BKS Visła – Exact 3:0 (koniec) | Cuprum – Skra 2:3 (koniec) | ZAKSA – Jastrzębski 3:0 (koniec)

0:0
    W ostatniej kolejce Cuprum jak i PGE Skra stoczyły bardzo męczące pięciosetowe boje! Lubinianie grali w Gdańsku z tamtejszym Lotosem Trefl, który postawił warunki godne wicemistrza Polski. Po pięciu setach Cuprum uległ gospodarzom, ale na pewno warta pochwały jest gra w tym spotkaniu siatkarzy z Lubina, którzy nawet mieli w powietrzu piłkę meczową, ale zabrakło już w końcówce podopiecznym Gheorghe Cretu koncentracji przez co to Lotos Trefl Gdańsk zwyciężył 3:2, ale goście wywieźli z Trójmiasta jeden ważny punkt!

0:0
    PGE Skra Bełchatów również rozegrała pięciosetowe starcie także zakończone porażką 3:2. Do Bełchatowa przyjechała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która postawiła wysoką poprzeczkę przez co bełchatowianie zdobyli zaledwie jeden punkt, ale będący ważną zaliczką patrząc na ostatnie wyniki aktualnych Mistrzów Polski Asseco Resovii Rzeszów, której czołówka powoli zaczyna uciekać. Siatkarze Miguela Angela Falasci w tym sezonie nie byli stawianie w roli faworyta do mistrzostwa Polski, ale jak się okazuje z czasem są na tą chwilę w lepszej sytuacji niż drużyna Lotosu czy Resovii.
    0:0 Dużo racji w swojej wypowiedzi ma libero bełchatowskiej Skry Robert Milczarek, który twierdzi, że porażka z ZAKSĄ to przegrana bitwa, ale nie cała wojna, która toczy się do końca o tytuł Mistrza Polski!

0:0
    Cuprum Lubin to 5. drużyna PlusLigi mająca na swoim koncie dorobek 15 punktów. Lubinianie w 8 rozegranych kolejkach zwyciężali pięciokrotnie, natomiast przegrywali 3 razy. Warto zauważyć, że jedno zwycięstw miało miejsce w Rzeszowie w hali Podpromie, gdzie zawodnicy z Lubina wygrali 3:2 i sprawili tym bardzo dużą niespodziankę.

0:0
    Bełchatowianie jeśli chcą dalej utrzymywać kontakt w tabeli z ZAKSĄ i Czarnymi Radom muszą bezwarunkowo zwyciężyć w środowym starciu w Lubinie. Łatwo nie będzie, bo jak wiemy drużyna Cuprumu potrafi postawić twarde warunki tym bardziej, że będą występować przed własną publicznością i walczą o kontakt z czołówką, a mecz ze Skrą będzie chyba jedną z ostatnich szans na to by lubinianie wdarli się do czołówki tabeli. PGE Skra Bełchatów zajmuje na ten moment 3. pozycję z dorobkiem 19 punktów. Skra przegrała dwukrotnie u siebie z ZAKSĄ 3:2 oraz z Resovią 3:1, a pozostałe sześć spotkań ekipa Falasci zwyciężyła.
    0:0 Siatkarze z Bełchatowa na mecz do Lubina wyruszyli we wtorkowe popołudnie. Jak mówią wszyscy gracze Skry: celem jest przywieźć z Lubina 3 punkty. Każdy inny wynik nie będzie zadowalający!

0:0
    Jak zakończy się jedno z ciekawszych spotkań 9. kolejki PlusLigi? Przekonamy się już w środowe popołudnie! Początek spotkanie o godzinie 18:00, a na relację z tego pojedynku zapraszamy na stronę Lajfy.com!
    0:0 Warto przypomnieć, że Wojciech Włodarczyk przyjmujący Cuprum Lubin to były gracz PGE Skry Bełchatów!

