Czelabińsk – Din. Ryga 3:2 (2:0 po rz. karnych) | Saławat – Zagrzeb 2:5 (koniec) | Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (koniec)
Toljatti – Dyn. Moskwa 0:5 (koniec) | Bars – Podolsk 2:4 (koniec) | Niżniekamsk – Helsinki 0:3 (koniec)
CSKA Moskwa – Niżny Nowogród 1:4 (koniec)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratysława
Piątek 09.10.2015, 16:05 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Serdecznie zapraszam na relację z KHL. Metallurg Magnitogorsk vs HC Slovan Bratysława

Gospodarze tego meczu zajmują obecnie czwarte miejsce w dywizji Charłamowa i siódme w konferencji wschodniej. W swoim dorobku mają 31 punktów za dwanaście zwycięstw, z czego pięć po dogrywkach (a grali dotąd piec takowych, więc skuteczność gry w dodatkowym czasie gry świetna). Wato odnotować, że mają rozegranych siedemnaście spotkań, w większości o dwa mniej niż wyprzedzające je zespoły (czwarty na schodzie Władywostok ma tyle samo oczek)

Metallurg w swoim poprzednim meczu pokonał po dogrywce na swoim lodowisku KHL Medvescak Zagrzeb 3:2. Dwie bramki dla ekipy z Magnitogorska zdobył w tym meczu Siergiej Mozjakin (w tym decydującą w pierwszej minucie dogrywki) a jedną Oskar Osala (przy niej asystował Wojtek Wolski)

O wiele słabiej spisuje się w tym sezonie Slovan, jedyna słowacka ekipa w KHL. Po osiemnastu spotkaniach zajmuje ostatnie miejsce w dywizji Bobrowa jak i na całym zachodzie. Jak dotąd wywalczył dwadzieścia oczek za siedem zwycięstw (trzy po dogrywce) oraz dwie porażki po regulaminowym czasie gry

Slovan w ostatnim swoim spotkaniu przegrał na wyjeździe z Saławatem Jułajew Ufą 2:3. Co ciekawe już po niespełna 11 minutach Slovan przegrywał 0:3 i mimo ambitnej postawy i sporej ilości kar rywali w ostatniej tercji nie zdołał doprowadzić do dogrywki. Autorami bramek dla słowackiego klubu byli Marek Wiedensky i Milan Bartović

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 16:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Odgrywane są hymny narodowe

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Samsonow) – Antipin, Birjukow, Lee (A), Chabarow, Tereszczenko, Batyrszin, Medvediew, Bereglazow – Mozjakin (C), Kovar, Zaripow – Wolski, Kaletnik, Kosow – Timkin, Żelezkow, Osala – Platonow (A), Filippi, Potechin

HC Slovan Bratysława: Brust (Garnett) – Novak, Barker, Sersen (A), Mihalík, Svarny, Starosta, Luza – Nedorost, Viedensky, Miklík – Nagy (A), Surový (C), Bartović – Jeglić, Ticar, Sťastný – Skalicky, Lusnak, Pulis

Sędziowie: Główni: Jakow Dejew, Eduard Odins
    Liniowi: Aleksiej Maitak, Jewgienij Pronskich.

00:01

0:45
    Od początku przy krążku utrzymuje się ekipa z Magnitogorska, stara się od razu przycisnąć rywala

1:15
    Po raz pierwszy wyszli z gumą ze swojej połowy goście, ale od razu spalili

1:40
    Niedokładne wstrzelenie krążka w strefę Slovana, w odpowiedzi pogubili się w ataku goście

2:15
    Świetna akcja lewą flanką gospodarzy, Wolski wypatrzył na dalszym słupku Kaletnika, ale ten będąc niepilnowanym trafił w słupek!

3:20
    Dobra interwencja Koszeczkina, zamrożona guma po niezbyt mocnym strzale Lusnaka

4:50
    Sporo walki o krążek przy bandach w okolicy bramki gości, zdołali z tego wyjść Słowacy

5:45
    Inicjatywa cały czas należy do gospodarzy, spora przewaga w posiadaniu krążka, ale Brust niespecjalnie jeszcze miał okazje pokazać swoje umiejętności

6:50
    Nieco dłużej teraz przetrzymali gumę w strefie rywala przyjezdni, lecz niewiele z tego nynikło

7:55
    Gra coraz częściej toczy się w strefie neutralnej, nie ma za bardzo sytuacji podbramkowych

8:45
    Przyszedł czas na przerwę reklamową, może po niej coś się wydarzy ciekawego

9:05
    Świetna okazja miejscowych, ale w pojedynku z Antipinem zwycięsko wyszedł Brust!

