13 10 24
Środa 25.11.2015, 18:00Liga Mistrzyń • 3. runda

0:0

0:0
    Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie 3. kolejki kobiecej Ligi Mistrzów! W meczu grupy E tureckie Fenerbahce Stambuł podejmie Impel Wrocław.

0:0
    Gospodynie są mistrzyniami swojego kraju i jednocześnie jednymi z głównych pretendentek do zwycięstwa w Lidze Mistrzyń. Fenerbahce jak na razie w pierwszym meczu zwyciężyło na wyjeździe z Dresdner 3:1 (25:17, 26:24, 19:25, 15:12). W kolejnym spotkaniu Turczynki u siebie rywalizowały z Telecomem Baku i zwyciężyły po tie-breaku (21:25, 22:25, 25:22, 25:11, 15:6).

0:0
    Wrocławianki w poprzednich spotkaniach również spisywały się bardzo dobrze. W pierwszej kolejce Impelki wygrały w Baku z Telecomem bez straty seta (25:17, 25:12, 26:24). W kolejnym spotkaniu już tak dobrze nie było i we Wrocławiu w starciu z Dresdner po tie-breaku lepsze okazały się Niemki (17:25, 25:23, 26:24, 21:25, 13:15).

0:0
    Po ośmiu kolejkach tureckiej ligi Fenerbahce zajmuje drugie miejsce w tabeli. Siatkarki ze Stambułu przegrały jak na razie tylko jedno spotkanie. Miało to miejscu w pojedynku z liderem, Vakifbankiem, gdzie po pięciosetowym boju rywalki Impelu zeszły z parkietu pokonane.

0:0
    Wrocławianki w rodzimej lidze rozegrały tyle samo spotkań, jednak mają na swoim koncie dwie porażki. Impelki uległy liderującemu Chemikowi Police 3:0, a także w czterech setach wiceliderowi, Treflowi Sopot.

0:0
    Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:00. Składy obu drużyn podamy około kwadrans wcześniej. Bądźcie z nami, wspólnie wspierajmy polskie siatkarki w tym ważnym pojedynku!

0:0
    Zestawienia obu zespołów:

Fenerbahce Grundig Stambuł: Avci, Uslupehlivan, Babat, Ismailoglu, Kim, Dilik, Mihajlović, Harmotto-Dietzen, Dundar, Ercan, Bosetti, Skorupa
    Libero: Dalberer, Karadayi

Impel Wrocław: Kossanjowa, Ptak, Piśla, Kąkolewska, Kaczor, Hildebrand, Sikorska, Radecka, Gryka, Skowrońska-Dolata, Costagrande
    Libero: Durr.

0:0

0:1
    Od udanego ataku Skowrońskiej-Dolata rozpoczyna się to spotkanie.

1:1
    Szybka odpowiedź rywalek, skuteczny podwójny blok Skorupy i Mihajlović.

2:1
    Bardzo dobrze z prawej strony zaatakowała Mihajlović.

3:1
    Nieudana kiwka Skowrońskiej i skutecznie kontrują rywalki.

4:1
    Asem serwisowym popisała się Harmotto-Dietzen!

5:1
    Autowy blok wrocławianek, o czas prosi opiekun Impelu!

5:2
    Rywalki wpadają w siatkę i arbiter przyznaje punkt przyjezdnym.

6:2
    Kim obija blok wrocławianek.

7:2
    Bardzo mocno pomyliła się Ptak.

8:2
    Atomowe uderzenie Kim po skosie i na pierwszą przerwę techniczną w tym secie Fenerbahce schodzi z sześcioma punktami przewagi!

8:3
    Przekroczyła linię środkową jedna z zawodniczek ze Stambułu.

8:4
    Udana kiwka Hildebrand.

9:4
    Tym razem wrocławianki nie zdołały przebić piłki na stronę rywalek.

10:4
    Nie radzi sobie Durr z potężnym serwisem Kim.

11:4
    Zatrzymana na pojedynczym bloku atakują Impelu. po raz kolejny o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych.

12:4
    Przez środek atakuje Mihajlović.

12:5
    Wreszcie przełamują się zawodniczki polskiego zespołu. Hildebrand ładnie zaatakowała po skosie.

12:6
    Skorupa zabrała piłkę ze strony Impelu, co nie uszło uwadze arbitra.

12:7
    Costagrande skutecznie atakuje przez środek.

13:7
    Bosetti pewnie atakuje z lewej strony.

14:7
    Tym razem na atak prawą stroną zdecydowały się gospodynie, a akcję fantastycznym uderzeniem zakończyła Mihajlović.

14:8
    Hildebrand skutecznie przedziera się przez podwójny blok rywalek.

15:8
    Zepsuła zagrywkę Radecka.

16:8
    Hildebrand powstrzymana przez podwójny blok na prawym skrzydle! Druga przerwa techniczna w secie pierwszy i osiem punktów różnicy pomiędzy zespołami.

