Rozwój – Sandecja 2:0 (koniec) | Stomil – Miedź 0:1 (koniec) | Zawisza – Zagłębie S. 0:0 (poz.)
Olimpia G. – Wigry 0:2 (koniec) | Chojniczanka – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec) | Dolcan – MKS Kluczbork 1:1 (koniec)
Bytovia – GKS Bełchatów 2:2 (koniec)
Rozwój Katowice
2:0 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 14.11.2015, 13:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 17

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Zapraszamy serdecznie na kolejną serię gier z udziałem pierwszoligowców. W ramach 17. rundy gier w Katowicach Rozwój podejmie Sandecję Nowy Sącz.

Lepszą sytuację w tabeli mają zawodnicy z Małopolski. Sandecja przed tą kolejką zgromadziła na swoim koncie 21. punktów co pozwala plasować się temu zespołowi na dziesiątym miejscu. Zdecydowanie gorzej wygląda tabela dla sympatyków klubu z Katowic. Rozwój ma w tej chwili 14. oczek i znajduje się w strefie zagrożonej spadkiem.

Sandecja w ostatnich spotkaniach gra w kratkę. Piłkarze z Nowego Sącza przeplatają wygrane mecze meczami, w których tracą punkty. W ostatnim swoim ligowym starciu Sandecja zremisowała bezbramkowo z Olimpią Grudziądz.

Drużyna Rozwoju w końcu "zatrybiła" i w ostatnich dwóch ligowych potyczkach piłkarze ze Zgody zdobyli pełną pulę. Jednak marne to pocieszenie, gdyż wygrana przed tygodniem z GKS Bełchatów była dopiero czwartym zwycięstwem Rozwoju w tym sezonie.

Zespół z Nowego Sącza dobrze wspomina Katowice. Sandecja mierzyła się bowiem już w tym sezonie z drużyną z Katowic. Wtedy to, w ramach 8. kolejki drużyna z Małopolski wygrała w Katowicach 4:2.

Witamy z Katowic. W tej chwili trwa rozgrzewka piłkarzy obydwóch drużyn. Za kilka minut postaramy się zaprezentować składy w jakich wystąpią obydwa zespoły.

Pod stadionem widzimy już kibiców Sandecji, którzy w tym meczu w dość licznej grupie będą wspierać swoich piłkarzy.

Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Kun, Cholerzyński, Jaroszek, Wróbel – Kozłowski, Czerkas.

Rezerwowi: Raniowski – Domański, M. Gałecki, Barwiński, Nowotnik, Tkocz, Król.

Sandecja Nowy Sącz: Radliński – Bartków, Baran, Szarek, Słaby, Kasprzak, Nather, Ella, Małkowski, Sobotka, Piszczek.

Rezerwowi: Kozioł – Aleksander, Danek, Szczepański, Szeliga, Maślanka, Smoleń.

Sędziowie: Sebastian Krasny – Jakub Ślusarski, Jacek Tokarski.

W zespole gości nastąpiły dwie zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. W pierwszym składzie zabraknie Adriana Danka oraz Arkadiusza Aleksandra. W ich miejsce od pierwszych minut zobaczymy Bartosza Sobotkę i Filipa Piszczka, którzy w ostatnim meczu wchodzili z ławki rezerwowych.
    U gospodarzy nastąpiła jedna zmiana. Od pierwszych minut zagra Filip Kozłowski, który zastąpi w wyjściowym składzie Baloguna.

Mamy jakieś zamieszanie pod sektorem gości. Grupa kibiców Sandecji, która już weszła do "klatki" ruszyła w kierunku wyjścia. Wygląda na to, że pozostała grupa kibiców, która przyjechała na ten mecz ma jakieś problemy z wejściem na stadion. Zobaczymy jak rozwinie się ta sytuacja.

Wygląda na to, że grupa kibiców, która nie weszła na sektor to kibice GKS Tychy, który sympatyzuje z Sandecją.

Na murawę wychodzą już aktorzy dzisiejszego spektaklu. Miejmy nadzieję, że zobaczymy dzisiaj sporo emocji.

Goście zagrają dzisiaj na niebiesko-czarno, natomiast gospodarze zaprezentują się nam w strojach czarno-białych.

Po losowaniu stron kapitan Sandecji zdecydował, że woli atakować na bramkę za którą znajduje się Kopalnia Wujek. Będziemy mieli więc jeszcze zmianę połów.

Mecz został poprzedzony minutą ciszy w związku z wczorajszymi atakami terrorystycznymi we Francji.