10:00
    Połowa pierwszej tercji za nami

10:45
    Długo gospodarze utrzymywali się z krążkiem, ale co do czego był spalony na niebieskiej

11:50
    Szybka akcja lewą stroną gości, wstrzelenie gumy pod bramkę rywala

12:15
    Gol dla Slovana!

Świetne podanie Ticara zza bramki do nadjeżdżającego ANDREJA STASTNY'EGO, a ten mocnym uderzeniem pokonuje Koszeczkina!
    12:15 Andrej STASTNY - 0:1

13:00
    Po skutecznej interwencji Brusta mamy kolejną przerwę reklamową. Gospodarze starają się od razu odpowiedzieć i są w ofensywie

13:50
    Zakazane uwolnienie gości, którzy po chwili wygrywają wznowienie pod swoją bramką

14:15
    Dobra interwencja Koszeczkina po strzele z dystansu, krążek zebrany przez Slovan

14:35

Przymierzył z dystansu Surovy, pod bramka Metallurga mieliśmy mały kocioł, po którym LADISLAV NAGY kieruje krążek do bramki!
    14:35 Ladislav NAGY - 0:2

14:35
    Samsonow wchodzi do bramki Metallurga!

15:55
    Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się gospodarze. Gra gości mimo tego, że rzadziej mają krążek póki co jest niezwykle skuteczna

16:40
    Sporo walki o gumę w strefie neutralnej, Slovan wcale nie zamierza się tylko bronić

17:30
    Ładnie rozegrana akcja przyjezdnych zakończona uderzeniem Surovy'ego, dobrze broni Samsonow

18:05
    Zaripow dostał swietnie podanie na lewym skrzydle, miał sporo wolnego miejsca i uderzył, ale czujny w bramce był Brust!

19:00
    Minuta do końca tercji

19:20
    Slovan wygrywa wznowienie pod swoją bramką i przechodzi z krążkiem na połowę przeciwnika

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Po pierwszej tercji niespodziewanie na prowadzeniu są się przyjezdni i to dwu-bramkowym! Inicjatywa należała do Metallurga, lecz póki co ten zespół nie grzeszy skutecznością. Zapraszam po przerwie

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:20
    Druga tercja nam się rozpoczyna od razu od kary i to czterech minut! Za niebezpieczną grę zbyt wysoko uniesionym kijem ukarany Marek Viedensky

21:50
    Metallurg niemal cały czas znajduje się z krążkiem w strefie rywala, ale jego akcje kończą się głównie wybiciem gumy przez któregoś z obrońców

22:45
    Skutecznie broni się zamknięty pod swoją bramką Slovan, brakuje strzałów gospodarzom

23:55
    Chwyta gumę golkiper gości po uderzeniu spod niebieskiej Chrisa Lee

24:20
    Kolejne wybicie krążka i po chwili mamy komplet zawodników na lodowisku

25:10
    Próba akcji z objechaniem bramki jednego z hokeistów Slovana, ale bez strzału, skutecznie zablokowała go defensywa gospodarzy

26:45
    Słupek ratuje zespół gości! Było po chwili jeszcze zamieszanie pod bramką Slovana, ostatecznie zamroził gumę Brust!

27:25
    Mamy przerwę w grze, ruszona bramka Slovana

27:40
    Gra szybko została wznowiona, ale już po chwili znowu mamy krótką przerwę, krążek poza lodem

30:20

PATRIK LUSNAK świetnie przedarł się środkiem pomiędzy dwoma obrońcami i w sytuacji sam na sam pokonał Samsonowa, choć ten był blisko skutecznej obrony!
    30:20 Patrik LUSNAK - 0:3

30:55
    Gol dla Metallurga!

Błyskawiczna odpowiedź! VLADISLAV KALETNIK dostał krążek na dalszym słupku i wcisnął jakoś go do bramki po krótkim rogu! Wydawało się, że lepiej mógł zachować się Brust!
    30:55 Vladislav KALETNIK - 1:3

31:45
    Ruszają zaciekle do ofensywy miejscowi, teraz okazję miał Zaripow, ale dobrze broni tym razem Brust!