0:0

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Marcyniak, Kłos, Conte, Wrona, Janusz, Uriarte, Stanković, Winiarski (C), Gromadowski, Rodriguez, Marechal. Libero: Piechocki, Milczarek.

Sędziowie: Piotr Król – Waldemar Niemczura..

0:0
    Hala w Lubinie wypełniona po brzegi. Trwa przedstawienie składów obydwu drużyn i za kilka minut rozpoczynamy kolejne emocje związane z 9. kolejką PlusLigi. Wczoraj na otwarcie tej kolejki w Radomiu w hicie kolejki Cerrad Czarni Radom zwyciężyli 3:2 z Asseco Resovią Rzeszów.

0:0
    Dziś w roli kapitana PGE Skry Bełchatów Michał Winiarski, który zastępuje dziś w tej roli Mariusza Wlazłego borykającego się z kłopotami zdrowotnymi.

0:0

1:0
    Rozpoczyna atakiem ze środka Bohme.

1:1
    W aut serwuje Mateusz Malinowski.

2:1
    Uderza mocno z prawego skrzydła Malinowski trafiając tym samym libero bełchatowskiej drużyny Kacpra Piechockiego.

2:2
    Marcel Gromadowski atakuje idealnie w linię 9. metra.

2:3
    Kolejny atak bełchatowian ląduje w boisku.

3:3
    Jeszcze raz świetnie ze środka atakuje Marcus Bohme.

4:3
    Łomacz, Włodarczyk i Możdżonek zatrzymują atak Winiarskiego.

4:4
    Z drugiej linii bardzo mocno atakuje po raz pierwszy w tym meczu Facundo Conte.

5:5
    Zagrywka Winiarskiego ląduje na siatce.

5:6
    Gromadowski w linię końcową boiska.

6:6
    Odpowiada świetnym atakiem z lewego skrzydła Mateusz Malinowski.

6:7
    Ładna akcja gości, którą zakończył atakiem ze środka Karol Kłos.

6:8
    Jeszcze jeden punkt dla przyjezdnych. Atakował Conte i na pierwszej przerwie technicznej mamy prowadzenie Skry 8:6!

7:8
    Blok na Winiarskim.

7:9
    Bardzo dobry atak Winiarskiego. Drugi raz już się nie myli kapitan PGE Skry.

9:9
    Atakuje Malinowski po bloku.

10:9
    Świetnie atakuje w boisko Włodarczyk. Gospodarze na prowadzeniu.

10:10
    Gromadowski dobrze wprowadził się w mecz. Kolejny atak w boisko.

10:11
    Punktowy blok Gromadowskiego.

11:11
    Pupart w pole na prawym skrzydle.

12:11
    I znów prowadzą gospodarze. Malinowski kończy atak po skosie.

12:12
    Conte z drugiej linii.

13:12
    Włodarczyk po dłoniach blokujących w aut.

13:13
    Bohme psuje serwis.

14:14
    Psuje zagrywkę Grzegorz Łomacz.

15:14
    Jeszcze raz w ataku Marcus Bohme. Idealnie w środek pola rywali.

15:15
    Punkt za punkt grają obydwa zespoły. Teraz dobry atak Gromadowskiego.

16:15
    Psuje serwis Michał Winiarski i mamy drugą przerwę techniczną!

17:15
    Dobrze w przyjęciu gospodarze i kontratak jak najbardziej udany.

17:16
    Keith Pupart atakuje w siatkę.

17:17
    Świetnie atakuje ze środka młody Mariusz Marcyniak. Czas dla trenera Cretu!

17:18
    Udana pogoń bełchatowskiej Skry. Już na prowadzeniu są podopieczni Falasci, a zapunktował Gromadowski z lewego ataku.

17:19
    Kłos zdobywa punkt z zagrywki, i drugi czas dla gospodarzy.

17:20
    Atak Gromadowskiego ociera o palce blokujących i to już piąty punkt z rzędu na koncie drużyny Skry.

17:21
    Romać nad blokiem w aut.

