zatrzymana. Futbolówka pod nogami Clearexu.

22:08
    Pierwsze przewinienie w drugiej połowie. Clearex z jednym faulem na koncie. Hewlik przed swoją szansą.

22:09
    Ależ kropnął z Daleka Hewlik! Dworzecki miał spore kłopoty.

22:11
    MATEUSZ KRZYMIŃSKI redukuje stratę gospodarzy! Gracze z Rudy Śląskiej świetnie rozpoczęli drugą połowę, ale to dopiero początek wielkich emocji!

23:07
    Faul po stronie gracza w żółtym komplecie. Jeśli chodzi o faule – 1:1.

23:36
    Drozd wzięty w "kleszcze" przez Budniaka i Salisza. Drugi faul Clearexu, gra toczy się w okolicach linii środkowej.

23:50
    Brawo Waszka! Kąśliwy, płaski strzał wybroniony został przez goalkeepera prawą nogą. Naprawdę świetny refleks!

24:36
    Otworzył się worek z przewinieniami. Trzeci faul gospodarzy, a gramy dopiero od czterech minut.

24:52
    Drozd z prawego skrzydła. Nad poprzeczką, choć nie można powiedzieć, zapachniało golem.

25:06
    Mamy czwarte przewinienie Gwiazdy Ruda Śląska. Sytuacja gospodarzy jest nieciekawa.

25:26
    Dalekie, wysokie podanie Pękali. Drozd nie zdążył, szybszy był Dworzecki.

26:02
    Chorzowianie przekroczyli swoje uprawnienia. Trzeci faul. D piłki podchodzi Działach.

26:11
    Co za fatalna seria dla WOJCIECHA DZIAŁACHA. Najpierw słabe rozegranie stałego fragmentu gry. Kontratak Clearexu i Działach pakuje piłkę do własnej siatki. Gracz Gwiazdy chciał wybić futbolówkę, lecz zamiast pomóc swojej drużynie, skierował ją do bramki gospodarzy.

27:17
    Siadul i Seget. Świetna komunikacja na środku. Gwiazda nie była w stanie odebrać piłki chorzowianom.

27:36

28:19
    Działach próbował zwodzić, nie udało się. Piłka wycofana do własnej strefy. Tymczasem Clearex nabiera wiatru w żagle.

29:03
    Martyn do Pękali. Ten znów do tyłu. Pressing chorzowian utrudnia przeprowadzenie skutecznego ataku. Coraz silniejsi wydają się być goście.

29:39
    Ryzykownie do przodu wyszedł Waszka. Chwilę później mamy piąty faul Gwiazdy! Gospodarze są w fatalnym położeniu...

29:54
    Salisz popisał się bardzo dobrym uderzeniem. Nie na siłę, płasko. Waszka broni, choć to nie była najłatwiejsza interwencja w tym meczu.

30:21
    Kolejna petarda w wykonaniu Drozda! Ukrainiec nie ma większych problemów z defensywą przyjezdnych, lecz brakuje skuteczności.

30:41
    Rabczak i broni Waszka. Goalkeeper Gwiazdy nieco oszołomiony. Piłka trafiła prosto w twarz bramkarza.

30:47
    Znów Salisz. Prosto w Działacha. Goście wciąż naciskają, broni się Gwiazda. Pytaniem otwartym pozostaje, ile jeszcze wytrzymają gospodarze?

31:20
    Zmiana frontu na parkiecie. Krzymiński przed dogodną okazją. Podobnie jak Drozdowi, Krzymińskiemu również brakuje celności.

31:43
    Nerwy, nerwy. Szczególnie protestuje Krzymiński. Sędzia wydaje się być niezainteresowany niektórymi przewinieniami – dotyczy to obu stron.

32:17
    Pojedynek Waszki i Siadula. Zwycięsko wychodzi bramkarz Gwiazdy. Wznowią gospodarze.

32:43
    Hewlik blisko wpakowania piłki do siatki rywala. Futbolówka odbiła się od nogi jednego z rywali. Coraz mniej czasu ma Gwiazda.

33:38
    W polu karnym upada Siadul. Gramy dalej.

33:51
    MARIUSZ SEGET wbija gwóźdź do trumny Gwieździe. Piąta bramka, po drobnym zamieszaniu w polu karnym.

33:51
    W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Mariusz Krzymiński. Czas dla gospodarzy.

34:13
    Drozd w roli lotnego bramkarza. Gwiazda w ataku.

34:18
    Zespół z Rudy Śląskiej niweluje straty! Ciasno, oj ciasno było pod siatką Dworzeckiego. DMYTRO DROZD po raz kolejny w roli głównej.

34:30
    Pasierbek pochodzi, aby wykonać rzut karny! Po raz kolejny faulowali gospodarze. Waszka kapitalnie wyczuł intencję strzelca.

35:18
    Martyn, Biel i Pękala. Całka trójka rozgrywa akcję. Strzela Biel, lecz tuż obok słupka.

35:34
    Koniec marzeń Gwiazdy. Szósta bramka dla chorzowian. Gospodarze nie zdążyli wrócić do obrony. Lotny bramkarz okazał się zbyt wolny, co wykorzystał MATEUSZ OMYLAK.

35:54
    Między słupki zespołu z Rudy Śląskiej wrócił Waszka, lecz tylko na moment. Ponownie Drozd w roli lotnego goalkeepera.

36:43
    Pękala daje sygnał do ataku. Obok jest Biel, który popisał się już kilkoma dobrymi uderzeniami. Wynik mecz jest już jednak raczej przesądzony.

37:31
    Role się odwróciły. Pałeczkę przejęła Gwiazda. Gospodarze robią co mogą, aby zredukować straty. Clearex rozsądnie gra w obronie.

38:45
    Przez prawie minutę to Gwiazda prowadziła grę. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Piłka wybita na połowę gospodarzy, leci do pustej bramki. Milimetry obok bramki, wciąż 6:3!

39:34
    Ratują się gospodarze przed stratą siódmej bramki. To już ostatnie sekundy spotkania.

40:00
    Bramka równo z syreną, na pustą bramkę. Autorem był PAWEŁ BUDNIAK.

Clearex Chorzów wygrywa derby Śląska! Słaby początek, lecz z minuty na minutę goście grali coraz lepiej. Brak skuteczności zemścił się na gospodarzach. Zespół z Rudy Śląskiej wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Było ciekawie, momentami nerwowo, ale przede wszystkim obejrzeliśmy kilka interesujących bramek.

To już wszystko z hali w Rudzie Śląskiej. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia na lajfy.com! (18:46:18)

Bartosz Bednarek

Gole: 4. Danyleiko, 23. Krzymiński, 35. Drozd – 13. Siadul, 14. Budniak, 16. Budniak, 27. Działach (sam.), 34. Seget, 36. Omylak, 40. Budniak

Kartki:   34. Krzymiński (RDS)

Clearex Chorzów: Dworzecki – Golly, Salisz, Tkacz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Rabczak, Siadul, Purolczak.

Sędziowie: Maciej Szyduk, Paweł Chrzanowski