Dąbrowa Górnicza – Wieliczka 9:7 (koniec) | Rzeszów – Polkowice 3:0 (koniec) | Tychy – Jelcz-Laskowice 4:3 (koniec)
GKS Futsal Tychy
4:3 (1:0)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Niedziela 22.11.2015, 18:00 • Hala Sportowa, Tychy. • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 9

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do interesującego spotkania w ramach rozgrywek I Ligi Futsalu grupy Południowej. GKS Futsal Tychy na własnym obiekcie podejmować będzie zamykający tabelę KS Antonio Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Miejscowy team jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji i każdy inny wynik jak ich zwycięstwo będzie tutaj odbierany jako sporego kalibru niespodzianka. Z drugiej strony goście muszą szukać punktów w każdym meczu, aby myśleć o utrzymaniu w lidze.

GKS Futsal Tychy:

Tyszanie nieźle spisują się w obecnych rozgrywkach ligowych. Po ośmiu kolejkach zajmują pierwszą pozycję w tabeli i mają na koncie dziewiętnaście punktów. Na taki bilans składa się sześć wygranych, remis i porażka. Tyszanie mają drugi w lidze najkorzystniejszy bilans bramkowy (40:19). W poprzedniej kolejce pokonali bardzo pewnie AZS UMCS Lublin 6:1. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem jest doświadczony Piotr Myszor, który ma na koncie osiem trafień. Niestety zabraknie go w kadrze meczowej niedzielnego spotkania, gdyż aktualnie musi leczyć kontuzję.

KS Antonio Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice:

Bardzo słabo w tym sezonie wiedzie się drużynie z Laskowic. Po ośmiu kolejkach zamykają oni ligową tabelę i mają na swoim koncie tylko trzy punkty. Wygrali jedno spotkanie, a pozostałe siedem zakończyli porażkami. Mają do tego fatalny bilans bramkowy (21:46). W poprzedniej kolejce długo walczyli z wyżej notowanym GKS-em Berland Komprachcice, ale ostatecznie przegrali 1:3. W teamie po trzy bramki w dorobku mają: Przemysław Matejko, Grzegorz Słonina oraz Paweł Ujas.

Na ten pojedynek zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do relacji Lajfy.com!

1

0:15
    Gospodarze od pierwszego gwizdka ruszyli ze swoimi atakami. Piłkę wymienia Słonina oraz Kubica na połowie rywali.

0:46
    Zdecydowanie zbyt słaby strzał jednego z zawodników miejscowego zespołu, aby zaskoczyć stojącego w bramce Koniecznego.

1:03
    Słonina umiejętnie przerwał faulem kontrę zespołu Orzeł Jelcz-Laskowice. Był to pierwszy faul w tym spotkaniu.

1:20
    Jovica Todić potężnie uderzył z dystansu i udało się ostatecznie na raty wyłapać futbolówkę doświadczonemu Modrzikowi.

2:00
    Wysoki pressing zapoczątkował Paweł Pytel i ostatecznie udało mu się wywalczyć aut na połowie przeciwnej drużyny.

2:10
    Wyraźne nieporozumienie Kubicy i Słoniny mógł wykorzystać Stadnik, jednak po jego indywidualnym rajdzie zablokował go jeden z rywali.

2:35
    Kolejna próba strzału z dalszej odległości Pawła Pytla, jednak dobrze ustawiony Konieczny na linii bramkowej broni bez trudu.

3:01
    Kompletnie nie porozumieli się teraz w ofensywnej akcji przyjezdni piłkarze. W efekcie piłka po zagraniu Matejko wychodzi na aut.

3:49
    Świetnie ustawił się teraz w defensywie Szachnitowski i przejął długie zagranie bramkarza do jednego z zawodników gości.

4:15
    Kacper Dudzik wyprowadza kontrę tyszan. Ostatecznie zagrywa do Szachnitowskiego, a były zawodnik Gwiazdy został na skrzydle zablokowany.

4:32
    Szachnitowski wycofał piłkę z rzutu rożnego do Adama Wolaka, a uderzenie tego drugiego mija bramkę strzeżoną przez Koniecznego.

5:00
    Mamy pojedynek toczony w bardzo płynnym tempie. Piłka niemal nie opuszcza boiska i ciągle starają się atakować miejscowi piłkarze.

