Olympique – Nice 0:1 (koniec) | Bordeaux – Monaco 3:1 (koniec) | Lyon – Saint-Étienne 3:0 (koniec)
Olympique Lyon
3:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 08.11.2015, 21:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 13

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:58:17)
    Po trzech bramkach Lacazette OL pewnie pokonuje ASSE w derbach:

Za nami naprawdę świetny mecz w wykonaniu zawodników Olympique Lyon. Kompletnie zdominowali oni dzisiaj boiskowe wydarzenia i wygrali bardzo pewnie 3:0 z będącymi wysoko w tabeli piłkarzami ASSE. Wszystkie gole dla miejscowego zespołu zdobył Alexandre Lacazette, który zasługuje na miano najlepszego zawodnika całej rywalizacji. W drużynie przyjezdnej na pochwałę zasługuje Ruffier, który niejednokrotnie zatrzymywał uderzenia piłkarzy OL. Warto podkreślić jednak, że w tym meczu mieliśmy aż trzy kontuzje. Z boiska schodzili Gonalons, Umtiti oraz Lemoine. Wszyscy doznali urazów i niebawem będzie wiadome jakie długie przerwy czekają tych graczy.

90+5

90+4
    Jest to prawdziwy pogrom przyjezdnego zespołu. Potwierdza się natomiast rosnąca stale forma wielokrotnych mistrzów Ligue 1.
    90+3. Alexandre LACAZETTE - 3:0

90+3
    Gol dla Olympique!
    Trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobywa ALEXANDRE LACAZETTE!!! Otrzymał on idealne podanie od wybornie dzisiaj grającego Valbueny na wolne pole!!! Potem minął Ruffiera i skierował futbolówkę do pustej bramki!!!

90+3
    Oba zespoły wyraźnie chciałyby, aby ten mecz dobiegł już końca. Nie widać kompletnie wiary w wywalczenie remisu u podopiecznych Galtiera.

90+2
    Bardzo rozsądnie szanują piłkę miejscowi piłkarze. Umiejętnie przy linii końcowej zachował się Jallet i wywalczył rzut rożny.

90+1
    Mecz potrwa jeszcze pięć dodatkowych minut. Jest to jeszcze minimalna nadzieja dla AS Saint-Etienne.

90
    Za moment dowiemy się ile minut potrwa jeszcze to spotkanie. W posiadaniu piłki są już pewni swego gracze miejscowego zespołu.

89
    Przepiękne zagranie na wolne pole wolejem posłał teraz Valbuena. Do futbolówki doszedł Darder, ale nie zdołał odpowiednio rozegrać tej kontry.

88
    Kompletnie przyjezdni nie mają pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego. Umiejętnie przesuwają się formacje Olympique Lyonu.

87
    Od bramki grę wznowi Ruffier. To już ostatnie chwile, aby goście mogli myśleć o zdobyciu bramki kontaktowej.

86
    Valbuena był wyraźnie przewracany przy linii bocznej boiska przez Jeremy Clementa i zawodnik ASSE również dostaje kartkę.

85
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostaje już tylko pięć minut. Mieliśmy jednak sporo przerw w grze i drugie tyle może doliczyć sędzia spotkania.

84
    Sędzia w tym meczu pokazuje bardzo dużo żółtych kartek. Tym razem do notesu arbitra trafia Valbuena.

84
    To mogła być trzecia bramka dla OL w tym spotkaniu! Bardzo dobrze w kontrze piłkarze tej drużyny wypatrzyli na linii pola karnego Beauvue, a ten huknął bez zastanowienia! Kapitalnie po raz kolejny dzisiaj interweniuje Ruffier!

83
    W końcówce mamy bardzo dużo ostrej i niesportowej gry. Bardzo często sędzia musi przerywać grę gwizdkiem.

Dawid Czempisz

Gole: 41. A. Lacazette, 59. A. Lacazette, 90+3. A. Lacazette

Kartki:   33. Rafael (LYO), 78. Ferri (LYO), 81. A. Lopes (LYO), 84. Valbuena (LYO) – 1. Pajot (SET), 6. Lemoine (SET), 86. Clément (SET)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 3:4. Foule: 19:20.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (67. Jallet), Yanga-Mbiwa, Umtiti (72. Bedimo), Morel – Ferri, Gonalons (31. Darder), Tolisso – Beauvue, Valbuena, A. Lacazette.
    Zmiany: Gorgelin – Bedimo, Ghezzal, Jallet, Darder, Malbranque, Cornet.

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Perrin, F. Pogba (54. Polomat), Assou-Ekotto (67. Monnet-Paquet) – Lemoine (31. Eysseric), Pajot, Clément – Berić, Roux, Hamouma.
    Zmiany: Moulin – Brison, Polomat, Corgnet, Eysseric, Maupay, Monnet-Paquet.

Sędzia główny: T. Chapron
    Asystenci: A. Viala, H. Ocak
    Techniczny: S. Moreira