Dafi Społem – Projekt 2:3 (koniec) | Skra – Jastrzębski 3:1 (koniec) | Exact – Indykpol 0:3 (koniec)
MKS – Czarni 0:3 (koniec) | Trefl – BKS Visła 3:0 (koniec) | Resovia – ZAKSA 1:3 (koniec)

0:0
    MVP spotkania w Rzeszowie zostaje wybrany francuski rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Benjamin Toniutti!

To co można było oglądać dziś w Rzeszowie to coś niesamowitego! Świetna siatkówka na najwyższym poziomie i emocje do końca w każdej partii! Widać, że ZAKSA poważnie traktuje ten sezon i nie odpuszcza żadnego spotkania zmierzając ku mistrzostwu Polski, ale do tego jeszcze długa droga! Dziś w Hali Podpromie to kędzierzynianie wygrywają 3:1 i zostają liderami PlusLigi z dorobkiem 17 punktów! My dziękujemy wszystkim za uwagę, życzymy dobrej nocy i zapraszamy do śledzenia relacji na stronie Lajfy.com! Do uszłyszenia! (22:47:46)
    0:0 Po dzisiejszym spotkaniu z pewnością to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie mogła sobie pozwolić na świętowanie tego zwycięstwa nad Mistrzami Polski! Resovia zawiodła dziś w końcówkach, gdzie traciłą najwięcej!

24:26
    Czwarty set skończony.

24:26
    As serwisowy Łukasza Wiśniewskiego! Błąd w przyjęciu Wojtaszak i to ZAKSA zwycięża z Resovią Rzeszów. Kędzierzynianie mają lidera oraz nie przegrali dotychczas żadnego meczu w tym sezonie!

24:25
    Autowy atak rzeszowian! Gładyr świetnie zachował się na siatce odkładając ręce i to kędzierzynianie mają piłkę meczową!

24:24
    Kurek także psuje swój serwis! Gramy na przewagi!

24:23
    Ajj...psuje swój serwis Sam Deroo! Piłka setowa dla Asseco Resovii Rzeszów!

23:23
    Bardzo ciekawa końcówka! Kurek atakuje i zatrzymują go potrójnym blokiem siatkarze z Kędzierzyna-Koźla.

23:22
    Kto zatrzyma Kurka? Kolejny świetny atak Bartosza Kurka w tym spotkaniu.

22:22
    Doskonały atak ze środka Czarnowskiego! Idealnie w boczną linię boiska trafia środkowy gości.

22:21
    Uderza z lewego skrzydła po palcach Gładyra atakujący Asseco Resovii Rzeszów.

21:21
    Walczy na siatce Toniutti z Paszyckim, ale środkowy z Rzeszowa dotyka siatki. Fatalny błąd Paszyckiego! A co najciekawsze drobny Benjamin Toniutti chyba nie przegrał żadnego pojedynku na siatce w dzisiejszym meczu, a miał już kilka takich. O czas prosi trener gospodarzy Andrzej Kowal!

21:20
    Kurek po raz kolejny obija bez problemu blok ZAKSY.

20:20
    Kolejny raz uruchamia środek Toniutii, a tam Gładyr odwdzięcza się za dobre rozegranie.

20:19
    Serwis Boćka na aucie.

19:19
    Penczew drugą zagrywkę kieruje na aut.

19:18
    Trafiony Sam Deroo zagrywką Nikołaja Penczewa i Resovia przełamuje się w końcowych momentach seta! O czas prosi trener ZAKSY Kędzierzyn Koźle!

18:18
    Punkt za punkt grają siatkarze obydwu zespołów w tym secie! Teraz Penczew kończy swój atak po prostej.

17:18
    Fenomenalny kolejny atak Grzegorza Boćka.

17:17
    Kurek atakuje, broni Toniutti, a blokujący ZAKSY znów wpadają w siatkę. Kolejna taka okazja w tym secie, kiedy to bronią atak Bartosza Kurka kędzierzynianie, a blok wpada w siatkę.

