Chanty-Mansyjsk – Sankt Petersburg 2:4 (koniec) | Magnitogorsk – Din. Ryga 1:3 (koniec) | Saławat – Helsinki 4:0 (koniec)
Jekaterynburg – Sp. Moskwa 2:3 (po dogrywce)
Metallurg Magnitogorsk
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Dinamo Ryga
Sobota 24.10.2015, 13:30 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (15:47:38)

Koniec! Dinamo Ryga niespodziewanie pokonuje na wyjeździe Metallurg Magnitogorsk 3:1. Wojtek Wolski powróci do gry w następnym spotkaniu i być może wtedy gra Magnitki ruszy do przodu.

59:01
    Siły na lodzie wyrównane. Bereglazow (MET) na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania.

58:39
    Czas dl Magnitogorska.

58:39
    Indrasis (RIG) na ławce kar za uderzanie.

57:10
    Ryga rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

56:12
    Magnitogorsk wyraźnie zrezygnowany. Wszystkie siły Dinama zaś już w defensywie.

55:15
    Ryga w pełnym zestawieniu.

55:09
    Gol dla Dinamo!
    Strzelcem bramki ANDRIS DARZINŠ.

GOL! Magnitogorsk gra w przewadze, ale to Dinamo zdobywa bramkę! Kontratak łotewskiego zespołu skutecznym uderzeniem kończy ANDRIS DARZINŠ!

54:30
    Jak na razie świetnie bronią się w osłabieniu ryscy zawodnicy...

53:15
    Dwie minuty kary za opóźnianie gry otrzymuje Kundratek (RIG). Będzie gorąco.

52:30
    Magnitka zamknęła teraz Dinamo w jej własnej tercji obronnej.

51:34
    Potiechin strzela, ale niecelnie. Guma jednak wciąż w posiadaniu gospodarzy.

50:34
    Magnitogorsk ma spore problemy z wprowadzeniem krążka do tercji ataku.

49:20
    Dinamo spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

48:21
    Magnitka teraz na pozycji spalonej. Mamy przerwę w grze.

47:12
    Magnitogorsk podkręca tempo gry, ale nie może znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Dinama.

46:32
    Po drugiej stronie dobrze interweniuje Samsonow. Strzelał Kulda.

45:20
    Precyzyjne uderzenie Zaripowa, ale ponownie skutecznie Sedlaczek.

44:31
    Uwolnienie po stronie gospodarzy. Wycofanie gry pod bramkę Samsonowa.

43:03
    Dobra interwencja Sedlaczka po strzale Lee spod niebieskiej.

42:30
    Magnitogorsk przechodzi do ofensywy. Gospodarze muszą jak najszybciej wyrównać.

41:25
    Magnitka powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

40:34
    Dinamo stara się założyć hokejowy zamek pod bramką Samsonowa.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla gości.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 15:20.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Dinamo prowadzi 2:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:25
    Chabarow (MET) na ławce kar za atak kijem trzymanym oburącz.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

38:03
    Ryga na lodzie gra już w pełnym zestawieniu.

37:40
    Ryga ponownie wybija gumę daleko pod bramkę Samsonowa.

35:02
    Podwójna kara mniejsza dla Seigo powoli dobiega końca...

34:51
    Magnitka ostrzeliwuje bramkę Dinama. Jak na razie świetnie spisuje się ryski golkiper.

33:40
    Magnitogorsk ponownie rozgrywa krążek pod bramką Sedlaczka...

33:14
    Dinamo wybija gumę daleko pod bramkę Samsonowa.

32:50
    Za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem na ławce kar Seigo (RIG). Magnitogorsk ponownie w przewadze.

32:06
    Dinamo powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

31:20
    Magnitogorsk nie może sobie poradzić z założeniem hokejowego zamka.

30:06
    Džerinš (RIG) na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.

30:00
    Połowa regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu za nami.

29:54
    Obydwa zespoły na lodzie już w pełnym zestawieniu.

28:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie ze strony obydwu drużyn.

27:54
    Chabarow (MET) i Kulda (RIG) otrzymali po dwie minuty kary za nadmierną ostrość.

27:13
    Bičevskis znalazł się na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

26:19
    Guma poza obszarem lodowiska podczas akcji Dinama. Power break.
    25:32 ANTIPIN - 1:2

25:32
    Gol dla Metallurga!
    Strzelcem bramki WIKTOR ANTIPIN.

GOOOL! Magnitogorsk błyskawicznie wykorzystuje grę w przewadze! Dobre podanie Kovářa do WIKTORA ANTIPINA, który przełamuje Sedlaczka. 1:2.

25:11
    Sestito (RIG) na ławce kar za natarcie. Magnitka zagra w przewadze.

24:50
    Magnitogorsk zdominował teraz grę na lodzie. Jak na razie jednak niewiele z tego wynika.

23:08
    Udeerzenie Kovářa na bramkę Rygi zablokowane przez jednego z defensorów gości.

22:30
    Po raz kolejny gorąco pod bramką Magnitogorska, ale świetne interweniuje Samsonow!