32:50
    Nie przestaje atakować Metallurg. Wyraźnie zdobyta bramka ożywiła ich poczynania na lodzie

33:10
    Gospodarze wygrywają wznowienie pod swoją bramką i błyskawicznie przechodzą z gumą na połowę rywala

33:50
    Jeszcze jedno wznowienie wygrane przez miejscowych pod swoją bramką. Brakuje im jednak teraz trochę dokładności w ofensywie

34:55
    Trochę walki o krążek za bramka Metallurga, Slovan stara się oddalić grę od swojej tercji

35:50
    Miejscowi mają krążek pod swoja bramką i spokojnie ustawiają atak, jednocześnie zmieniają formację

36:45
    Spalony po akcji gości, wznowienie dla Metallurga

37:40
    Krążek wstrzelony po tercji gospodarzy, dosyć blisko minął bramkę strzeżoną przez Samsonowa

38:45
    Jeszcze starają się miejscowi coś wymyśleć pod bramką rywala, póki co są skutecznie blokowani

39:00

39:50
    Przy krążku utrzymuje się Slovan i to na połowie rywala. Do przerwy nic się już nie zmieni

40:00
    Druga tercja skończona.

Po 40 minutach gry mamy nadal prowadzenie dwoma bramkami Slovana. W ciągu minuty padły oba gole, a potem obraz gry ponownie był podobny do tego co oglądaliśmy w pierwszej tercji. Czekamy zatem na ostatnią część gry!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:50
    Gospodarze wygrywają wznowienie pod bramką rywala, ale nie udało im się oddać strzału

41:30
    Zakazane uwolnienie gości

41:55
    I raz jeszcze guma wybita na uwolnienie, póki co w tej tercji Slovan się tylko broni

42:05
    Kontra gości, miał krążek na lewej flance Svarny, mocno uderzył – dokładnie tam gdzie stał Samsonow!

43:50
    Ambitnie grają miejscowi, lecz nadal brakuje im dobrych pozycji strzeleckich

44:05
    Miklik ofiarnie zdołał podać z lewej strony przed bramkę do Nedorosta, a ten mając przed sobą tyko bramkarza uderza wprost w niego!

45:45
    Cały czas blokowane są ataki czy to prawą czy lewą stroną zespołu gospodarzy

46:40
    Mieliśmy w końcu strzał na bramkę gości, ale niezbyt celny. Cały czas przy gumie Metallurg

46:55
    Mocne uderzenie z dobrej pozycji Kovara, świetnie interweniuje Brust łapiąc krążek!

47:50
    Slovan teraz nieco dłużej utrzymuje się przy krążku, zmuszony do interwencji po strzale Ticara był Samsonow, skutecznie zakrył gumę

48:55
    Sporo walki o krążek przy bandach, dzieje się to teraz na połowie gospodarzy

49:40
    Po dłuższym czasie przejął krążek Metallurg, rozegranie akcji prawą flanką, nie było tam jednak miejsca do uderzenia i guma wycofana. Zmiana formacji

50:00
    Połowa tercji za nami

50:55
    Dłuższa wymiana podań pomiędzy hokeistami gospodarzy, na koniec musi mrozić gumę Brust

51:45
    Przyjezdni ponownie sporo czasu spędzili z krążkiem na połowie przeciwnika, była tez próba zamknięcia rywala

52:45
    Pogubili się w rozegraniu goście i w końcu mogą ponownie ruszyć do ataku miejscowi

53:55
    Dwie minuty kary dla Jeglicia. Kiedy mają odrabiać straty gospodarze jak nie teraz!

54:25
    Przyblokowane uderzenie Mozjakina z lewego skrzydła, przy krążku nadal Metallurg

55:15
    Slovan zamknięty pod swoją bramką, ale niespecjalnie potrafią mu zagrozić póki co miejscowi

55:50
    Krążek w końcu został wybity na połowę Metallurga. Nic z tej przewagi nie wyjdzie

55:55
    Goście w pełnym składzie

56:35
    Gra głównie w środkowej strefie lodowiska, chyba już gospodarze nie wierzą w możliwość wyrównania

57:50
    Metallurg wygrywa wznowienie pod bramką rywala, po chwili będzie jeszcze jedno

58:00
    Gospodarze grają bez bramkarza!

58:40

A jednak możliwe są tu jeszcze emocje! OSKAR OSALA mocnym uderzeniem zaskakuje zasłoniętego Brusta i mamy bramkę kontaktową!

Timeout dla gości

A więc mała niespodzianka stała się faktem. Metallurg przegrywa ostatecznie ze Slovanem na swoim lodzie 2:3. Przy pierwszej bramce dla gospodarzy asystę zaliczył Wojtek Wolski

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (18:17:03)

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 31. Kaletnik (Osala, Wolski), 59. Osala (Antipin) – 13. Stastny (Ticar), 15. Nagy (Surovy), 31. Lusnak (Sersen)

Główni: Jakow Dejew, Eduard Odins
    Liniowi: Aleksiej Maitak, Jewgienij Pronskich