Sunderland – Newcastle 3:0 (koniec) | Man Utd – Man City 0:0 (koniec) | Bournemouth – Tottenham 1:5 (koniec)
Liverpool – Southampton 1:1 (koniec)
Manchester United
0:0 (0:0)
Manchester City
Niedziela 25.10.2015, 15:05 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League • Runda 10

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:05.

Niekwestionowany hit 10. kolejki angielskiej Premier League nadchodzi! Przed nami derby Manchesteru i to Czerwone Diabły podejmą na Old Trafford podopiecznych Manuela Pellegriniego!

Wszystko przed tym spotkaniem zapowiada się znakomicie. Obie drużyny będą walczyły o fotel lidera!
    Na nim znajduje się aktualnie Manchester City, który po dziewięciu meczach ma na swoim koncie 21 punktów.
    Na ostatnim miejscu podium jest Manchester United i zawodnicy Louisa van Gaala mają zaledwie 2 punkty mniej od niedzielnych rywali! Szykują się gorące derby na szczycie tabeli!
    Snajper United obchodził wczoraj urodziny! Z tej okazji zobaczcie wszystkie gole Rooneya w spotkaniach dzielących Manchester!

Zarówno United, jak i City, mogą być zadowolone z ostatniej formy na froncie ligowym.
    Czerwone Diabły pokonały w wyjazdowym starciu Everton 3:0. Co prawda dwie kolejki wcześniej przytrafiła się dość upokarzająca porażka 0:3 z Arsenalem, ale United wciąż jest wysoko w tabeli.
    Z kolei The Citizens pokazali miejsce w szeregu Bournemouth, które rozgromili aż 5:1. Jeszcze wcześniej dostało się Newcastle United, które uległo 1:6. Forma jak marzenie.
    De Bruyne po zasileniu szeregów The Citizens, od razu stał się ważnym ogniwem:

Takie drużyny oczywiście dodatkowo walczą w rozgrywkach europejskich. Obie ekipy biły się w środowych spotkaniach Ligi Mistrzów. United poleciało aż do Moskwy, skąd wywiozło remis 1:1 z miejscowym CSKA.
    Manchester City grał u siebie, a w dodatku zwyciężył 2:1 z Sevillą. Kto bardziej odczuł niedawne potyczki?

Ostatnie spotkanie:

Odbyło się 12 kwietnia tego roku i marzy nam się powtórka pod względem piłkarskim! United zwyciężyło 4:2, a na listę strzelców wpisywali się: Mata, Fellaini, Young oraz Smalling.
    Po stronie The Citizens dwukrotnie zapunktował Sergio Agüero i to właśnie on otwierał wynik spotkania!
    Jak myślicie, jaki wynik padnie w niedzielę?
    Nie tylko Bastian nie może się doczekać:

Szykuje się granie na najwyższym poziomie! Miejmy nadzieję, że piłkarze zagwarantują nam wszystkim rozrywkę pierwszej klasy. Składy opublikujemy już godzinę przed meczem! Bądźcie z lajfy.com!
    Do meczu coraz bliżej! Niedługo poznamy oficjalne składy!

Są!

Skład The Citizens!

I Diabłów!

Manchester United F.C.: De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Rojo – Schweinsteiger, Schneiderlin, Herrera – Mata, Rooney, Martial

Manchester City F.C.: Hart – Sagna, Kompany (C), Otamendi, Kolarov, Fernando, Fernandinho, Toure, Sterling, De Bruyne, Bony

Sędziowie: Mark Clattenburg.
    Jedne z ważniejszych derbów w Europie!

Przypomnijmy tabelę z uwzględnieniem wczorajszego meczu Arsenalu!

Piłkarze są już na murawie! Przywitanie drużyn oraz losowanie stron! Ależ atmosfera na Old Trafford!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w czerwonych koszulkach! The Citizens ubrani w błękit! Liczymy na ogromne emocje i grad bramek!

1
    Bony zagrywa do przodu w stronę Sterlinga. Ten nie miał szans z Valencią, ale arbiter i tak wrócił do wcześniejszego przewinienia.

3
    Uważnie rozpoczęły ten mecz obie ekipy. Widzimy, że każde podanie i kontakt z piłką jest skrupulatnie przemyślany. Nie ma mowy o ryzyku w takich minutach.

4
    To Czerwone Diabły w większości utrzymują się przy piłce. Kolarov goni Valencię na prawym skrzydle i Valencia nie zdołał wywalczyć rzutu rożnego!

