Boston – Winnipeg 2:6 (koniec) | Buffalo – Ottawa 1:3 (koniec) | Tampa – Philadelphia 3:2 (po dogrywce)
St. Louis – Edmonton 3:1 (koniec) | Nashville – Carolina 2:1 (koniec) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (koniec)
Colorado – Minnesota 4:5 (koniec)
HC Oceláři Trzyniec
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Piątek 09.10.2015, 17:00 • Werk Arena, Trzyniec, Czechy • Tipsport Extraliga • Runda 9

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (19:21:43)

Koniec spotkania! HC Kometa Brno wygrywa na wyjeździe z HC Oceláři Trzyniec 2:1. To był kolejny niezbyt dobry występ Stalowników.

59:00
    Ostatnia minuta. Trzyniec nie może przejść do ofensywy.

58:00
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry!

57:12
    Wszystkie siły Komety skierowane już do defensywy.

56:23
    Stalownicy atakują, ale nie mogą kompletnie odnaleźć się pod bramką Čiliaka.

55:30
    Doudera znalazł się na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

54:36
    Kometa nie zdołała wykorzystać gry w przewadze. Gramy 5 na 5.

53:12
    Kometa spokojnie rozgrywa zamek pod bramką Hrubca...

52:36
    Aron Chmielewski ponownie na ławce kar. Polak tym razem odpocznie za zahaczanie.

51:57
    Goście na lodzie już ponownie w pełnym zestawieniu.

50:34
    Trzyniec nie może sobie poradzić z założeniem dobrego hokejowego zamka.

49:57
    Stehlík (KOM) dwie minuty kary za uderzanie. Trzyniec w przewadze.

47:53
    Stalownicy podkręcają tempo gry. Gospodarze chcą wyrównać wynik spotkania.

46:12
    Nosek uderzył teraz precyzyjnie z nadgarstka, ale ponownie górą Čiliak!

45:45
    Teraz niezłe uderzenie oddał Polansky. Ponownie jednak dobrze interweniuje Čiliak.

44:34
    Dravecky uderzył spod niebieskiej. Skutecznie interweniuje jednak golkiper zespołu z Brna.

43:14
    Hrubec wyłapuje krążek po uderzeniu Ostřížka z prawego bulika. Wznowienie gry pod bramką Brna.

42:34
    Kometa wciąż prezentuje się bardzo dobrze. Gospodarze nie mogą opuścić tercji obronnej.

41:23
    Brno w ofensywie, ale goście nadziali się na pozycję spaloną. Mamy przerwę w grze.

40:34
    Niecelne uderzenie Rufera na bramkę strzeżoną przez Čiliaka.

40:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla gospodarzy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:50.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Trzyniec przegrywa z Kometą Brno 1:2.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

38:23
    Kometa pod koniec odsłony ponownie rusza do ofensywy.

37:46
    Irgl ruszył z akcją Trzyńca, ale ponownie mamy pozycję spaloną.

36:49
    Trzyniec na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

36:02
    Uwolnienie po stronie zawodników Komety. Wycofanie gry pod bramkę Čiliaka.

35:26
    Čiliak mrozi gumę po strzale jednego z trzynieckich zawodników spod niebieskiej.

34:20
    Teraz nieźle uderzył Svačina po podaniu Chmielewskiego. Golkiper Komety nie dał się jednak zaskoczyć.

33:43
    Kąśliwe uderzenie w wykonaniu Matuša spod bandy. Raz jeszcze broni jednak dobrze Čiliak.

32:20
    Trzyniec wycofał teraz grę daleko za własną bramkę.

31:19
    Guma poza obszarem lodowiska podczas akcji Stalowników. Mamy przerwę w grze.

30:41
    Niezłe uderzenie w wykonaniu Hrňy, ale dobrze poradził sobie z tym strzałem golkiper drużyny z Brna.

30:00
    Połowa dzisiejszego spotkania już za nami.

29:40
    Uderzenie Zohorny po lodzie. Tym razem jednak dobrze interweniuje Hrubec.

28:35
    Uderzenie Klepiša na bramkę Čiliaka zablokowane przez jednego z zawodników Komety.
    27:56 ZOHORNA - 1:2

27:56
    Gol dla Brna!
    Strzelcem bramki HYNEK ZOHORNA.

GOOOL! Kometa ponownie obejmuje prowadzenie! HYNEK ZOHORNA strzałem ze środka po podaniu Kubosa pokonuje Hrubca i zdobywa drugiego gola dla gości.

27:03
    Gol dla Trzyńca!
    Strzelcem bramki VLADIMIR DRAVECKY.

GOOOL! Mamy remis! VLADIMIR DRAVECKY dobija uderzenie Zbynka Irgla i doprowadza do wyrównania! Mamy 1:1!

26:30
    Stalownicy rozgrywają hokejowy zamek, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

25:33
    Vondráček (KOM) na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika. Trzyniec ponownie w przewadze.

24:30
    Mocne uderzenie w wykonaniu Svačiny. Pewnie interweniuje Hrubec.

23:30
    Uwolnienie po stronie zespołu z Brna. Przerwa w grze.