17:8
    Mihajlović obija blok wrocławianek.

17:9
    Skowrońska-Dolata szczęśliwie punktuje, piłka po taśmie przechodzi na połowę rywalek.

18:9
    Błąd podwójnego odbicia w szeregach polskiego zespołu.

19:9
    Zepsuły swoją okazję zawodniczki Impelu, a chwilę później rywalki skutecznie skontrowały.

20:9
    Bosetti znakomicie zagrywa.

20:10
    Tym razem Hildebrand udało się skutecznie zaatakować z lewej strony.

21:10
    Fantastyczne uderzenie Dietzen po prostej.

22:10
    Z prawej strony atakuje Mihajlović, piłka odbija się od bloku i wychodzi na aut.

23:10
    Kłopoty w przyjęciu wrocławianek i wymiana kończy się fenomenalną kiwką Kim!

24:10
    Kolejny znakomity atak Kim, piłki setowe dla gospodyń.

24:11
    Ofiarnie bronił się Turczynki, ale ostatecznie akcję pewnym uderzeniem kończy Costagrande!

24:12
    Potrójny punktowy blok Impelek!

24:13
    Polki ponownie zdobywają punkty dzięki blokowi!

25:13
    Tym razem nie mylą się rywalki, mocne uderzenie Kim po skosie.

25:13
    Pierwszy set skończony.

25:13
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Skutecznie przez środek atakują rywalki.

2:0
    Potężna bomba ze skrzydła w wykonaniu Kim, Impelki bez szans na udany odbiór.

2:1
    Blok-aut po ataku Kąkolewskiej z lewej strony.

3:1
    Po dłuższej wymianie Hildebrand przegrywa pojedynek z podwójnym blokiem przeciwniczek.

3:2
    Minimalnie autowa zagrywka Mihajlović.

4:2
    Dzielnie broniły się w tej akcji Polki, jednak ostatecznie bardzo dobrze zaatakowała Kim.

5:2
    Atomowe uderzenie Costagrande z lewej strony, jednak piłka wylądowała poza placem gry.

5:3
    Świetny atak Skowrońskiej-Dolaty z drugiej linii.

6:3
    Przez środek przedziera się Mihajlović.

6:4
    Skowrońska-Dolata obija blok rywalek i piłka wychodzi na aut.

7:4
    Znakomity atak Mihajlović po prostej.

7:5
    Kim w defensywie, ale jej odbiór nieudany.

7:6
    Asem popisała się Radecka!

8:6
    Za nami jedna z najlepszych wymian tego spotkania! Obie drużyny atakowały, ale ostatecznie to Mihajlović zrobiła to najlepiej!

9:6
    Z ogromnym spokojem okiwała nasz blok Kim.

10:6
    Costagrande powstrzymana przez pojedynczy blok.

11:6
    Harmotto-Dietzen bez kłopotów wykończyła przechodzącą piłkę! Zaczęły odskakiwać gospodynie i o czas poprosił opiekun Impelu.

11:7
    Skutecznie atakiem po prostej zakończyła Skowrońska-Dolata.

12:7
    Ponownie pewnie atakuje Kim.

13:7
    Kim po raz kolejny!

14:7
    Skowrońska-Dolata zatrzymana przez pojedynczy blok Kim.

15:7
    Dzielnie walczył Polki, ale ostatecznie nie zdołały wybronić się po znakomitym uderzeniu Mihajlović! Czas dla Impelu.

15:8
    Skuteczny atak Joanny Kaczor z prawej strony.

15:9
    Przełożyła rękę nad siatką jedna z zawodniczek Fenerbahce i arbiter przyznał punkt Impelowi.

16:9
    Po raz kolejny bez większych kłopotów punktuje Kim. Siedem punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej mają miejscowe!

17:9
    Przez środek atakują gospodynie i akcję pewnym uderzeniem kończy Bosetti.

18:9
    Bezpośrednio z zagrywki punktuje Mihajlović.

19:9
    Przechodzącą piłkę z ogromnym spokojem wykorzystuje Ercan.

20:9
    Znakomicie wybronił się Turczynki, a następnie akcję pewnym uderzeniem zakończyła Kim.

21:9
    Punktowy blok zawodniczek Fenerbahce.

22:9
    Po raz kolejny dzięki blokowi zdobywają punkt gospodynie!

22:10
    Wyraźnie autowa zagrywka Mihajlović.

23:10
    Z dziecinną łatwością okiwała blok wrocławianek Kim.

24:10
    Mocny serwis Kim i as! Piłki setowe dla Fenerbahce.

25:10
    Ponownie bezpośrednie z zagrywki punktuje Kim, który tym samym kończy tego seta!

25:10
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Bosetti rozpoczyna trzecią partię od zagrywki w siatkę.

0:2
    Autowy blok Mihajlović.

0:3
    Znakomicie ze skrzydła zaatakowała Hildebrand.

