Bournemouth – Newcastle 0:1 (koniec) | West Ham – Everton 1:1 (koniec) | Sunderland – Southampton 0:1 (koniec)
Norwich – Swansea 1:0 (koniec) | Leicester – Watford 2:1 (koniec) | Man Utd – West Bromwich 2:0 (koniec)
Stoke – Chelsea 1:0 (koniec)
Manchester United
2:0 (0:0)
West Bromwich Albion F.C.
Sobota 07.11.2015, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Już w najbliższą sobotę dojdzie do ciekawego pojedynku na Old Trafford. Faworyzowany Manchester United podejmie przed własną publicznością West Bromwich Albiol. Gospodarze tej rywalizacji w ostatnim spotkaniu pokazali się z niezłej strony i skromnie, ale dość pewnie pokonali CSKA Moskwa 1:0. The Baggies już od kilku sezonów z kolei jest solidnym ligowym zespołem, który niejednokrotnie pokazał, że potrafi urwać punkty wyżej notowanym teamom. Zapowiada się więc zacięte starcie!
    Rojo póki co godnie zastępuje na lewej stronie defensywy Shawa:

Manchester United:

Dość udany początek sezonu notują Czerwone Diabły w obecnej kampanii. W Lidze Mistrzów zbliżają się powoli do awansu, a w Premier League po jedenastu spotkaniach zajmują czwartą pozycję. Na swoim koncie mają 21. oczek i do prowadzących The Citizens oraz The Gunners tracą cztery punkty. Nie kierują gracze United zbyt często piłki do siatki rywali, ale z drugiej strony mają razem z Arsenalem najlepszą defensywę (15:8). Najskuteczniejszymi piłkarzami w ligowych zmaganiach są Anthony Martial oraz Juan Mata, którzy mają po trzy bramki na koncie. W ostatniej ligowej potyczce podopieczni van Gaala zremisowali bezbramkowo z Crystal Palace.
    Zaciętą, ale zwycięską batalię stoczyły Czerwone Diabły w ostatnim meczu z CSKA:

West Bromwich Albion:

Zespół ten niezbyt dobrze rozpoczął obecny sezon Premier League. Po jedenastu spotkaniach plasuje się na dwunastej pozycji w tabeli i ma na swoim koncie czternaście oczek. Daje to tej drużynie siedem punktów przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Newcastle United. Team ma dwóch najskuteczniejszych piłkarzy do tego momentu kampanii ligowej. Jose Rondon i Saido Berahino mają w dorobku po trzy trafienia. The Baggies w ostatniej ligowej potyczce ulegli przed własną publicznością 2:3 rewelacji tegorocznych rozgrywek Leicester.
    Piłkarze WBA w ostatniej potyczce nie ugrali nawet remisu z Leicester:

Na ten niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 do relacji Lajfy.com!

Manchester United F.C.: De Gea – Young, Smalling, Blind, Rojo – Carrick, Schweinsteiger – Lingard, Mata, Martial – Rooney.
    Rezerwowi: Romero, Borthwick-Jackson, Jones, Schneiderlin, Herrera, Pereira, Depay.

West Bromwich Albion F.C.: Myhill – Brunt, Evans, McAuley, Dawson – Morrison, Fletcher, Yacob, McClean, Sessegnon – Rondon.
    Rezerwowi: Lindegaard, Olsson, Chester, Gardner, Lambert, Berahino, McManaman.

Sędzia główny: M. Dean
    Asystenci: H. Lennard, M. McDonough
    Techniczny: N. Swarbrick.
    Bardzo ciekawe jak Carrick dzisiaj będzie grał u boku byłego gracza Bayernu:

1

1
    Gospodarze tego spotkania rozpoczęli od środka boiska. Decydują się na spokojne rozegranie futbolówki od własnej połowy.

2
    Bardzo szybko mamy pierwszą kontuzję w meczu. Na murawie leży Blind, który był faulowany przez McCleana.

3
    WBA cofnęło się na własną połowę boiska. Sessegnon wygrał rywalizację ze starającym się go minąć Youngiem.

4
    Rooney nie zdołał zastawić się umiejętnie na lewej stronie boiska i piłka uciekła mu za linię boczną.

5
    Wysoko piłkę przeciwnikowi odebrał Mata. Dograł do ustawionego na skrzydle Lingarda, ale młody zawodnik Czerwonych Diabłów stracił futbolówkę.
    Belga nie ma dzisiaj nawet na ławce rezerwowych:

6
    Bardzo długo przy piłce utrzymują się podopieczni van Gaala. Goście cofnęli się na własną połowę i czekają na swoje okazje do kontry.

