Caen – Nantes 0:2 (koniec) | Lyon – Toulouse 3:0 (koniec)
Olympique Lyon
3:0 (1:0)
Toulouse FC
Piątek 23.10.2015, 20:30 • Stade de Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 11

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:31:12)
    Lyon pewnie wygrywa u siebie z Toulouse:

Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wychodzą zawodnicy Olympique Lyon. Wygrywają oni dość pewnie ze znajdującą się w dolnych rejonach tabeli Toulouse. Bramki dla tryumfatorów zdobywali dzisiaj: Sergi Darder, Mathieu Valbuena oraz w samej końcówce Maxwel Cornet. Goście szczególnie w drugiej połowie byli bliscy pokonania Lopesa, ale okazje marnowali Somalia, Braithwaite i Regattin. W efekcie Lyon może zapisać na swoim koncie trzy punkty.

90+4
    90+3. Maxwel CORNET - 3:0

90+3
    Gol dla Olympique!
    Mamy jeszcze jedną bramkę w samej końcówce meczu!!! MAXWEL CORNET po pięknym zgraniu główką od partnera z zespołu ruszył w kierunku bramki Ahamady!!! Ostatecznie finalizuje on akcję celnym uderzeniem do bramki z siedemnastego metra!!!

90+2
    Zawodnik Toulouse był jeszcze faulowany na czterdziestym metrze od bramki OL. Będzie to kolejna okazja na wrzutkę w szesnastkę Lopesa.

90+1
    Sędzia zdecydował się do drugiej połowy doliczyć jeszcze cztery minuty. Jest to jeszcze jakaś nadzieja dla gości na honorowe trafienie.

89
    Jako ostatni dzisiaj na murawie pojawia się Cornet. Zmienia on w końcówce Ferri'ego.
    89. Adrien Regattin (TOU)

89
    Sam poszkodowany podszedł do tego stałego fragmentu gry! Ostatecznie uderzenie Regattina obok muru o kilka centymetrów mija bramkę Lopesa!

88
    Będziemy mieli jedną z ostatnich okazji dla gości z rzutu wolnego. Faulowany na dwudziestym piątym metrze od bramki Lopesa był Regattin.

87
    Goście nie zdobywając dzisiaj punktów nie oddają się nadal od strefy spadkowej. Mają oni jednak póki co trzy punkty przewagi nad osiemnastą drużyną i lepszy bilans bramkowy, więc nie grozi im spadek na niższe miejsce w tej kolejce.

86
    Starają się jeszcze zaprezentować trochę atrakcyjnego futbolu przed własną publicznością gospodarze. Wymieniają podania z pierwszej piłki.

85
    Przed nami ostatnie pięć minut spotkania. Było kilka przerw w grze i sędzia z pewnością doliczy jeszcze kilka minut.

84
    Młody Ghezzal również otrzymał swoją szansę od trenera. Zastępuje on zmęczonego już Valbuene.

84
    Wielkim doświadczeniem popisuje się Malbranque. Długo udaje mu się utrzymywać w posiadaniu piłki.
    Bohater ostatniego ligowego meczu OL póki co całą rywalizację spędza na ławce:

82
    Jeśli chodzi o uderzenia zmierzające w światło bramki, to również w tym zakresie lepiej prezentują się miejscowi piłkarze (6:3).

Dawid Czempisz

Gole: 18. Darder, 70. Valbuena, 90+3. Cornet

Kartki:   51. Morel (LYO) – 29. Moubandje (TOU), 31. Bodiger (TOU), 44. Akpa Akpro (TOU), 50. Trejo (TOU)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:3. Foule: 12:21.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Gonalons (C), Umtiti, Morel – Darder (79. Malbranque), Tolisso, Ferri (89. Cornet) – Valbuena (84. Ghezzal) – A. Lacazette, Beauvue.
    Zmiany: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Bedimo, Rafael, Ghezzal, Malbranque, Cornet.

Toulouse FC: Ahamada – Tisserand, Kana-Biyik, Yago, Moubandje – Akpa Akpro (C), Bodiger, Doumbia (40. Somália) – Trejo (71. Pešić), Ben Yedder (71. Regattin) – Braithwaite.
    Zmiany: M. Vidal – Spajić, Didot, Machach, Regattin, Pešić, Somália.

Sędzia główny: N. Rainville
    Asystenci: L. Stien, M. Lamouche
    Techniczny: S. Palhies