Caen – Nantes 0:2 (koniec) | Lyon – Toulouse 3:0 (koniec)
Olympique Lyon
3:0 (1:0)
Toulouse FC
Piątek 23.10.2015, 20:30 • Stade de Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 11

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:31:12)
    Lyon pewnie wygrywa u siebie z Toulouse:

Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wychodzą zawodnicy Olympique Lyon. Wygrywają oni dość pewnie ze znajdującą się w dolnych rejonach tabeli Toulouse. Bramki dla tryumfatorów zdobywali dzisiaj: Sergi Darder, Mathieu Valbuena oraz w samej końcówce Maxwel Cornet. Goście szczególnie w drugiej połowie byli bliscy pokonania Lopesa, ale okazje marnowali Somalia, Braithwaite i Regattin. W efekcie Lyon może zapisać na swoim koncie trzy punkty.

90+4
    90+3. Maxwel CORNET - 3:0

90+3
    Gol dla Olympique!
    Mamy jeszcze jedną bramkę w samej końcówce meczu!!! MAXWEL CORNET po pięknym zgraniu główką od partnera z zespołu ruszył w kierunku bramki Ahamady!!! Ostatecznie finalizuje on akcję celnym uderzeniem do bramki z siedemnastego metra!!!

90+2
    Zawodnik Toulouse był jeszcze faulowany na czterdziestym metrze od bramki OL. Będzie to kolejna okazja na wrzutkę w szesnastkę Lopesa.

90+1
    Sędzia zdecydował się do drugiej połowy doliczyć jeszcze cztery minuty. Jest to jeszcze jakaś nadzieja dla gości na honorowe trafienie.

89
    Jako ostatni dzisiaj na murawie pojawia się Cornet. Zmienia on w końcówce Ferri'ego.
    89. Adrien Regattin (TOU)

89
    Sam poszkodowany podszedł do tego stałego fragmentu gry! Ostatecznie uderzenie Regattina obok muru o kilka centymetrów mija bramkę Lopesa!

88
    Będziemy mieli jedną z ostatnich okazji dla gości z rzutu wolnego. Faulowany na dwudziestym piątym metrze od bramki Lopesa był Regattin.

87
    Goście nie zdobywając dzisiaj punktów nie oddają się nadal od strefy spadkowej. Mają oni jednak póki co trzy punkty przewagi nad osiemnastą drużyną i lepszy bilans bramkowy, więc nie grozi im spadek na niższe miejsce w tej kolejce.

86
    Starają się jeszcze zaprezentować trochę atrakcyjnego futbolu przed własną publicznością gospodarze. Wymieniają podania z pierwszej piłki.

85
    Przed nami ostatnie pięć minut spotkania. Było kilka przerw w grze i sędzia z pewnością doliczy jeszcze kilka minut.

84
    Młody Ghezzal również otrzymał swoją szansę od trenera. Zastępuje on zmęczonego już Valbuene.

84
    Wielkim doświadczeniem popisuje się Malbranque. Długo udaje mu się utrzymywać w posiadaniu piłki.
    Bohater ostatniego ligowego meczu OL póki co całą rywalizację spędza na ławce:

82
    Jeśli chodzi o uderzenia zmierzające w światło bramki, to również w tym zakresie lepiej prezentują się miejscowi piłkarze (6:3).

81
    Gospodarze wymieniają kolejne podania we własnej strefie defensywnej. Nie spieszy im się z przejściem pod bramkę Ahamady.

79
    Sergi Darder kończy swój udział w tym spotkaniu. Jego miejsce na murawie zajmuje Malbranque.

78
    Praktycznie OL kontroluje już boiskowe wydarzenia. Goście od dłuższego czasu nie są w stanie wyjść za własną połowę boiska.

77
    Lacazette chciał się wyraźnie teraz zabawić z defensorami przyjezdnego zespołu, ale Kana-Biyik był na miejscu i zatrzymał młodego napastnika.

76
    To powinien być drugi gol Sergi Dardera w tym spotkaniu! Kapitalnie podawał mu partner na ósmy metr, a ten chyba tylko sam wie, jak strzelił obok słupka!

76
    Trzeba podkreślić fantastyczną atmosferę na trybunach w Lyonie. Kibice ani na moment nie przestają wspierać swoich ulubieńców.

75
    Przed nami ostatni kwadrans tego pojedynku. Jeśli goście myślą jeszcze o korzystnym wyniku to muszą szybko zdobyć bramkę kontaktową.