16:17
    Psuje swój serwis Dymytro Paszycki.

16:16
    Świetny w tym meczu Paszycki po raz kolejny ze środka kończy swój atak.

15:16
    Lyneel zaryzykował w polu serwisowym i minimalnie poza boiskiem ląduje jego zagrywka. Druga przerwa techniczna w czwartym secie i jednopunktowe prowadzenie przyjezdnych. Wchodzimy powoli w decydującą fazę tej partii.

15:15
    Myli się w polu zagrywki ukraiński siatkarz.

14:15
    Odkupił winy Gładyr i zdobywa on punkt ze środka. Teraz właśnie na zagrywce zawodnik ZAKSY.

14:14
    Atak Kurka, a blok ZAKSY wpada w siatkę. Konkretnie Jurij Gładyr.

13:14
    Bociek w najlepsze popsiuje się kolejnym mocnym atakiem.

13:13
    Lyneel zablokowany przez Benjamina Toniuttiego, ale piłka spada tuż za linią boczną boiska.

12:13
    Teraz z kolei Penczew psuje swoją zagrywkę.

12:12
    W aut serwuje Wiśniewski.

11:12
    Atak Tilliego, broni Lyneel jedną ręką, ale nie zdążył Dawid Dryja uratować jeszcze tej akcji.

11:11
    Wygrywa walkę na siatce Bartosz Kurek z Kevinem Tillie, który nie był w wygodnej sytuacji.

10:11
    Sam Deroo wciska po prostej piłkę. Ten zawodnik także rozgrywa dziś świetne zawody.

10:10
    Paszycki ze środka obija ręce Wiśniewskiego i zdobywa kolejny punkt.

9:10
    Kolejne obicie bloku gospodarzy przez niezawodnego Boćka!

9:9
    Lyneel po bloku i w aut.

8:9
    Niesamowita akcja! Około minuty trwała ta wymiana, a uwieńczona ona została blokiem Sama Deroo!

8:8
    Wracamy po przerwie i od razu silne uderzenie z prawego skrzydła w wykonaniu Boćka.

8:7
    Świetnie po skosie uderza Kurek. Pierwsza przerwa techniczna w secie czwartym i po raz pierwszy w tym meczu to Resovia schodzi z prowadzeniem na przerwę!

7:7
    Kevin Tillie z premedytacją obija ręce blokujących i piłka spada na aut.

7:6
    Julien Lyneel kiwa, ale wcześniej Gładyr wpada w siatkę.

6:6
    Bociek na pełnym zasięgu atakuje w sam narożnik boiska.

6:5
    Teraz z kolei mocno i skutecznie przecisnął się przez dwublok rywali Kurek.

5:5
    Jeszcze jeden błąd atakującego z Rzeszowa. Na aut skierował uderzenie z prawego skrzydła Kurek.

5:4
    Psuje swoją zagrywkę Bartosz Kurek.

5:3
    Świetne rozegranie otrzymuje od Toniuttiego Sam Deroo, ale atakując z drugiej linii na czystej siatce trafia w aut.

4:3
    Tillie zatrzymany przez potrójny blok gospodarzy, a konkretnie piłka odbiła się od rąk Penczewa i wróciła pod nogi atakującego.

3:3
    I kolejna popsuta zagrywka Paszyckiego w tym meczu.

3:2
    Dymytro Paszycki dostaje rozegranie w punkt, co skrzętnie wykorzystuje środkowy Asseco Resovii Rzeszów.

2:2
    Już jest remis 2:2! Przeszkadza w rozegraniu piłki przyjezdnym Penczew.

2:1
    Atak Boćka zablokowany i kędzierzynianie byli w trakcie rozgrywania swojej akcji kiedy to sędzia odgwizdał dotknięcie siatki przez gospodarzy.

2:0
    Kiwka na lewym skrzydle Penczewa. Blisko obrony był Grzegorz Bociek, który ostatecznie nie skutecznie się broni.