18:21
    Malinowski obija ręce rywali. W końcu punkt dla gospodarzy.

18:22
    Conte świetnie atakuje, co nie daje szans na obronę rywalom.

19:22
    Nicolas Uriarte minimalnie zagrywa w aut.

19:23
    Dotykają siatki przy bloku lubinianie. Blisko zwycięstwa w partii pierwszej są bełchatowianie.

20:23
    Malinowski wstrzelił się z lewego ataku w Uriarte.

20:24
    Długa wymiana skończona przez Winiarskiego atakiem w boisko z prawego skrzydła. Piłka setowa dla PGE Skry Bełchatów!

21:24
    Gorzkiewicz rozgrywa do Malinowskiego, a ten kończy kolejny atak. Walczą jeszcze gospodarze o odzyskanie tego seta.

21:25
    Gromadowski po rękach Włodarczyka i pierwsza partia wygrana przez gości!

21:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Początek na korzyśc rywali, ale po drugiej przerwie technicznej świetna seria kilku punktów z rzędu gości i to PGE Skra Bełchatów ostatecznie zwycięża w partii numer jeden. Za moment drugi set!

2:2
    Podobnie jak w pierwszym secie rozpoczyna się nam także ta odsłona. Atakuje w boisko z drugiej linii Conte.

3:2
    Sprytna kiwka Łomacza.

3:3
    Zagrywka Puparta w aucie.

4:3
    Romać atakuje po skosie w sam narożnik boiska.

4:4
    Kłos świetnie ze środka.

5:4
    Malinowski bardzo dobrze po rękach gości.

8:6
    Dobry atak leworęcznego Mateusza Malinowskiego odprowadza obie ekipy na pierwszą przerwę techniczną!

8:7
    Sprytnie na środku kiwa Marcyniak.

8:8
    Punktują po przerwie bełchatowianie doprowadzając do wyrównania. Gromadowski bardzo ładnie po prostej w linię.

9:8
    Dobry atak Puparta z prawej strony w boisko. Nie miał szans na obronę Piechocki.

10:8
    As serwisowy na koncie Możdżonka!

11:8
    Atak Conte nie ociera bloku i wypada w aut. Odskakują gospodarze.

11:8
    O czas prosi trener gości Miguel Angel Falasca!

11:9
    I po tym czasie świetnym blokiem zatrzymują atak Malinowskiego gracze Skry.

12:9
    Teraz już nie myli się w ataku Malinowski.

12:10
    Obija blok lubinian Marcel Gromadowski na lewym skrzydle.

13:10
    Zagrali środkiem gospodarze. Bohme trafia w boisko.

13:11
    Starają się bełchatowianie w tej akcji i dobrym atakiem kończy ją Facundo Conte.

14:11
    Zagrywka Winiarskiego na aucie.

14:12
    Ale w siatkę po stronie gospodarzy serwuje z kolei Wojciech Włodarczyk.

15:12
    Bardzo dobrym technicznym atakiem popisuje się Pupart.

15:13
    Uriarte świetnie kiwa. 13 punkt na koncie gospodarzy.

16:13
    Malinowski huknął po prostej i gospodarze 16:13 prowadzą na drugiej przerwie technicznej w secie numer dwa!

16:14
    Gromadowski z lewego ataku po prostej w boisko.

16:15
    Świetny atak ze środka Karola Kłosa i topnieje przewaga gospodarzy.

17:15
    Idealnie w linię końcową boiska uderzył ze środka Możdżonek.

18:15
    I odskakują znów lubinianie. Atak Malinowskiego w boisku.

18:15
    Drugi czas dla trenera gości!

19:15
    Myli się w ataku Conte.

19:16
    Walczy Skra! Gromadowski mocno po bloku.

20:16
    Świetnie atakuje Pupart po skosie w narożnik parkietu.

20:17
    Marcyniak w boisko ze środka.

21:17
    I jeszcze raz Pupart, tyle, że tym razem po bloku na aut.

