Chanty-Mansyjsk – Sankt Petersburg 2:4 (koniec) | Magnitogorsk – Din. Ryga 1:3 (koniec) | Saławat – Helsinki 4:0 (koniec)
Jekaterynburg – Sp. Moskwa 2:3 (po dogrywce)
Metallurg Magnitogorsk
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Dinamo Ryga
Sobota 24.10.2015, 13:30 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Kontynentalna Hokejowa Liga, spotkanie pomiędzy Metallurgiem Magnitogorsk i Dinamo Ryga.

Jednym z sobotnich spotkań najlepszej hokejowej ligi w Europie będzie starcie Metallurga Magnitogorsk z łotewskim Dinamem Ryga.

Metallurg to aktualnie siódma drużyna Konferencji Wschodniej. Po 23. spotkaniach Magnitka ma na swoim koncie 36. punktów.

Dinamo zaś tu aktualnie najsłabsza drużyna Konferencji Zachodniej. Ryga po 23. rozegranych meczach ma na swoim koncie zaledwie 24. punkty.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania będzie drużyna z Magnitogorska. Zwycięstwo Rygi byłoby dużą niespodzianką.

W spotkaniu nie wystąpi jeszcze Wojtek Wolski, który dzisiaj będzie odsiadywał ostatni mecz zawieszenia.

Na relację z meczu zapraszamy na Lajfy.com!

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Samsonow) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarow, Batyrszin, Tiereszczenko, Bereglazow, Miedwiediew – Moziakin, Kovář, Zaripow – Kosow, Filippi, Potiechin – Osala, Żelazkow, Timkin – Platonow, Arseniuk, Kaletnik

Dinamo Ryga: Sedlaczek (Eriksson) – K. Redlihs, Galvinš, Seigo, Kundrátek, Ševčenko, Sotnieks – Darzinš, Džerinš, M. Redlihs – Leino, Sestito, Indrašis – Saulietis, Bičevskis, Meija – Kulda, Berzinš, Skvorcovs – Locans

Sędziowie: Cyplakow, Maťjusza – Owczinnikow, Nestierow.

Zawodnicy pojawiają się na lodzie.

Hymny narodowe i zaczynamy!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Metallurga.

0:41
    Pierwsze w dzisiejszym uderzenie Koszeczkina. Pewnie interweniuje jednak Sedlaczek.

1:20
    Magnitka spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

2:53
    Małe zamieszanie pod bramką zespołu z Rygi. Pewnie interweniuje jednak Sedlaczek.

3:30
    Początek spotkania przebiega wyraźnie pod dyktando drużyny gospodarze. Dinamo nie zagroziło jeszcze bramce Koszeczkina.

4:09
    Sestito (RIG) otrzymał dwie karne minuty za przeszkadzanie. Metallurg w przewadze.

5:20
    Magnitogorsk rozgrywa hokejowy zamek, ale jak na razie niewiele z tego wynika...

6:09
    Ryga powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

7:20
    Sygnalizowana kara dla zespołu gospodarzy.

7:30
    Dwie minuty kary za zahaczanie otrzymał Żelazkow (MET).

8:10
    Ryga zakłada zamek pod bramką Koszeczkina...

9:30
    Goście także nie zdołali wykorzystać swojej okazji na zdobycie bramki w przewadze.

10:23
    Gra ponownie przenosi się pod bramkę Sedlaczka. Jak na razie jednak nie mamy zbyt wielu dobrych uderzeń.

11:10
    Magnitka wycofała teraz grę daleko za własną bramkę.

12:03
    Niecelne uderzenie Moziakina na bramkę Rygi. Guma w posiadaniu gości.

12:58
    Gol dla Dinamo!
    Strzelcem bramki STEVEN SEIGO.

GOOOL! Dinamo otwiera wynik spotkania! STEVEN SEIGO popisuje się dobrą indywidualną akcją i zdobywa pierwszą bramkę dla swojego zespołu!
    12:58 SEIGO - 0:1

13:30
    Gospodarze na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

14:10
    Bramka Seigo wyraźnie dodała skrzydeł przyjezdnym. Coraz śmielsza gra Dinama w ofensywie.

14:46
    Dwie minuty kary za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Kulda (RIG).

15:20
    Akcja Magnitki zakończona strzałem Lee. Broni dobrze Sedlaczek.

16:46
    Magnitogorsk ponownie nie wykorzystał gry w przewadze.

17:20
    Gra przeniosła nam się teraz do neutralnej części lodowiska.

18:35
    Uwolnienie po stronie ryskiego zespołu. Mamy kolejną przerwę w grze.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry w Magnitogorsku Ryga prowadzi 1:0.

Następna tercja rozpocznie się ok. 14:20.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Dinama!

20:54

GOOL! STEVEN SEIGO wyrasta nam na bohatera tego spotkania! Kanadyjczyk mocnym uderzeniem spod niebieskiej podwyższa prowadzenie Dinama na 2:0!
    20:54 SEIGO - 0:2

20:54
    W bramce Magnitogorska pojawia się Samsonow.