1:0
    Długa wymiana piłek na początku tego seta i z drugiej linii bez szans na obronę atak Penczewa.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.
    0:0 ZAKSA ma już pewny dzisiaj jeden punkt. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na tą czwartą partię, która zadecyduje o tym czy ZAKSA zwycięży szósty mecz na sześć rozegranych w lidze, czy też będziemy mieli tie-break w Rzeszowie!

25:27
    Trzeci set skończony.

25:27
    Atak Kurka nad blokiem w aut i po niesamowitej końcówce w wykonaniu ZAKSY to oni wygrywają tą drugą partię na przewagi!

25:26
    As serwisowy Łukasza Wiśniewskiego i teraz z kolei piłkę setową ma ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!

25:25
    Łukasz Perłowski wchodzi zadaniowo na zagrywkę i psuje ten serwis środkowy Resovii.

25:24
    Kolejna piłka setowa dla gospodarzy! Atak Kurka wylądował w boisku.

24:24
    Świetnie na środku blokiem zagrał Jurij Gładyr.

24:23
    Walczą przyjezdni. Kevin Tillie popisuje się skutecznym atakiem z prawej strony w boisko. O czas przed tą zagrywką rywali prosi jeszcze trener Andrzej Kowal!

24:22
    Bociek zatrzymany na bloku przez Dymytro Paszyckiego! Piłka setowa dla Asseco Resovii Rzeszów!

23:22
    W aut zaatakował Kevin Tillie, Resovia na prowadzeniu i o czas prosi szkoleniowiec gości!

22:22
    Minimalnie w aut zaserwował teraz atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

21:22
    Toniutti wyczyścił siatkę Boćkowi, a ten nie myli się w takich sytuacjach.

21:21
    Kurek mocno huknął po skosie w boisko.

20:21
    Kolejne świetnie rozegranie pod rękę i Czarnowski zdobywa jeszcze jedno oczko.

20:20
    Na aucie ląduje zagrywka Sama Deroo.

19:20
    A goście tradycyjnie odpowiadają także atakiem ze środka. Zdobywcą pierwszego punktu w tym meczu Patryk Czarnowski.

19:19
    Świetnie przez Paszyckiego zagrał Drzyzga co było dobrym rozwiązaniem.

18:19
    Penczew atakuje na prawym skrzydle, ale zostaje zatrzymany przez trójblok ZAKSY! O drugi czas w tym secie poprosił Andrzej Kowal!

18:18
    Sam Deroo już nie pierwszy raz w tym meczu sprytnie w stylu Michała Kubiaka zmylił blok rywali.

18:17
    Kolejny fenomenalny atak Barosza Kurka i nie radzą sobie z przyjęciem jego uderzenia kędzierzynianie.

17:17
    Doskonałe rozegranie do Gładyra, który wie jak w takiej sytuacji wykończyć atak.

17:16
    Sprytnie i precyzyjnie kiwa na prawej stronie Kurek centralnie w boisko.

16:16
    Obija na siatce Julien Lyneel ręce swojego kolegi z reprezentacji Benjamina Toniuttiego.

15:16
    I po stronie Resovii w polu zagrywki myli się Dawid Dryja. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą goście 16:15. W tym meczu nie mieliśmy jeszcze takiej przerwy technicznej na której prowadzili by siatkarze Andrzeja Kowala!

15:15
    Serwis Grzegorza Boćka ląduje na aucie.

14:15
    Kurek zablokowany przez dwublok w wykonaniu ZAKSY.

14:14
    Kevin Tillie świetnie po palcach blokujących Resovii zdobywa punkt.

14:13
    Goście serwują w aut.

13:13
    Jurij Gładyr świetnie zaczekał na Dryję i pojedynczym blokiem zatrzymuje Ukrainiec środkowego Resovii.

13:12
    Kurek psuje zagrywkę.

13:11
    As serwisowy na koncie Bartosza Kurka, a o pierwszy czas w tej partii poprosił Ferdinando De Giorgi!