5
    Rooney faulowany w środkowej strefie boiska przez Yaya Toure. Sędzia bierze na bok Iworyjczyka i chyba po raz ostatni upomina go słowną reprymendą.

6
    Pierwsze minuty nie owocują w jakieś spektakularne akcje, ale o to chyba możemy być spokojni dzisiejszego popołudnia! Bardziej do atakowania kwapią się miejscowi.

7
    Marcos Rojo popędził za futbolówką do samej linii końcowej i jeszcze udało mu się wykonać dośrodkowanie. Żaden z partnerów nie pobiegł za akcją i Hart bez problemów wyłapał sytuacyjną wrzutkę.

8
    Juan Mata domaga się rzutu wolnego po zagraniu ręką rywala! Arbiter jednak nie przerywa gry i od autu zaczną gracze United!

9
    Konsekwentnie w obronie grają goście, którzy odpierają każdy z ataków Czerwonych Diabłów. Brakuje jednak akcji zaczepnych w wykonaniu przyjezdnych.

10
    Kompany zagrywa do Harta i natychmiast w kierunku bramkarza popędził Wayne Rooney! Radzi sobie z tą sytuacją angielski golkiper, który oddala zagrożenie!

11
    W końcu to The Citizens mają czas na rozegranie swojej akcji. Sporo podań w środku pola, ale szczelna defensywa United nie pozwala na nic więcej.1

12
    Pierwsza akcja ofensywna Manchesteru City! Sterling otrzymuje podanie w szesnastkę, robi jeden zwód, a następnie decyduje się na strzał! Świetny blok stopera United i będzie pierwszy rzut rożny dla gości!

14
    Spadło trochę to niezłe tempo gry. Manchester City woli trzymać się przy posiadaniu futbolówki i szukać swoich szans w spokojnych atakach. Sporo strat notują jednak jedni i drudzy.

15
    Mija kwadrans gry i mamy pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu! Fernandinho przekracza przepisy przy linii bocznej i kończy się cierpliwość arbitra!

16
    Dobre dośrodkowanie Rooneya z rzutu wolnego! Futbolówka wpadła w obręb pola karnego, ale czujni byli tam obrońcy The Citizens!

17
    De Bruyne wpada w pole karne przed Smallingiem i tam się przewraca! Nie ma jednak rzutu karnego, ale coraz lepsze sytuacje stwarzają już sobie przyjezdni!

18
    Wściekają się na siebie gospodarze, ponieważ Rojo "pali" dość łatwą sytuację. Teraz będzie trzeba wszystko konstruować od nowa.
    Pierwsze kadry z Old Trafford!

19
    Będzie kolejny stały fragment gry dla gospodarzy! Valencia popychany przez Kolarova i to może być idealna okazja do zagrożenia Hartowi! Mata oraz Rooney przy piłce!

20
    Jednak do Juan Mata podbiega do futbolówki, ale wrzutka pozostawiła trochę do życzenia! W dodatku szansę na kontratak mają The Citizens!

21
    Trzema zawodnikami wybiegają goście, a końcówka akcji przypadła w udziale Yaya Toure! Powinien być korner dla piłkarzy Manuela Pellegriniego! Od bramki wznowi jednak De Gea.

22
    Widzimy rozciętą głowę Wayne Rooneya! Struga krwi na głowie Anglika, ale nie widzi tego arbiter, więc kontynuujemy grę!

23
    W końcu jednak Otamendi wybija futbolówkę poza linię boczną. Opatrywany jest również Valencia, który narzeka na uraz nogi! Czyżby potrzebna była pierwsza zmiana?

24
    Z dwoma piłkarzami jest już wszystko w porządku! Rooney wraca z opatrunkiem na głowie, a Valencia potrzebował po prostu chwili przerwy! Manchester City konstruuje atak pozycyjny.

25
    Bardzo ładna akcja Martiala! Juan Mata dostaje podanie i cały trud gospodarzy kończy się! Wyjaśnia Kolarov, który wybija futbolówkę poza linię boczną boiska!

27
    Trochę dekoncentracji wkrada się w głowę De Bruyne, który popełnia błąd i traci piłkę. Wciąż brakuje nam akcji podbramkowych! Z pewnością pierwszy gol otworzyłby te derby!

28
    Mecz stoi naprawdę na wyrównanym poziomie. Teraz to Czerwone Diabły naciskają na przeciwników, ale dośrodkowania są skrupulatnie oddalane.

