Crystal Palace – Chelsea 0:3 (koniec) | Everton – Tottenham 1:1 (koniec)
Everton F.C.
1:1 (1:1)
Tottenham Hotspur
Niedziela 03.01.2016, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 20

Everton ostatecznie dzieli się punktami z Tottenhamem. W drugiej połowie obie drużyny nieco spuściły z tonu i nie oglądaliśmy już tak otwartego meczu. Remis wydaje się być zasłużonym wynikiem z przebiegu całego spotkania.

Po przerwie więcej szans miał zespół gospodarzy, ale podopieczni trenera Martineza nie potrafili drugi raz pokonać Llorisa.

89
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Érik Lamela, na boisku pojawia się Joshua Onomah.

83
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Nacer Chadli.

79
    Besic! Nieporadnie główkuje przed własnym polem karnym Carroll. Piłka trafia pod nogi Besića, który z woleja uderza na bramkę gości, ale Lloris potwierdza swoje ponad przeciętnie umiejętności!

72
    Carroll faulem zatrzymuje kontrę rywali, to musiała być żółta kartka!

69
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Christian Eriksen, na boisku pojawia się Son Heung-Min.

68
    Kolejny faul Lameli i tym razem sędzia główny decyduje się ukarać zawodnika gości żółtą kartką.

60
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Arouna Koné, na boisku pojawia się Muhamed Bešić.
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Aaron Lennon, na boisku pojawia się Gerard Deulofeu.

52
    Ależ było blisko! Długa piłka w pole karne gospodarzy z lewej strony. Klatką piersiową do Kane'a zgrywał piłkę Alli, napastnik gości zablokowany został ostatecznie przez Stones'a!

Po pierwszej połowie mamy remis 1:1. Choć na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze to goście zdecydowanie lepiej zaprezentowali się przed przerwą. Spurs potrafili udokumentować swoją dużą przewagę bramką "do szatni" Alliego i w efekcie po pierwszych 45 minutach na Goodison Park mamy 1:1!

Za kilkanaście minut rozpocznie się druga połowa, zostańcie z nami!
    45+1. Dele Alli (TOT)

45+1
    Gol dla Tottenhamu!
    Znakomite podanie Alderweirelda w pole karne rywali do DELE ALLIEGO, który po świetnym przyjęciu futbolówki pokonuje z najbliższej odległości Howarda!

35
    Ręką przerywa kontrę gości Coleman, zasłużona żółta kartka.

30
    Kolejny rzut rożny dla Spurs. Eriksen zagrywa na 16. metr do Daviesa, który potężnie strzela na bramkę gości, ale trafia w poprzeczkę!
    22. Aaron Lennon (EVE)

22
    Gol dla Evertonu!
    Pierwsza akcja gospodarzy i piłka ląduje w siatce rywali! Znakomicie piłkę w okolicach linii środkowej przejął Baines. W pole karne gości dośrodkował Cleverley, piłkę głową do AARONA LENNONA zgrał Lukaku, reprezentant Anglii mocnym strzałem pokonał Llorisa!

9
    Harry Kane! Potężne uderzenie Kane'a zza linii pola karnego, piłka trafia w słupek i opuszcza plac gry. Było naprawdę blisko!

4
    Ależ było blisko! Mocne wstrzelenie piłki w pole karne rywali przez Walkera i bliski zdobycia bramki był Alli, którego zablokował w ostatniej chwili stoper miejscowej drużyny.

Piotr Swieczak

Gole: 22. Lennon – 45+1. Alli

Kartki:   35. Coleman (EVE) – 68. Lamela (TOT), 72. Carroll (TOT)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 3:1. Foule: 8:11.
    Everton F.C.: Howard – Coleman, Ra. Funes Mori, Stones, Baines – Barkley, Barry (C), Cleverley – Lennon (60. Deulofeu), Lukaku, Koné (60. Bešić).
    Zmiany: Robles – Jagielka, Mirallas, Bešić, Deulofeu, L. Osman, Galloway.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Dier, Carroll – Lamela (89. Onomah), Alli (83. Chadli), Eriksen (69. S. Heung-Min) – Kane.
    Zmiany: Vorm – Rose, Bentaleb, S. Heung-Min, Trippier, Chadli, Onomah.

Sędziowie: główny: Michael Oliver