12:11
    Kurek obija po palcach blok ZAKSY.

11:11
    Zepsuta zagrywka przez gospodarzy.

11:10
    Świetny atak Penczewa po palcach Boćka. Widać, że atakujący ZAKSY odczuł ten atak na własnej skórze.

10:10
    Sprytnie obok rąk Kurka przeciska się Sam Deroo.

10:9
    Kurek blokuje na prawym skrzydle atak Deroo. Rzeszowianie wychodzą na prowadzenie.

9:9
    Dwukrotnie świetnie bronił ataki gości Damian Wojtaszek, a po trzeciej obronie skutecznym atakiem popisał się Penczew.

8:9
    Świetny atak Paszyckiego w poprzedniej akcji, a teraz już Gladyr popisuje się kolejnym świetnym atakiem ze środka.

8:8
    Szybka akcja Resovii. Przyjęcie Penczewa, a Fabian Drzyzga idealnie rozgrywa do Paszyckiego, który zdobywa punkt dla gospodarzy.

7:8
    Atakuje Sam Deroo z lewego skrzydła i ofiarnie, ale ostatecznie nieskutecznie bronią się rzeszowianie! Pierwsza przerwa techniczna w trzeciej partii na korzyść przyjezdnych!

7:7
    Teraz już w siatkę zaserwował Grzegorz Bociek.

6:7
    Świetna zagrywka Boćka! 117 km/h i piłka wpada czysto w boisko!

6:6
    Odpowiada skutecznym i mocnym atakiem ze środka Jurij Gładyr.

6:5
    Dryja środkiem idealnie w boisko.

5:5
    W aut teraz serwuje atakujący Asseco Resovii.

5:4
    Kurek znów świetnie serwuje i Deroo przyjmuje tą zagrywkę, ale Tillie już za to nie zdążył!

4:4
    Punktuje na zagrywce teraz Bartosz Kurek!

3:4
    Deroo w polu zagrywki mocno, ale w siatkę.

2:4
    Błąd Resovii i przebicie na drugą stronę wykorzystane przez Boćka.

2:3
    Teraz z kolei swój spryt okazał Grzegorz Bociek, który lekkim plasem atakuje tuż przed próbującego wybronić ten atak Juliena Lyneela.

2:2
    Penczew technicznie i sprytnie mija blok rywali, a Sam Deroo nie zdążył już wybronić tego ataku.

1:2
    Świetnie po ostrym skosie uderza Sam Deroo.

1:1
    Przedziera się przez nieszczelny blok gości Julien Lyneel.

0:1
    Zagrywka Drzyzgi jak spadający liść ląduje minimalnie za linią 9. metra.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0 W tym secie podobnie jak i w pierwszej partii kędzierzynianie prowadzą przez znaczny okres gry, ale tym razem już nie dają sobie odebrać końcowego triumfu!

20:25
    Drugi set skończony.

20:25
    Skrót Boćka na zagrywce, rzeszowianie spokojnie przyjmują Drzyzga rozgrywa do Lyneela, który zostaje zatrzymany na pojedynczym bloku przez świeżo wprowadzonego Krzysztofa Rejno! Set dla gości!

20:24
    Nikołaj Penczew serwuje w siatkę i pierwszą piłkę setową w tym meczu mają kędzierzynianie!

20:23
    Kurek bardzo mocno atakuje po prostej, a Zatorski przyjmuje ten atak tak, że piłka wraca na stronę Resovii, ale na szczęście dla gospodarzy spada minimalnie na aucie.

19:23
    Po raz kolejny ze środka punktuje Dawid Dryja.

18:23
    Świetnie pocelował w ataku Bociek i zupełnie zaskoczył przyjmujących Resovii, ponieważ znalazł dziurę w bloku, przez którą udało mu się skutecznie przecisnąć.

18:22
    Atak na środku Dawida Dryji idealnie ląduje w boisku.