29
    De Bruyne rozpędza się na prawej flance! Przeszkadza mu tam Marcus Rojo, który w idealnym momencie dokłada nogę!

30
    Rooney bardzo ładnie wypuścił piłkę Schweinsteigerowi! Ten jednak został natychmiast pokryty przez dwóch przeciwników i Niemiec niewiele już mógł zdziałać! Pół godziny gry za nami!

31
    Gracze Pellegriniego będą mieli rzut wolny w dogodnej odległości! De Bruyne dośrodkowuje po krótkim rozegraniu, ale znów to obrońcy United wyżej wyskakują do piłki!

33
    Zaczynają wchodzić na właściwe tory przyjezdni, którzy coraz bardziej spychają do defensywy swoich derbowych rywali! Czy zanosi się na pierwszą bramkę?

34
    Rzut rożny dla gości i z narożnika dośrodkowuje ponownie De Bruyne. Brakuje dokładności w tych dograniach Belga, ale niedawny nabytek City powinien się jeszcze rozkręcić!
    Jak myślicie, kto otworzy wynik dzisiejszych derbów?

36
    Smalling ładnie podaje do pustego na lewym skrzydle Marcusa Rojo. Gubią się jednak w swoim ataku gospodarze, a to daje okazję do kontry dla The Citizens! Tam także następuje szybki odbiór! Zaczyna się coraz żwawsze tempo gry!

37
    Nieporozumienie na linii Rooney-Martial. To Anglik zagrywał w stronę swojego partnera, ale ten nie podążył za podaniem wgłąb szesnastki! Bardzo dobry zamysł miał snajper United.

38
    Uciekają kolejne minuty, a w dzisiejszym meczu w zasadzie nie widzieliśmy jeszcze strzału w światło bramki! Liczymy, że to się odmieni jeszcze przed zejściem do szatni!

39
    Juan Mata taktycznie przerywa kontratak The Citizens i nie było innej opcji, jak wręczyć żółtą kartkę Hiszpanowi. Szykuje się zagrożenie ze stałego fragmentu!

40
    Yaya Toure nabija futbolówkę na szczelny mur i będzie jeszcze jedna okazja, ale z narożnika boiska! De Bruyne przy piłce i dośrodkowanie wpada na głowę Yaya Toure – futbolówka o kilkadziesiąt centymetrów mija się ze słupkiem bramki De Gei!

41
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony! Czy ktoś postara się jeszcze o pierwsze trafienie? Uderzenie sprzed minuty było zdecydowanie najlepszym w dotychczasowym meczu!

43
    Bardzo kąśliwa wrzutka Marcusa Rojo z lewego skrzydła! Kilkadziesiąt metrów dośrodkowania i niewiele brakło, aby dopadł do tego Wayne Rooney!

44
    Rozpędza się De Bruyne, który perfekcyjnym podaniem obsługuje Yaya Toure! Iworyjczyk źle trafia w futbolówkę i mocno kiksuje! Gdyby był w tej sytuacji Sergio Aguero!

45
    Bardzo mocne wejście w nogi Martiala przy linii bocznej! Kompany jest kolejnym zawodnikiem, który zostaje wpisany do notesu arbitra! Robi się coraz ciekawiej w tych ostatnich minutach!

45+1
    1 minutę dolicza do czasu pierwszej połowy arbiter!

45+2
    Ostatnie akcje należą do gospodarzy, którzy starają się przytłamsić przeciwników w błękitnych koszulkach! Nie udaje się to jednak z rzutu wolnego, a także z rzutu rożnego! Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

45+2

Pierwsza połowa niestety nas zawodzi! Nie dość, że mamy bezbramkowy wynik, to jeszcze brakowało akcji, po których te bramki mogłyby paść. Sporo walki w środku pola, nieśmiałe ataki pod pole karne, ale nie kończą się one nawet uderzeniami.
    Jak będzie po przerwie? Zostańcie z nami!
    0:0 do przerwy w 170. derbach Manchesteru!

Wracamy na Old Trafford! Piłkarze są już na płycie boiska!

46

46
    Piłkę do gry w drugiej połowie wprowadzają The Citizens! Zarówno Pellegrini, jak i van Gaal nie zdecydowali się na żadne roszady w swoich składach.

47
    Martial niemalże natychmiast rozpędza się na lewym skrzydle i właśnie tam wywalcza kolejny rzut rożny dla swojej ekipy! Źle rozgrywają to miejscowi i ostatecznie to Hart przejmuje futbolówkę!

