Everton – Sunderland 6:2 (koniec) | Southampton – Bournemouth 2:0 (koniec)
Southampton F.C.
2:0 (2:0)
A.F.C. Bournemouth
Niedziela 01.11.2015, 17:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Angielska Premier League • Runda 11

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (18:58:35)

Southampton zwycięskie!

Dobra gra i totalna dominacja udokumentowana dwoma golami dała Southampton prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie. Wystarczyło ono w pełni, żeby pokonać beniaminka. Święci idą w górę tabeli dzięki coraz lepszym wynikom. Tymczasem Bournemouth zagrało nierówne spotkanie. Przed przerwą goście statystowali i byli bierni. Okazało się, że stać ich na wiele i zaatakowali po powrocie z szatni. To zagadka, dlaczego nie zagrali tak od początku. Beniaminek zaczął seryjnie przegrywać w ostatnich tygodniach i sytuacja w szatni robi się gorąca. W tym meczu nie wystąpił Artur Boruc. Jego zmiennik spisał się ledwie poprawnie. Nie pomógł przy golach, obronił tylko te sytuacje, które musiał. Nie dodał od siebie nic nadzwyczajnego. Piłkarzem meczu Graziano Pelle, który odegrał kluczową rolę przy obu golach.

90+4

90+3
    Southampton spokojne w doliczonym czasie. Wiadomo, że ich passa bez porażki zostanie podtrzymana. Po dobrej, pierwszej połowie spuściło z tonu, ale utrzymało przewagę do końca.

90
    Jeszcze 4 minuty nadziei dla Bournemouth. Tyle postanowił doliczyć sędzia do regulaminowego czasu.

89
    Van Dijk spokojnie odegrał piłkę głową do własnego bramkarza. Kończą się przyjezdnym koncepcje, jak można zdobyć gola. Chyba nic nie wyniknie z ich ataku po przerwie. Nawet honorowa bramka.

88
    Teraz bramkarz Southampton złapał bezpańskie dośrodkowanie i trochę wylegiwał się na boisku. Wyraźnie zadowolony jest Stekelenburg ze swoich ostatnich interwencji.

87
    Stekelenburg musiał pokazać swoje umiejętności w ostatnich minutach widowiska. Holender zatrzymał uderzenie Tomlina z ostrego kąta! Jego obrońcy nie przesunęli się do zmiennika, a ten miał mnóstwo miejsca w szesnastce!

86
    Święci spokojnie przegrali piłkę przez Stekelenburga. Szanują każdą okazję, by zyskać kilka sekund i zbliżyć się do zwycięstwa.

84
    Wanyama opuszczał boisko mocno poirytowany sytuacją. Przeszedł obok ławek rezerwowych jak chmura gradowa. Partnerzy z boiska muszą teraz biegać za niego.

82
    Bournemouth gra z przewagą zawodnika i może rzucić większość sił do ataku. Był korner, z którego Stanislas dośrodkował wprost na głowę defensora.

80
    Tadić nie dawał już tyle jakości, co w pierwszej części spotkania. Na ostatnie minuty pojawił się Ward-Prowse. Więcej zmian dziś nie będzie.

79
    Stanislas mierzył z rzutu wolnego. Ponownie czegoś zabrakło w uderzeniu pomocnika Bournemouth. Piłka odbiła się od głowy zawodnika stojącego w murze i wyszła na aut bramkowy.

78
    Victor Wanyama wyciął Tomlinga równo z murawą i sędzia nie zawahał się ani przez chwilę. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla pomocnika Southampton!

77
    Piłka w środku pola. Święci cofnięci, jeszcze nie uśmiechnięci, ponieważ rywal pokazuje pazurki. Każda minuta przybliża jednak Southampton do następnego zwycięstwa.
    Dobra atmosfera na trybunach.

75
    Kwadrans do końca. Jeżeli Bournemouth zdobędzie lada moment gola kontaktowego, to może być ciekawie. Po przerwie goście nabrali rumieńców, a może lepiej stwierdzić, że w ogóle wyszli na boisko, bo w pierwszej połowie byli nieobecni.

Gole: 31. S. Davis, 36. Pellè

Kartki:   21. Wanyama (SOT) – 57. Francis (BTH), 64. Gosling (BTH)   78. Wanyama (SOT)

Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 4:9. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:1. Foule: 5:5.
    Southampton F.C.: Stekelenburg – Soares, Fonte (C) (46. Yoshida), van Dijk, Bertrand – Wanyama, Clasie (71. Romeu) – S. Davis, Mané, Tadić (80. Ward-Prowse) – Pellè.
    Zmiany: K. Davis – Yoshida, Caulker, Romeu, Ward-Prowse, Ramírez, Juanmi.

A.F.C. Bournemouth: Federici – Smith, Francis (C), Distin, Daniels – Ritchie, Surman, Gosling, Pugh (46. Stanislas) – Arter (73. Tomlin) – Murray (47. King).
    Zmiany: Allsop – Cargill, MacDonald, Stanislas, King, Kermorgant, Tomlin.

Sędziowie: Craig Pawson