17:22
    Przeliczył się teraz Bartosz Kurek. Spróbował on atakować po ostrym skosie, ale ten atak zatrzymał się na siatce.

17:21
    Paszycki z całej siły uderza po bloku rywali, a piłka ląduje na aucie.

16:21
    Kolejna długa wymiana i świetna gra blokiem ZAKSY powoduje, że Sam Deroo może po skosie zdobyć punkt w tej kontrze.

16:20
    Ryzykownie rozegrał Benjamin Toniutii do Łukasza Wiśniewskiego, który bez problemu przełamuje ręce Paszyckiego. O czas dla swojej drużyny poprosił Andrzej Kowal!

16:19
    Atak Grzegorza Boćka w aut.

15:19
    Zepsuł zagrywkę Fabian Drzyzga.

15:18
    Atak Lyneela wybroniony przez Kevina Tilliego, ale zagapił się Grzegorz Bociek myśląc, że ten atak wybronił Zatorski i zdecydował się nie biec do piłki.

14:18
    Kurek wyskakuje do ataku, ale mamy gwizdek sędziego i przekroczenie przez Bartosza Kurka linii 3. metra.

14:17
    Odpowiada teraz Dawid Dryja asem serwisowym w narożnik boiska!

13:17
    Kolejna zagrywka Boćka już w siatkę.

12:17
    As serwisowy Grzegorza Boćka! Z prędkością 114 km/h szybowała piłka zaserwowana przez atakującego ZAKSY!

12:16
    Rozegranie Toniuttiego do Gladyra na poziomie światowym zakończone dobrym atakiem środkowego ZAKSY i to podopieczni trenera De Giorgiego prowadzą na drugiej przerwie technicznej w secie drugim!

12:15
    Zagrywka Penczewa w aut.

12:14
    Penczew omija blok i atakuje po skosie, a z przyjęciem tego ataku nie poradził sobie Kevin Tillie.

11:14
    Przesunięta krótka i punktuje Łukasz Wiśniewski na środku.

11:13
    Kurek rozbija ręce rywali swoim atakiem.

9:11
    Atak zza linii 3. metra Kevina Tilie, ale sędzia uznaje, że piłka ta była rzucona.

8:11
    Świetna gra w obronie ZAKSY, ale atak Bartosza Kurka z miejsca i tak punktowy.

7:11
    Sam Deroo uderza po skosie na tyle mocno, by Wojtaszek nie zdołał przyjąć skutecznie tego ataku.

7:10
    Atak z drugiej strefy Bartosza Kurka wstrzelony idealnie w boisko.

6:10
    Kończy atak po skosie Grzegorz Bociek, a o pierwszy czas w secie drugim prosi Andrzej Kowal!

6:9
    Trzeci błąd własny Drzyzgi w tej partii. Tym razem przekracza rozgrywający Asseco Resovii linię środkową boiska.

6:8
    As serwisowy Kevina Tillie! Idealnie w narożnik boiska trafia Francuz i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi drużyna z Kędzierzyna!

6:7
    Sam Deroo po skosie w pole.

6:6
    Świetnie rozegrał tą piłkę do Dryji Fabian Drzyzga i środkowy Asseco Resovii szybko i skutecznie atakuje w boisko.

5:6
    Podwójne odbicie Drzyzgi i drugi błąd z rzędu Fabiana.

5:5
    Tillie przepycha się na siatce z Fabianem Drzyzgą i siatki dotyka reprezentant Polski.

5:4
    Seria błędów w polu serwisowym. Kolejną zagrywkę popsuł Bułgar Nikołaj Penczew.

5:3
    A zagrywkę po stronie ZAKSY psuje z kolei Łukasz Wiśniewski.

4:3
    Serwis w siatkę Bartosza Kurka.

4:2
    Penczew omija blok i uderza po prostej w boisko.

3:2
    Atak Wiśniewskiego ze środka spada pod nogi Dawida Dryji.