22:30
    Po raz kolejny gorąco pod bramką Magnitogorska, ale świetne interweniuje Samsonow!

23:08
    Udeerzenie Kovářa na bramkę Rygi zablokowane przez jednego z defensorów gości.

24:50
    Magnitogorsk zdominował teraz grę na lodzie. Jak na razie jednak niewiele z tego wynika.

25:11
    Sestito (RIG) na ławce kar za natarcie. Magnitka zagra w przewadze.

25:32
    Gol dla Metallurga!
    Strzelcem bramki WIKTOR ANTIPIN.

GOOOL! Magnitogorsk błyskawicznie wykorzystuje grę w przewadze! Dobre podanie Kovářa do WIKTORA ANTIPINA, który przełamuje Sedlaczka. 1:2.
    25:32 ANTIPIN - 1:2

26:19
    Guma poza obszarem lodowiska podczas akcji Dinama. Power break.

27:13
    Bičevskis znalazł się na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

27:54
    Chabarow (MET) i Kulda (RIG) otrzymali po dwie minuty kary za nadmierną ostrość.

28:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie ze strony obydwu drużyn.

29:54
    Obydwa zespoły na lodzie już w pełnym zestawieniu.

30:00
    Połowa regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu za nami.

30:06
    Džerinš (RIG) na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.

31:20
    Magnitogorsk nie może sobie poradzić z założeniem hokejowego zamka.

32:06
    Dinamo powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

32:50
    Za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem na ławce kar Seigo (RIG). Magnitogorsk ponownie w przewadze.

33:14
    Dinamo wybija gumę daleko pod bramkę Samsonowa.

33:40
    Magnitogorsk ponownie rozgrywa krążek pod bramką Sedlaczka...

34:51
    Magnitka ostrzeliwuje bramkę Dinama. Jak na razie świetnie spisuje się ryski golkiper.

35:02
    Podwójna kara mniejsza dla Seigo powoli dobiega końca...

37:40
    Ryga ponownie wybija gumę daleko pod bramkę Samsonowa.

38:03
    Ryga na lodzie gra już w pełnym zestawieniu.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

39:25
    Chabarow (MET) na ławce kar za atak kijem trzymanym oburącz.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Dinamo prowadzi 2:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 15:20.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla gości.

40:34
    Dinamo stara się założyć hokejowy zamek pod bramką Samsonowa.

41:25
    Magnitka powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

42:30
    Magnitogorsk przechodzi do ofensywy. Gospodarze muszą jak najszybciej wyrównać.

43:03
    Dobra interwencja Sedlaczka po strzale Lee spod niebieskiej.

44:31
    Uwolnienie po stronie gospodarzy. Wycofanie gry pod bramkę Samsonowa.

45:20
    Precyzyjne uderzenie Zaripowa, ale ponownie skutecznie Sedlaczek.

46:32
    Po drugiej stronie dobrze interweniuje Samsonow. Strzelał Kulda.

47:12
    Magnitogorsk podkręca tempo gry, ale nie może znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Dinama.

48:21
    Magnitka teraz na pozycji spalonej. Mamy przerwę w grze.

49:20
    Dinamo spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

50:34
    Magnitogorsk ma spore problemy z wprowadzeniem krążka do tercji ataku.

51:34
    Potiechin strzela, ale niecelnie. Guma jednak wciąż w posiadaniu gospodarzy.

52:30
    Magnitka zamknęła teraz Dinamo w jej własnej tercji obronnej.

53:15
    Dwie minuty kary za opóźnianie gry otrzymuje Kundratek (RIG). Będzie gorąco.

54:30
    Jak na razie świetnie bronią się w osłabieniu ryscy zawodnicy...

55:09
    Strzelcem bramki ANDRIS DARZINŠ.

GOL! Magnitogorsk gra w przewadze, ale to Dinamo zdobywa bramkę! Kontratak łotewskiego zespołu skutecznym uderzeniem kończy ANDRIS DARZINŠ!

55:15
    Ryga w pełnym zestawieniu.

56:12
    Magnitogorsk wyraźnie zrezygnowany. Wszystkie siły Dinama zaś już w defensywie.

57:10
    Ryga rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

58:39
    Indrasis (RIG) na ławce kar za uderzanie.

58:39
    Czas dl Magnitogorska.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania.

59:01
    Siły na lodzie wyrównane. Bereglazow (MET) na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.

Koniec! Dinamo Ryga niespodziewanie pokonuje na wyjeździe Metallurg Magnitogorsk 3:1. Wojtek Wolski powróci do gry w następnym spotkaniu i być może wtedy gra Magnitki ruszy do przodu.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (15:47:38)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 26. Antipin (Kovář) – 13. Seigo, 21. Seigo (Darzinš, Sestito), 56. Darzinš

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (od 20:54 Samsonow) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarow, Batyrszin, Tiereszczenko, Bereglazow, Miedwiediew – Moziakin, Kovář, Zaripow – Kosow, Filippi, Potiechin – Osala, Żelazkow, Timkin – Platonow, Arseniuk, Kaletnik

Sędziowie: Cyplakow, Maťjusza – Owczinnikow, Nestierow