74
    Swoim doświadczeniem Morel wywalczył teraz rzut wolny dla swojego zespołu. Później Darder zbyt mocno zagrywał na prawe skrzydło do rozpędzonego Jalleta.

73
    Tolisso zdecydowanie za szybko zdecydował się w tej sytuacji na oddanie strzału. Wyraźnie chybił ten młody zawodnik.

72
    Dość znaczną przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze i przekłada się to na ilość stwarzanych przez nich okazji (62%-38%).

71
    Również Trejo schodzi już z murawy. Jego pozycję zajmie teraz Pesić.

71
    Regattin pojawia się na murawie. Zmienia on kompletnie niewidocznego Ben Yeddera.

71
    Zdecydowanie łatwiej powinno się teraz grać miejscowemu zespołowi. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec emocji w meczu.
    70. Mathieu VALBUENA - 2:0

70
    MATHIEU VALBUENA pokazał teraz prawdziwą klasę!!! Otrzymał on idealne podanie na szesnasty metr od partnera z drużyny i po przyjęciu piłki idealnie uderzył on w narożnik bramki Ahamady!!!

69
    Mijają kolejne minuty, a nadal utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie Lyonu. Toulouse jednak coraz częściej zagraża bramce Lopesa.

67
    Z dalekiej podróży wraca teraz Olympique Lyon. W drugiej połowie gracze tego zespołu totalnie oddali pole rywalom.
    66. Martin Braithwaite (TOU)

66
    Kolejny raz goście niemal doprowadzili do wyrównania! Braithwaite szarżował lewą stroną boiska, strzałem minął Lopesa, ale tuż sprzed linii bramkowej wybija futbolówkę Umtiti!

65
    Zawodnicy rezerwowi obu zespołów od początku drugiej połowy są w intensywnej rozgrzewce. Od dobrej minuty z kolei dochodzi do siebie z pomocą lekarzy Lopes.

64
    Jak teraz pokazują powtórki napastnik gości mógł być w poprzedniej sytuacji na minimalnym spalonym. Z pewnością jest to bardzo trudna do oceny sytuacja.

63
    Jallet nie uchronił teraz swojego zespołu przed rzutem rożnym. Znowu musi się mieć na baczności golkiper gospodarzy.

62
    Aktywny jest po wejściu na boisko Somalia. To on jednak zmarnował znakomitą okazję na doprowadzenie do wyrównania.

61
    Nadal zdecydowanie więcej uderzeń w tym spotkaniu oddają gospodarze. Goście jednak w ostatnim czasie zdecydowanie zagrażają bramce Lopesa (15:4).
    Kibice gości nie mogą uwierzyć, że sędzia nie uznał bramki ich zawodnika:

60
    Mija już godzina tego pojedynku. Kolejny w tym meczu rzut rożny wykonuje drużyna OL, ale bez pozytywnych efektów.

59
    Zbyt mocno zagrywał w tej sytuacji Valbuena. Starał się on przerzucić ciężar gry na drugą stronę boiska, ale nie udała mu się ta sztuka.

57
    Naprawdę świetnego tempa nabrało to spotkanie. Oba zespoły szybko organizują się w swoich ofensywnych akcjach.

56
    Troszkę starają się teraz uspokoić swoją grę w środkowej strefie boiska zawodnicy OL. Przed momentem dwa razy udało im się niemal cudem nie stracić bramki.
    55. Martin Braithwaite (TOU)

55
    katastrofalnie w tej sytuacji interweniował Lopes, który nie złapał piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego! Jak się okazało sędzia liniowy zasygnalizował teraz spalonego, którego trudno się dopatrzeć, a piłka wylądowała w bramce OL!
    54.

54
    Po ogromnym błędzie zawodników Olympique i kapitalnej akcji Somalii, zawodnik ten stanął oko w oko z Lopesem! Górą w tym starciu okazał się bramkarz gospodarzy!

53
    Po zamieszaniu w szesnastce Toulousy uderzenie z dystansu oddawał Beauvue, ale piłka zmierzała wprost w stojącego na linii bramkowej Ahamade!

52
    Valbuena odpowiednio wrócił we własną strefę defensywną i dał się umiejętnie sfaulować przeciwnikowi.

51
    Nie popisał się teraz w defensywie Jeremy Morel. Po jego wślizgu musiał on otrzymać napomnienie.
    50. Sergi Darder (LYO)

50
    Od samego początku drugiej połowy memy sporo okazji po obu stronach boiska. Tym razem po świetnej akcji uderzał Darder z piętnastego metra i minimalnie chybił celu!

