Bayern – Stuttgart 4:0 (koniec) | Bayer – FC Koln 1:2 (koniec) | Borussia M. – Ingolstadt 0:0 (koniec)
Hoffenheim – Eintracht 0:0 (koniec) | Mainz – Wolfsburg 2:0 (koniec) | Darmstadt – Hamburg 1:1 (koniec)
Bayer Leverkusen
1:2 (1:1)
1. FC Koln
Sobota 07.11.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie 12. kolejki niemieckiej Bundesligi! Na BayArenie w Leverkusen miejscowy Bayer zmierzy się z 1. FC Koln. Dla obu zespołów jest to niezwykle istotne spotkanie, mające charakter derbowy.

Bayer Leverkusen:

Piłkarze prowadzeni przez Rogera Schmidta prezentują się w kratkę. Popularni "Aptekarze" zwyciężyli pięć spotkań ligowych, dwa zremisowali oraz odnieśli aż cztery porażki. Bayer z siedemnastoma punktami na koncie plasuje się obecnie na siódmej lokacie w tabeli. Warto dodać, że zawodnicy z Leverkusen rywalizują także na międzynarodowej arenie. Gospodarze dzisiejszego starcia w Lidze Mistrzów rywalizują w grupie z AS Romą, FC Barceloną, a także BATE Borysów. W minioną środę Aptekarze przegrali w Rzymie 2:3.

1. FC Koln:

Drużyna gości spisuje się niewiele gorzej od swoich sobotnich rywali. Podopieczni Petera Stogera zanotowali po cztery zwycięstwa oraz porażki, a także trzy remisy. Zawodnicy z Kolonii tym samym uzbierali piętnaście "oczek" i zajmują dziewiątą pozycję w lidze. W poprzedniej serii gier FC Koln bezbramkowo zremisowało na własnym z Hoffenheim.

Bezpośrednie pojedynki:

Ostatnie starcie pomiędzy tymi zespołami miało miejsce 25 kwietnia bieżącego roku. W ramach 30. kolejki Bundesligi obie drużyny mierzyły się ze sobą w Kolonii. Przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą, jednak Calhanoglu nie wykorzystał rzutu karnego. Po zmianie stron gola w 60. minucie zdobył dla Bayeru Brandt, jednak niecałe dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem zdołał wyrównać Finne. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 15:30. Zestawienia obu drużyn zaprezentujemy Państwu około pół godziny wcześniej. Bądźcie z nami, zapowiada się emocjonujące derbowe widowisko!

Tak prezentują się składy obu drużyn:

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Boenisch, Tah, Papadópoulos, Wendell – Toprak, Kampl – Bellarabi, Çalhanoğlu, Mehmedi – J. Hernández.
    Rezerwowi: Krešić – Ramalho, Kießling, Brandt, Donati, Jurczenko, Frey.

1. FC Köln: Horn – Risse, Maroh, Heintz, Hector – Ōsako, Lehmann, Vogt, Bittencourt – Hosiner, Modeste.
    Rezerwowi: Kessler – F. Sørensen, Jojic, L. Klüntner, Nagasawa, Finne, Švento.

Sędzia główny: Felix Zwayer
    Asystenci: Florian Steuer, Marco Achmuller
    Sędzia techniczny: Guido Winkmann.

1

2
    Jeden z zawodników Kolonii znajdował się na pozycji spalonej i arbiter podyktował rzut wolny dla miejscowych.

3
    Przyjezdni wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

4
    Niezwykle groźnie pod bramką gospodarzy! Najpierw z dystansu uderzał Risse, następnie futbolówka spadła na czternasty metr pod nogi Modeste. Francuz huknął bez zastanowienia, ale dobrą interwencją popisał się Leno!
    4. Anthony Modeste (KLN)

5
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na strzał głową zdecydował się Modeste, jednak ponownie między słupkami bezbłędnie spisał się golkiper Bayeru.

7
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola pod szesnastkę Aptekarzy i futbolówkę przejmuje Leno.