22:38
    Zagranie gumy przez jednego z zawodników Komety wysokim kijem. Sędziowie przerywają grę.

21:12
    Niecelne podanie Čermáka na środek do jednego ze swoich partnerów.

20:35
    Kometa rozgrywa gumę pod własną tercją obronną.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Komety.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 17:55.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Trzyniec przegrywa z Brnem 0:1.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.
    19:41 OSTŘÍŽEK - 0:1

19:41
    Strzelcem bramki DAVID OSTŘÍŽEK.

GOOOL! Świetnie rozegrany zamek przez zawodników Trzyńca i DAVID OSTŘÍŽEK mocnym uderzeniem na bramkę pokonuje Hrubca. 0:1.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:44
    Polansky (TRI) na ławce kar za zahaczanie. Teraz to Kometa zagra w przewadze.

17:56
    Rakos (TRI) dwie minuty kary za przeszkadzanie. Z gry Trzyńca w przewadze nie pozostało już nic.

17:05
    Dwie minuty kary za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Čermák (KOM). Gospodarze w podwójnej przewadze!

16:23
    Jak na razie kompletnie nie układa się gra gospodarzy w przewadze.

15:55
    Kováčik (KOM) dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Trzyniec w przewadze.

14:30
    Słabo na razie grają gospodarze. Znacznie częściej atakują hokeiści Komety.

13:10
    Szybki kontratak gości, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej hokeistów Komety.

12:35
    Ponownie gorąco pod bramką gospodarzy! Dočekal uderzył z nadgarstka i Hrubec z wielkimi problemami obronił ten strzał.

12:18
    Gospodarze na lodzie już w pełnym zestawieniu.

11:23
    Słupek ratuje teraz gospodarzy przed utratą swojego pierwszego gola!

10:18
    Chmielewski (TRI) na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika. Trzyniec będzie musiał się bronić.

9:30
    Ponownie mamy chwilę niezbyt ciekawej gry na lodzie.

8:03
    Zamieszanie pod bramką Komety. Czujną postawę zachował jednak Čiliak.

7:37
    Stalownicy także w pełnym zestawieniu. Powracamy do gry 5 na 5.

6:44
    Goście na lodzie już w pełnym zestawieniu. Chwila gry Komety w przewadze.

5:37
    Rákos (TRI) dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Siły na lodzie wyrównane.

4:44
    Chmielewski faulowany przez Kováčika (KOM), który otrzymuje dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

4:02
    Niecelne podanie Chmielewskiego do Svačiny. Guma ponownie w posiadaniu przyjezdnych.

3:25
    Mocne uderzenie Hruški z prawej strony. Dobrze interweniuje jednak Hrubec.

2:50
    Złe podanie Doudery i guma ucieka na uwolnienie. Przerwa w grze.

2:20
    Trzyniec stworzył trochę zamieszania pod bramką Brna, ale nadal Čiliak nie musiał interweniować.

1:06
    Spokojna gra obydwu zespołów w pierwszych minutach tego meczu. Jak na razie bez celnych strzałów.

0:30
    Stalownicy spokojnie rozgrywają gumę w neutralnej części lodowiska na początku meczu.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania Stalowników.

00:01

Aron Chmielewski w drugiej formacji ofensywnej gospodarzy.

Zawodnicy już na lodzie!
    Rozgrzewka trwa

Początek spotkania za ok. 10 minut.

HC Oceláři Trzyniec: Hrubec (Šimboch) – M. Doudera, Klesla (C), L. Doudera, Nosek, Linhart, Roman, Foltýn, Adámek – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Svačina, Klepiš, Chmielewski – Cienciala, Rákos, Dravecký – Rufer, Matuš, Jašek

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Spang, Hanzlík, Kováčik, Stehlík, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška (A), Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Dočekal – Raška, Koreis, T. Zohorna

Sędziowie: Jan Hribik, Petr Úlehla – Přemysl Skopal, Karel Lukš.

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!
    Aktualna tabela czeskiej ligi:

Możemy się spodziewać ponownego występu reprezentanta Polski w barwach Trzyńca – Arona Chmielewskiego.

Oceláři walczą o powrót do ścisłej czołówki Tipsport Extraligi po nieco słabym początku sezonu. Dzisiejszy mecz z pewnością gospodarze chcieliby wygrać za trzy punkty.

Nieco lepszym bilansem punktowym może popisać się Kometa Brno, która aktualnie ma na swoim koncie 13 oczek i zajmuje pozycję numer siedem.

Oceláři to aktualnie ósma drużyna Tipsport Extraligi. Trzyniec po ośmiu kolejkach spotkań ma na swoim koncie dwanaście punktów.

Czas na kolejną rundę spotkań jednej z najlepszej europejskiej ligi hokejowej – czeskiej Tipsport Extraligi. Tym razem trzynieccy Stalownicy zagrają na własnym lodzie z Kometą Brno.

Dziewiąta kolejka czeskiej Tipsport Extraligi, spotkanie pomiędzy HC Oceláři Trzyniec i HC Kometa Brno.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 28. Dravecky (Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Zohorna (Kuboš, Káňa)

Sędziowie: Jan Hribik, Petr Úlehla – Přemysl Skopal, Karel Lukš