22:17
    As serwisowy Malinowskiego!

23:17
    Blisko wyrównania w tym spotkaniu są gospodarze. Kolejny punkt dla gospodarzy. Tym razem blokowany Conte.

23:18
    Winiarski z prawego skrzydła trafia w wolne pole.

24:18
    Piłka setowa dla gospodarzy!

25:18
    Kończą tą partię lubinianie. Atakuje z lewej strony Malinowski w boisko i mamy 1:1 w setach!

25:18
    Drugi set skończony.

0:0
    Drugi set już cały czas pod kontrolą mieli lubinianie i bez problemu pokonują w tej partii PGE Skrę Bełchatów. Tak jak się każdy spodziewał ten mecz nie zakończy się w przeciągu trzech partii.

2:2
    Pupart przedarł się przez trójblok rywali.

2:3
    Gromadowski obija ręce rywali, po czym piłka jeszcze dotyka antenki.

2:4
    Świetnie atakuje ze środka Karol Kłos.

3:4
    Zepsuta zagrywka autorstwa Puparta.

3:5
    Atakuje bardzo dobrze po raz kolejny Michał Winiarski z lewej strony.

4:5
    Bardzo dobry atak Malinowskiego po prostej.

5:5
    Ze środka w boisko trafia Możdżonek.

6:5
    Świetnie gospodarze. Po bloku rywali atakował Włodarczyk.

7:5
    Kolejne punkty na koncie lubnian. W siatkę atakuje Marcyniak.

7:6
    Zepsuł zagrywkę Włodarczyk.

8:6
    Nie myli się na prawym ataku Pupart i to lubinianie po słabym początku odrabiają straty i prowadzą na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim!

8:7
    Punktuje w ataku Michał Winiarski z lewej strony.

9:7
    As Bohmego w polu serwisowym!

9:8
    Kolejny serwis niemieckiego środkowego zepsuty.

9:9
    I świetnie atakuje Gromadowski po skosie w libero lubińskiej drużyny.

9:10
    Bardzo ładny atak teraz z kolei Facundo Conte.

9:11
    Jeszcze jedna akcja Skry. Odskoczyli na dwa punkty bełchatowianie po ataku Winiarskiego w pole. O czas prosi Gheorghe Cretu!

10:11
    Psuje serwis Michał Winiarski.

10:12
    W siatkę z kolei serwuje zawodnik gospodarzy Mateusz Malinowski.

10:13
    Conte z drugiej strefy na czystej siatce mocno wbija się w pole rywali.

10:14
    Uriarte na środek do Kłosa, który trafia w pole.

11:14
    Dobry atak Włodarczyka po skosie.

11:15
    Conte z prawego skrzydła trafia w narożnik boiska rywali.

12:15
    Bohme ze środka w pole.

12:16
    Kłos zablokował Marcusa Bohme i na drugiej przerwie technicznej w partii trzeciej prowadzą bełchatowianie!

13:16
    Malinowski blokuje Gromadowskiego.

13:17
    Teraz z kolei Gromadowski nie myli się na lewym ataku.

13:18
    Świetnie na środku atakuje Kłos.

13:19
    Bardzo ładnie atakuje znów Marcel Gromadowski, a o drugi czas prosi szkoleniowiec gości!

13:20
    Rozbici lubinianie. Conte z prawego ataku w sam narożnik.

14:20
    Malinowski z lewego ataku po prostej idealnie w narożnik.

15:20
    Możdżonek punktuje na środku.

15:21
    Serwis Łomacza na aucie.

15:22
    Bardzo ładnie kiwa Winiarski nad dwublokiem rywali.

16:22
    Dobry atak na środku Możdżonka.

16:23
    Marcyniak odpowiada także skutecznym atakiem na środku.

16:24
    Punkt z lewego ataku Gromadowskiego. Setball dla Skry!

19:25
    W końcu kończą tą partię bełchatowianie i wychodzą na prowadzenie. Kończy tego seta atakiem w linię 9. metra Winiarski!

