Górnik Ł. – Pogoń 2:3 (koniec)
Górnik Łęczna
2:3 (0:3)
Pogoń Szczecin
Poniedziałek 07.12.2015, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • PKO Ekstraklasa • Runda 19

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (20:05:41)

Pogoń Szczecin zwyciężyła w Łęcznej dzięki huraganowemu początkowi spotkania. Nieco ponad dwa kwadranse wystarczyły, by Lewandowski oraz Frączczak zdobyli trzy gole, które pozwoliły na zwycięstwo. Górnik Łęczna grał kryminalnie w obronie i został za to mocno ukarany. Na wiele nie zdał się atak od 35 minuty. Niby gospodarze zdobyli dwa gole, ale wszystko za późno. Plus za wolę walki, ale minus za złe wejście w mecz. Również goście sinusoidalni jak fala na Zalewie Szczecińskim. Po zdobyciu prowadzenia 3:0 stanęli i czekali na to co zrobi przeciwnik. Nie potrafili kontrolować wydarzeń, więc powinni cieszyć się ze zwycięstwa.

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały na bramkę: 6:5.
    Strzały niecelne: 7:1.
    Rzuty rożne: 6:1.
    Spalone: 4:2.
    Faule: 17:14.

Jeszcze Bartosz Śpiączka upomniany kartką za protestowanie.

90+2

90+2
    Żółta kartka dla Słowika za sztuczne przedłużanie gry.

90+1
    Doliczone dwie minuty. Ostatnia nadzieja dla Górnika Łęczna.
    90. Bartosz ŚPIĄCZKA - 2:3

90
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki BARTOSZ ŚPIĄCZKA.

Za dużo fantazji Pogoni Szczecin i Bartosz Śpiączka zdobył gola kontaktowego pięknym uderzeniem z dystansu!
    90. Rafał Murawski (POG)

90
    Pogoń na fantazji! Interwencja Sergiusza Prusaka po uderzeniu Marcina Listkowskiego. Po chwili Rafał Murawski ostemplował spojenie słupka z poprzeczką.

88
    Po centrze Japończyka Górnik Łęczna wybił piłkę niezdarnie i Patryk Małecki mógł strzelić z dystansu. Spektakularne pudło.

87
    Frączczak przeprowadził szturm w pole karne zielono-czarnych. Wmieszał się Bielak i szczeciński Piszczek musi zadowolić się rzutem rożnym. Do narożnika boiska poszedł Akahoshi.

86
    Żółta kartka dla Leandro za próbę wymuszenia rzutu karnego. To czwarte indywidualne upomnienie dla gospodarzy.

83
    Jarosław Fojut poradził sobie z Bartoszem Śpiączką i tylko aut dla Górnika Łęczna. W tym czasie Pogoń Szczecin zdążyła ustawić się w obronie.

81
    Końcówka spotkania. Pogoń Szczecin ma nadal przewagę dwóch goli i niewiele minut do przetrwania. Po dobrej pierwszej połowie głównie broni się po przerwie.

79
    Pitry ani nie był na spalonym, ani nie zagrał ręką. Takie detale nie sprzyjają Górnikowi Łęczna i potęgują nerwy na arbitra.

78
    Trzeci ex-zawodnik Floty Świnoujście rzucony do boju z Pogonią Szczecin. Śpiączka za Świerczoka.

Gole: 61. Świerczok, 90. Śpiączka – 3. Lewandowski, 14. Frączczak, 34. Frączczak (kar.)

Kartki:   38. Nowak (LCZ), 49. Pitry (LCZ), 72. Bielák (LCZ), 86. Leândro (LCZ), ?. Śpiączka (LCZ) – 90+2. Słowik (POG)

Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 4:2. Foule: 17:14.
    Górnik Łęczna: Prusak (C) – Mierzejewski, Bielák, Szmatiuk, Leândro – Bonin, Pruchnik, Tymiński (46. Pitry), Piesio – Nowak – Świerczok (78. Śpiączka).
    Zmiany: Rodić – Sasin, Nikitović, Bednarek, Pitry, Poźniak, Śpiączka.

Pogoń Szczecin: Słowik – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Matras, Rafał Murawski (C) – Przybecki (57. Listkowski), Akahoshi, Murayama (71. Małecki) – Frączczak.
    Zmiany: Kudła – Walski, Piotrowski, Danielak, Małecki, Listkowski, Dwaliszwili.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)