5:45
    Piękną akcję rozegrali teraz zawodnicy przyjezdnego zespołu! Wierzgacz prostym zwodem minął rywala i uderzył mocno z siódmego metra, ale znowu pewnie broni w bramce Zbigniew Modrzik!

6:21
    Przyjezdni starają się teraz utrzymać dłużej w posiadaniu piłki. Ostatecznie przejmują tyszanie i wychodzą z atakiem. Niecelnie z dystansu przymierzył Słonina.

7:11
    Żmudziński ładnie przyjął piłkę przed siebie i uderzył z woleja, jednak futbolówka mija bramkę Modrzika o kilkanaście centymetrów.

7:35
    Michał Słonina znowu drybluje na prawej stronie boiska i w dość łatwy sposób wybija mu piłkę spod nóg Matejko.

7:50
    Bardzo ładne podanie w tempo otrzymał na skrzydle Słonina i jego strzał z powietrza wybronił świetnie Konieczny.

8:00
    Adam Wolak bardzo ostro zatrzymał faulem rywala na lewej stronie boiska i w efekcie mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu.

8:03
    Coraz groźniejszy jest przyjezdny zespół. Tym razem mamy mocne uderzenie z prawego skrzydła i będzie za chwilę korner dla Orła Jelcz-Laskowice.

9:12
    Dwie szybkie kontry przyjezdnego zespołu nie przynoszą ze sobą efektu w postaci strzału. Mocnym uderzeniem popisał się z kolei zawodnik tyskiego teamu i po interwencji bramkarza będzie korner.

9:21
    Wracający teraz kapitan przyjezdnego zespołu zażegnał niebezpieczeństwo we własnym polu karnym i wybił piłkę za linię boczną.

10:16
    Indywidualnym rajdem na lewej stronie boiska popisał się Dudzik. Ostatecznie uderzył on kąśliwie, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę gości.

10:51
    Stadnik świetnie powalczył o piłkę na połowie przeciwników i zdołał odebrać futbolówkę. Później jeszcze zdołał oddać strzał, ale był on znacznie niedokładny.

11:00
    Bardzo czysty jest ten mecz. Tyszanie popełnili dopiero dwa faule, a ich rywale mają na koncie jedno przewinienie.

11:35
    GKS Futsal Tychy podczas wyprowadzania ataku pozycyjnego. Kubica próbował strzelać z ostrego kąta, ale został zablokowany.

12:02
    Goście przejmują futbolówkę na własnej połowie boiska, ale ich akcja była bardzo nieprzemyślana i szybko oddają piłkę rywalom.

12:10
    Dość przypadkowo Paweł Pytel znalazł się w wybornej sytuacji do zdobycia bramki! Piłka odbiła się od gracza gości i spadła mu pod nogi na czwartym metrze, ale uderzył wprost w bramkarza!

13:20
    Przypomnieli o sobie zawodnicy przyjezdnego teamu. Krajewski huknął potężnie z dystansu, ale pomylił się nieznacznie.

13:30
    Mało kto spodziewał się, że goście będą potrafili tak długo walczyć jak równy z równym przeciwko niżej notowanym rywalom. Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis.

14:08
    Od autu grę na wysokości pola karnego rywali wznowią przyjezdni zawodnicy. Udaje im się długo rozgrywać atak, ale finalnie piłka ucieka im za linię boczną.

14:32
    Wolak wygrał z rywalem pojedynek główkowy, w efekcie tego od autu na chwilę piłkę do gry wprowadzać będą przyjezdni.

15:00
    Najpierw świetną indywidualną akcją po przejęciu piłki popisał się Todić, ale jego mocne uderzenie wybronił pewnie Modrzik! Później Wolak kropnął ile sił w nogach z dziesiątego metra, a Konieczny paruje piłkę na korner!

15:20
    Bartłomiej Sitko mocno przymierzył z bardzo ostrego kąta i bez trudu na raty wyłapał strzał bramkarz gości.

16:02
    Szachnitowski był faulowany w pobliżu pola karnego przeciwnej drużyny. W efekcie stan przewinień wynosi na chwilę obecną 3:3.