50
    Ahamada na raty poradził sobie z kąśliwym uderzeniem Beauvue z dystansu. Dobrze spisuje się dzisiaj ten bramkarz. Później napomniany zostaje Trejo.

48
    Gościom udało się w końcu dojść po okazji podbramkowej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał napastnika Toulousy okazał się niecelny.

47
    Nie poprzestają na atakowaniu gospodarze. Kolejny raz aktywny Morel szuka na lewej stronie boiska okazji do dośrodkowania.

46
    Oba zespoły na drugą połowę wychodzą w niezmienionych składach. Jedyną zmianą pozostaje więc ta z pierwszej połowy, kiedy to na murawie pojawił się Somalia.

46
    Wydaje się, że warto było dzisiaj postawić na OL:

Byliśmy świadkami naprawdę prowadzonej w świetnym tempie pierwszej odsłony meczu. Ostatecznie to gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji pod bramką Ahamady i jedną z nich zmienili na gola. Do siatki Toulousy trafił Sergi Darder po świetnym dośrodkowaniu Valbueny. Goście starają się jednak kontrować OL i być może zagrożą oni bramce Lopesa po przerwie!

45+3

45+3
    O mały włos, a bylibyśmy świadkami trafienia samobójczego! Piłka odbiła się od Kana-Biyika i zmierzała pod poprzeczkę! Świetnie wyłapał futbolówkę Ahamada!

45+2
    Beauvue idealnym podaniem z prawego skrzydła obsłużył Lacazette! Ten przymierzył z linii pola karnego, ale trafił wprost w ustawionego na linii bramkowej Ahamade!

45+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć aż trzy minuty do pierwszej połowy spotkania. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy kilka dłuższych przerw w grze.

44
    Akpa-Akpro zbyt wysoko uniesioną nogą na wślizgu trafił w rywala i słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

44
    Wydawać się mogło, że Lacazette idealnie wygarnął futbolówkę spod nóg rywala, ale sędzia zakwalifikował to zagranie jako faul.

43
    Torje teraz zdecydowanie nie przyłożył się do zagrania na lewą stronę boiska. Miał on okazję idealnie obsłużyć partnera z zespołu podaniem na wolne pole.

42
    Goście wyszli z szybką kontrą i dość przypadkowo do sytuacji strzeleckiej doszedł Akpa-Akpro. Finalnie piłka zdecydowanie mija bramkę Lopesa.

41
    Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Valbuena. Ostatecznie piłka przeleciała nad murem i trafiła wprost w dobrze ustawionego Ahamade.

40
    Kontuzjowany Doumbia musi opuścić pole gry. Zmienia go z kolei Somalia.

39
    Za moment zapewne Valbuena będzie wrzucał futbolówkę w pole karne rywali i szukał tam swoich partnerów z zespołu. Mamy jeszcze udzielaną pomoc medyczną jednemu z zawodników Toulouse.

38
    To już ostatnie fragmenty pierwszej połowy meczu. Tuż przed linią pola karnego faulowany był w tej sytuacji Lacazette.

37
    Ogromną przewagę mają gospodarze w uderzeniach na bramkę rywali. Strzelali oni już osiem razy w kierunku bramki Ahamady, a z drugiej strony mieliśmy tylko jedną próbę zawodników Toulousy.

36
    Lacazette wdarł się w pole karne przyjezdnego zespołu, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybijał mu Kana-Biyik.

35
    Goście nie stosują na miejscowym zespole żadnego pressingu. Coraz bliżej jest z kolei zejścia zawodników na przerwę.

34
    Pokazał się dobrze partnerom na skrzydle Braithwaite. Jego dośrodkowanie zostało jednak w dobrym momencie zablokowane.

33
    Zawodnicy Toulouse starają się w końcu zagrozić bramce Lopesa. Ostatecznie udało się Trejo wywalczyć w kole środkowym rzut wolny.

32
    Defensorzy miejscowej ekipy wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Później szybką akcję rozegrali pomocnicy tego teamu, a finalnie z linii pola karnego w słupek potężnie przymierzył Darder!

31
    Bodiger bardzo ostrym wślizgiem zaatakował przeciwnika i w efekcie słusznie został ukarany napomnienie.

31
    Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Darder. Później jednak w niepotrzebny sposób zareagował i faulował przeciwnika.