8
    Dobry początek w wykonaniu gości, którzy grają agresywnie i starają się stwarzać sytuacje strzeleckie. Teraz chwila oddechu dla defensywy miejscowych.

9
    Niepotrzebnie na drybling zdecydował się Mehmedi, który nie poradził sobie z interweniującymi defensorami Koln.

10
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Bittencourta z lewej strony boiska i futbolówkę bez większych kłopotów wyłapuje golkiper Bayeru.

12
    Nieco uspokoiła nam się teraz sytuacja na boisku. Przy piłce utrzymują się goście, którzy jednak nie atakują już z taką zaciekłością, jak w pierwszych minutach.

13
    Wreszcie gorąco także pod bramką drużyny z Kolonii! Pogubili się w defensywie przyjezdni, futbolówka trafiła do Chicharito, który oddał potężne uderzenie z dystansu! Bardzo dobrą interwencją popisał się jednak Horn, który sparował piłkę na rzut rożny.

14
    Mehmedi otrzymał podanie w szesnastkę rywali, jednak nie za bardzo miał pomysł na wykończenie akcji, a następnie niedokładnie odegrał futbolówkę do kolegi z zespołu.

15
    Jeden z zawodników Bayeru był przewracany na połowie rywali i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

16
    Bellarabi oddał piekielnie mocne uderzenie z narożnika pola karnego, jednak ten strzał okazał się zupełnie nieudany. Od bramki rozpoczną goście.

17
    Gol dla Köln!

Goście wychodzą na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dość niefortunnie głową interweniował jeden z obrońców Bayeru, a chwilę później piłkę do siatki mocnym uderzeniem wpakował DOMINIC MAROH!
    17. Dominic MAROH - 0:1

19
    Nie rezygnują z kolejnych ataków przyjezdni. Przed momentem Leno musiał interweniować po kolejnym uderzeniu z dystansu.

20
    Bittencourt nieprzepisowo powstrzymywany na lewym skrzydle przez Wendella i goście będą mieli kolejną okazję do stworzenia zagrożenia po rzucie wolnym.

21
    Zakotłowało się w polu karnym Bayeru po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, ale ostatecznie defensorzy gospodarzy wybili piłkę na aut.

22
    Bellarabi świetnie przyjął futbolówkę na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał. Piłkę na rzut rożny sparował Horn.

23
    Rozkręcają się miejscowi! Tym razem mocnym uderzeniem z szesnastego metra popisał się Kampl! Zmuszony do parady został Horn i kolejny korner dla Bayeru!

24
    Niskie dośrodkowanie na piąty metr w pole karne drużyny z Kolonii, jednak nie zdołał sięgnąć futbolówki Hernandez.

26
    Całkowicie przejęli teraz inicjatywę miejscowi. Czy Aptekarze zdołają skutecznie odpowiedzieć jeszcze przed przerwą?

27
    Znakomitym przechwytem futbolówki w środkowej strefie boiska popisał się Toprak, akcja przyjezdnych przerwana.

29
    Dośrodkowanie w szesnastkę miejscowych, ale bardzo dobrze spisał się blok defensywny Bayeru. Aptekarze mają szansę na wyprowadzenie kontrataku.

30
    Pół godziny gry za nami! Jak na razie jesteśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania, w którym dość niespodziewanie prowadzą przyjezdni. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że piłkarze Koln swoją dotychczasową grą zasłużyli na to trafienie!

31
    Po dośrodkowaniu Lehmanna od rzutu rożnego grę wznowią przyjezdni.

32
    Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło gościom większej korzyści, rywale przejmują futbolówkę.

33
    Gol dla Bayeru!

Miejscowi doprowadzają do wyrównania! Doskonałym dośrodkowaniem popisał się Mehmedi, a strzał głową na bramkę zamienił JAVIER HERNANDEZ!
    33. Javier HERNÁNDEZ - 1:1

35
    Mają chrapkę na kolejnego gola miejscowi. Do końca pierwszej części gry pozostało jeszcze dziesięć minut, czy doczekamy się kolejnych goli?

