Słowenia – Ukraina 1:1 (koniec) | Dania – Szwecja 2:2 (koniec)
Słowenia
1:1 (1:0)
Ukraina
Wtorek 17.11.2015, 20:45 • Stadion Ljudski, Maribor • Eliminacje Mistrzostw Europy

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:01:14)

Reprezentacja Ukrainy jest następną z naszego regionu, która wystąpi na Euro 2016! Zaliczkę zdobyła na stadionie w Lwowie, a następnie utrzymała ją w Mariborze. Rewanż nie był dla Ukraińców spacerkiem. Szybko stracili gola po strzale głową Cesara. Bramka podbudowała mentalnie piłkarzy oraz kibiców reprezentacji Słowenii. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, ale czegoś zabrakło im, by zdobyć następnego gola. Po pół godzinie rywalizacji Ukraina zaaklimatyzowała się na boisku i obraz zaczął wyrównywać się. Obie drużyny oddały dużo strzałów w dobrze dysponowanych bramkarzy. Nadeszła końcówka i pytanie: Słowenia zdąży czy nie zdąży doprowadzić do dogrywki? Nie zdążyła, a na dodatek Ukraina wyprowadziła zabójczy kontratak w ostatniej minucie doliczonego czasu. Po trafieniu Jarmolenki kibice w sektorze gości mogli wybuchnąć radością. Nic nie mogło zabrać ich ulubieńcom miejsca na Euro 2016.

Gol dla Ukrainy!

Strzelcem bramki ANDREJ JARMOLENKO. Zabójczy kontratak reprezentacji Ukrainy w ostatniej minucie doliczonego czasu i wiadomo już, że nasi wschodni sąsiedzi pojadą na Euro 2016!

90+5
    Selekcjoner reprezentacji Ukrainy postanowił ukraść Słoweńcom kilkanaście, a może kilkadziesiąt cennych sekund. Zmiana taktyczna: Tymoszczuk za Konopljankę.

90+4
    Na dodatek żółta kartka dla Lazarevicia za niesportowe zachowanie. To są te nerwy, kiedy jest się tak blisko celu, a nie potrafi się dogonić króliczka.
    90+2. Czerwona kartka

90+2
    Czerwona kartka wisiała w powietrzu i rzutem na taśmę trafiła na konto Brecki. Obrońca reprezentacji Słowenii bezczelnie kopnął Konopljankę. Tak wygląda frustracja reprezentacji Słowenii!

90
    Sędzia postanowił doliczyć aż 5 minut do regulaminowego czasu. Ostatnie 300 sekund szans dla zespołu z południa kontynentu.

88
    Wrzutka Ilicicia nie miała adresata w polu karnym, a poprawka Lazarevicia owszem miała, ale był nim Pjatow, który wyśmienicie interweniował na przedpolu. Oj, nie będzie się spieszyć weteran z wprowadzeniem futbolówki do gry.

86
    Defensywa reprezentacji Ukrainy poradziła sobie z dośrodkowaniem z rzutu wolnego i daleko wyekspediowała piłkę. Słoweńcy muszą na nowo konstruować swoją akcję. Każda taka sytuacja wybija ich z rytmu.

84
    Ponownie było gorąco na murawie w Mariborze. Piłkarze "rzucili się sobie do gardeł". Kto by się spodziewał, ze słoweńsko-ukraiński dwumecz uwolni tyle niesportowych emocji.

82
    Przerwa w grze jest spowodowana racami, które wylądowały na boisku. Sędzia był zmuszony do takiej decyzji, a na płytę wbiegła nawet ekipa strażacka. Skandaliczne zachowanie kibiców reprezentacji Słowenii.

81
    Natomiast w obozie gości zmiana z przodu: Kravec wbiegł na boisko zamiast Seleznova, który nawalczył się dziś z obrońcami i ma serdecznie dość.

80
    Ostatnia korekta personalna w reprezentacji Słowenii: Lazarević zamiast Birsy. Selekcjoner gospodarzy nie może już niczego skorygować w jedenastce.

Gole: 11. Cesar – 90+7. Jarmolenko

Kartki:   2. Cesar (SLV), 25. Jokić (SLV), 38. Pečnik (SLV), 90+4. Lazarević (SLV) – 4. Konopljanka (UKR), 32. Rybalka (UKR)   90+2. Brečko (SLV)

Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 2:0. Foule: 20:23.
    Słowenia: Handanovič – Brečko, Ilič, Cesar (C), Jokić – Pečnik (67. Iličić), Krhin, Kampl – Birsa (80. Lazarević) – Bezjak (68. Ljubijankić), Novaković.
    Zmiany: Vidmar, Oblak – Samardžić, Lazarević, Struna, Kurtić, Rotman, Anđelković, Iličić, Ljubijankić, Kirm, Verbič.

Ukraina: Pjatow – Fedeckij, Chačeridi, Rakićkyj, Szewczuk – Stepanenko, Rybalka – Jarmolenko, Sydorčuk (61. Garmaš), Konopljanka (C) (90+5. Tymoszczuk) – Selezňov (81. Kravec).
    Zmiany: Bojko, M. Ševčenko – Tymoszczuk, Garmaš, Piljavskij, Budkivskij, Kameňuka, Karavajev, Kuczer, Kravec, Petryak, Gusev.

Sędziowie: Cuneyt Cakir (Turcja)