29
    Za nami już pół godziny tego spotkania. Żółtą kartką ukarany został po przewinieniu Moubandje.

29
    Świetne zawody rozgrywa dzisiaj Valbuena. Kolejny raz wypracował on sobie miejsce na skrzydle i dobrze dośrodkował w stronę Lacazette.

28
    Darder ścigał się teraz z jednym z rywali. Finalnie ten zawodnik nie miał szans w pojedynku biegowym z defensorem gości.

27
    Gonalons nie zdołał teraz w odpowiednim czasie wybić piłki za linię boczną, ale w porę zaasekurował go jeden z partnerów.

26
    Na spalonym znalazł się teraz Lacazette. Zbyt wcześnie ruszył do dalekiego zagrania od partnerów ten zawodnik.
    Na tym meczu nie brakuje również pięknych akcentów:

25
    Bardzo mało brakowało, a swoją dobrą akcję bramką zakończyłby Jallet. Otrzymał on świetne podanie od Lacazette, jednak nie trafił w piłkę na linii pola karnego.

24
    Bardzo dobrze działają dzisiaj skrzydła zespołu gospodarzy. Aktywni są przy tym obaj doświadczeni boczni obrońcy OL.

23
    Bramkarz przyjezdnego zespołu jest już w stanie kontynuować grę. Wznawia on ją od dalekiego wybicia piłki z własnego pola karnego.

22
    W całej tej sytuacji ucierpiał Ahamada, który przy interwencji zderzył się ze słupkiem i jest opatrywany przez lekarzy.

21
    Tym razem to gospodarze wykonywać będą rzut wolny z trzydziestu metrów od bramki gości. Wszystko niedokładnym uderzeniem wykańcza Lacazette.

20
    Lopes niezbyt dobrze obliczył tor loku piłki przy tym dośrodkowaniu. Ostatecznie wszystko kończy się dla niego szczęśliwie i na spalonym był Trejo.

19
    Momentalnie okazję na odpowiedź będą mieli goście. Wykonywać oni będą rzut wolny z okolic pola karnego OL.
    18. Sergi DARDER - 1:0

18
    Piękną akcję gospodarzy finalizuje SERGI DARDER!!! Najpierw otrzymał on świetne podanie od Valbueny, przyjął piłkę na klatkę piersiową i potężnym strzałem pokonał bramkarza gości!!!

17
    Umtiti tym razem zachował się nieodpowiednio i tuż przy linii bocznej boiska starał się wymusić rzut wolny.
    16. Claudio Beauvue (LYO)

16
    Kapitalną akcję na lewej stronie boiska idealnym dośrodkowaniem finalizuje Jeremy Morel! Nie skorzystał z tego jednak Beauvue i fatalnie chybił strzałem głową!

15
    Za nami już kwadrans tego pojedynku. Mamy już za sobą kilka sytuacji podbramkowych, ale skutecznie interweniują obaj golkiperzy.

14
    Bardzo ładną kombinacyjną akcją popisali się miejscowi piłkarze. Finalnie nie udało się Valbuenie dojść do pozycji odpowiedniej na dośrodkowanie.

13
    Niesygnalizowany strzał z narożnika pola karnego oddaje Beauvue! Piłkę wypluwa przed siebie Ahamada, ale nie było nikogo z gospodarzy na dobitkę!

12
    Napastnik gospodarzy wrócił już na boisko. Walczy od razu podczas pressingu z będącymi przy piłce graczami gości.

11
    Zawodnik OL jest opatrywany przez służby medyczne. Wydaje się jednak, że Beauvue już za moment będzie w stanie wrócić na pole gry.

10
    Gracze gospodarzy spróbowali podejść pod pole karne Toulouse środkiem pola. Ostatecznie potężny strzał z linii pola karnego oddawał Valbuena i kapitalnie ustawiony Ahamada broni uderzenie!

9
    Braithwaite starał się sam indywidualną akcją zagrozić bramce miejscowego zespołu. W ostatniej chwili futbolówkę na rzut rożny wybija Umtiti.

8
    Zawodnicy Olympique Lyon dość długo rozgrywali piłkę na własnej połowie. Ostatecznie po ich błędzie cała sytuację wyjaśniać musiał Lopes.

7
    Umtiti od dłuższego czasu stanowi o sile defensywy miejscowego zespołu. Tym razem nie dał on minąć się Trejo.

6
    Lopes otrzymał mocne i wysokie podanie od jednego ze swoich partnerów. Finalnie udało mu się w umiejętny sposób zgasić piłkę do ziemi.
    Warto podkreślić świetną oprawę tego spotkania:

5
    Sporo ryzykował Darder w tej sytuacji. Ostatecznie sędzia uznał, że był on nieprzepisowo atakowany przez jednego z rywali.

