Rozwój – Sandecja 2:0 (koniec) | Stomil – Miedź 0:1 (koniec) | Zawisza – Zagłębie S. 0:0 (poz.)
Olimpia G. – Wigry 0:2 (koniec) | Chojniczanka – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec) | Dolcan – MKS Kluczbork 1:1 (koniec)
Bytovia – GKS Bełchatów 2:2 (koniec)
Rozwój Katowice
2:0 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 14.11.2015, 13:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 17

W dniu dzisiejszym Rozwój sprawił niespodziankę pokonując 2:0 Sandecję. Rozwój tym samym kontynuuje serię meczy zwycięskich. (14:56:16)

90+3

90+2
    Kun uderzył mocno, ale obok bramki.

90
    Mecz został przedłużony o 3 minuty.

89
    Trzech na dwóch wyszli piłkarze Rozwoju. Jaroszek zagrał do Króla, ten zwolnił trochę tempo akcji i oddał strzał. Na posterunku Radliński.

88
    Kun przegrał walkę o piłkę z rywalami.

87
    Na spalonym złapany zawodnik gości.

86
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Król.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Jaroszek (Rozwój Katowice).

84
    Szykuje się nam ostatnia zmiana u gospodarzy.

82
    Tkocz ładnie minął na skrzydle rywala. Po chwili pomocnik gospodarzy dośrodkował w pole karne, ale akcji nie zamknął ani Kozłowski, ani Kun.

82
    Ella sfaulował Przemysława Gałeckiego w środkowej strefie boiska.

80
    Kompletnie nie udane dośrodkowanie Małkowskiego.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje P. Gałecki (Rozwój Katowice).

78
    Małkowski dośrodkował w pole karne rywali, ale na miejscu był Soliński, który oddalił zagrożenie.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Winiarczyk (Rozwój Katowice).

77
    Znakomitą sytuację miał Patryk Kun, ale młody zawodnik Rozwoju nie trafił do bramki z 5. metrów.

74
    Z kontrą ruszyli goście, ale ostatecznie piłkę na połowie Rozwoju odbiera Jaroszek.

74
    W pole karne wpadł Robert Tkocz, doświadczony pomocnik oddał mocny strzał, ale piłkę na róg odbił Radliński.

72
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Cholerzyński, na boisku pojawia się M. Gałecki.

72
    Faul na Kozłowskim w pobliżu środka boiska.

72
    Tkocz przegrał walkę o piłkę z rywalem.

71
    Do gry przygotowuje się Michał Gałecki.

70
    Znakomitą okazję miał Kozłowski, ale w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.

68
    Kozłowski ładnie się zastawił i uciekł swojemu rywalowi, ale za chwilę napastnik Rozwoju stracił piłkę.

67
    Piłkę po rykoszecie łapie Soliński.

67
    Na spalonym Wróbel.

66
    Kozłowski przewracany przez rywala w pobliżu pola karnego Sandecji, ale nic nie ma.

65
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Szczepański.

64
    Ależ sytuacje miał Wróbel. Kapitan gospodarzy miał przed sobą tylko bramkarza, ale Radliński zachował się w tej sytuacji znakomicie i wygrał pojedynek z Wróblem.

63
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Czerkas, na boisku pojawia się Tkocz.

63
    Bartków nie trafił czysto w piłkę. Piłkę łapie Soliński.

62
    Soliński ratuje zespół wybijając na róg.

61
    Za nami 2/3 spotkania. Zdecydowanie bliżej zwycięstwa są gospodarze.

58
    Mirosław Smyła za chwilę na plac gry pośle Roberta Tkocza.

56
    Czerkas wpadł w pole karne rywali, ale napastnik Rozwoju trochę się pogubił mając przy sobie rywala i ostatecznie katowiczanie tracą piłkę.

52
    Niedokładny przerzut do Kuna.

50
    Soliński uprzedza rywala i chwyta piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

48
    W odpowiedzi goście. Ale minimalnie nad bramką uderzył z główki gracz Sandecji.

46
    Gol dla Rozwoju!
    Ależ weszli w tą drugą połowę gospodarze! ADAM CZERKAS strzałem z główki podwyższa prowadzenie.

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Sobotka, na boisku pojawia się Aleksander.
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Piszczek, na boisku pojawia się Danek.

46

Za nami pierwsza połowa, w której oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie. Rozwój prowadzi do przerwy 1:0 dzięki błędowi obrońcy i bramkarza.