1:3
    Dietzen wykorzystuje przechodzącą piłkę.

1:4
    Pewnie ze skrzydła uderza Costagrande.

1:5
    Błąd techniczny w drużynie gospodyń i punkt dla Impelu!

1:6
    Kolejny raz znakomite uderzenie ze skrzydła posłała Costagrande! Polki odskakują rywalkom! O czas poprosił opiekun Fenerbahce.

1:7
    Mylą się w przyjęciu Turczynki i kontrę pewnie wykańcza Skowrońska!

2:7
    Błąd serwisowy zawodniczki z Wrocławia.

2:8
    Zagrywkę psuje również Mihajlović! Pierwsza przerwa techniczna w secie trzecim i ogromna przewaga Polek!

2:9
    Blok-aut po ataku Skowrońskiej, rośnie przewaga Impelu!

3:9
    Psuje zagrywkę Kąkolewska.

4:9
    Nie zdołały skutecznie zablokować tego ataku Polki.

5:9
    Myli się po ataku ze skrzydła Skowrońska-Dolata!

5:10
    Z zagrywki w siatkę trafia Kim.

6:10
    Bardzo dobry atak Mihajlović z lewej strony.

7:10
    Bosetti obija blok wrocławianek.

7:11
    Znakomicie po prostej zaatakowała przed momentem Hildebrand.

7:12
    Po ataku Skowrońskiej piłka ociera o blok i wychodzi na aut.

7:13
    Kolejny raz gubią się w defensywie Turczynki!

8:13
    Costagrande zagrywa w siatkę.

9:13
    Kolejna już w tym spotkaniu skuteczna kiwka Kim.

10:13
    Źle wystawiona piłka przez Radecką, co wykorzystują rywalki. Czas dla Impelu.

10:14
    Blok-aut po ataku Skowrońskiej-Dolaty.

10:15
    Ogromny błąd w przyjęciu popełniają rywalki!

11:15
    Autowa zagrywka Sikorskiej.

11:16
    Znakomicie z lewego skrzydła zaatakowała Costagrande! Na drugą przerwę techniczną Polki schodzą z pięcioma punktami przewagi!

12:16
    Obity blok wrocławianek i piłka wychodzi poza plac gry.

12:17
    Znakomicie środkiem atakuje Skowrońska-Dolata!

13:17
    Impelki cały czas były w ofensywie, ale ostatecznie Radecka posłała piłkę daleko w aut!

13:18
    Bardzo długa wymiana zakończona świetnym atakiem przez Costragrande.

14:18
    Autowy blok Sikorskiej.

14:19
    Perfekcyjnie po prostej Skowrońska-Dolata!

15:19
    Tymczasem potężnie przez środek zapunktowała Dundar.

16:19
    Skutecznie z prawego skrzydła zaatakowała Uslupehlivan.

16:20
    Costagrande znakomicie uderza po prostej!

17:20
    Brawo dla Fenerbahce! Turczyny ofiarnie się broniły, a następnie wyprowadziły zabójczą kontrę.

18:20
    Skowrońska-Dolata powstrzymana przez podwójny blok rywalek, robi się niebezpiecznie!

18:21
    Boisko! Udało się zmieścić Costagrande piłkę na placu gry i ponownie odskakujemy rywalkom na trzy punkty!

18:22
    As serwisowy Sikorskiej!

19:22
    Przesunięta krótka i pewny atak Mihajlović.

20:22
    Nieporozumienie w szeregach Polek w odbiorze zagrywki.

21:22
    Nie zdążyła do kiwki Skowrońska-Dolata, coraz bardziej topnieje przewaga wrocławianek!

21:23
    Znakomicie przez środek punktuje Skowrońska-Dolata!

22:23
    Mocny atak Kim po prostej, nie radzą sobie Polki w odbiorze.

23:23
    Skowrońska-Dolata powstrzymana przez podwójny blok rywalek, które tym samym doprowadzają do wyrównania!

23:24
    Znakomity atak Costagrande z drugiej linii, piłka setowa dla polskiego zespołu!

24:24
    Niestety Mihajlović obija blok Impelek, kolejny raz remis.

25:24
    Dundar ze stoickim spokojem wykorzystuje przechodzącą piłkę. Meczbol dla gospodyń.

26:24
    Potężny atak Kim kończy to spotkanie.

26:24
    Trzeci set skończony.

0:0
    Pojedynek w Stambule właśnie dobiegł końca! Pierwsze dwa sety to miażdżąca przewaga mistrzyń Turcji, jednak w trzeciej partii bardzo blisko wygranej był wrocławianki. Szkoda niewykorzystanych okazji, ale z pewnością jest to cenne doświadczenie dla Impelu. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:30:17)

Fenerbahce Opet: Avci, Uslupehlivan, Babat, Ismailoglu, Kim, Dilik, Mihajlović, Harmotto-Dietzen, Dundar, Ercan, Bosetti, Skorupa