1

1
    Spotkanie rozpoczynają przyjezdni.

1
    Dalekie podanie w kierunku Filipa Piszczka, ale zabrakło celności w tym zagraniu i piłkę łapie Bartosz Soliński.

2
    Robert Menzel wycofał piłkę do Bartosza Solińskiego, a ten wybija piłkę.

3
    Niedokładne podanie Gonzaleza do Wróbla. Piłkę przejmuje Nather.

3
    Tym razem do piłki nie doszedł Filip Kozłowski. Piłkę na 15. metrze chwyta Łukasz Radliński.

6
    Soliński bez problemów chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

7
    Sandecja uspakaja grę i rozgrywa akcję na własnej połowie.

8
    Zabrakło precyzji w podaniu Wróbla do Kozłowskiego. Piłkę przejmuje Radliński.

10
    Gonzalez faulowany w swoim polu karnym.

12
    Mieliśmy małego ping ponga w polu karnym gości. W pole karne Sandecji z rzutu wolnego dośrodkowywał Tomasz Wróbel. W polu karnym główkowało kilku piłkarzy Rozwoju i Sandecji przebijając piłkę między sobą. Ostatecznie akcja nie zakończyła się strzałem.

15
    Będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

17
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Robert Menzel, ale jego uderzenie instynktownie odbił Radliński.

18
    W odpowiedzi goście. Bardzo gorąco było w polu karnym Rozwoju po dośrodkowaniu Słabego. Akcję na dalszym słupku zamykał Bartków, ale na posterunku znalazł się Soliński, który ostatecznie wybija piłkę na róg.

19
    Po rzucie rożnym piłka dociera przed pole karne do Maciejowskiego, który oddał niecelny strzał.

20
    Maciej Nather uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

21
    Po rzucie rożnym piłkę pewnie chwyta Radliński.

23
    Mieliśmy kolejny corner dla miejscowych, ale tym razem za nisko dośrodkował zawodnik Rozwoju i goście bez problemów oddalają zagrożenie.

25
    Uspokoiło się nam trochę to spotkanie. Gra toczy się w środku pola.

28
    Winiarczyk wolał nie ryzykować i wybił piłkę na róg.

29
    Dośrodkowanie zamykał Małkowski, który uderzył z dość trudnej pozycji, ale jego strzał poszybował nad bramką.

30
    Kozłowski wrócił się na swoją połowę i przerwał wślizgiem akcję rywali. Będzie aut.

30
    Gonzalez zablokował dośrodkowanie Słabego. Będzie róg.

31
    Po dośrodkowaniu Małkowskiego głową uderzył Szary. Niecelne było to uderzenie.

32
    Soliński wychodzi na przedpole i wślizgiem wybija piłkę spod nóg Małkowskiemu.

33
    Po dośrodkowaniu Sobotki z rzutu rożnego nikt nie zamknął akcji.

36
    Gol dla Rozwoju!
    Strzelcem bramki ADAM CZERKAS. Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Koszmarny błąd Barana z Radlińskim. Nieporozumienie tych dwóch zawodników wykorzystał ADAM CZERKAS, który zabrał piłkę rywalom na 18. metrze od bramki i nie mając przed sobą żadnego rywala wpakował piłkę do pustej siatki.

38
    Obrońcy Rozwoju radzą sobie z dośrodkowaniem Małkowskiego z rzutu rożnego.

40
    Po strzelonej bramce mieliśmy kilka fauli w środku pola.

41
    Wygląda na to, że zakończył się już ten mecz dla fanów Sandecji, którzy odjeżdżają autobusami.

42
    Czerkas złapany na spalonym.

43
    Tym razem na spalonym złapany Wróbel. Gdyby nie spalony, mielibyśmy najprawdopodobniej 2:0, bowiem Wróbel miał przed sobą tylko bramkarza.

45
    Czerkas strzelał z pięciu metrów głową. Piłkę po tym strzale pewnie chwyta Radliński.

45
    Niedokładne dośrodkowanie Gonzaleza.

45

Za nami pierwsza połowa, w której oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie. Rozwój prowadzi do przerwy 1:0 dzięki błędowi obrońcy i bramkarza.

46

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Sobotka, na boisku pojawia się Aleksander.
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Piszczek, na boisku pojawia się Danek.