7
    Smalling starał się zagrać crossem na lewą stronę boiska. Finalnie wrócił się odpowiednio Dawson i podał głową do Myhilla.

8
    Środek pola Manchesteru stara się znaleźć lukę w strefach obronnych rywali. Martial ambitnie powalczył o piłkę w pojedynku powietrznym.

9
    Carrick starał się przyspieszyć grę i zagrał do Rooney'a. Anglik nie zdołał jednak obrócić się z piłką, a został od razu zatrzymany przez Evansa.

10
    Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę Schweinsteiger. Udało się jednak finalnie utrzymać mu futbolówkę w posiadaniu swojego teamu.

11
    Lingard uruchomił na skrzydle podłączającego się Rojo. Argentyńczyk dość mocno centrował, ale nie znalazł się w szesnastce WBA żaden z jego partnerów.
    Przed meczem mieliśmy jeszcze minutę ciszy:

12
    Mata i Rooney nieźle rozegrali piłkę na prawym skrzydle. Ostatecznie centra Hiszpana nie znalazła żadnego adresata.

13
    Doświadczony pomocnik Manchesteru United podawał w uliczkę do Rooney'a. Były gracz Evertonu obrócił się i momentalnie uderzył, ale zdecydowanie chybił.

14
    Pierwszy raz w tym spotkaniu WBA stara się dłużej utrzymać w posiadaniu futbolówki. Czerwone Diabły skupiają się na defensywie.

15
    Kwadrans spotkania już za nami. Podopieczni van Gaala są zdecydowanie dłużej w posiadaniu piłki, ale nie stwarzają oni zagrożenia pod bramką Myhilla.

16
    Po profesorsku zachował się teraz Smalling i zgarnął on bezpańską piłkę, po czym naciskany przez rywala podawał do bramkarza.

17
    Najlepsza okazja dla Czerwonych Diabłów! Rooney wypatrzył na prawym skrzydle Juana Matę, a Hiszpan uderzał technicznie po dalszym słupku! Nieznacznie chybił były zawodnik Chelsea!

18
    Lingard odpowiednio wrócił we własne pole karne, a po przyjęciu piłki momentalnie wybił ją za szesnastkę.

19
    Marcos Rojo zaatakował wysoko Morrisona i finalnie faulował przeciwnika. Od rzutu wolnego na własnej połowie wznowi WBA.

20
    Dwóch rywali momentalnie zaatakowało będącego przy piłce Martiala i były zawodnik Monaco szybko stracił futbolówkę.

21
    Sessegnon starał się wywalczyć futbolówkę w strefie obronnej rywali, ale faulował przy okazji Younga.
    Starcie dwóch byłych kolegów z boiska:

22
    Powoli i konsekwentnie wymieniają podania Czerwone Diabły. Cały czas czekają na potknięcie swoich przeciwników.

23
    Michael Carrick zagrał górną piłkę w kierunku Martiala. Młody Francuz nie zdołał jednak opanować futbolówki i przy niej goście.

24
    Mijają kolejne minuty, a gospodarze nadal nie potrafią stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej. Niemiecki pomocnik po szybkim dryblingu stracił piłkę na linii pola karnego.

25
    Nie ruszył teraz do podania od partnera Juan Mata. Otrzymał on podanie na linii szesnastki, jednak nie oddał uderzenia.

26
    Coraz bardziej niecierpliwią się kibice zgromadzeni na stadionie. Czekają oni cały czas na lepszą grę i bardziej efektowną swojego teamu.

27
    Trzeci raz w tym meczu Carrick starał się uruchomić Martiala na wolne pole, ale napastnik gospodarzy nie zdołał sobie odpowiednio poradzić.

28
    Warto podkreślić, że po niepełna trzydziestu minutach nie ma bramek jeszcze w żadnych toczonych równolegle meczach Premier League.

29
    W końcu mamy ładną akcję gospodarzy. Mata centrował w kierunku Lingarda, a zawodnik ten został uprzedzony. Będzie korner dla miejscowych.

30
    Schweinsteiger nie trafił czysto w piłkę przy próbie uderzenia z linii pola karnego. Bardzo wyraźnie pomylił się Niemiec.

31
    To druga sytuacja w spotkaniu, kiedy WBA ma okazję wyjść z atakiem pozycyjnym. Szybko jednak kończy się on i znowu przy piłce gracze van Gaala.