20:54
    W bramce Magnitogorska pojawia się Samsonow.
    20:54 SEIGO - 0:2

20:54
    Strzelcem bramki STEVEN SEIGO.

GOOL! STEVEN SEIGO wyrasta nam na bohatera tego spotkania! Kanadyjczyk mocnym uderzeniem spod niebieskiej podwyższa prowadzenie Dinama na 2:0!

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Dinama!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 14:20.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry w Magnitogorsku Ryga prowadzi 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:35
    Uwolnienie po stronie ryskiego zespołu. Mamy kolejną przerwę w grze.

17:20
    Gra przeniosła nam się teraz do neutralnej części lodowiska.

16:46
    Magnitogorsk ponownie nie wykorzystał gry w przewadze.

15:20
    Akcja Magnitki zakończona strzałem Lee. Broni dobrze Sedlaczek.

14:46
    Dwie minuty kary za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Kulda (RIG).

14:10
    Bramka Seigo wyraźnie dodała skrzydeł przyjezdnym. Coraz śmielsza gra Dinama w ofensywie.

13:30
    Gospodarze na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.
    12:58 SEIGO - 0:1

12:58

GOOOL! Dinamo otwiera wynik spotkania! STEVEN SEIGO popisuje się dobrą indywidualną akcją i zdobywa pierwszą bramkę dla swojego zespołu!

12:03
    Niecelne uderzenie Moziakina na bramkę Rygi. Guma w posiadaniu gości.

11:10
    Magnitka wycofała teraz grę daleko za własną bramkę.

10:23
    Gra ponownie przenosi się pod bramkę Sedlaczka. Jak na razie jednak nie mamy zbyt wielu dobrych uderzeń.

9:30
    Goście także nie zdołali wykorzystać swojej okazji na zdobycie bramki w przewadze.

8:10
    Ryga zakłada zamek pod bramką Koszeczkina...

7:30
    Dwie minuty kary za zahaczanie otrzymał Żelazkow (MET).

7:20
    Sygnalizowana kara dla zespołu gospodarzy.

6:09
    Ryga powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

5:20
    Magnitogorsk rozgrywa hokejowy zamek, ale jak na razie niewiele z tego wynika...

4:09
    Sestito (RIG) otrzymał dwie karne minuty za przeszkadzanie. Metallurg w przewadze.

3:30
    Początek spotkania przebiega wyraźnie pod dyktando drużyny gospodarze. Dinamo nie zagroziło jeszcze bramce Koszeczkina.

2:53
    Małe zamieszanie pod bramką zespołu z Rygi. Pewnie interweniuje jednak Sedlaczek.

1:20
    Magnitka spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

0:41
    Pierwsze w dzisiejszym uderzenie Koszeczkina. Pewnie interweniuje jednak Sedlaczek.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Metallurga.

00:01

Hymny narodowe i zaczynamy!

Zawodnicy pojawiają się na lodzie.

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Samsonow) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarow, Batyrszin, Tiereszczenko, Bereglazow, Miedwiediew – Moziakin, Kovář, Zaripow – Kosow, Filippi, Potiechin – Osala, Żelazkow, Timkin – Platonow, Arseniuk, Kaletnik

Dinamo Ryga: Sedlaczek (Eriksson) – K. Redlihs, Galvinš, Seigo, Kundrátek, Ševčenko, Sotnieks – Darzinš, Džerinš, M. Redlihs – Leino, Sestito, Indrašis – Saulietis, Bičevskis, Meija – Kulda, Berzinš, Skvorcovs – Locans

Sędziowie: Cyplakow, Maťjusza – Owczinnikow, Nestierow.

Na relację z meczu zapraszamy na Lajfy.com!

W spotkaniu nie wystąpi jeszcze Wojtek Wolski, który dzisiaj będzie odsiadywał ostatni mecz zawieszenia.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania będzie drużyna z Magnitogorska. Zwycięstwo Rygi byłoby dużą niespodzianką.

Dinamo zaś tu aktualnie najsłabsza drużyna Konferencji Zachodniej. Ryga po 23. rozegranych meczach ma na swoim koncie zaledwie 24. punkty.

Metallurg to aktualnie siódma drużyna Konferencji Wschodniej. Po 23. spotkaniach Magnitka ma na swoim koncie 36. punktów.

Jednym z sobotnich spotkań najlepszej hokejowej ligi w Europie będzie starcie Metallurga Magnitogorsk z łotewskim Dinamem Ryga.

Kontynentalna Hokejowa Liga, spotkanie pomiędzy Metallurgiem Magnitogorsk i Dinamo Ryga.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 26. Antipin (Kovář) – 13. Seigo, 21. Seigo (Darzinš, Sestito), 56. Darzinš

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (od 20:54 Samsonow) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarow, Batyrszin, Tiereszczenko, Bereglazow, Miedwiediew – Moziakin, Kovář, Zaripow – Kosow, Filippi, Potiechin – Osala, Żelazkow, Timkin – Platonow, Arseniuk, Kaletnik

Sędziowie: Cyplakow, Maťjusza – Owczinnikow, Nestierow