46
    Ależ weszli w tą drugą połowę gospodarze! ADAM CZERKAS strzałem z główki podwyższa prowadzenie.

48
    W odpowiedzi goście. Ale minimalnie nad bramką uderzył z główki gracz Sandecji.

50
    Soliński uprzedza rywala i chwyta piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

52
    Niedokładny przerzut do Kuna.

56
    Czerkas wpadł w pole karne rywali, ale napastnik Rozwoju trochę się pogubił mając przy sobie rywala i ostatecznie katowiczanie tracą piłkę.

58
    Mirosław Smyła za chwilę na plac gry pośle Roberta Tkocza.

61
    Za nami 2/3 spotkania. Zdecydowanie bliżej zwycięstwa są gospodarze.

62
    Soliński ratuje zespół wybijając na róg.

63
    Bartków nie trafił czysto w piłkę. Piłkę łapie Soliński.

63
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Czerkas, na boisku pojawia się Tkocz.

64
    Ależ sytuacje miał Wróbel. Kapitan gospodarzy miał przed sobą tylko bramkarza, ale Radliński zachował się w tej sytuacji znakomicie i wygrał pojedynek z Wróblem.

65
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Szczepański.

66
    Kozłowski przewracany przez rywala w pobliżu pola karnego Sandecji, ale nic nie ma.

67
    Na spalonym Wróbel.

67
    Piłkę po rykoszecie łapie Soliński.

68
    Kozłowski ładnie się zastawił i uciekł swojemu rywalowi, ale za chwilę napastnik Rozwoju stracił piłkę.

70
    Znakomitą okazję miał Kozłowski, ale w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.

71
    Do gry przygotowuje się Michał Gałecki.

72
    Tkocz przegrał walkę o piłkę z rywalem.

72
    Faul na Kozłowskim w pobliżu środka boiska.

72
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Cholerzyński, na boisku pojawia się M. Gałecki.

74
    W pole karne wpadł Robert Tkocz, doświadczony pomocnik oddał mocny strzał, ale piłkę na róg odbił Radliński.

74
    Z kontrą ruszyli goście, ale ostatecznie piłkę na połowie Rozwoju odbiera Jaroszek.

77
    Znakomitą sytuację miał Patryk Kun, ale młody zawodnik Rozwoju nie trafił do bramki z 5. metrów.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Winiarczyk (Rozwój Katowice).

78
    Małkowski dośrodkował w pole karne rywali, ale na miejscu był Soliński, który oddalił zagrożenie.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje P. Gałecki (Rozwój Katowice).

80
    Kompletnie nie udane dośrodkowanie Małkowskiego.

82
    Ella sfaulował Przemysława Gałeckiego w środkowej strefie boiska.

82
    Tkocz ładnie minął na skrzydle rywala. Po chwili pomocnik gospodarzy dośrodkował w pole karne, ale akcji nie zamknął ani Kozłowski, ani Kun.

84
    Szykuje się nam ostatnia zmiana u gospodarzy.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Jaroszek (Rozwój Katowice).

86
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Król.

87
    Na spalonym złapany zawodnik gości.

88
    Kun przegrał walkę o piłkę z rywalami.

89
    Trzech na dwóch wyszli piłkarze Rozwoju. Jaroszek zagrał do Króla, ten zwolnił trochę tempo akcji i oddał strzał. Na posterunku Radliński.

90
    Mecz został przedłużony o 3 minuty.

90+2
    Kun uderzył mocno, ale obok bramki.

90+3

W dniu dzisiejszym Rozwój sprawił niespodziankę pokonując 2:0 Sandecję. Rozwój tym samym kontynuuje serię meczy zwycięskich. (14:56:16)

Damian Apostolski

Gole: 36. Czerkas, 46. Czerkas

Kartki:   77. Winiarczyk (ROZ), 79. Gałecki (ROZ), 86. Jaroszek (ROZ)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 3:1. Foule: 14:14.
    Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Kun, Cholerzyński (73. M. Gałecki), Jaroszek, Wróbel – Kozłowski (86. Król), Czerkas (63. Tkocz).

Zmiany: Raniowski – Domański, M. Gałecki, Barwiński, Nowotnik, Tkocz, Król.

Sandecja Nowy Sącz: Radliński – Bartków, Baran, Szarek, Słaby – Kasprzak (65. Szczepański), Nather, Ella, Małkowski, Sobotka (46. Danek) – Piszczek (46. Aleksander).

Zmiany: Kozioł – Aleksander, Danek, Szczepański, Szeliga, Maślanka, Smoleń.

Sędziowie: Sebastian Krasny – Jakub Ślusarski, Jacek Tokarski