48
    Gospodarze utrzymują się przy piłce. Błękitnym wcale nie kwapi się z wyjściem wyższym pressingiem, dlatego w zasadzie bez przeszkód rozgrywają piłkę piłkarze United.

49
    Czy w jakiś sposób w końcu zakończą swój atak Czerwone Diabły? Samymi podaniami przecież niczego się nie ugra. W końcu jednak to Marcus Rojo decyduje się na dośrodkowanie – tylko do kogo?

51
    Juan Mata dośrodkowuje z narożnika boiska i piłka spada na głowę Smallinga! Nikt nie przecina tego uderzenia, a futbolówka omal nie wpada do siatki! Jeszcze dokładał tam nogę Schneiderlin!

52
    Manchester City źle zaczyna decydującą odsłonę. Zepchnięci do defensywy są piłkarze Pellegriniego, którzy jakby nie mieli recepty na ataki.

53
    Smalling popełnia przewinienie na połowie rywali, ale arbiter postanowił jeszcze oszczędzić Anglika. Nie spieszą się z rozegraniem tego rzutu wolnego przyjezdni.

54
    Niezbyt mogą się podobać te 170. derby Manchesteru! Fatalnie grają piłkarze dzisiaj w ofensywie, którzy praktycznie nie stwarzają sobie okazji. Wiemy jednak, jaka jest stawka. Pellegrini powiedział swoim podopiecznym, że jest to spotkanie za 6 punktów!

55
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Jesús Navas.
    Sporo kontaktów między zawodnikami!

57
    Nie mogą wybudzić się jeszcze goście, którzy wciąż znajdują się w defensywie. De Gea jeszcze nie widział piłki w tej części gry!

58
    Otamendi bez najmniejszego problemu przerywa akcję Rooneya, który chciał minąć pierwszym lepszym zwodem byłego zawodnika Valencii.

59
    Phil Jones pięknie powraca za rozpędzonym Yaya Toure! De Gea zgarnia futbolówkę, ale to właśnie Anglik wykonał tutaj kawał roboty! Zaczynają myśleć o atakach The Citizens?

60
    Podoba mi się dzisiaj Marcus Rojo, który robi różnicę na lewej flance w dzisiejszym spotkaniu. Argentyńczyk kilkukrotnie dośrodkowywał już w pole karne. Tym razem jednak mniej dokładnie. Godzina gry za nami, czekamy na gole!

61
    Schneiderlin dobrze rozpoczął akcję United, a po wybiciu obrońców to Schweinsteiger zgarnął piłkę! Jeden zwód i zablokowane zagranie Niemca, po czym będzie rzut rożny dla gospodarzy!

62
    Joe Hart uprzedza w ostatniej chwili rozpędzonego Juana Matę! Wydaje się, że gospodarze są coraz bliżsi dopięcia swego i objęcia prowadzenia!

64
    The Citizens mają już ogromne problemy z opuszczeniem własnej części boiska. Czyżby liczyli na jedną jedyną kontrę i ewentualne bronienie wyniku?

65
    Marcus Rojo dość ostro potraktował przeciwnika, ale arbiter jeszcze postanowił oszczędzić Argentyńczyka. Szykuje się roszada w szeregach gospodarzy!

67
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Jesse Lingard.

68
    Bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki mają już podopieczni van Gaala, którzy drugą połowę mają pod absolutną kontrolą. Przypomnijmy, że bezbramkowy remis zadowala gości, którzy powrócą na fotel lidera!
    Phil Jones jest mistrzem pozowania do zdjęć.

70
    Zaczynamy ostatnie 20 minut 170. derbów Manchesteru! Nie może satysfakcjonować nas dzisiejsze spotkanie, liczyliśmy na wiele więcej!

71
    Wayne Rooney wpada w szesnastkę The Citizens i Anglik decyduje się na zagranie do środka pola! Następuje strata, ale mogła się spocić teraz defensywa City, która powinna już wcześniej zatrzymać Wayne'a!

72
    Fernando naciska na Schneiderlina, ale ten pewnie odgrywa do de Gei! Czyżby jakieś decydujące natarcie przygotowywali przyjezdni? Na razie jeszcze na nic takiego się nie zanosi.

74
    W drugiej połowie praktyczne nie widzieliśmy jeszcze takiego obrazka. To Manchester City konstruuje atak pozycyjny i utrzymuje się przy piłce! Przygotowane są już kolejne roszady.