45

45
    Niedokładne dośrodkowanie Gonzaleza.

45
    Czerkas strzelał z pięciu metrów głową. Piłkę po tym strzale pewnie chwyta Radliński.

43
    Tym razem na spalonym złapany Wróbel. Gdyby nie spalony, mielibyśmy najprawdopodobniej 2:0, bowiem Wróbel miał przed sobą tylko bramkarza.

42
    Czerkas złapany na spalonym.

41
    Wygląda na to, że zakończył się już ten mecz dla fanów Sandecji, którzy odjeżdżają autobusami.

40
    Po strzelonej bramce mieliśmy kilka fauli w środku pola.

38
    Obrońcy Rozwoju radzą sobie z dośrodkowaniem Małkowskiego z rzutu rożnego.

36
    Strzelcem bramki ADAM CZERKAS. Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Koszmarny błąd Barana z Radlińskim. Nieporozumienie tych dwóch zawodników wykorzystał ADAM CZERKAS, który zabrał piłkę rywalom na 18. metrze od bramki i nie mając przed sobą żadnego rywala wpakował piłkę do pustej siatki.

33
    Po dośrodkowaniu Sobotki z rzutu rożnego nikt nie zamknął akcji.

32
    Soliński wychodzi na przedpole i wślizgiem wybija piłkę spod nóg Małkowskiemu.

31
    Po dośrodkowaniu Małkowskiego głową uderzył Szary. Niecelne było to uderzenie.

30
    Gonzalez zablokował dośrodkowanie Słabego. Będzie róg.

30
    Kozłowski wrócił się na swoją połowę i przerwał wślizgiem akcję rywali. Będzie aut.

29
    Dośrodkowanie zamykał Małkowski, który uderzył z dość trudnej pozycji, ale jego strzał poszybował nad bramką.

28
    Winiarczyk wolał nie ryzykować i wybił piłkę na róg.

25
    Uspokoiło się nam trochę to spotkanie. Gra toczy się w środku pola.

23
    Mieliśmy kolejny corner dla miejscowych, ale tym razem za nisko dośrodkował zawodnik Rozwoju i goście bez problemów oddalają zagrożenie.

21
    Po rzucie rożnym piłkę pewnie chwyta Radliński.

20
    Maciej Nather uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

19
    Po rzucie rożnym piłka dociera przed pole karne do Maciejowskiego, który oddał niecelny strzał.

18
    W odpowiedzi goście. Bardzo gorąco było w polu karnym Rozwoju po dośrodkowaniu Słabego. Akcję na dalszym słupku zamykał Bartków, ale na posterunku znalazł się Soliński, który ostatecznie wybija piłkę na róg.

17
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Robert Menzel, ale jego uderzenie instynktownie odbił Radliński.

15
    Będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

12
    Mieliśmy małego ping ponga w polu karnym gości. W pole karne Sandecji z rzutu wolnego dośrodkowywał Tomasz Wróbel. W polu karnym główkowało kilku piłkarzy Rozwoju i Sandecji przebijając piłkę między sobą. Ostatecznie akcja nie zakończyła się strzałem.

10
    Gonzalez faulowany w swoim polu karnym.

8
    Zabrakło precyzji w podaniu Wróbla do Kozłowskiego. Piłkę przejmuje Radliński.

7
    Sandecja uspakaja grę i rozgrywa akcję na własnej połowie.

6
    Soliński bez problemów chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

3
    Tym razem do piłki nie doszedł Filip Kozłowski. Piłkę na 15. metrze chwyta Łukasz Radliński.

3
    Niedokładne podanie Gonzaleza do Wróbla. Piłkę przejmuje Nather.

2
    Robert Menzel wycofał piłkę do Bartosza Solińskiego, a ten wybija piłkę.

1
    Dalekie podanie w kierunku Filipa Piszczka, ale zabrakło celności w tym zagraniu i piłkę łapie Bartosz Soliński.

1
    Spotkanie rozpoczynają przyjezdni.

1

Mecz został poprzedzony minutą ciszy w związku z wczorajszymi atakami terrorystycznymi we Francji.

Po losowaniu stron kapitan Sandecji zdecydował, że woli atakować na bramkę za którą znajduje się Kopalnia Wujek. Będziemy mieli więc jeszcze zmianę połów.

Goście zagrają dzisiaj na niebiesko-czarno, natomiast gospodarze zaprezentują się nam w strojach czarno-białych.

Na murawę wychodzą już aktorzy dzisiejszego spektaklu. Miejmy nadzieję, że zobaczymy dzisiaj sporo emocji.

