Borussia D. – Stuttgart 4:1 (koniec) | Bayer – Schalke 04 1:1 (koniec) | Augsburg – Wolfsburg 0:0 (koniec)
Borussia Dortmund
4:1 (2:1)
VfB Stuttgart
Niedziela 29.11.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga • Runda 14

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje z relacjami Lajfy.com! (17:26:27)
    Pewny tryumf gospodarzy:

W drugiej połowie podopieczni Tuchela pozbawili kompletnie złudzeń rywali kto zgarnie w tym spotkaniu komplet punktów. Najpierw gola samobójczego zdobył Niedermeier, a później w końcówce drugie trafienie w meczu zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang. W pierwszej odsłonie gole dla dortmundczyków zdobywali Gonzalo Castro oraz właśnie reprezentant Gabonu. Honorowe trafienie VFB było dziełem Daniela Didaviego. Polscy zawodnicy pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony. Łukasz Piszczek w defensywie i ofensywie zachowywał do końca zimną krew. Z kolei Przemysław Tytoń może i został dzisiaj pokonany aż cztery razu, ale z pewnością był najlepszym zawodnikiem na boisku drużyny ze Stuttgartu.

90+2

90+2
    Sędzia doliczył trzy minuty do tego spotkania. Niebawem zagwiżdże więc arbiter główny po raz ostatni w meczu.
    90+1. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 4:1

90+1
    Gol dla Borussii!
    Druga bramka w tym spotkaniu PIERRE-EMERICKA AUBAMEYANGA!!! Na początku akcji dobrym podaniem popisał się Ramos, który uruchomił swojego partnera z linii ataku!!! Ten wygrał pojedynek z Baumgartlem i pewnym strzałem po dalszym rogu bramki pokonał Przemysława Tytonia!!!

90
    Sporo chaosu zapanowało na boisku w końcówce spotkania. Opanował piłkę dopiero najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy i po chwili wywalczył rzut rożny.

89
    Gündoğan opuszcza boisko w końcówce spotkania, a zmienia go napastnik – Adrian Ramos.

88
    Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut do tego spotkania. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

87
    Na boisku leży jeden z zawodników Borussi Dortmund. Nie potrzebuje on jednak pomocy służby medycznej i jest w stanie kontynuować grę.

86
    Na kilka minut wchodzi na murawę Wanitzek. Zmienia on kompletnie niewidocznego w tym meczu Ruppa.

86
    Swoja wysoką dyspozycję podkreślił kolejny raz Piszczek, który wrócił na własną połowę i przejął futbolówkę. Później Castro starał się zaskoczyć Tytonia strzałem z dystansy, ale przymierzył niecelnie.

85
    Tašči starał się ładnie pokazać na wolnym polu swoim partnerom, jednak sędzia liniowy dopatrzył się słusznie minimalnego spalonego.

84
    Obaj szkoleniowcy mają jeszcze po jednej zmianie do dyspozycji. Do końca meczu pozostało już tylko kilka minut.

83
    Marcel Schmelzer ładnie dośrodkował z lewego skrzydła i piłka doszła do będącego na piątym metrze Mchitarjana! Uderzył on na wślizgu minimalnie obok słupka!

82
    Tašči otrzymuje w tym spotkaniu swoją szansę. Zmienia on dobrze dzisiaj grającego Wernera.

82
    Miejscowy zespół pewnie zmierza po kolejny komplet punktów. Po zgarnięciu tej puli będą podopieczni Tuchela tracili osiem oczek do prowadzącego w tabeli Bayernu.

81
    Z pewnością jednym z najlepszych dzisiaj zawodników na boisku jest Gonzalo Castro. Poza bramką i asystą popisał się on dzisiaj kilkoma zagraniami światowej klasy.

Dawid Czempisz

Gole: 3. G. Castro, 19. Aubameyang, 65. Niedermeier (sam.), 90+1. Aubameyang – 40. Didavi

Kartki:   53. Papastathópoulos (DOR)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 8:5. Foule: 10:13.
    Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathópoulos, Bender, Schmelzer – G. Castro, Gündoğan (89. Ramos), Kagawa (60. Weigl) – Mchitarjan, Aubameyang, Reus (C) (80. Hummels).
    Zmiany: Weidenfeller – Januzaj, Weigl, Ramos, J. Hofmann, Ginter, Hummels.

VfB Stuttgart: Tytoń – Schwaab, Niedermeier, Baumgartl, Insua – Rupp (86. Wanitzek), Gentner (C) – Maxim (70. Kruse), Didavi, Kostić – Werner (82. Tašči).
    Zmiany: Vlachodimos – Hloušek, Ferati, Heise, Kruse, Wanitzek, Tašči.

Sędzia główny: M. Gräfe
    Asystenci: G. Kleve, C. Bornhorst
    Techniczny: R. Schröder