4
    Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu oddaje Ferri. Ostatecznie strzał z dystansu tego gracza przelatuje wysoko nad poprzeczką.

3
    Valbuena potwierdza swoje świetne wyszkolenie techniczne. Zagrał on umiejętnie do Dardera, a ten starał się podawać mu znowu piętką.

2
    Dość prosty błąd popełnili goście we własnej strefie defensywnej. Później na prawym skrzydle zatrzymany został Lacazette.

1
    Goście rozpoczęli spotkanie na boisku Olympique Lyonu. Finalnie ich pierwsza akcja zakończyła się za linią boczną.

1

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Gonalons, Umtiti, Morel – Tolisso, Ferri, Darder – Valbuena – Beauvue, Lacazette.
    Rezerwowi: Gorgelin, Bedimo, Yanga Mbiwa, Rafael, Malbranque, Ghezzal, Cornet.

Toulouse FC: Ahamada – Tisserand, Kana-Biyik, Yago, Moubandje – Doumbia, Bodiger, Akpa-Akpro – Ben Yedder, Trejo, Braithwaite.
    Rezerwowi: Vidal, Didot, Pesić, Machach, Spajić, Regattin, Somalia.

Sędzia główny: N. Rainville
    Asystenci: L. Stien, M. Lamouche
    Techniczny: S. Palhies.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższy piątek o godzinie 20:30 do relacji Lajfy.com!
    Trener Toulouse stara się wydobyć drużynę ze sporego kryzysu:

Toulouse FC:

Drużyna ta spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań w obecnym sezonie. Obecnie plasuje się dopiero na siedemnastej pozycji w ligowych rozgrywkach i ma na swoim koncie tylko osiem punktów. Nad osiemnastym teamem ma trzy punkty przewagi. Bilans bramkowy jest na dość znacznym minusie (11:17). W ostatniej kolejce Ligue 1 ulegli świetnie się spisującemu zespołowi Angers 1:2. Najwięcej bramek zdobył w obecnym sezonie Martin Braithwaite. Udało mu się już pięć razy kierować piłki do bramek przeciwnych drużyn.
    Zawodnicy Olympique Lyon nie zdołali wywalczyć nawet punktu w starciu z Zenitem:

Olympique Lyon:

Drużyna ta obecnie znajduje się na szóstej pozycji w tabeli Ligue 1. W dziesięciu spotkaniach zdobyli szesnaście oczek i tracą już dziesięć do liderującego PSG. Bilans bramkowy tego teamu jest na wyraźnym plusie (12:7). W ostatnim swoim meczu zespół ten uległ Zenitowi 1:3, natomiast w lidze francuskiej zremisował na wyjeździe z AS Monaco 1:1. Najskuteczniejszym piłkarzem jest obecnie Nabil Fekir, który zdobył cztery bramki w rozegranych meczach.
    Lacazette może niebawem pobić rekordy byłych zawodników OL:

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na interesująco zapowiadający się pojedynek. Walczący w tym sezonie o europejskie puchary Olympique Lyon zmierzy się na własnym obiekcie z Tuolouse FC. Goście z pewnością nie będą łatwym rywalem dla wielokrotnych mistrzów Francji, gdyż obecnie znajdują się tuż nad strefą spadkową, a aspiracje mają zdecydowanie wyższe.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Dawid Czempisz

Gole: 18. Darder, 70. Valbuena, 90+3. Cornet

Kartki:   51. Morel (LYO) – 29. Moubandje (TOU), 31. Bodiger (TOU), 44. Akpa Akpro (TOU), 50. Trejo (TOU)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:3. Foule: 12:21.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Gonalons (C), Umtiti, Morel – Darder (79. Malbranque), Tolisso, Ferri (89. Cornet) – Valbuena (84. Ghezzal) – A. Lacazette, Beauvue.
    Zmiany: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Bedimo, Rafael, Ghezzal, Malbranque, Cornet.

Toulouse FC: Ahamada – Tisserand, Kana-Biyik, Yago, Moubandje – Akpa Akpro (C), Bodiger, Doumbia (40. Somália) – Trejo (71. Pešić), Ben Yedder (71. Regattin) – Braithwaite.
    Zmiany: M. Vidal – Spajić, Didot, Machach, Regattin, Pešić, Somália.

Techniczny: S. Palhies