Sopot – Kutno 61:48 (koniec) | Starogard Gdański – Radom 54:65 (koniec)
Trefl Sopot
61:48 (17:13, 35:22, 53:36)
Polfarmex Kutno
Sobota 05.12.2015, 15:00Tauron Basket Liga • 9. kolejka

To nam się rozegrali sopocianie! Druga wygrana z rzędu i ich sytuacja wyglada zdecydowanie lepiej niż tydzień temu. Widać, że Trefl potrzebował zwycięstwa. Dwie wygrane z drużynami z czuba tabeli na pewno im pomogą w dalszej drodze do góry! (16:41:22)

Koniec meczu. (61:48)

38:37
    Jeszcze za trzy Gabiński! (61:48)

38:15
    A po przerwie dalszy ciąg błędów! Tutaj już zwycięzcę chyba znamy, stad możliwe rozluźnienie w szeregach sopocian. Rywale chyba nie widzą szansy na podgonienie gospodarzy. (61:45)

37:35
    Na zmianę mylą się gospodarze i goście. Reakcja szkoleniowca Polfarmexu – czas! (61:45)

36:15
    Polfarmex znów nieskutecznie w ataku! Trefl coraz bliżej drugiego zwycięstwa z rzędu. (61:45)

35:40
    Strata w ataku gości, sopocianie od razu to wykorzystują i Stefański za dwa! (61:45)

35:05
    Duren jeszcze raz dwa razy celnie z linii rzutów wolnych! (59:45)

34:50
    Strata w ataku gości i o czas prosi ich szkoleniowiec! (57:45)

34:30
    A ten dwa razy celnie. (57:45)

34:30
    Faulowany przy rzucie Duren. Dwa osobiste. (55:45)

34:05
    Odpowiada skutecznym rzutem Johnson! (55:45)

33:50
    Są pierwsze punkty sopocian. Z półdystansu udanie Duren. (55:43)

33:27
    Za trzy celnie Grochowski! (53:43)

32:50
    Teraz do tego jeszcze faul w ataku Majoka i strata. (53:40)

32:30
    Sporo błędów w ataku w tej czwartej kwarcie popełniają zawodnicy gospodarzy. Kolejne niecelne rzuty. (53:40)

31:05
    Jeszcze przechwyt gości i znów ten Fraser! (53:40)

29:45
    A odpowiada z dystansu celnym rzutem Śmigielski! (53:36)

29:20
    Ten dwa razy celnie. (51:36)

29:20
    Faulowany Johnson. Dwa osobiste. (51:34)

28:56
    A teraz za dwa udanie Dutkiewicz! Wpada pod kosz i trafia! (51:34)

28:35
    A teraz najpierw nieudany atak sopocian, a potem Polfarmexu! (49:34)

27:45
    A teraz Fraser z dystansu za dwa! (49:34)

27:23
    Faulowany Śmigielski raz celnie z linii rzutów wolnych. (49:32)

27:05
    Śmigielski wpada pod kosz i trafia za dwa. Tym razem czas dla szkoleniowca gości. (48:32)

26:27
    I przerwa na żądanie szkoleniowca Trefla! (46:32)

26:25
    Fraser ponownie na linii rzutów wolnych. Znów tylko raz udanie. (46:32)

26:06
    Koszykarz przyjezdnych raz celnie z linii rzutów wolnych! (46:31)

26:06
    A teraz faulowany przy rzucie Fraser. Dwa osobiste. (46:30)

26:00
    Od razu szybka akcja gospodarzy i Stefański za dwa z dystansu. (46:30)

25:56
    Ten raz celnie. (44:30)

25:56
    Nieskuteczni w ataku sopocianie. Po chwili kolejny faul gospodarzy i dwa osobiste dla Parkera! (44:29)

25:10
    A teraz jeszcze dwa celne osobiste w wykonaniu Jareckiego. (44:29)

24:46
    Po dłuższej przerwie bez punktów Fraser dwa razy celnie z linii rzutów wolnych! (44:27)

24:00
    A teraz sporo chaosu po obu stronach boiska. Na zmianę mylą się goście jak i gospodarze. (44:25)

22:45
    Odpowiada kapitalnym rzutem za trzy z dystansu Dutkiewicz! (44:25)

22:20
    I ten raz celnie z linii rzutów wolnych! (41:25)

22:20
    A teraz faulowany Fraser. Dwa osobiste dla niego. (41:24)

21:15
    Raz celnie, ale zbiera Duren i trafia za dwa! (41:24)

21:02
    Faulowany Bilinovac przy rzucie. Dwa osobiste. (38:24)

20:45
    Od razu odpowiedź i trójka Bilinovaca! (38:24)

20:20
    Goście rozpoczynają od celnego rzutu za dwa Parkera! (35:24)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (35:22)

20:00
    Druga kwarta skończona. (35:22)

19:58
    Oj te dwie przerwy pod koniec kwarty nie przyniosły żadnych punktów. Tym razem dwa niecelne rzuty gospodarzy. (35:22)

19:36
    Strata gospodarzy. Szybka kontra rywali i Jarecki wpada pod kosz i trafia. Jeszcze jeden czas dla sopocian. (35:22)

19:15
    Tylko raz celnie! (35:20)

19:15
    Faulowany Jarecki. Dwa osobiste. (35:19)

19:00
    Ta przerwa chyba nie przyniosła zamierzonych efektów. Strata sopocian! (35:19)

18:50
    Strata przyjezdnych i o czas prosi...szkoleniowiec Trefla! (35:19)

18:40
    Jeszcze do tego Majok za dwa! (35:19)

18:15
    Duren celnie! Spora przewaga gospodarzy! (33:19)

17:50
    A teraz sopocianie źle w ataku. Pomyłka Durena, jednak rywale też nie popisują się w defensywie. (31:19)