36
    Póki co przy futbolówce częściej znajdują się gospodarze. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 54% – 46% na korzyść Bayeru.

37
    Jeden z zawodników Leverkusen był nieprzepisowo powstrzymywany na połowie rywali i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla Bayeru.

38
    Nie najlepsze dośrodkowanie Bellarabiego ze stałego fragmentu gry i defensorzy Kolonii bez kłopotów wybijają piłkę z własnej szesnastki.

39
    Mehmedi próbował przedrzeć się pod pole karne rywali, jednak nie zdołał minąć szczelnie ustawionej defensywy gości.

40
    Bittencourt podciął jednego z rywali i jako pierwszy w tym spotkaniu zostaje przez arbitra ukarany żółtym kartonikiem.
    40. Żółta kartka - Leonardo Bittencourt (1. FC Köln)

42
    Kolejne niezbyt udane dośrodkowanie Bellarabiego i żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.

43
    Piłkarze Leverkusen spokojnie utrzymują się przy piłce. Wydaje się, że jeśli ktoś ma jeszcze przed przerwą stworzyć sobie jakąś dogodną sytuację strzelecką, to właśnie oni.

45

Do przerwy bramkowy remis na BayArenie! Oglądamy dziś niezwykle ciekawe derby i miejmy nadzieję, że w drugiej połowie piłkarze obu drużyn będą prezentowali co najmniej ten sam poziom, co w pierwszej.

Na kolejną odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Karim Bellarabi, na boisku pojawia się Julian Brandt.

47
    Seria rzutów rożnych dla drużyny z Kolonii, ale ostatecznie bez szwanku wyszli z tego piłkarze Leverkusen.

48
    Na indywidualny rajd zdecydował się Mehmedi, który jednak został powstrzymany przez dobrze ustawionego defensora gości.

49
    Ależ blisko zdobycia gola byli przyjezdni! Mehmedi otrzymał podanie w szesnastkę i oddał strzał piętą, jednak futbolówka nieznacznie minęła słupek!
    49. Anthony Modeste (KLN)

51
    Dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. Jak się okazuje, w momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Modeste.

52
    Po wrzutce Vogta defensorzy Bayeru wybijają piłkę na rzut rożny. To już szósty korner przyjezdnych w tym spotkaniu.

53
    Gospodarze będą musieli sobie radzić do końca spotkania w osłabieniu! Czerwoną kartką po faulu przed polem karnym na Modeste ukarany został Papadopoulos!
    53. Czerwona kartka - Kyriakos Papadopoulos (Bayer Leverkusen)

54
    Risse zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, jednak trafił prosto w mur.

56
    Znów groźnie pod bramką miejscowych! Mocne uderzenie Hosinera w ostatniej chwili zostało zablokowane przez ofiarnie interweniującego obrońcę!

57
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Admir Mehmedi, na boisku pojawia się André Ramalho.

58
    Niezbyt udane dośrodkowanie Hectora z narożnika boiska i defensorzy Leverkusen bez większych kłopotów wybijają futbolówkę.

59
    Przyjezdni całkowicie przejęli teraz inicjatywę. Bayer, grający w osłabieniu, zmuszony będzie przede wszystkim do defensywy i ewentualnych kontrataków.

61
    Bittencourt zbyt szybko wybiegł do podania i został złapany w pułapkę ofsajdową. Od rzutu wolnego grę wznowią miejscowi.

62
    Leno popisał się pewnym wyjściem na przedpole i bez kłopotów wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Osako.

64
    Ponowie ze skrzydła wrzucał piłkę Vogt, ale i tym razem jego dośrodkowanie nie było dokładne. Bayer przy piłce.

65
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu! Tym razem za nieprzepisowe zagranie ukarany został Heintz.

67
    Kolejna akcja Kolonii przerwana. Tym razem na pozycji spalonej złapany został Hosiner.

68
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Hosinera z lewego skrzydła i futbolówkę pewnie wyłapuje golkiper drużyny gospodarzy.

