Tottenham – Chelsea 0:0 (koniec) | West Ham – West Bromwich 1:1 (koniec) | Norwich – Arsenal 1:1 (koniec)
Liverpool – Swansea 1:0 (koniec)
Tottenham Hotspur
0:0 (0:0)
Chelsea F.C.
Niedziela 29.11.2015, 13:00 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League • Runda 14

To już wszystko z północnego Londynu. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! (15:01:23)
    Już prawie od dwudziestu sześciu godzin Hazard nie trafił do bramki rywala.

Wraz z końcowym gwizdkiem Tottenham pobił klubowy rekord. Nigdy wcześniej "Spurs" nie przegrali trzynastu starć z rzędu!

Tak prezentują się końcowe liczby tego spotkania.

Ostatni gwizdek pana Michaela Olivera kończy niedzielne derby Londynu! Niestety wynik na tablicy jest taki sam jak na początku zmagań, co pokazuje, że mecz, który miał być hitem tej serii spotkań mocno rozczarował. O ile po pierwszej połowie mogliśmy mieć nadzieję, iż obie ekipy rozkręcą się w drugiej odsłonie, o tyle z każdą kolejną minutą kibice na White Hart Lane mogli czuć się co raz bardziej zawiedzeni. Podział punktów wydaje się sprawiedliwym wynikiem, gdyż żadna z drużyn nie zagrała na tyle dobrze, by zasłużyć na zgarnięcie kompletu oczek.

90+5

90+5
    Jeszcze kartka dla Azpilicuety, który próbował ukraść ostatnie sekundy tego pojedynku.

90+4
    W ostatnich minutach tempo meczu wyraźnie siadło. Wydaje się, że żadna z drużyn nie chce już ryzykować szaleńczych ataków.

90+3
    Jeszcze próbuje coś zdziałać Tottenham. Dalekie podanie pod pole karne, a tam na strzał decyduje się Kane! Świetnie blokuje Cahill.

90+2
    Wyraźnie kradnie teraz czas "The Special One". Pedro zmienia Loftus-Cheeka.

90+1
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na pole karne gospodarzy. Tam wysoko skacze Zouma, ale Francuz wypracowując sobie sytuację do strzału popełnia faul w ofensywie.

90
    Cztery minuty dorzuca pan Michael Oliver.

89
    W miejsce mocno poobijanego dziś Williana wchodzi Kenedy. Co pokaże w ostatnich minutach Brazylijczyk?

88
    Popychany Eriksen przez Ivanovicia. Ze środka pola wznowią grę piłkarze Tottenhamu. Tymczasem na pierwszą zmianę decyduje się Mourinho.

87
    Centruje na "szesnastkę" Willian, ale chyba jeszcze nie doszedł do siebie po bliskim kontakcie z piłką Brazylijczyk. Fatalne rozegranie stałego fragmentu.

86
    Sfaulowany w pobliżu pola karnego rywala Oscar. To będzie szansa dla Williana na dośrodkowanie w "szesnastkę" rywala.

85
    Nieźle teraz wymyślił do Rose, który nabił piłkę o atakującego Williana. Problemem jest jednak to, że Brazylijczyk trafiony został w twarz.

84
    Bardzo ambitnie walczyli teraz o utrzymanie piłki zawodnicy Mourinho. Niedokładnie podawał jednak Hazard do Wiliiana i od autu wznowią "Koguty".

83
    Przytomne rozciągnięcie Hazarda do Pedro. Ten uruchamia Ivanovicia, dośrodkowanie w pole karne, ale za płasko dogrywał Serb. Przejmują obrońcy.

Mariusz Nyka

Gole:

Kartki:   32. Rose (TOT), 40. Kane (TOT), 45+1. Walker (TOT), 53. Vertonghen (TOT) – 60. Matić (CHE), 90+5. Azpilicueta (CHE)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:4. Foule: 14:8.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Dier, Mason (56. Lamela) – S. Heung-Min (75. N'Jie), Dembélé, Eriksen – Kane.
    Zmiany: Vorm – Lamela, N'Jie, Trippier, Onomah, Wimmer, Carroll.

Chelsea F.C.: Begović – Ivanović (C), Zouma, Cahill, Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Willian (89. Kenedy), Hazard, Pedro (90+2. Loftus-Cheek) – Oscar.
    Zmiany: Amelia – Baba, Obi Mikel, Djilobodji, Kenedy, Diego Costa, Loftus-Cheek.

Główny: Michael Oliver
    Liniowi: Stuart Burt, Gary Beswick
    Techniczny: Andre Marriner