74
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Bastian Schweinsteiger, na boisku pojawia się Marouane Fellaini.

75
    Martial przekłada sobie futbolówkę na prawą nogę, ale świetnie zablokował jego dośrodkowanie Fernandinho. Wciąż kontynuują swoją akcję miejscowi z Old Trafford. Zaczynamy ostatni kwadrans!

76
    Ponownie Martial, który przedziera się przez dwójkę obrońców! Ucieka już futbolówka i Hart wznowi grę od bramki. Czy wejście Fellainiego spowoduje jakiś popłoch wśród The Citizens?

77
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Yaya Touré, na boisku pojawia się Martín Demichelis.

78
    Rzut wolny dla piłkarzy w błękitnych koszulkach i do piłki podbiega De Bruyne! Zbyt lekkie nabicie Belga i wszystko kończy się już na murze. Wieje nudą z Old Trafford, bramka wszystko by zmieniła!
    Lingard debiutuje w derbach Manchesteru!

80
    Jeśli przez większość spotkania nic się nie działo, to możemy liczyć na emocje w ostatnich 10 minutach? The Citizens skupią się już tylko na bronieniu tego remisu!

81
    Valencia ponownie siada na murawie i potrzebna jest pomoc lekarska. To koniec spotkania dla tego zawodnika i w jego miejsce pojawia się Darmian!

83
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Wilfried Bony, na boisku pojawia się Kelechi Iheanacho.

84
    Komplet zmian wykorzystany, a więc gramy tym, co jest na murawie w tej chwili! Przy piłce są aktualnie podopieczni Pellegriniego, którzy szanują każdą minutę.

85
    Chcieliśmy akcji podbramkowych, to mamy w najlepszym wykonaniu! Lingard wpada w pole karne bez spalonego i próbuje przelobować golkipera, ale piłka wpada na poprzeczkę bramki Harta! Zdecydowanie najlepsza i jedyna groźna akcja tego spotkania!

86
    Będzie się działo w tych ostatnich minutach! Kibice poderwali się z miejsc i jeszcze zagrzewają Czerwone Diabły do boju!

87
    A teraz to Manchester City ma okazję nawet do bramki! Kolarov kapitalnie dośrodkowuje futbolówkę z rzutu wolnego, ale Otamendi nie trafia w piłkę zaraz przed de Geą!

88
    Coraz goręcej robi się na Old Trafford! Odpowiadają gospodarze i Hart broni uderzenie rywala tuż przy słupku parując piłkę na rzut rożny!

89
    Piłkarze spali przez całe spotkanie, to teraz mają wielkie pokłady sił! Rozpędzają się dosłownie wszyscy i nie ma zmiłuj w ostatnich minutach! Będzie jednak przerwa, bo Schneiderlin powala na murawę De Brune – będzie kartka!

90
    Phil Jones przepuszcza piłkę za linię końcową, ale ku jemu zdziwieniu zostaje podyktowany rzut rożny dla rywali! De Bruyne po raz kolejny kąśliwie dośrodkowuje, ale nic z tego!

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry! Czy będziemy mieć zwycięzcę w 170. derbach Manchesteru?

90+2
    Czerwone Diabły szykują się do ostatecznych natarć. Długie dośrodkowanie na osamotnionego Fellainiego, ale Belg traci futbolówkę na rzecz obrońców! Hart rozpocznie od bramki, ale wszystko trwa kolejne sekundy.

90+3
    The Citizens mają futbolówkę przy nodze i bardzo wątpliwe jest, że coś jeszcze się wydarzy na Old Trafford. Arbiter używa gwizdka po raz ostatni!

90+3
    Druga połowa także nie przynosi rozstrzygnięć! 170. derby Manchesteru na remis!

Cóż można powiedzieć o tym spotkaniu. Z pewnością spodziewaliśmy się czegoś zupełnie innego! Zawodnicy nie kwapili się dzisiaj do atakowania, o czym najlepiej świadczą statystyki. Pierwszy celny strzał padł dopiero po 70 minutach meczu! A przecież zarówno jedni, jak i drudzy mają wyśmienitych graczy w ofensywie!
    Emocjonujące były ostatnie minuty, ale one i tak nie dają rady zrekompensować obrazu tego meczu.
    Stroną przeważającą było United, ale bezbramkowy remis cieszy gości, którzy wracają na fotel lidera Premier League! (17:02:08)