3:1
    Świetna akcja pełna walki i zaangażowania po jednej i drugiej stronie zakończona atakiem po taśmie w boisko Nikołaja Penczewa.

2:1
    Kurek przepycha piłkę po bloku gości i niezawodny atakujący Resovii mocno wprowadza się w drugiego seta.

1:1
    Atakuje Bartosz Kurek w aut.

1:0
    Cztery odbicia po stronie kędzierzynian.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0 Dobra gra w pierwszym secie Paszyckiego i Kurka zadecydowała o końcowym rezultacie w tej partii!

25:21
    Pierwszy set skończony.

25:21
    Niezawodny na środku Dymytro Paszycki kończy tego seta i pierwsza partia na korzyść gospodarzy!

24:21
    Technicznie atakuje Sam Deroo nad blokiem rywali.

24:20
    Piłka setowa dla Asseco Resovii Rzeszów! Potrójnym blokiem zatrzymują Grzegorza Boćka rzeszowianie!

23:20
    As serwisowy Lyneela idealnie w linię końcową boiska.

22:20
    Bociek znów chciał obić blok rywali, ale tym razem nie ociera piłka o ręce rzeszowskiego bloku.

21:20
    W aut serwuje Jurij Gładyr.

20:20
    Bociek obija ręce blokujących Resovii.

20:19
    Świetnie zatrzymany Sam Deroo przez Paszyckiego i o drugi czas prosi Ferdinando De Giorgi szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

19:19
    Obija skutecznie Julien Lyneel trójblok rywali i już mamy remis.

18:19
    Kurek po raz kolejny świetnie z prawej strony w pole.

17:19
    Toniutti z Wiśniewskim zatrzymuja atak Lyneela.

17:18
    Ruchomy i niedobrze zorganizowany blok rywali, a Kurek to wykorzystuje.

16:18
    Grzegorz Bociek uderza nad blokiem, ale po drodze piłka ociera o palce Damiana Wojtaszka.

16:17
    Świetna odpowiedź Resovii. Przedostał się przez dziurę w bloku ZAKSY Penczew.

15:17
    Zagrywka Bartosza Kurka w siatkę.

15:16
    Świetny od początku meczu Bartosz Kurek uderza po skosie w boisko.

14:16
    Serwuje Sam Deroo, piłkę przyjmuje na drugą stronę Julien Lyneel, a świetnym atakiem na czystej siatce Kevin Tillie odprowadza obydwie drużyny na drugą przerwę techniczną!

14:15
    Uderzenie ze środka w aut w wykonaniu Dawida Dryji! 3 punkty z rzędu zdobyli kędzierzynianie, a trener Andrzej Kowal prosi o pierwszy czas w tym secie!

14:14
    Kevin Tillie uderza mocno pod górę obijając po drodze blok rywali.

14:13
    Przepiękny atak po prostej Sam Deroo.

14:12
    Kurek blokowany na prawej stronie, ale piłka spadła na aut.

13:12
    Paszycki przy próbie bloku dotyka taśmy. Błąd środkowego Resovii.

13:11
    Nikołaj Penczew zatrzymuje Boćka na lewej stronie i o czas poprosił Ferdinando De Giorgi!

12:11
    Deroo zatrzymany na lewym skrzydle przez Kurka.

11:11
    Świetne uderzenie po prostej na pełnym zasięgu Kurka.

10:11
    Sprytny Toniutii wygrywa walkę na lewej stronie siatki z Bartoszem Kurkiem.

10:10
    Atak Kurka przyjęty przez Boćka, ale nie zdążył zareagować na to Benjamin Toniutti.

9:10
    Dobre rozegranie Toniuttiego i z drugiej linii w boisko trafia Sam Deroo.

9:9
    Świetnym blokiem Paszycki zatrzymuje Tilliego.

8:9
    Lyneel świetnie blokuje atak rywali.

7:9
    W górną taśmę siatki serwuje Penczew.

7:8
    Dolnym odbiciem rozgrywa Drzyzga, ale to nie przeszkadza Kurkowi by skończyć swój atak.