32
    Piłkę na wolne pole otrzymał Rooney. Po szybkim sprincie uderzał Anglik z woleja, ale został udanie zablokowany.

33
    Nieźle podłączył się do akcji ofensywnej Marcos Rojo, ale jak się okazało był on zdaniem sędziego na ofsajdzie. Błędną decyzję podjęła trójka sędziowska w tej sytuacji.

34
    Prawy defensor miejscowego zespołu popędził ile sił w nogach na skrzydle, ale nie miał finalnie do kogo zagrać i stracił w prosty sposób futbolówkę.

35
    Miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki graczy Manchesteru United. Nie potrafią jednak przełożyć tego na sytuacje podbramkowe (76%-24%).

36
    Rondon do samego końca naciskał Smallinga i udało mu się wywalczyć korner. W rzutach rożnych obecnie mamy statystykę 1:1.
    Nadal brakuje nam emocji na Old Trafford:

37
    Szanują piłkę zawodnicy Pulisa. Finalnie myli się Dawson na prawej stronie boiska i United wznowią grę od wrzutu z autu.

38
    Na indywidualny rajd zdecydował się Wayne Rooney, ale piłka po jego dośrodkowaniu z lewego skrzydła została przejęta przez defensora WBA.

39
    Znowu sytuacja z konstruowaniem ataku pozycyjnego przez Czerwone Diabły się powtarza. Nie potrafią znaleźć luki w defensywie gości miejscowi piłkarze.

40
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Póki co nie możemy nic ciekawego powiedzieć o spotkaniu, gdyż mieliśmy zaledwie jeden dobry strzał ze strony Manchesteru United.

41
    Lingard został świetnie wypuszczony na lewym skrzydle i starał się szybko uderzać, ale w ostatniej chwili jego strzał z dziesiątego metra zablokował Evans!

42
    Niemiecki pomocnik podawał do Carricka, a ten momentalnie dośrodkował. Żaden z graczy Czerwonych Diabłów nie spróbował powalczyć o piłkę w tej sytuacji.

43
    Niezwykle konsekwentnie w obronie grają podopieczni Tony'ego Pulisa. Nadal utrzymują oni świetny wynik na Old Trafford.

43
    Lingard minął już Dawsona, a ten ratował się faulem. W efekcie zawodnik WBA otrzymuje żółtą kartkę.

44
    Dopiero teraz mamy pierwszy celny strzał w meczu! Martial minął rywala na linii pola karnego i potężnie uderzył! Finalnie piłka zmierzała w sam środek bramki i paruje ją przed siebie Myhill!

45
    Goście odebrali futbolówkę swoim rywalom. Czerwone Diabły próbują jeszcze raz w tej połowie zagrozić bramce WBA.

45+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć aż dwie minuty do pierwszej połowy meczu. Nie mieliśmy praktycznie przerw w grze i decyzja arbitra jest dość dziwna.

45+2
    Rondon wywalczył rzut wolny niedaleko pola karnego gospodarzy. Smalling powalił w tej sytuacji napastnika WBA i z pewnością przekroczył przepisy.

45+2

Nie mamy póki co zbyt wielu emocji na Old Trafford. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Najlepsze zmarnowali Mata i Martial, ale nie zdołali oni pokonać Myhilla. Manchester United zdecydowanie dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki, ale nie wynika z tego nic korzystnego dla miejscowego teamu. Musimy więc liczyć na zdecydowanie większą liczbę emocji po przerwie!
    Do przerwy mamy bezbramkowy remis:

46

47
    Na drugą połowę oba zespoły wychodzą bez zmian w składach. Rozgrzewa się jednak dość intensywnie Herrera.

49
    Źle wybijał piłkę z własnej bramki Myhill, a po chwili przejął ją Rooney. Nie zdołał jednak Anglik oddać w tej sytuacji nawet strzału.

50
    Bardzo ładną akcję na skrzydle wyprowadził Sessegnon, ale po jego zagraniu żaden z partnerów nie odnalazł się na jedenastym metrze.

51
    Tony Pulis bardzo energicznie reaguje przy linii bocznej. Cały czas daje sporo wskazówek swoim podopiecznym.

52
    Gol dla United!
    W końcu udało się zdobyć bramkę Czerwonym Diabłom!!! Po źle wybitej piłce z własnego pola karnego przez defensora WBA, przyjął futbolówkę JESSE LINGARD i pięknie uderzył w kierunku dalszego słupka z linii pola karnego!!! Kapitalny początek drugiej połowy w wykonaniu Manchesteru!!!
    52. Jesse LINGARD - 1:0

54
    Teraz zdecydowanie łatwiej powinno się grać miejscowemu zespołowi. WBA będzie musiało się bardziej otworzyć i spróbować atakować.
    Lingard wyprowadza Diabły na prowadzenie:

55
    Rozpędził się na środku boiska Fletcher i dograł do Sessegnona. Reprezentant Beninu przegrał jednak pojedynek z Rojo.

