Werder – Borussia D. 1:3 (koniec) | Stuttgart – Darmstadt 2:0 (koniec) | Hamburg – Hannover 1:2 (koniec)
VfB Stuttgart
2:0 (0:0)
SV Darmstadt 98
Niedziela 01.11.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga • Runda 11

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (17:27:24)
    VFB zgarnia trzy punkty, a Przemek Tytoń wyrabia sobie odpowiednią markę w Bundeslidze:

VFB Stuttgart po zaciętym spotkaniu pokonał beniaminka SV Darmstadt 98 2:0! Gospodarze bardzo długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze broniących gości, jednak w drugiej połowie zdołali dopiąć swego. Po dośrodkowaniu Christiana Gentnera i nieudanej interwencji Gyorgy Garicsa piłka wpadła do siatki Mathenii. Przyjezdni starali się wielokrotnie zaskoczyć Przemysława Tytonia, ale Polak zagrał dzisiaj naprawdę kapitalny mecz i niejednokrotnie popisał się wyśmienitymi paradami. W samej końcówce wynik ustanowił Timo Werner.

90+3
    90+3. Timo WERNER - 2:0

90+3
    Gol dla Stuttgartu!
    Nie udało się gościom doprowadzić do wyrównania, za to gospodarze podwyższają w końcówce prowadzenie!!! TIMO WERNER wygrał walkę o piłkę z Diazem i minął chwilę później Mathenie!!! Nie pozostało młodemu zawodnikowi nic innego jak tylko skierować piłkę do pustej bramki!!!

90+2
    Udało się wybronić jeszcze teraz udanie Caldiroli i w efekcie od autu wznowi jego drużyna. Po chwili faulowany był jednak gracz VFB.

90+1
    Sędzia doliczył trzy minuty do tego spotkania. Mathenia popędził w kierunku pola karnego rywali, ale nie miał okazji do oddania strzału. Później przewinieniem musiał ratować się Junior Diaz i otrzymał napomnienie.

90
    Od bramki grę wznowi za moment Mathenia. Na własną połowę wracają bardzo szybko wszyscy zawodnicy VFB.

89
    Sędzia ma prawo doliczyć kilka minut do tego spotkania. Mieliśmy kilka przerw w grze, więc SV Darmstadt może jeszcze spróbować zaatakować.

88
    Piłka zmierzała teraz po rykoszecie za kołnierz polskiego bramkarza, ale Tytoń sparował ją nad poprzeczkę! Później już w fenomenalnym stylu wybronił strzał z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

87
    Daniel Didavi kończy swój udział w tym spotkaniu. Zmienia go defensywnie usposobiony Hlousek.

86
    Dośrodkowanie Maxima z rzutu rożnego i niepilnowany Didavi fatalnie chybia strzałem głową z kilku metrów! To powinien być gol dla gospodarzy!

85
    Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska fantastycznie główkował Sulu, ale piłka po tym uderzeniu mija o centymetry bramkę Tytonia!

84
    W końcówce na murawie pojawia się również Stroh-Engel. Zmienił mało widocznego Rosenthala.

83
    Heller na długo zapamięta po dzisiejszym pojedynku Przemysława Tytonia! Tym razem ten skrzydłowy popędził już niemal sam na bramkę VFB od czterdziestego metra i finalnie jego strzał na wślizgu broni polski bramkarz!

82
    Kliment spróbował wziąć na siebie ciężar gry i finalnie osiągnął swój cel. Faulował go na prawym skrzydle Sulu.

81
    Nie popisał się teraz Heller w ofensywie. Zamiast przyjmować piłkę to zagrywał ją ręką i w efekcie sędzia przerwał grę.

80
    Jeszcze na ostatnie dziesięć minut na boisku pojawił się Vrancić. Zmienił on Niemeyera.

Dawid Czempisz

Gole: 68. Garics (sam.), 90+3. Werner

Kartki:   33. Tytoń (STU), 55. Die (STU), 58. Klein (STU) – 61. Garics (DAM), 90+1. J. Díaz (DAM)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 10:11. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:6. Foule: 21:15.
    VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua – Schwaab, Die (62. Kliment) – Harnik (32. Maxim), Gentner (C), Didavi (87. Hloušek) – Werner.
    Zmiany: Vlachodimos – Kliment, Hloušek, Maxim, Ristl, Ferati, Heise.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu (C), Caldirola, J. Díaz – Heller, Gondorf, Niemeyer (80. M. Vrančić), Rausch (71. Kempe) – Rosenthal (84. Stroh-Engel) – Wagner.
    Zmiany: Załuska – Jungwirth, Kempe, Rajković, Sailer, Stroh-Engel, M. Vrančić.

Sędzia główny: R. Hartmann
    Asystenci: B. Cortus, C. Gittelmann
    Techniczny: C. Dietz