69
    Jedną z nielicznych akcji wyprowadzili przed momentem piłkarze Bayeru. Ze skrzydła dośrodkowywał Boenisch, jednak wrzutka reprezentanta Polski nie trafiła do adresata.

71
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Philipp Hosiner, na boisku pojawia się Dušan Švento.

73

Przyjezdni dopięli swego! Po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu na listę strzelców wpisuje się DOMINIC MAROH! Słoweniec strzałem głową pokonał golkipera rywali!
    73. Dominic MAROH - 1:2

74
    Sytuacja Bayeru jest w tej chwili niezwykle trudna. Gospodarze grają w osłabieniu i póki co przegrywają. Do końca meczu pozostał niecały kwadrans!

76
    Znakomitą indywidualną akcją popisał się przed momentem Bittencourt! Mocny strzał niemieckiego zawodnika bardzo dobrze wybronił jednak Leno.

78
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Wendell, na boisku pojawia się Stefan Kießling.

79
    Na trybunach BayAreny znajduje się dziś 30 210 kibiców. Z pewnością nie mogą oni narzekać na jakość widowiska i ilość emocji!

80
    Nieudane dośrodkowanie Svento i futbolówkę przejmują piłkarze Bayeru.

81
    Kießling zdecydował się na indywidualną akcję, jednak został powstrzymany przez jednego z obrońców. Tylko korner dla miejscowych.

82
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Leonardo Bittencourt, na boisku pojawia się Milos Jojic.

83
    Zablokowane dośrodkowanie Risse, ale piłkarze z Kolonii cały czas w natarciu.

84
    Blisko podwyższenia byli przyjezdni! Jojić uderzał z narożnika pola karnego, jednak piłka po jego mocnym strzale minimalnie minęła słupek bramki rywali!

85
    Po niezbyt silnym uderzeniu głową Osako bardzo pewnie między słupkami interweniował golkiper drużyny z Leverkusen.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje André Ramalho (Bayer 04 Leverkusen).

87
    Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę Bayeru, tym razem autorstwa Risse, ale ponownie pewnie futbolówkę wyłapuje Leno.

88
    Niepotrzebny faul Vogta na własnej połowie boiska i gospodarze będą mieli okazję do stworzenia zagrożenia pod bramką rywali.

89
    Calhanoglu zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, jednak trafił on prosto w mur.

90
    Atomowe uderzenie Boenischa zza pola karnego Koln, ale piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Yūya Ōsako, na boisku pojawia się Frederik Sørensen.

90+2
    Gospodarze zdołali wywalczyć jeszcze rzut rożny, jednak po dośrodkowaniu z kornera piłkę z własnego pola karnego wybili defensorzy Koln.

90+3

Derbowe spotkanie w Leverkusen właśnie dobiegło końca! Za nami bardzo ciekawe widowiska, na którego ostateczny rezultat z pewnością wpływ miała czerwona kartka dla Papadopoulosa. Kolonia zwycięża na terenie rywala zza miedzy i inkasuje trzy punkty. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:21:47)

Gole: 33. J. Hernández – 17. Maroh, 73. Maroh

Kartki:   86. Ramalho (LEV) – 40. Bittencourt (KLN), 65. Heintz (KLN)   53. Papadópoulos (LEV)

Bayer Leverkusen: Leno – Boenisch, Tah, Papadópoulos, Wendell (78. Kießling) – Toprak, Kampl – Bellarabi (46. Brandt), Çalhanoğlu, Mehmedi (57. Ramalho) – J. Hernández.
    Zmiany: Krešić – Ramalho, Kießling, Brandt, Donati, Jurczenko, Frey.

1. FC Koln: Horn – Risse, Maroh, Heintz, Hector – Ōsako (90+1. F. Sørensen), Lehmann, Vogt, Bittencourt (82. Jojic) – Hosiner (71. Švento), Modeste.
    Zmiany: Kessler – F. Sørensen, Jojic, L. Klüntner, Nagasawa, Finne, Švento.

Sędzia techniczny: Guido Winkmann