56
    Zdecydowanie zbyt mocne podanie na wolne pole otrzymał Martial. Uruchomić go próbować defensywny pomocnik Manchesteru United.

57
    W sytuacjach strzeleckich zdecydowanie prowadzą podopieczni van Gaala. Stworzyli oni sobie osiem okazji, a ich rywale tylko dwie.

58
    Rooney na dobre zamienił się teraz w rozgrywającego. Ładnie obsłużył na skrzydle Younga, ale Anglik stracił futbolówkę.

59
    Mało brakowało, a były zawodnik Bayernu Monachium otrzymałby dobre podanie na szesnasty metr, ale nie zdołał Niemiec opanować piłki.

60
    Godzina gry za nami. Manchester United prowadzi 1:0 po golu młodego skrzydłowego Jesse Lingarda. WBA nie potrafi od czasu straty gola zagrozić bramce de Gei.

60
    Rondon ostrym wślizgiem przy linii bocznej zaatakował Rojo i słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

61
    Sessegnon ładnie wypuścił się w szarżę na prawym skrzydle i był faulowany na żółtą kartkę przez Marcosa Rojo.

62
    Do wejścia na boisko gotowy jest już Phil Jones. Bardzo ciekawe kogo zastąpi ten młody defensor.

62
    Phil Jones zmienia jednak Younga. Za moment dowiemy się który zawodnik grać będzie na prawej stronie defensywy.

63
    Trzeba przyznać, że Young nie był dzisiaj wyróżniającą się postacią w swojej drużynie. Może Jones wniesie więcej ożywienia na prawej stronie boiska.

64
    W swojej pierwszej akcji defensor starał się dograć do partnera, ale uciekła mu futbolówka za linię boczną boiska.

65
    McClean nieźle odnalazł się na lewej stronie boiska i centrował, ale nikt nie był w stanie oddać strzału po tym dograniu zawodnika WBA.

65
    Brunt niebezpiecznym wślizgiem zaatakował Matę i można było w tej sytuacji pokazać nawet czerwoną kartkę.

66
    Zaczęli ostrzej grać goście i od razu pojawiło się więcej ożywienia. W efekcie mamy również trzy żółte kartki w krótkim odstępie czasu.

67
    Bardzo długo wymieniają futbolówkę na własnej połowie miejscowi piłkarze. Nie atakują ich praktycznie rywale.

68
    Wayne Rooney wypracował sobie pozycję do oddania strzału, ale bez większego trudu jego próba została zablokowana.

69
    Trzeba pamiętać, że Czerwone Diabły mają przewagę tylko jednej bramki. Każda sytuacja WBA może doprowadzić do wyrównania.

70
    Mata ładnie wypuścił na wolne pole Jonesa, ale dośrodkowanie młodego defensora Manchesteru United zostało zablokowane.

71
    Rooney miał teraz ciekawy pomysł na rozwiązanie akcji, ale po jego przepuszczeniu futbolówki nikt nie zdołał oddać uderzenia.

72
    Berahino zmienia niewidocznego Morrisona.

72
    Lambert również wchodzi na boisko, a zmienia bezproduktywnego Rondona.

73
    Po dobrym dośrodkowaniu Sessegnona uderzał głową zawodnik WBA, ale piłka w sporej odległości mija bramkę de Gei.

74
    Lingard próbował teraz powtórzyć swój wcześniejszy wyczyn, ale tym razem jego uderzenie o spory dystans mija słupek.

75
    Berahino powinien teraz doprowadzić do wyrównania! Z prawego skrzydła idealnie centrował gracz WBA, a napastnik The Baggies chybił strzałem głową z kilku metrów!
    Wielu fanów ogląda dzisiejszy mecz z wysokości trybun:

76
    To już ostatni kwadrans tego meczu. Czerwone Diabły prowadzą, ale coraz odważniej atakują goście.

76
    Jackson pojawia się na murawie. Młody zawodnik zmienia napomnianego wcześniej Rojo.

77
    Mniejszą liczbą zawodników atakują teraz podopieczni van Gaala. Strzał z dystansu Carricka został zablokowany.

78
    Evans we wcześniejszej sytuacji zagrał piłkę ręką za własnym polem karnym, ale sędzia nie widział tego i puścił grę.