16:04
    Bardzo dobrze rzut wolny rozegrali tyszanie, a strzał Bartłomieja Sitko ręką zatrzymał na linii bramkowej Kozak i otrzymał czerwoną kartkę!

16:04
    Gol dla GKS-u!
    PATRYK SZACHNITOWSKI bardzo pewnie egzekwuje ten rzut karny i wyprowadza tyski zespół na prowadzenie w tej batalii!!!

17:00
    Żmudziński kapitalnie przejął piłkę na własnej połowie i popędził sam na sam! Ostatecznie nie zdołał pokonać świetnie interweniującego Modrzika!

17:12
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej części spotkania. Goście będą wykonywać rzut wolny spod bocznej linii boiska.

17:29
    Timeout dla gospodarzy.

17:46
    Poważny błąd w wyprowadzeniu piłki przytrafił się Pytlowi i z kontrą ruszył Matejko! Obsłużył on idealnym podaniem Krajewskiego, a ten przymierzył w słupek!

18:10
    Warto podkreślić, że na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy spotkania stan przewinień wynosi 4:4.

18:33
    Słonina bardzo szybko naprawił swój błąd i po stracie futbolówki zdołał zatrzymać szarżującego na skrzydle rywala.

19:00
    Bardzo dobre podanie na wolne pole otrzymał Bartłomiej Sitko, ale w porę został on uprzedzony przez Koniecznego.

19:35
    Mamy faul zawodnika GKS-u Tychy tuż przed linią pola karnego. Był to piąty faul gospodarzy i momentalnie trener gości prosi o timeout.

19:40
    Bardzo ładnie rzut wolny rozegrali zawodnicy przyjezdnego zespołu, ale zbyt mocno wygoniony do boku pola karnego Todić nie miał szans na zaskoczenie bramkarza!

20

Po pierwszej połowie spotkania GKS Futsal Tychy prowadzi 1:0 z KS Antonio Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Goście póki co dzielnie stawiają czoła bardziej utytułowanym rywalom i dali sobie wbić tylko jedną bramkę. Zdobył ją strzałem z rzutu karnego Patryk Szachnitowski. Karny z kolei był podyktowany za zagranie ręką Kozaka i równocześnie czerwoną kartką ukarany został ten zawodnik. Miejscowi z pewnością będą mieli sobie wiele do powiedzenia w szatni, bo ten mecz zdecydowanie nie układa się tak, jak tego oczekiwali. Za moment rozpoczniemy drugą część gry!

21

20:25
    Drugą połowę rozpoczęli goście tego meczu. Dość szybko tracą jednak futbolówkę po niecelnym podaniu Koniecznego.

20:50
    Tyszanie również mylą się podczas wyprowadzania ataku pozycyjnego. W efekcie Orzeł Jelcz-Laskowice wznowi od autu.

21:05
    Kapitalną okazję zmarnował teraz Juszczyszyn! Popędził on z własnej połowy sam na sam i ostatecznie uderzył z siódmego metra wprost w dobrze ustawionego Zbigniewa Modrzika!

21:50
    Słonina mógł teraz spokojnie przepuścić piłkę do własnego bramkarza. GKS przejmuje futbolówkę i wyprowadzać będzie kolejny atak pozycyjny.

22:20
    Coraz częstsze błędy przytrafiają się podopiecznym Zająca. Ich przewaga jednobramkowa jest bardzo niewielka i goście mogą doprowadzić do wyrównania.

23:18
    ADAM WOLAK otrzymał dokładne podanie na ósmy metr i precyzyjnym uderzeniem z dystansu nie dał żadnych szans na skuteczna interwencję bramkarzowi drużyny gości!!!

23:45
    Goście momentalnie mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale uderzenie ze skrzydła zawodnika przyjezdnego zespołu efektownie wybronił Modrzik!

24:00
    To mogła być kuriozalna bramka dla gości! Delikatne uderzenie zawodnika Orzeł Jelcz-Laskowice zmierzało wprost do rąk Modrzika, a temu przeleciała futbolówka między nogami i trafiła w słupek!

24:38
    GKS zdecydowanie dłużej utrzymuje się teraz w posiadaniu piłki. Mało brakowało, a podanie Szachnitowskiego na bramkę zamieniłby Dudzik.