17:20
    I ten dwa razy celnie! (31:19)

17:20
    Faulowany Parker. Dwa osobiste. (31:17)

17:00
    Jeszcze jedna kontra gospodarzy i znów punkty! Tym razem Dutkiewicz, co za mecz Trefla! (31:17)

16:10
    I za dwa celnie Bilinovac! Świetny mecz tego zawodnika w dniu dzisiejszym! (29:17)

15:30
    Strata Trefla. Kontra gości, jednak też błąd! (27:17)

15:10
    Po przerwie goście mylą się w ataku! Szansa dla sopocian! (27:17)

15:01
    Jeszcze jedna kontra i znów Bilinovac! Tym razem wpada pod kosz i trafia za dwa! Czas dla Polfarmexu! (27:17)

14:35
    Za dwa po przechwycie Bilinovac! (25:17)

14:10
    Szansa dla sopocian na powiększenie prowadzenia. Spokojna akcja zakończona niecelnym rzutem! (23:17)

13:33
    Cios za cios! Tym razem skutecznie w ataku Majok. (23:17)

13:16
    Malczyk odpowiada i także trafia za dwa! (21:17)

12:53
    Na ich szczęście Polfarmex myli się przy rzucie za trzy. Szybka akcja Trefla. Śmigielski wpada pod kosz i trafia! (21:15)

12:20
    Ale sopocianie nie wykorzystują szansy w ataku.Niecelny rzut. (19:15)

12:00
    A gospodarze faulują w ataku. Jednak w kolejnej akcji popisują się świetną obroną i rywale popełniają błąd 24 sekund. (19:15)

11:20
    I goście wykorzystują! Szybka akcja i za dwa z dystansu Fraser. (19:15)

11:00
    A goście mylą się w ataku! Na ich szczęście sopocianie także popełniają błąd! (19:13)

10:12
    Gospodarze rozpoczynają od celnego rzutu za dwa Śmigielskiego. (19:13)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (17:13)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (17:13)

09:42
    Strata Trefla w ataku. Szybka kontra rywali, jednak jest blok! (17:13)

09:24
    A teraz trójka Wołoszyna! (17:13)

09:00
    Znów źle gospodarze. Szybka kontra rywali zakończona niecelnym rzutem. W kolejnej akcji sopocianie dobrze. Stefański za dwa. (17:10)

08:10
    Jeszcze jeden przechwyt przyjezdnych. Szybka kontra i rozegranie do Frasera, a ten z dystansu za dwa! (15:10)

07:35
    Nieudana akcja sopocian. Kontra Polfarmexu, ale niecelny rzut. (15:8)

07:15
    W odpowiedzi Gabiński także trafia. (15:8)

06:57
    Za dwa skutecznie Stefanik po dobitce! (15:6)

06:49
    I znów trochę chaosu po obu stronach boiska. Po niezłym początku pojawił się kryzys. (13:6)

05:45
    A po przerwie koszykarze obu drużyn mylą się w ataku. (13:6)

05:05
    Błąd 24 sekund w ataku zawodników Polfarmexu i ich szkoleniowiec prosi o czas! (13:6)

04:39
    Jeszcze jeden przechwyt Trefla! Szybka kontra i rozegranie do Dutkiewicza, a ten zza obwodu za trzy! (13:6)

04:20
    Fraser skutecznie za dwa. (13:6)

03:40
    Goście jednak podobnie nieudanie! Od razu odpowiedź sopocian i za trzy trafia Kulka! (10:4)

02:50
    Gospodarze tym razem mają problem w ataku. Dwa niecelne rzuty i piłka dla zawodników z Kutna! (7:4)

02:16
    Fraser odpowiada celnym rzutem z dystansu. (7:4)

02:00
    Strata gości w ataku. Od razu kontra gospodarzy i Duren za dwa! (7:2)

01:06
    A teraz Majok z półdystansu za dwa! Do tego z faulem i osobisty też celny. (5:2)

00:47
    I ten dwa razy celnie. (2:2)

00:47
    Faulowany Fraser przy rzucie. Dwa osobiste. (2:0)

00:37
    Gospodarze rozpoczynają od dwójki Bilinovaca! (2:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Trefl Sopot: Majok, Dzierżak, Śmigielski, Sikora, Dutkiewicz, Stefański, Bilinovac, Motylewski, Kulka, Stefanik, Kolenda, Duren

Polfarmex Kutno: Jarecki, Grochowski, Malczyk, Wołoszyn, Gabiński, Bartosz, Fraser, Parker, Zyskowski, Johnson.

A kto w tym pojedynku okaże się lepszy? Czy sopocianie potwierdza swoją coraz lepsza dyspozycje? Na transmisję live zapraszamy od 15:00!

W poprzednim sezonie te dwie drużyny spotkały się dwukrotnie. Co więcej, dwa razy górą byli sopocianie, jednak w poprzednim sezonie grali zdecydowanie lepiej.

Ostatnio przyjezdni jednak mają sporo problemów z grą. Porażki z Energą Czarnymi Słupsk oraz Stelmetem Zieloa Góra na pewno nie wpłynęły dobrze na koszykarzy z Kutna.

Ich sobotni rywale, Polfarmex Kutno, spisywali się do tej pory podobnie jak koszalinianie. Na tę chwilę 6 miejsce w tabeli po dziewięciu spotkaniach. 6 wygranych i trzy porażki, całkiem niezły bilans.

Trefl powoli zaczyna odbijać się od dna. Po serii ośmiu porażek z rzędu przyszła pierwsza, jakże ważna wygrana. Zwycięstwo w miniony wtorek z drużyną AZS Koszalin na pewno podobudowalo mentalność sopocian.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.