6:8
    Kolejne rozegranie piłki do Kevina Tillie i na pierwszej przerwie technicznej w tym spotkaniu prowadzą przyjezdni!

6:7
    Kevin Tillie z drugiej linii obija skutecznie blok rywali.

6:6
    Świetna obrona po stronie Resovii i atak Kurka obija palce potrójnego bloku rywali po czym spada w boisko.

5:6
    Przestrzelił wysoko nad blokiem i jednocześnie w aut Bociek.

4:6
    Autowy serwis Deroo.

3:6
    Sam Deroo technicznie kiwa nad blokiem w boisko.

3:5
    Mocno z prawej strony huknął Kurek i Zatorski mimo wszelkich starań nie potrafi odebrać tego ataku.

2:5
    Świetny początek gości. Dobrym atakiem w kontrze popisał się Sam Deroo.

2:4
    Kolejny punkt Boćka! Obija podwójny blok rywali po czym piłka ląduje na trybunach.

2:3
    Przechodząca piłka i Bociek wykorzystuje swój refleks zdobywają punkt dla gości.

2:2
    Grzegorz Bociek na prawym ataku obija spokojnie ręce Paszyckiego, a piłka wypada na aut.

2:1
    Uderzenie Gladyra na środku w siatkę.

1:1
    Świetna akcja! Kontratakują rzeszowianie i z drugiej linii przeciska się przez blok rywali Nikołaj Penczew.

0:1
    Dobry początek ZAKSY. Zablokowany na podwójnym bloku Julien Lyneel.

0:0

0:0
    Resovia dziś w biało-czerownych trykotach, a kędzierzynianie w strojach granatowych.

0:0
    Obydwa zespoły jak i sędziowie tego spotkania już przedstawieni licznej i głośnej publiczności zgromadzonej w Hali Podpromie. Za chwilę początek tego szlagierowego spotkania!

0:0

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Kowalski, Tichacek, Dryja, Achrem (C), Lyneel, Paszycki, Schops, Drzyzga, Perłowski, Karakuła, Śliwka, Marszałek, Penczew, Holmes. Libero: Ignaczak, Wojtaszek.

Sędziowie: Marcin Herbik – Tomasz Janik..

0:0
    Na relację z tej jakże emocjonującej potyczki zapraszamy na stronę Lajfy.com! Mecz ten z pewnością nie zakończy się szybko, a woli walki i zaangażowania z pewnością nie zabraknie po obydwu stronach!
    0:0 Najważniejsze, że obdywa zespołu szanują się i czują do siebie respekt. To zapowiada bardzo ciekawe widowisko! Jeśli Resovia wygra to walka w tabeli wyrówna się, a jeśli to ZAKSA zwycięży powoli zacznie być kreowana na faworyta do 1. miejsca w lidze!

0:0
    Resovia także jak i ZAKSA chciała być w tym sezonie bezkonkurencyjna, ale póki co ta jakość zespołu nie jest do końca taka jaka być powinna. Dla trenera Kowala naprawdę skarbem jest informacja, że ma dwóch atakujących jak Kurek czy Schops, libero takich jak Wojtaszek i Ignaczak, i przyjmujących z nazwiskami: Lyneel, Achrem, Penczew czy Jaeschke, a na pozostałych pozycjach grają reprezentanci nie tylko Polski jak Drzyzga i Nowakowski, ale również Paszycki, Tichacek czy niedawno nabyty Holmes. Trener Resovii ma również świetne zaplecze młodzieżowe, które uzupełniają m.in: Aleksander Śliwka i Dawid Dryja, którzy powoli pukają do wyjściowej szóstki. Resovia na początku sezonu przegrała mecz o Superpuchar Polski z Lotosem Trefl Gdańsk i wtedy każdy zaczął się zastanawiać czy te transfery nie będą jednym wielkim niewypałem, bo drużyny przepchane gwiazdami nie zawsze się sprawdzają. Na szczęście ta wpadka była spowodowana dużą ilością kontuzji w ekipie z Rzeszowa co powoli z czasem normuje się.