25:01
    Sitko przejął piłkę na wysokości linii środkowej boiska i uderzył sprytnie, jednak minimalnie chybił. Później jeszcze jedna próba tego zawodnika z woleja okazała się niecelna.

25:30
    Daleki wyrzut piłki Koniecznego nie dotarł do jego partnera z drużyny. W efekcie od własnej bramki wznowi grę Modrzik.

25:56
    Kolejną piękną bramkę tego wieczoru zdobywa ADAM WOLAK!!! Tym razem dość przypadkowo otrzymał on piłkę na dziesiątym metrze, ale już później przymierzył idealnie pod poprzeczkę bramki bezradnego w tej sytuacji Koniecznego!!!

26:23
    GKS zdaje się przejął już kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i swobodnie wymienia kolejne podania na połowie rywali.

26:52
    Bardzo ładnie uruchomiony na skrzydle został Kochanowski, ale jego strzał zdecydowanie minął bramkę przeciwnej drużyny.

27:11
    Mamy dopiero pierwszy faul w tej części meczu. Faulował zawodnik GKS-u Tychy. Rywale nie mają jeszcze na koncie żadnego przewinienia.

27:31
    Książkowo wyprowadzona kontra miejscowego zespołu!!! Słonina idealnym podaniem obsłużył PAWŁA PYTLA, a ten bez większego trudu pokonał w sytuacji sam an sam bramkarza rywali!!!

27:51
    To zdecydowanie jeszcze nie koniec strzelaniny na tyskiej hali sportowej. Tym razem po ładnym zwodzie Kochanowski przymierzył z ósmego metra w słupek!

28:09
    Katastrofalne błędy zaczęli popełniać goście! Mógł to teraz wykorzystać Szachnitowski, ale nieatakowany uderzył z siódmego metra nad poprzeczką!

28:55
    Kolejne rzuty rożne dla miejscowych piłkarzy. GKS nie chce poprzestać na wyniku 4:0 i nieustannie atakuje bramkę Koniecznego.

29:08
    Drugi faul w tej połowie GKS-u Futsal Tychy. Nadal bez przewinienia są przyjezdni zawodnicy. W ataku Orzeł Jelcz-Laskowice.

29:30
    Szachnitowski starał się precyzyjnym podaniem uruchomić Dudzika na skrzydle, ale zagrywał minimalnie zbyt mocno.

30:00
    Do końca spotkania pozostaje już tylko dziesięć minut. Adam Wolak tym razem popisał się przewinieniem w ofensywie.

30:25
    Mateusz Wierzgacz miał kapitalną okazję na zdobycie honorowej bramki! Przymierzył on świetnie z siódmego metra, ale jeszcze lepszą paradą wykazał się Modrzik!

31:05
    Próbował teraz doświadczony bramkarz miejscowego zespołu uruchomić na skrzydle rozpędzonego Pytla, ale zagrywał za mocno.

31:25
    Goście próbują jeszcze zastosować wysoki pressing, ale nie potrafili przejąć futbolówki. Za protesty przy linii bocznej napomniany zostaje Stadnik.

31:41
    To już czwarte przewinienie gospodarzy w tej połowie meczu, a rywale nadal nie mają faulu na swoim koncie.

32:35
    Matejko zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie z dalszej odległości i świetnie poradził sobie z nim nogami Zbigniew Modrzik!

33:00
    Piłka dość niespodziewanie spadła na piąty metr pod nogi Szachnitowskiego, a ten uderzył bez zastanowienia! Świetną paradą wykazał się Konieczny!

33:35
    Pierwsze przewinienie gości w tej odsłonie spotkania. Stan przewinień na chwilę obecną wynosi 4:1.

34:08
    Mijają kolejne sekundy, a żadne ze stron od dłuższego czasu nie potrafi skierować piłki do siatki. O czas prosi szkoleniowiec miejscowego teamu.

34:30
    Goście starają się jeszcze powalczyć w tym spotkaniu. Dalekie wybicie bramkarza tej ekipy nie znalazło adresata.

34:44
    Szachnitowski kolejny raz nie wykazał się pod bramką rywali skutecznością! Minął on jednego rywala i ostatecznie zdołał jakimś cudem zatrzymać jego strzał Konieczny!