Wygląda na to, że grupa kibiców, która nie weszła na sektor to kibice GKS Tychy, który sympatyzuje z Sandecją.

Mamy jakieś zamieszanie pod sektorem gości. Grupa kibiców Sandecji, która już weszła do "klatki" ruszyła w kierunku wyjścia. Wygląda na to, że pozostała grupa kibiców, która przyjechała na ten mecz ma jakieś problemy z wejściem na stadion. Zobaczymy jak rozwinie się ta sytuacja.

W zespole gości nastąpiły dwie zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. W pierwszym składzie zabraknie Adriana Danka oraz Arkadiusza Aleksandra. W ich miejsce od pierwszych minut zobaczymy Bartosza Sobotkę i Filipa Piszczka, którzy w ostatnim meczu wchodzili z ławki rezerwowych.
    U gospodarzy nastąpiła jedna zmiana. Od pierwszych minut zagra Filip Kozłowski, który zastąpi w wyjściowym składzie Baloguna.

Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Kun, Cholerzyński, Jaroszek, Wróbel – Kozłowski, Czerkas.

Rezerwowi: Raniowski – Domański, M. Gałecki, Barwiński, Nowotnik, Tkocz, Król.

Sandecja Nowy Sącz: Radliński – Bartków, Baran, Szarek, Słaby, Kasprzak, Nather, Ella, Małkowski, Sobotka, Piszczek.

Rezerwowi: Kozioł – Aleksander, Danek, Szczepański, Szeliga, Maślanka, Smoleń.

Sędziowie: Sebastian Krasny – Jakub Ślusarski, Jacek Tokarski.

Pod stadionem widzimy już kibiców Sandecji, którzy w tym meczu w dość licznej grupie będą wspierać swoich piłkarzy.

Witamy z Katowic. W tej chwili trwa rozgrzewka piłkarzy obydwóch drużyn. Za kilka minut postaramy się zaprezentować składy w jakich wystąpią obydwa zespoły.

Zespół z Nowego Sącza dobrze wspomina Katowice. Sandecja mierzyła się bowiem już w tym sezonie z drużyną z Katowic. Wtedy to, w ramach 8. kolejki drużyna z Małopolski wygrała w Katowicach 4:2.

Drużyna Rozwoju w końcu "zatrybiła" i w ostatnich dwóch ligowych potyczkach piłkarze ze Zgody zdobyli pełną pulę. Jednak marne to pocieszenie, gdyż wygrana przed tygodniem z GKS Bełchatów była dopiero czwartym zwycięstwem Rozwoju w tym sezonie.

Sandecja w ostatnich spotkaniach gra w kratkę. Piłkarze z Nowego Sącza przeplatają wygrane mecze meczami, w których tracą punkty. W ostatnim swoim ligowym starciu Sandecja zremisowała bezbramkowo z Olimpią Grudziądz.

Lepszą sytuację w tabeli mają zawodnicy z Małopolski. Sandecja przed tą kolejką zgromadziła na swoim koncie 21. punktów co pozwala plasować się temu zespołowi na dziesiątym miejscu. Zdecydowanie gorzej wygląda tabela dla sympatyków klubu z Katowic. Rozwój ma w tej chwili 14. oczek i znajduje się w strefie zagrożonej spadkiem.

Zapraszamy serdecznie na kolejną serię gier z udziałem pierwszoligowców. W ramach 17. rundy gier w Katowicach Rozwój podejmie Sandecję Nowy Sącz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Damian Apostolski

Gole: 36. Czerkas, 46. Czerkas

Kartki:   77. Winiarczyk (ROZ), 79. Gałecki (ROZ), 86. Jaroszek (ROZ)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 3:1. Foule: 14:14.
    Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Kun, Cholerzyński (73. M. Gałecki), Jaroszek, Wróbel – Kozłowski (86. Król), Czerkas (63. Tkocz).

Zmiany: Raniowski – Domański, M. Gałecki, Barwiński, Nowotnik, Tkocz, Król.

Sandecja Nowy Sącz: Radliński – Bartków, Baran, Szarek, Słaby – Kasprzak (65. Szczepański), Nather, Ella, Małkowski, Sobotka (46. Danek) – Piszczek (46. Aleksander).

Zmiany: Kozioł – Aleksander, Danek, Szczepański, Szeliga, Maślanka, Smoleń.

Sędziowie: Sebastian Krasny – Jakub Ślusarski, Jacek Tokarski