Crystal Palace – Chelsea 0:3 (koniec) | Everton – Tottenham 1:1 (koniec)
Everton F.C.
1:1 (1:1)
Tottenham Hotspur
Niedziela 03.01.2016, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 20
    Po bardzo dobrym spotkaniu na Goodison Park Everton remisuje z Tottenhamem 1:1!

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (18:54:04)

Everton ostatecznie dzieli się punktami z Tottenhamem. W drugiej połowie obie drużyny nieco spuściły z tonu i nie oglądaliśmy już tak otwartego meczu. Remis wydaje się być zasłużonym wynikiem z przebiegu całego spotkania.

Po przerwie więcej szans miał zespół gospodarzy, ale podopieczni trenera Martineza nie potrafili drugi raz pokonać Llorisa.

90+3

90+2
    Kontra gospodarzy po stracie Kane'a. Akcja gospodarzy zakończona strzałem Lukaku z okolic jedenastego metra, który do końca był blokowany przez Vertonghena.

90+2
    Próbuje jeszcze Everton. Kolejna prostopadła piłka z głębi pola, ale ponownie dobrze ustawieni byli stoperzy Spurs.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90
    Besic prostopadle do Barrego, ale w ostatniej chwili przeciął to podanie Vertonghen.

89
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Érik Lamela, na boisku pojawia się Joshua Onomah.

88
    Tym razem spod chorągiewki Deulofeu. Zamieszanie pod bramką Llorisa, ale ostatecznie oddala zagrożenie Dier.

87
    Barkley płasko w kierunku Lukaku, ale powstrzymał rywala tym razem Alderweireld.

86
    Jeszcze raz Besić do Lukaku, tym razem Belg nawet nie ruszył do piłki, zbyt mocne to podanie Bośniaka.

85
    Przy piłce ponownie Everton. Długie podanie w kierunku Lukaku z głębi pola, ale uprzedził rywala Lloris.

84
    Próbują odpowiedzieć "Koguty", ale gospodarze bronią się przed własną połową bardzo skutecznie.

83
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Nacer Chadli.

82
    Blokuje strzał Lameli Besić. Bośniak dał w dzisiejszym meczu dobrą zmianę, którą mógł udokumentować przed kilkoma minutami efektownym golem.

81
    Dziesięć minut do końca gry. Ostateczny wynik pozostaje w dalszym ciągu otwartą sprawą.

80
    Everton w przewadze. Piłkarze z Goodison Park od dobrych kilku minut rozgrywają piłkę przed polem karnym Spurs.

79
    Besic! Nieporadnie główkuje przed własnym polem karnym Carroll. Piłka trafia pod nogi Besića, który z woleja uderza na bramkę gości, ale Lloris potwierdza swoje ponad przeciętnie umiejętności!

Piotr Swieczak

Gole: 22. Lennon – 45+1. Alli

Kartki:   35. Coleman (EVE) – 68. Lamela (TOT), 72. Carroll (TOT)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 3:1. Foule: 8:11.
    Everton F.C.: Howard – Coleman, Ra. Funes Mori, Stones, Baines – Barkley, Barry (C), Cleverley – Lennon (60. Deulofeu), Lukaku, Koné (60. Bešić).
    Zmiany: Robles – Jagielka, Mirallas, Bešić, Deulofeu, L. Osman, Galloway.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Dier, Carroll – Lamela (89. Onomah), Alli (83. Chadli), Eriksen (69. S. Heung-Min) – Kane.
    Zmiany: Vorm – Rose, Bentaleb, S. Heung-Min, Trippier, Chadli, Onomah.

Sędziowie: główny: Michael Oliver