0:0
    Przed tym sezonem ekipę ZAKSY zasilili tacy czołowi gracze jak: Kevin Tillie, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Benjamin Toniutii oraz Patryk Czarnowski. Jak zapowiedzieli włodarze klubu z Kędzierzyna-Koźla w tym sezonie celem drużyny jest tylko i wyłącznie walka o mistrzostwo Polski! Kędzierzynianie nie chcieli powtórzyć błędu z tamtego sezonu kiedy to zasilili skład dobrymi siatkarzami z których połowa nie zagrała w barwach ZAKSY ani razu, a połowa nie spełniła oczekiwań. W tym okienku działacze z Kędzierzyna zapowiedzieli, że chcą stworzyć pewny i stabilny skład, który powalczy o zakładane cele. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mają o tyle łatwiej niż Resovia, PGE Skra czy Tref Gdańsk, ponieważ nie mają oprócz Pucharu Polski i PlusLigi rozgrywek europejskich do których kędzierzynianie nie dostali się po fatalnym poprzednim sezonie.
    0:0 Środkowy ZAKSY podkreślił po ostatnim ligowym meczu z BBTS-em Bielsko-Biała, że teraz siatkarze z Kędzierzyna w pełni koncentrują się na spotkaniu z Mistrzem Polski!

0:0
    Kędzierzynianie pod wodzą trenera Ferdinando De Giorgiego póki co nie przegrali żadnego spotkania w lidze i mkną oni jak burza. Pierwsza kolejka to wygrana ZAKSY w Radomiu 3:2, a kolejne cztery w wykonaniu Kędzierzyna nazwać można spacerkiem wygranym 3:0 z AZS-em Politechniką Warszawską, BBTS-em Bielsko-Biała, Effectorem Kielce oraz w derbach Opolszczyzny z MKS-em Będzin.

0:0
    Asseco Resovia nie gra tak efektownej siatki jak by się mogło wydawać po letnich zakupach działaczy "Pasów". Cała gra Resovii zależy od dyspozycji w danym dniu m.in Bartosza Kurka. Pięć kolejek rozegrane przez Resovię i 13 punktów na ich koncie. Cztery zwycięstwa z AZS-em Częstochowa, PGE Skrą Bełchatów, BBTS-em Bielsko-Biała oraz z Łuczniczką Bydgoszcz, natomiast jedyna porażka ekipa Andrzeja Kowala zaliczyła u siebie po tie-breaku przegrywając z Jastrzębskim Węglem.
    0:0 Pierwszą ważną informacją jest to, że operacja którą przeszedł we wtorkowy poranek Piotr Nowakowski powiodła się i nie pozostaje nam nic więcej jak życzyć reprezentantowi Polski szybkiego powrotu do zdrowia!

0:0
    W środowy wieczór w Hali Podpromie w Rzeszowie staną naprzeciw siebie dotychczasowy lider rozgrywek PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Mistrzowie Polski którzy na ten moment plasują się na 3. pozycji w tabeli. Kto wyjdzie z tego spotkania zwycięsko? Resovia poniosła już pierwszą porażkę w lidze, a ZAKSA jeszcze nie. Na pewno za ekipą Andrzeja Kowala przemawia gra we własnej hali, gdzie kibice "Pasów" potrafią swoim dopingiem wprowadzić w odrętwienie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Adam Ka

Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Kowalski, Tichacek, Dryja, Achrem (C), Lyneel, Paszycki, Schops, Drzyzga, Perłowski, Karakuła, Śliwka, Marszałek, Penczew, Holmes. Libero: Ignaczak, Wojtaszek.
    G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Witczak (C), Rejno, Konarski, Buszek, Gładyr, Wiśniewski, Stolc, Bociek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Czarnowski. Libero: Zatorski, Banach.

Sędziowie: Marcin Herbik – Tomasz Janik.