19:25
    Trzeci set skończony.
    0:0 Jeśli zdanie trenera kadry jest święte, to bełchatowianie partię czwartą muszą wygrać i wywieźć 3 punkty z Lubina. Za chwilę początek 4. seta!

0:0
    Tymczasem w innych meczach 9. kolejki PlusLigi w Bydgoszczy Łuczniczka prowadzi z AZS-em Częstochowa 2:0, w Kędzierzynie ZAKSA prowadzi 2:0 z Jastrzębskim Węglem, a w Olsztynie 2:0 prowadzą "Akademicy" w starciu z BBTS-em Bielsko-Biała. W każdym z tych spotkań trwają trzecie partie.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:1
    Gromadowski zaczyna dobrym uderzeniem po bloku.

1:1
    Na aut serwuje Uriarte.

1:2
    Conte z lewego skrzydła idealnie uderza po skosie.

2:2
    Lubinianie bardzo mocno walczą. Atak Puparta w boisku.

2:3
    I bardzo ładnie technicznie uderza Facundo Conte.

3:3
    Serwis w siatkę Kłosa.

4:3
    Piękny plas nad blokiem w wykonaniu Włodarczyka.

4:4
    Po prostej mocno uderza Marcel Gromadowski.

5:4
    Atak po bloku Malinowskiego.

5:5
    Bardzo ładna zagrywka Conte ląduje idealnie w boisku!

5:6
    Kolejny świetny serwis Conte!

6:6
    Trzeci serw już w siatkę.

6:7

6:8
    Prowadzi Skra na pierwszej przerwie technicznej, po ataku w aut Włodarczyka!

7:8
    Świetnie już teraz kończy atak po prostej były gracz PGE Skry Bełchatów Wojciech Włodarczyk.

8:8
    Potrójny blok lubinian zatrzymuje uderzenie Winiarskiego.

8:9
    Teraz przepiękny atak Facundo Conte z drugiej linii. To jest markowe zagranie PGE Skry Bełchatów.

9:9
    Zagrywkę psuje Gromadowski.

9:10
    Świetnie blokują bełchatowianie atak Malinowskiego.

10:10
    Pupart mocno z drugiej linii.

10:11
    Dotykają siatki blokujący Cuprum Lubin.

11:11
    A teraz błąd w ataku popełnił Gromadowski atakując w antenkę.

12:11
    Obejmują prowadzenie lubinianie. Bohme ze środka.

13:11
    Kolejny atak gospodarzy w boisku. Atakuje świetnie po skosie Pupart. Czas dla Falasci!

13:12
    Gromadowski bardzo ładnie atakuje z drugiej linii w boisko.

14:12
    Gunia na środku i przepiękny atak środkowego Cuprumu Lubin.

15:12
    Powoli odskakują gospodarze. Atak Włodarczyka po bloku w aut.

15:12
    Drugi czas na prośbę Miguela Angela Falasci! Szybko reaguje trener gości na tą stratę trzech punktów, ponieważ chce on wygrać w Lubinie koniecznie za 3 punkty!

16:12
    Ale lubinianie bez problemu kończą kolejny atak. Tym razem z drugiej linii Pupart i na drugiej przerwie technicznej w partii czwartej mamy prowadzenie gospodarzy!

17:12
    Jeszcze jedno oczko na korzyść Cuprumu! Ze środka uderzył Marcin Możdżonek, który także w przeszłości reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów!

18:12
    To chyba będzie tie-break mamy już 18:12, a Malinowski atakuje znów w boisko.

19:12
    Łomacz wykorzystuje swoje doświadczenie i kiwa w szybkim tempie.

20:12
    7 punkt z rzędu gospodarzy! Malinowski znów po prostej w boisko.

20:13
    Zesputa zagrywka Malinowskiego kończy tą serię.

21:13
    Ale i Marcyniak serwuje minimalnie w aut.