35:00
    W ostatnich pięciu minutach muszą uważać na przewinienia gospodarze. Popełniają oni właśnie piąty faul w tej połowie.

35:01
    Przedłużony rzut karny wykonywać będzie zawodnik przyjezdnego zespołu! Faul popełnił Kołodziejczyk!

35:01
    Gol dla KS Antonio Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    KONRAD JUSZCZYSZYN nie miał żadnego problemu z pokonaniem Zbigniewa Modrzika uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego!!!

35:30
    Bardzo ciekawa decyzja trenera gospodarzy, który zdecydował się wprowadzić lotnego bramkarza.

36:00
    Bardzo długo teraz wymieniają gospodarze kolejne podania. Kradną tym samym cenne sekundy i starają się dowieźć wynik do końca.

36:02
    Znowu w wybornej sytuacji znalazł się Kacper Dudzik, ale jego sytuacyjne uderzenie z bliska wybronił golkiper gości!

36:32
    Starają się wysokim wyjściem przejąć futbolówkę przyjezdni, ale nie są w stanie. Strzał Sitko został zablokowany i od rogu wznowią gospodarze.

37:05
    W końcu pomylił się Słonina w kolejnym podaniu i będą mieli okazję przyjezdni piłkarze na wyjście ze swoim atakiem.

37:26
    Źle przyjmował piłkę Dudzik w dość prostej sytuacji i w efekcie znowu futbolówkę przejmują gracze Orzeł Jelcz-Laskowice.

38:00
    Już tylko dwie minuty pozostają do zakończenia tego pojedynku. Trudno wierzyć jeszcze w jakieś punkty wywalczone przez gości.

38:17
    Mocne uderzenie ze sporego dystansu Dudzika wybija przed siebie bramkarz przyjezdnego zespołu. Przy piłce zawodnicy gości.

38:40
    KAMIL DZIUBCZYŃSKI zdecydował się na strzał zza linii pola karnego i kompletnie zaskoczył tym zasłoniętego Zbigniewa Modrzika!!! Goście powalczą jeszcze w tym meczu!!!

39:05
    Fatalnie piłkę z własnego pola karnego wybijał Kubica! Przejął futbolówkę na dziesiątym metrze Matejko, ale fatalnie spudłował!

39:08
    Timeout dla gości.

39:29
    Zagranie ręką Szachnitowskiego i mamy jeszcze w końcówce przedłużony rzut karny dla gości!!!

39:31
    KONRAD JUSZCZYSZYN miał tym razem sporo szczęścia!!! Jego strzał o mały włos wybroniłby Modrzik!!!

39:49
    Faulowany był w samej końcówce zawodnik miejscowego zespołu. Kartka dla Żmudzińskiego.

Niespodziewanie w samej końcówce mieliśmy spore emocje! GKS Futsal Tychy zdołał ostatecznie wygrać to spotkanie 4:3, a przyjezdny team z pewnością pozostawił po sobie dobre wrażenie. Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj: Szachnitowski, Wolak (dwie) oraz Pytel. Z kolei trafienia gości były autorstwa Juszczyszyna (dwia) oraz Dziubczyńskiego. Z pewnością Orzeł Jelcz-Laskowice będzie dzielnie walczył do ostatniego meczu o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej!

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne futsalowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:43:21)

Dawid Czempisz

Gole: 17. Szachnitowski (kar.), 24. Wolak, 26. Wolak, 28. Pytel – 36. Juszczyszyn (10 m rzut karny), 39. Dziubczyński, 40. Juszczyszyn (10 m rzut karny)

Kartki:   8. Wolak (TYC) – 32. Stadnik (JLA), 40. Żmudziński (JLA)   17. Kozak (JLA)

GKS Futsal Tychy: Modrzik – Słonina, Pytel, Dudzik, Kubica, Kochanowski, Szachnitowski, Sitko, Wolak, Kołodziejczyk, Wybraniec.
    FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Konieczny, Kowalczyk – Todić, Wierzgacz, Stadnik, Kozak, Dziubczyńki, Krajewski, Juszczyszyn, Matejko, Żmudziński.

Zachęcamy do odwiedzania portalu TyskiFlesz.pl!

Sędziowie: Krzysztof Bernaś, Henryk Bąk – Grzegorz Wiercioch.