79
    Bardzo ciekawe jak zadebiutuje dzisiaj lewy defensor Czerwonych Diabłów. Póki co ciężko radzi sobie z Sessegnonem.

80
    Martial w indywidualnej akcji lewą stroną boiska. Udało się młodemu zawodnikowi wywalczyć rzut rożny.

81
    Dośrodkowanie Blinda zostało zablokowane, a późniejsza interwencja Sessegnona przy linii końcowej kończy się kornerem dla gospodarzy.

82
    Jesse Lingard ładnym dryblingiem w polu karnym mijał dwóch rywali, ale później niepotrzebnie starał się wymusić jedenastkę.

82
    Wayne Rooney schodzi z murawy. Jego miejsce zajmuje Herrera.

83
    Mamy chwilowo więcej chaosu na boisku niż płynnej gry. Uspokoił to wszystko były skrzydłowy Paris Saint Germain. Finalnie mamy jeszcze uderzenie Brunta, ale bez trudu broni de Gea.

84
    Wracający Yacob faulował uciekającego mu Matę. W efekcie od rzutu wolnego grę wznowią miejscowi piłkarze.

85
    Bardzo długo trwa teraz akcja w ataku pozycyjnym gospodarzy. Wszystko kończy się niecelnym zagraniem Smallinga.

85
    McManaman pojawia się w końcówce na murawie, a zmienia Brunta.

86
    Evans pomógł partnerowi w defensywie i wybił piłkę na rzut rożny spod nóg uciekającego mu Juana Maty.

86
    Martial bardzo rozsądnie zgrał teraz piłkę głową do Juana Maty. Hiszpan uderzył potężnie z dziesiątego metra, ale wyraźnie się pomylił.

87
    Fatalnie wyprowadzał teraz piłkę z własnej strefy obronnej Dawson. Posiadanie piłki nadal zdecydowanie na korzyść gospodarzy (72%-28%).

88
    Mieli okazję miejscowi na wyjście z szybką kontrą, ale postanowili poszanować futbolówkę i utrzymać się dłużej przy niej.

89
    Przyjezdni spróbowali jeszcze raz zagrozić bramce de Gei, ale niewiele wynikło z ich ataku pozycyjnego.

90
    Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży pojedynek. Nie mieliśmy jednak żadnych przerw w grze, poza oczywiście zmianami.

90+1
    McAuley otrzymuje czerwoną kartkę po tym jak sfaulował pędzącego sam na sam z Myhillem rywala! Będzie rzut karny dla United!

90+1
    Drugi rzut karny w tym sezonie wykonywali gracze Czerwonych Diabłów i wykorzystali go!!! JUAN MATA trafił do siatki strzałem w sam jej środek!!! Totalnie zmylił w tej sytuacji Myhilla!!!
    90+1. Juan Manuel Mata - 2:0

90+2
    Sędzia doliczył do tego spotkania cztery minuty. Pewnym jest jednak zwycięstwo Manchesteru United.
    Juan Mata zdobywa drugą bramkę:

90+4

Manchester United w dalszym ciągu zatrzymuje czyste konto. To już kolejny taki mecz z rzędu, a teraz udało im się pokonać 2:0 The Baggies. W całej rywalizacji byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale oddali jedynie trzy celne strzały na bramkę Myhilla. Goście mieli swoją jedną okazję, ale Berahino chybił z kilku metrów strzałem głową. Na listę strzelców wpisywali się z kolei Jesse Lingard oraz Juan Mata.
    Gospodarze pokonują The Baggies:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (17:56:25)

Dawid Czempisz

Gole: 52. Lingard, 90+1. Mata (kar.)

Kartki:   61. Rojo (MAN) – 43. Dawson (WBA), 60. Rondón (WBA), 65. Brunt (WBA)   90+1. McAuley (WBA)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 3:0. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 1:0. Foule: 11:10.
    Manchester United: de Gea – Young (62. Jones), Smalling, Blind, Rojo (76. Jackson) – Carrick, Schweinsteiger – Mata, Rooney (C) (82. A. Herrera), Lingard – Martial.
    Zmiany: Romero – Jones, A. Herrera, Schneiderlin, Pereira, Depay, Jackson.

West Bromwich Albion F.C.: Myhill – Dawson, McAuley, J. Evans, Brunt (85. McManaman) – J. Morrison (72. Berahino), Yacob, Fletcher (C), McClean – Sessègnon, Rondón (72. Lambert).
    Zmiany: Lindegaard – J. Olsson, Chester, C. Gardner, McManaman, Lambert, Berahino.

Techniczny: N. Swarbrick

Widownia: 75 410